Alina Gorghiu: Doar o guvernare nefunctionala se lauda cu inaugurarea a 10 kilometri de autostrada

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 iulie 2015, 18:05 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: Facebook
Copresedintele PNL Alina Gorghiu afirma ca "doar o guvernare nefunctionala se lauda cu inaugurarea a 10 kilometri de autostrada" si cu "realizarea" de a avea intarzieri de un an si jumatate in adoptarea unor programe, precum Programul Operational Infrastructura Mare. 

"Doar o guvernare nefunctionala se lauda cu inaugurarea a 10 kilometri de autostrada (Nadlac-Arad), desi nu are niciun merit pentru acest lucru. Niciun centimetru de autostrada nu a vazut lumina zilei datorita acestui Guvern, care se misca mai incet chiar si decat premierul operat si repatriat", a scris, sambata, Alina Gorghiu, pe pagina sa de Facebook.

Ea sustine totodata ca "doar o guvernare nefunctionala, se poate lauda cu 'realizarea' de a avea intarzieri de un an si jumatate in adoptarea unor programe, cum este, de exemplu, Programul Operational Infrastructura Mare". "Premierul Victor Ponta a declarat ca si-a lasat chiar si perciuni pentru a fi sigur ca in timpul exilului, acesta va fi adoptat de catre Comisia Europeana, desi acest lucru trebuia sa se intample de acum 18 luni", mai spune liderul PNL. 

Premierul Victor Ponta a declarat, vineri, ca, inainte de plecarea in Turcia pentru operatia la genunchi, i-a spus lui Ioan Rus ca isi va lasa barba si nu se va mai rade pana cand Master Planul pe Transporturi nu va fi aprobat, aminteste Agerpres. 












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2337 vizualizari
  • -7 (21 voturi)    
    despre gorghiu (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 18:21)

    facias [anonim]

    Ce poti sa zici despre Gorghiu. Parca e bagata in priza. Numai demisii si alegeri anticipate vede saracuta.
    • -1 (17 voturi)    
      S-o fi plictisind si ea (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 20:00)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui facias

      Ca de cind e mentorul ei Vlasov la bulau, cu cine sa mai barfeasca?
  • +9 (19 voturi)    
    Consonanță (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 18:37)

    ipolitic [utilizator]

    Premierul în cârje, guvernarea în cârje, infrastructura în cârje, țara în cârje.
    Peste câteva zile, Ponta pleacă în Turcia la control, și poate se întoarce fără accesorii.
    În rest, șontâc-șontâc...
    • -3 (3 voturi)    
      votantii lui Iohannis (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 21:28)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      numai cu gandul la carje
      • +1 (1 vot)    
        Gata concediul? (Duminică, 12 iulie 2015, 17:13)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        sau tocmai te-ai intors din Otomania?
  • +14 (20 voturi)    
    Mi-e sila de PNL (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 18:54)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    De la Ponta nu ma astept la nimic, dar felul in care PNL-ul ii canta in struna e de-a dreptul scarbos.

    Alina, daca ati da doi bani pe tara asta ati face opozitie reala si nu doar de forma.
    • +3 (3 voturi)    
      cantatul in struna... (Duminică, 12 iulie 2015, 8:15)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Gresit ,nu PSD-ului ii canata-n struna ci Voiculestiului ! Toata ziua o gasim la televiziunea retardatilor si analfabetilor ,adica Antena 3 .Oare de ce ? Cumva pentru a face opozitie ? Evident doar pentru a se face ca face opozitie. Greata......
  • +11 (19 voturi)    
    un mod gresit de a privi lucrurile (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 18:57)

    hot news [utilizator]

    De 26 de ani suntem in economia de piata, functioneaza legea cererii si a ofertei.
    Desigur, este absurd sa te lauzi ca ai inaugurat zece Km de autostrada, dar pentru asta nu Copy-paste este de vina, ci noi care i-am votat pe acesti guvernanti, iar pe tatuca lui, tovul Ilici, l-am reales de trei ori!
    Daca poporul ar fi vrut macar 50 km de autostrada, almiteri facea rascoala ca la 1907, fiti siguri ca Guvernul ar fi realizat aciei 50 Km. Dar daca nu exista cerere ...
    • -1 (1 vot)    
      daaa (Duminică, 12 iulie 2015, 12:07)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui hot news

      perfect ai zis..foarte corect
  • +1 (5 voturi)    
    PNL-istul Boc facea la fel: cate 2, cate 5 km. (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 22:48)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Alinuta studiaza problema
  • +1 (5 voturi)    
    PDL-ul sa taca! Sunt satul de gandirea pedelista (Duminică, 12 iulie 2015, 0:10)

    hahahaha [anonim]

    Am suferit reforma pedelista generata de Boc, Blaga, Ungureanu, Predoiu, Voss , Stolojan, Videanu, Berceanu, Anastase, Flutur, Frunzaverde, Oltean , Igas si altii in timp ce se retrocedau miliarde iar Udrea si Basescu facea praf alte miliarde si va asigur ca neam de neamul meu nu va vota cu partidul in care sunt acesti oameni, indiferent de ce nume are. Mentionez ca in trecut am votat cu liberalii dar acum liberalii adevarati sunt cu Tariceanu , PNL devenind o turma de pedelisti vopsiti. Votul meu l-a furat Antonescu cand a plecat la popularii europeni condusi de exponenta nomenclaturii europene ,Merkel desi eu votasem pentru liberali. Astia nu stiu decat “austeritate”pentru populatie si dezmat financiar pentru clica lor. Eu cred ca au pofta de niscaiva miliarde dar poae ca nu vor avea acces la ele. Despre Gorghiu ce sa zic? Eu cred ca ea vorveste ce-i spune Blaga sa zica , ca neronul ei e agatat de ideea fixa cu demisia lui Ponta si altceva nu prea auzi de la ea. Din liberalii vechi nu prea vad in jurul ei pe nimeni , oare pe unde or fi?
  • +4 (4 voturi)    
    ...ooo! (Duminică, 12 iulie 2015, 7:36)

    ALTAN [utilizator]

    ...Alina ! cind aveti de gind,voi penelistii,sa va faceti datoria pt care sunteti in parlament???...adica opozitie veritabila la guvernare si legi in favoarea tuturor romanilor,nu doar a voastra,a gastilor transpartinice...pina atunci,credibilitatea voastra este ZERO...nu mai pacaliti pe nimeni...voi doar mimati ca faceti opozitie...crde-ma ,veti avea o mare,f mare surpriza la viitoarele alegeri...si...nu placuta !
  • +1 (1 vot)    
    slaba voccea opiztie dar mai bine decat nimic (Duminică, 12 iulie 2015, 9:23)

    OnePiece [utilizator]

    \ bucurati-va ca macar e cineva in opozitie care sa mai deschida gura.., criticati-i mai degraba pei care tac !