Val de critici dupa ce Alina Gorghiu a incearcat sa afle, pe Facebook, amplasarea radarelor rutiere

de A.Florea     HotNews.ro
Marţi, 14 iulie 2015, 16:49 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: cdep.ro
Alina Gorghiu, co-presedinte PNL, a postat, duminica, pe Facebook, urmatoarea intrebare "cam cate radare sunt azi pe soselele din Romania….. Daca sunteti norocosi, rog sa-mi comunicati locatia". Mesajul a fost urmat de un smiley face. In cele doua zile care au trecut de la cererea, adresata pe Facebook de Alina Gorghiu, cu privire la amplasarea radarelor pe soselele din Romania, aceasta si-a atras critici acide in comentarii.

Un comentator scrie "Nu ai bani de amenda? Mergi cu SPP-ul in fata!"

Alt utilizator al retelei de socializare replica "Nu-i spuneti! Sa respecte legea, ca asa se bate cu caramida in piept! Sau legea este pentru catei, nu pentru dulai!"

Cativa comentatorii ii cer co-presedintelui PNL, Alina Gorghiu, sa respecte legea rutiera. Un alt comentator raspunde: "Da care e faza? Nu mai aveti soferi sau le-a fost ridicat carnetul pe rand la fiecare. 50 in localitate, 90 in afara, 100 pe europene si 130 pe autostrazi. Asta e legea pentru noi toti."

Postarea Alinei Gorghiu a primit 120 de comentarii si a fost distribuita de 98 de ori.


Citeste mai multe despre   









26744 vizualizari
  • 0 (26 voturi)    
    Aceasta intrebare ne arata... (Marţi, 14 iulie 2015, 16:53)

    gica43 [utilizator]

    ...reala dimensiune a creierasului alinutei -sefa intre sefi !
    • +6 (30 voturi)    
      La fel aceasta postare (Marţi, 14 iulie 2015, 17:02)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui gica43

      Ne arata lungimea neuronului stingher al celui ce o scrie. Toata lumea se uita dupa radare dar ipocrizia ne cere sa ne indignam cand un politician o face. mai bine le cerem sa faca proiecte de tara sa ajute la eliminarea coruptiei si a societatii inghetate din Romania decat sa le cerem sa fie ipocriti si minciunosi.
      • +18 (28 voturi)    
        Si ne mai arata ceva (Marţi, 14 iulie 2015, 17:10)

        OzzyO [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        Ce inseamna jurnalismul in ziua de azi: stiri facute din postarile de pe facebook. Muream de curiozitate sa stiu cate like-uri a luat Alina Gorghiu, noroc că presa nu mă lasă la greu.
        • +6 (8 voturi)    
          Pai ce te miri? (Marţi, 14 iulie 2015, 17:20)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui OzzyO

          Nu vezi ca acum nu mai sunt comunicate de presa, purtatorii de cuvant iau salarii degeaba. Pana si Presedintele conduce tara de pe facebook! E normal asa? Eu zic ca NU!
      • +2 (10 voturi)    
        asta e ca aia: (Marţi, 14 iulie 2015, 17:49)

        jojo [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_100

        toata lumea fura, nu fiti ipocriti, si voi ati vrea sa furati, dar nu puteti sau nu aveti indeajuns tupeu! Asta e gandirea care ne-a adus unde suntem ca tara.
    • 0 (6 voturi)    
      Ai dreptate (Marţi, 14 iulie 2015, 17:48)

      cristihan [utilizator] i-a raspuns lui gica43

      Iar din voturi si din experienta problema nu e doar a domnisoarei, ci a majoritatii faunei locale... Atunci cand seful principalului partid de opozitie sugereaza chiar si pe FB ca vrea sa incalce legea, nu prea mai sunt multe de spus, nici despre politica, nici despre coruptie, nici despre dezvoltare, nici despre cultura, despre nimic... Romania.
  • +8 (12 voturi)    
    Da' care e problema ? (Marţi, 14 iulie 2015, 17:30)

    I_made_a_bubu [utilizator]

    Care este problema pana la urma ?
    De parca nu folositi cu totii metoda asta, sau aplicatii gen Waze.

    Nu iau apararea la duduie, dar acum cu totii sunteti sfinti si madmoiselle este inculpata ca s-a interesat de pozitia radarelor.

    Pozitia radarelor oricum se da in fiecare dimineata la radio, nu e un asa mare secret.

    Cu totii care dati in stanga si in dreapta, cu "leagea este pentru toti" , nu dati decat dovada de ipocrizie.
    • 0 (4 voturi)    
      pai atunci (Marţi, 14 iulie 2015, 21:09)

      radu [anonim] i-a raspuns lui I_made_a_bubu

      nu va mai indignati de plagiatul lui Ponta, ca toti ati copiat la scoala.
    • 0 (0 voturi)    
      ...sa nu cadem in pacatul ipocriziei, zic ;) (Joi, 16 iulie 2015, 13:14)

      Marius B. [anonim] i-a raspuns lui I_made_a_bubu

      ... poate mai degraba se gandea sa stie daca sa depaseasca o masina care merge cu 10 km sub viteza legala sau mai bine nu, daca e vreun radar prin zona.

      Ca in conditiile date ar fi bine sa ai macar 20 km/h peste cei ai masinii depasite. Si - pana la urma - toti soferii de camion au statii CB - in care, dupa salut si localizarea proprie urmeaza "pe unde ati vazut radare?"

      Asadar, subscriu, si sa nu cadem in pacatul ipocriziei, zic. (Nu de alta, dar or fi altele, poate mai interesante ;) ).
  • -1 (9 voturi)    
    Fatarnicie.... (Marţi, 14 iulie 2015, 18:20)

    CetateanulRoman [utilizator]

    asa pot caracteriza sfinta indignare ce a cuprins populatia scriitoare pe fb. Si care, cu siguranta nu foloseste navigator cu harti ce arata radarele fixe, nu foloseste Waze, nu au statie radio, etc
    Probabil demersul Alinei a fost o sugestie a echipei de PR care incearca sa o faca"simpatica". un pic neinspirat.
    Ghinionul Alinei, e ca arata a Femeie! Ca si Leanta. Si asa ceva nu se iarta! Nici de catre femei nici de catre barbati.
  • 0 (6 voturi)    
    o parvenita (Marţi, 14 iulie 2015, 18:34)

    llol [anonim]

    pai asa s-a obisnuit, facultate particulara dimitri cantemir, unsa avocat fara examen fiindca politicienii asa intra prin minciuna. In concluzie nu trebuie sa stii carte daca esti politician, in schimb trebuie sa te pricepi la hotie .
  • -2 (4 voturi)    
    gorghiu (Marţi, 14 iulie 2015, 18:41)

    brad [anonim]

    O nesimtita !
  • +3 (7 voturi)    
    Radar (Marţi, 14 iulie 2015, 20:11)

    Mircea Calin [anonim]

    Stimata Doamna, va este cunoscut sloganul "Lead by example?"
    Multumesc!
  • +2 (2 voturi)    
    indiferent (Marţi, 14 iulie 2015, 21:03)

    petryx [anonim]

    detin permis de 18 ani;am luat doar 2 amenzi ptr.viteza si acelea in localitate;legea e LEGE si trebuie respectata,indiferent ca circul cu trabant,aventador sau X6;cine greseste sa plateasca
  • +1 (1 vot)    
    Un articol foarte interesant mai jos (Marţi, 14 iulie 2015, 21:39)

    DragoșCălin [anonim]

    https://comentaciu.wordpress.com/2015/07/14/de-ce-e-alina-gorghiu-nefolositoare-pentru-noi/
  • -1 (3 voturi)    
    Adaugare comentariualina gorghiu,radare (Marţi, 14 iulie 2015, 22:26)

    Bucataru [anonim]

    Atita stie..doar a facut Dreptul la Particular,ce credeti ca asa de ghesteapta?
  • +1 (1 vot)    
    norocosi:)) (Miercuri, 15 iulie 2015, 1:58)

    mypa [anonim]

    ia sa ii spuneti cate gropi sunt pe soselele romaniei si unde si cate suspensii si cauciucuri v-ati facut praf ...sa ii mai spuneti cat se moare pe aceste sosele si daca sunteti norocosi si ati scapat sa ii comunicati ssi ei ...pentru toata clasa politica , sa ii pun sa mearga cu masina de la Buc la Iasi si respecte legea rutiera pe toata distanta ..poate asa scapam de ei ..sigur s-ar imbolnavii de nervi
  • -1 (1 vot)    
    De ce va mirati? (Miercuri, 15 iulie 2015, 7:15)

    Cetateanu [utilizator]

    De ce va mirati de ce va enervati? Pai aseara l-ati vazut pe inaltul conducator al PNL- Manescu (era sa zic porcescu) - bun preten cu salteluta, ce rapuns a dat legat de copilul legat de usa in sectorul lui. Apropo mnealui (porcescu) era la plimbare prin Parlament (?) - sau mai invartea ceva -ca pe la primaria sectorului 6 nu calca.
  • -1 (1 vot)    
    daca acum.... (Miercuri, 15 iulie 2015, 7:17)

    jane [anonim]

    Daca se intereseaza acum cand este in opozitie si tot ii mai e frica de cineva,dar cand o fi la putere ce face da ordine sa plece politistii pana trece ea ? Va fi vai de noi daca vin astia la putere....
  • -1 (1 vot)    
    Gorghiu si partidul de //// (Miercuri, 15 iulie 2015, 7:30)

    petru [anonim]

    Reperul de moralitate isi arata adevaratele limite umane. DEMISIA, ba MITICILOR, demisia din partid si cu tot cu partid, vreti puterea pentru a va afla in treaba sau pentru altceva...a fura, cum ati facut-o de cate ori ati fost la putere.
  • +2 (2 voturi)    
    Indignarea ipocritilor... (Miercuri, 15 iulie 2015, 9:14)

    s.t.e.f. [utilizator]

    Nu inteleg de unde indignarea asta cosmica.
    O mare parte* din romani merg peste viteza legala cu fiecare ocazie si se informeaza de pe unde apuca de locatia radarelor, prin statii, flash-uri, facebook si altele. As intelege supararea asta nationala daca ati merge toti regulamentar. Atunci da, cand un politician face o aroganta ca asta pe Facebook ar trebui admonestat. Dar mai e cale lunga...

    Pana una alta doamna sau domnisoara Alina Ghiorghiu esti tu, soferul roman, nu te mai revolta atata.

    *Imi cer scuze fata de cei 1% dintre soferii romani, care merg regulamentar, indiferent de starea drumurilor, lipsa autostrazilor si altele, nu ma refeream la voi... Pentru voi am tot respectul!
  • 0 (0 voturi)    
    mare mister, mare ! (Miercuri, 15 iulie 2015, 11:08)

    mirela [anonim]

    Doamne fereste ! era o intrebare nevinovata, de genul " oare sa-mi iau umbrela ? " ; semnificatia , din punctul meu de vedere= o
    metoda de introducere intr-un dialog ; in fine.....
  • 0 (0 voturi)    
    radare (Miercuri, 15 iulie 2015, 13:47)

    utu [anonim]

    sa va montati un radar personal, ca suntem curiosi cu ce viteza va reactioneaza neuronul la un avans mare.
  • 0 (0 voturi)    
    Vitezomana (Miercuri, 15 iulie 2015, 16:08)

    Mitel [anonim]

    De cand "presedintele" Iohanis i-a aplicat o impingere in fata partidului (nu a stat la vot) doamna Gorghiu a ramas in viteze. De aici si spaima fata de radarele rutiere.