PMP cere explicatii presedintelui Klaus Iohannis, dupa ce Victor Ponta a acuzat ca decizia de respingere a Codului Fiscal este luata in afara Romaniei si impotriva intereselor tarii: Daca ar fi adevarata, ar reprezenta un temei suficient pentru acuzatia de inalta tradare

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 19 iulie 2015, 17:23 Actualitate | Politic

Partidul Miscarea Populara ii cere presedintelui Klaus Iohannis sa lamureasca acuzatiile pe care i le-a adus premierul Victor Ponta vineri, dupa trimiterea spre reexaninare a noului Cod Fiscal. Ponta a afirmat ca decizia de respingere este fie una pur politica, fie "este o decizie luata in afara Romaniei si impotriva intereselor Romaniei pe care Dl Iohannis trebuie sa o aplice cu orice risc". PMP arata ca acuzatii aduse de Ponta sunt foarte grave si ca "daca ar fi adevarata, ar reprezenta un temei suficient pentru acuzatia de inalta tradare".

Victor Ponta a facut aceste afirmatii in doua ocazii, mai intai intr-o postare pe Facebook scrisa la scurt timp dupa anuntul respingerii noului Cod Fiscal, si apoi intr-o interventie telefonica la postul Romania TV.
 
"Alaturi de restul opiniei publice, PMP a luat act cu stupoare de acuzatia adusa de premierul Ponta presedintelui Klaus Iohannis: <<este o decizie luata in afara Romaniei si impotriva intereselor Romaniei pe care Dl Iohannis trebuie sa o aplice cu orice risc>>

Ce spune premierul Ponta e foarte grav. Il acuza pe presedintele Romaniei ca actioneaza impotriva intereselor Romaniei, si ca decizia nepromulgarii legii privind Codul Fiscal a fost luata in afara tarii", arata PMP intr-un comunicat de presa transmis duminica.

PMP noteaza ca ulterior, premierul Ponta a reluat acuzatiile intr-o interventie telefonica la RomaniaTV:

"Poate ca nu se doreste ca Romania sa fie puternica economic, se doreste sa fim asa... o colonie care cumpara bunuri produse de altii. Dar eu cred ca datoria si a mea ca prim ministru si a presedintelui Romaniei este sa aparam Romania si nu sa ii aparam pe altii care pierd bani sau bussines-uri pentru ca Romania se intareste", a declarat Ponta.

Formatiunea politica amintita considera foarte grave acuzatiile aduse de catre premier presedintelui Iohannis, acestea fiind "echivalente, oricum le-am citi, cu acuzatia de inalta tradare".

"Actiunea presedintelui Romaniei impotriva intereselor Romaniei, acuzatia ca <<ii apara pe altii care pierd bani sau bussines-uri pentru ca Romania se intareste>>, daca ar fi adevarata, ar reprezenta un temei suficient pentru acuzatia de inalta tradare" sustine PMP, adaugand ca tocmai de aceea  este absolut necesara lamurirea acuzatiilor de catre presedintele Iohannis, "pentru a nu lasa sa planeze asupra sa si, implicit, asupra Romaniei, acuzatii atat de grave".

Potrivit sursei citate, "Victor Ponta nu este un comentator oarecare, este premierul Romaniei, cu acces la informatii clasificate, afirmatiile sale nu pot fi tratate cu indulgenta, in registrul neseriozitatii", iar presedintele Iohnnis are obligatia sa lamureasca aceste declaratii, sa ceara premierului sa produca imediat dovezile care au stat in spatele acuzatiilor aduse.

"Daca presedintele Iohannis nu cere premierului Ponta aceste dovezi, ramane in opinia publica si a partenerilor nostri euroatlantici banuiala ca Victor Ponta a avut dreptate.", incheie PMP.










7211 vizualizari
  • +7 (45 voturi)    
    Adica PMP baga in seama un gibon? (Duminică, 19 iulie 2015, 17:14)

    Locke Lamora [utilizator]

    Phonta arunca niste vorbe de mahala, acuza fara nici o dovada si astia vor ca cel acuzat sa se disculpe?
    • +8 (18 voturi)    
      pmp (Duminică, 19 iulie 2015, 17:37)

      oaspetele [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Adica singurii care i-au dat dreptate lui Iohannis...
      • +1 (5 voturi)    
        Codul respins pentru grăbirea plecării lui Ponta (Duminică, 19 iulie 2015, 22:31)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui oaspetele

        1) Klaus Iohannis a respins Codul Fiscal la insistentele PNL+PDL pentru a-i crea probleme lui Ponta și a grăbi plecarea sa din functia de prin ministru.

        2) Victor Ponta îl acuza pe Iohannis de nepromulgarea Codului, sub influenta unor interese străine dirijate împotriva României, tot din motive politice și nu pentru ca ar avea dovezi. Premierul incearca sa-l discrediteze astfel pe șeful statului.

        3) PMP-ul, adică Traian Băsescu, prin ultimele sale declarații (vezi citatul 1) utilizează un truc ieftin de discreditarea atât a premierului, în primul rând, cât și a președintelui, speculând faptul ca nu pot avea ambii dreptate simultan. Ori premierul a aruncat acuzatii fără dovezi ori președintele a acționat împotriva intereselor tarii, lucru ce se traduce prin înaltă trădare.
        Totuși, din citatele 1, 2, este evident ca Ponta a lansat o simpla speculație fără valoare. In final PMP-ul este cel care se discreditează, lumea sesizând o manevra murdara de lovire în cei doi oameni din fruntea tarii.

        Citat 1:
        "Partidul Miscarea Populara ii cere presedintelui Klaus Iohannis sa lamureasca acuzatiile pe care i le-a adus premierul Victor Ponta vineri, dupa trimiterea spre reexaninare a noului Cod Fiscal. Ponta a afirmat ca decizia de respingere este fie una pur politica, fie "este o decizie luata in afara Romaniei si impotriva intereselor Romaniei pe care Dl Iohannis trebuie sa o aplice cu orice risc". PMP arata ca acuzatii aduse de Ponta sunt foarte grave si ca "daca ar fi adevarata, ar reprezenta un temei suficient pentru acuzatia de inalta tradare". "

        Citat 2:
        ""Poate ca nu se doreste ca Romania sa fie puternica economic, se doreste sa fim asa... o colonie care cumpara bunuri produse de altii. Dar eu cred ca datoria si a mea ca prim ministru si a presedintelui Romaniei este sa aparam Romania si nu sa ii aparam pe altii care pierd bani sau bussines-uri pentru ca Romania se intareste", a declarat Ponta."
      • -1 (3 voturi)    
        joc politic (Luni, 20 iulie 2015, 1:05)

        robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui oaspetele

        e doar un joc politic penibil al pnl
        daca pnl avea dubii legate de sustenabilitatea codului fiscal trebuia sa ceara cresterea cotei de la 20% cat propunea psd la 21 sau 22% nu sa ceara scaderea la 19%
        intai ceri scaderea la 19% si pe urma vii sa spui ca nu se sustine?
        RIDICOL
    • -1 (37 voturi)    
      pai ce sa faca.. (Duminică, 19 iulie 2015, 17:47)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      sclavii , tot timpul executa ordinele stapinului....in cazul de fata, marinarul pensionat.....care e obisnuit sa faca . ..valuri..
      • -1 (5 voturi)    
        Mai degraba (Duminică, 19 iulie 2015, 23:28)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        avem un nou marinel: Ponta, care repeta reteta consacrata, iar acum avem ca amplificator PMP via Baselu
    • +30 (42 voturi)    
      cred ca PMP a sesizat corect problema... (Duminică, 19 iulie 2015, 18:25)

      Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      ...dar cel care trebuie sa lamureasca nu este Presedintele ci Ponta.

      Mincinosul, plastograful si plagiatorul trebuie sa prezinte opiniei publice si autoritatilor statului dovezile in baza carora a facut acele afirmatii extrem de grave.
      Daca nu are dovezi trebuie sa raspunda pentru subminarea autoritatii Statului.
      • -11 (19 voturi)    
        greu cu logica (Duminică, 19 iulie 2015, 20:28)

        robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

        ce dovezi sa aduca ponta din moment ce a prezentat 2 variante?
        sa aduca dovezi ca este o decizie politica?
        sa aduca dovezi ca este o decizie luata in afara tarii?
        oricum si copii de gradinita stiu ca a fost o decizie politica, daca era codul pnl era bun, dar fiind al psd e naspa, ca urmare l-a retrimis la parlament (sa aibe de unde se intoarce in aceeasi forma :] :] )
        • +15 (21 voturi)    
          Tin sa iti amintesc (Duminică, 19 iulie 2015, 21:11)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui robotel corporatel

          In Codul Penal exista o infractiune numita calomnie. Se pare ca Pontacului au inceput sa ii placa vizitele pe la procuratura si acum vrea o variatie la DNA.
        • +7 (7 voturi)    
          Logica sau mistocareala? (Duminică, 19 iulie 2015, 23:07)

          Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

          Daca discutam de logica trebuie dovezi, argumentte irefutabile.

          Daca, insa, discutam de mistocareala politica cu care ne-a obisnuit ponta in ultimii ani, n-ar fi logic sa vina mai degraba de pe un scaun de cafenea decat din fotoliul unui Prim Ministru?
        • +5 (5 voturi)    
          Inseamna (Luni, 20 iulie 2015, 8:40)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

          ca daca Ponta acuza fara dovezi este condus de la Moscova sa faca afirmatii fara acoperire. Acest fapt este incompatibil cu functia de prim-ministru si trebuie urgent incarcerat pentru inalta tradare. Simplu nu ? Aceiasi lipsa de logica. Cine acuza trebuie sa aduca probele
    • -1 (29 voturi)    
      mde (Duminică, 19 iulie 2015, 18:44)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Mde, se baga si ei in seama, ca nu au mai avut de mult titluri in presa. Daca Iohannis s-ar apuca acum sa reactioneze la fiecare nazbatie excretata de Viorel Turcu, s-ar murdari fara rost. Asta e material de Antene de 3 lei, nu de oameni normali.

      Cat despre partenerii europeni care or sa creada ca Iohannis e tradator si tara e tradata, deh... stati linistiti, ca il cunosc toti pe saltimbancul asta turcit si stiu ca nu trebuie sa te iei dupa el.

      Pe scurt, furtuna intr-un pahar cu suc de soc lasat prea mult la soare.
    • -2 (34 voturi)    
      PMP (Duminică, 19 iulie 2015, 18:56)

      ta31 [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Nu stiu de ce va mirati. PMP da comunicate ca sa fie si ei bagati in seama.
    • -6 (32 voturi)    
      Nu cumva (Duminică, 19 iulie 2015, 19:08)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      PMP e partidul dnei Udrea? Nu cumva e suficientă aceasta asociere ca să ne dăm seama ce vrea PMP?
    • +15 (21 voturi)    
      Normal ar fi, (Duminică, 19 iulie 2015, 19:12)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      ca Ponta sa dovedeasca si in cazul in care nu poate si a mintit din nou sa-si dea demisia el.
    • +4 (10 voturi)    
      Normal (Duminică, 19 iulie 2015, 19:18)

      Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Pai nu trebuie sa-si dovedeasca nevinovatia, asa cum clameaza permanent partidul sau?!
  • +20 (30 voturi)    
    De ce Iohannis? (Duminică, 19 iulie 2015, 17:29)

    lina [anonim]

    Ar trebui sa dea explicatii Ponta, care lanseaza acuzatiile, iar nu Iohannis. Daca Ponta chiar are dovezi, sa le prezinte public, daca nu, e vorba de niste calomnii de o gravitate extraordinara.

    Dar e anormal sa i se ceara "acuzatului" sa demonstreze ca acuzatorul vorbeste tampenii, nu?
    • -6 (14 voturi)    
      Ponta nu are de ce sa dea explicatii!El e convins (Duminică, 19 iulie 2015, 20:48)

      Mamamia [anonim] i-a raspuns lui lina

      de ce-a afirmat!! Afirmatiile au fost facute public si transmise in toata mass media din Ro!!

      In acest moment presedintele Romaniei trebuie sa ne lamureasca daca premierul tarii ne-a informat corect sau gresit!!

      Daca eu spun ceva urat la adresa d-voastra totul ramane adevarat atata timp cat d-voastra nu considerati afirmatia mea minciuna!!
      • +10 (14 voturi)    
        Iti amintesc si tie cava (Duminică, 19 iulie 2015, 21:14)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Mamamia

        Un proverb romanesc, cine se scuza se acuza. Conform principilui juridic prezumptia de nevinovatie, nu acuzatul trebuie sa produca proba nevinovatiei ci acuzatorulk sa produca proba vinovatei. Altfel e calomnie. Dar ce mai conteaza pentru Pontac inca un cap de acuzare.....
        • -6 (8 voturi)    
          Presedintele si premierul unei tari nu functionea- (Duminică, 19 iulie 2015, 21:31)

          Mamamia [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

          za pe baza de proverbe!!

          Sunt doua institutii care sunt responsabile de ce afirma si informeaza poporul!!

          Premierul tariii va informat ca presedintele transforma tara! intr-o colonie! Vi se pare o bagatela sau considerati ca suntem guvernati de niste bolnavi psihici si informatia nu merita procesata?????
          • +4 (4 voturi)    
            Ponta (Luni, 20 iulie 2015, 6:56)

            Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Mamamia

            Ponta este un mitoman. Eu am scris cu totul altceva, orice om normal ar fi inteles din prima dar voi fedesenarii intelegeti mai greu. Din pacate nu pot sa iti desenez.
      • +4 (4 voturi)    
        deci, (Luni, 20 iulie 2015, 8:22)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mamamia

        daca eu afirm ritos si de nenumarate ori ca esti vrajitor, inseamna ca tu trebuie sa demonstrezi ca nu esti, altfel te paste frigaruia, nu? evul mediu, nu alta.
        pe tonta l-as lua la intrebari, mai ales ca nu e la prima afirmatie. s-ar putea sa se constate ca tonta e grav bolnav cu capul si sa scape astfel de viitoarele condamnari.
  • -10 (20 voturi)    
    sigur... (Duminică, 19 iulie 2015, 17:52)

    lider de opinie [anonim]

    A si aparut postacul de serviciu...are dreptate PMP , la fel cum are si Ponta. Doamne ce o sa mai plangeti
    • +4 (12 voturi)    
      Iar ai aparut? (Duminică, 19 iulie 2015, 21:17)

      n roman anonim [anonim] i-a raspuns lui lider de opinie

      Tot nu m-ai lamurait cine te-a uns lider de opinie. Probail ca reprezenti ca orice fedesenar un grup in care sunteti tu si cu tine. Si nu inteleg de ce vom plange yoti. Vor plange suporterii Pontacului cand va mai lua un termen la mititica pentru calomnie.
      • -7 (7 voturi)    
        Sigur (Duminică, 19 iulie 2015, 21:36)

        Lider de opinie [anonim] i-a raspuns lui n roman anonim

        esti si vei ramane...un"roman anonim"... de aia suntem o "colonie care cumpara bunuri produse de altii".
        • +5 (5 voturi)    
          Vadim? (Duminică, 19 iulie 2015, 23:30)

          VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Lider de opinie

          tu esti?
        • +4 (4 voturi)    
          Hai las-o jos ca macane (Luni, 20 iulie 2015, 7:01)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Lider de opinie

          SInca nu suntem chiar o colonie, dar de cumparat bunuri si produse de la altii le cumparam pentru ca fedesenarii au vandut absolut tot, inclusiv intreprinderile viabile economic la tot felul de arabeti care le-au demontat si vandut la fiare vechi. A contat interesul personal (spaga) si eventual de partid si nu interesul national. Si in continuare vor sa praduiasca si bruma care a mai ramas nedistrusa. Pe de alta parte mie nu mi-a rusine ca sunt roman dar nu ma mandresc nu in sensul nationalisto-comunist. Si nu ma erijez de la mine putere lider de opinie si profet.
  • +15 (23 voturi)    
    De ce nu-l intreaba pe Ponta? (Duminică, 19 iulie 2015, 18:18)

    gaspy [utilizator]

    Daca Ponta vine cu acuzatia, el trebuie sa furnizeze si dovada, nu?
  • +5 (23 voturi)    
    pai, sa le "lamureasca" Ponta!! (Duminică, 19 iulie 2015, 18:22)

    lili [anonim]

    Ca el le-a facut!
    Vorba aia: un nebun arunc\ca o piatra in apa si o suta de intelepti nu stiu cum s-o scoata!!
    Populistul Ponta vorbeste vorbe goale, PMP nu stie asta?!
    PMP are INCREDERE in vorbele lui Ponta?!
    Ma intreb daca la fel ati fi procedat in cazul in care Ponta l-ar fi acuzat pe T Basescu!
    I-ati fi cerut explicatii lui T Basescu sau l-ati fi atacat pe populistul Ponta?!
    Rau ati ajuns!
    Rusine, o adunartura de politruci care se ataca zi de zi, fara sa le pese de romani!
    Dincolo de acuzele astiora, nici unul dintre ei NU demonstreaza ca de fapt in toata povestea asta urata cu noul Cod Fiscal este vorba despre Romania si NU despre PSD si nici despre PNL si nici despre Ponta si nici despre Johannis!
    Politizeaza tot, altfel nu sunt in stare sa demonstreze nimic.
    Sila!
    • +3 (9 voturi)    
      Excelent (Duminică, 19 iulie 2015, 19:15)

      mopsu [utilizator] i-a raspuns lui lili

      comentariu, absolut de acord,Klaus tace sfatuit de mahalake, acest /// , iar noi le ascultam tampeniile....
  • -8 (24 voturi)    
    PMP = Băsescu (Duminică, 19 iulie 2015, 18:30)

    Mazeta [utilizator]

    Omul e supărat că deciziile se iau acum în afara țării (la Berlin), nu numai în afara țării (la Washington).
  • -7 (15 voturi)    
    Hai, Dinamo! (Duminică, 19 iulie 2015, 18:31)

    Nunweiler VI [anonim]

    Nu reiese din comunicatul PMP cine semneaza, fiindca nu poti asa, sa scrii doar numele partidului si sa-l dai publicitatii...nu de alta dar nu va sti Coldutza pe cine sa aresteze, iar ea a primit ordin de la Heil Klaus sa faca prapad printre oamenii lui Basescu...la cotitura sta Livituza si isi pregateste complete de judecata care sa dea ani grei de parnaie dusmanilor boborului sas!!!
  • +17 (25 voturi)    
    Monta asta sigur nu s-a operat la Atena? (Duminică, 19 iulie 2015, 18:38)

    AliKimiku [utilizator]

    si nu la genunchi ci la glanda marxsistoida?
    Individul parca se uita peste gard la Grecia si face tot ce poate sa ajunga in situatia lor. Si la final evident da vina pe Vestul cel exploatator care ne vrea raul.
  • +6 (16 voturi)    
    M-am saturat (Duminică, 19 iulie 2015, 18:39)

    aniod [utilizator]

    de toate discutiile astea interminabile de la TV si in presa. In loc sa faca ceva, de abia asteapta sa spuna cel de la putere ceva, ca sa sara la beregata.
    Nu ar fi mai simplu sa faca ei ceva, dar altceva in afara de FURT, atunci cand au puterea?
    Sincer, singurul lucru care intereseaza acum este recuperarea banilor de la cei care sunt condamnati. Iar PMP, sa dea inapoi
    banii furati de intemeietorii lui.
    Degeaba pun tineri pe site- chipurile conducerea partidului. Acestia asteapta ordinele din spate. Cand ajung la putere, fac ca si Chiuariu.
  • -1 (19 voturi)    
    temei suficient pentru acuzatia de inalta tradare (Duminică, 19 iulie 2015, 18:41)

    dion [utilizator]

    Preşedintele Klaus Werner Johannis a refuzat să promulge legislaţia fiscală pe motiv că prevederile sale încalcă strategia fiscal-bugetară şi programul de convergenţă şi nu are acordul FMI şi al Comisiei Europene.
  • -5 (21 voturi)    
    Sa fie adevarat? (Duminică, 19 iulie 2015, 18:45)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Sa fie adevarat ca intre Monta si PMP (partidul colibri) e o intelegere ascunsa? Altmieri, PMP ar trebui sa isi vada de /// Udrea, mafiota sefa si ex-prima doamna a Cotrocenilor
  • +11 (21 voturi)    
    Inalte (Duminică, 19 iulie 2015, 18:48)

    gigifisiune [utilizator]

    tradare e ca Ponta vrea sa scada TVA-ul in loc sa creasca salariile profesorilor si medicilor, sa ne tina o tara de cretini. Asta-i inalta tradare.
    • -1 (1 vot)    
      salariile medicilor (Luni, 20 iulie 2015, 0:30)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      http://adevarul.ro/news/societate/salarii-mai-mari-medici-asistente-1-iunie-nicolae-banicioiu-rezidentul-trebui-castige-mine-1_552131c5448e03c0fd3d5780/index.html
  • 0 (16 voturi)    
    lol (Duminică, 19 iulie 2015, 18:52)

    lb [anonim]

    am ajuns sa ne uitam in gura lui ponta? PMP, PSD, PNL, aceeasi mizerie.
  • +6 (12 voturi)    
    Da, e tradare (Duminică, 19 iulie 2015, 19:11)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Ponta sa fie pedepsit.

    Si nu e prima oara cand spune asemenea minciuni.
  • +1 (15 voturi)    
    Basescu si PMP (Duminică, 19 iulie 2015, 19:36)

    Dorin Popescu [anonim]

    Dl Basescu e un personaj nesemnificativ in politica romaneasca, care se indreapta cu pasi repezi spre groapa de gunoi a istoriei. Din noiembrie traieste un cosmar, acela ca la Cotoceni e Iohannis...Basescu si PMP sunt o insulta la adresa inteligentei si a bunului simt...
  • +3 (11 voturi)    
    Trebuie sa-i ceara cineva? (Duminică, 19 iulie 2015, 20:24)

    mcv [utilizator]

    Cand un PM (nu, Lulu!) aduce astfel de acuzatii, cum este posibil sa te faci ca ploua, pe considerentul ca "asa vorbeste Ponta"?
    Ponta este de necatalogat. Dar asta nu scuza pasivitatea lui Iohannis. Ponta este PM!!!!!
    Iohannis era obligat sa-i ceara explicatii publice acestui plagiator.
  • 0 (6 voturi)    
    Ponta va infiinta un nou partid (Duminică, 19 iulie 2015, 20:34)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    asemanator cu Syriza lui Tsipras, avand ca scop lupta impotriva UE si alaturarea de Rusia. Spre asta ar trebui sa ne indreptam atentia. Va avea destui adepti care se vor rupe din PSD.
    • +2 (2 voturi)    
      De asta s-a dus ponta la Baku? (Duminică, 19 iulie 2015, 22:27)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Hai ca incet le spuneti pe toate.
  • +4 (12 voturi)    
    mazeta are noi aliati? (Duminică, 19 iulie 2015, 20:55)

    alex [anonim]

    Mi se pare mie, sau comentatorii cu drept de mod la articolele HN vireaza incet dar sigur spre stanga? Uitati-va numai la cat de mult se apropie mod-urile pro-ponta de cele anti... Pana si mazeta incepe sa urce la scor spre zero!

    Si nu e vorba de comentatorii anonimi, ca ei nu au drept de vot.
  • 0 (10 voturi)    
    Iohannis trebuie sa explice (Duminică, 19 iulie 2015, 21:13)

    Lea [anonim]

    ....stirea din Capital, noiembrie trecut:
    http://www.capital.ro/iohannis-pentru-mine-reprezinta-o-prioritate-absoluta-revenirea-tva-la-19.html
    Punct
    • +4 (4 voturi)    
      Da, dar cum? (Duminică, 19 iulie 2015, 23:37)

      gaspy [utilizator] i-a raspuns lui Lea

      Ionannis si PNL nu s-au opus revenirii la 19%.

      Ei sustin insa ca aceasta revenire trebuie sa fie SUSTENABILA, nu POPULISTA - adica sa existe banii necesari.

      Ce e asa greu de priceput?????
      • +1 (1 vot)    
        E greu de priceput (Luni, 20 iulie 2015, 15:26)

        Lea [anonim] i-a raspuns lui gaspy

        Cand partidul voteaza conditiile "populiste" inainte de promulgare.
  • +3 (3 voturi)    
    cod fiscal (Duminică, 19 iulie 2015, 22:43)

    fluturel [anonim]

    FOARTE BINE CA PRESEDINTELE A RESPINS CODUL FISCAL.
    CODUL FISCAL AL LUI VALCOV ......UN HOT
  • +1 (3 voturi)    
    pmp... (Duminică, 19 iulie 2015, 23:05)

    bogdan1477 [utilizator]

    Pai sa-i ceara dovezi pontanacului, nu lamuriri lui Johannis.... Dacca eu zic ca ponta-i pedoofil tre ssa dovedeasca Ponta ca nu e sau eu sa dovedesc ca e? E logica elemanetara. Daca voia PMP sa ceara explicatii, trebuia sa se ia de pontanac. Da se pare ca partiddul urmeaza linia trazata de base...
  • -2 (2 voturi)    
    c-asai in tenis (Luni, 20 iulie 2015, 10:21)

    valli [utilizator]

    Ponta ridica mingea la fileu si Basescu inscrie. Doar ca o face in propriul teren.