Ponta: I-am spus lui Rus ca imi las barba si nu ma rad pana nu se aproba Master Planul

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 10 iulie 2015, 13:24 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Facebook
Premierul Victor Ponta a declarat, vineri, ca, inainte de plecarea in Turcia pentru operatia la genunchi, i-a spus lui Ioan Rus ca isi va lasa barba si nu se va mai rade pana cand Master Planul pe Transporturi nu va fi aprobat.

"Nu se intampla chiar in fiecare zi un lucru important, dar astazi chiar este un lucru important, si anume lansarea in mod oficial a Programului Operational pentru Infrastructura Mare, care include si faimosul Master Plan de Transport, mai cunoscut in Romania decat orice altceva. Inainte de a pleca din tara, i-am spus domnului ministru Rus, in traditia altor oameni politici cunoscuti, ca-mi las barba si nu ma mai rad pana nu se aproba Master Planul. Iata ca s-a aprobat, pentru ca fara Master Plan nu puteam sa avem Programul Operational. Ma bucur foarte tare ca acest lucru s-a intamplat, nu doar pentru ca vorbim, cu siguranta, despre cel mai important program operational finantat de Comisia Europeana si cofinantarea Guvernului Romaniei. Sunt 12 miliarde de euro, insemnand 9,5 miliarde fonduri nerambursabile si 2,5 fonduri de la buget", a declarat Victor Ponta, la Palatul Victoria, la evenimentul de semnare a Deciziei de Aprobare a Programului Operational Infrastructura Mare 2014-2020, citat de Agerpres.

La evenimentul de la Guvern au mai participat comisarul european pentru politica regionala, Corina Cretu, si ministrul Fondurilor Europene, Marius Nica.

Amintim ca premierul s-a intors din Turcia cu un nou look - cioc si perciuni, la care insa a renuntat, la evenimentul de vineri prezentand vechea infatisare.










4515 vizualizari
  • +8 (12 voturi)    
    INFANTIL (Vineri, 10 iulie 2015, 13:31)

    B.T. Alexandru [utilizator]

    Ce mod infantil de asi face reclama !
    Mi-as dori un prim ministru sobru, serios, onest, cinstit. Avem negativul.
    • +7 (7 voturi)    
      Din ciclul: Ma mut cu cortul acolo si tot o termin (Vineri, 10 iulie 2015, 15:16)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui B.T. Alexandru

      Ce treaba mai are Rus? Cine e Rus?

      Zi-ne despre turci, ca despre rusi stim si ne ajunge!

      Spune-ne despre studentii aia de la coada camilei!

      Spune-ne daca terenul din centrul Capitalei a fost apreciat!

      Spune-ne cum a fost cazarea, ca ti-ai lasat barba ca sa ascunzi fata bronzata!


      Chiar nu a observant nimeni ca baiatul asta a stat si la plaja?
      • +3 (3 voturi)    
        pic (Vineri, 10 iulie 2015, 17:11)

        Phonta [anonim] i-a raspuns lui pedepsitorul

        http://oi61.tinypic.com/zjeyjl.jpg
        • +3 (3 voturi)    
          pic 2 (Vineri, 10 iulie 2015, 18:04)

          Phonta [anonim] i-a raspuns lui Phonta

          si inca una

          http://oi58.tinypic.com/34eb120.jpg
  • +9 (11 voturi)    
    si noi copiii ascultam inca (Vineri, 10 iulie 2015, 13:31)

    rov [utilizator]

    ce debiteaza Pinochio...:)))
  • +10 (12 voturi)    
    Ponta face guvernare la mișto. (Vineri, 10 iulie 2015, 13:31)

    vali47 [utilizator]

    Și lui Șova,plus nouă ne-a spus că demisionează dacă nu se face Comarnic-Brașov!Și nu a demisionat.Să vedem și cum arată master planul aprobat-cred-că Ponta trebuie să taie altceva,decât barba.Limba.
  • +7 (7 voturi)    
    Deci asta era barba (Vineri, 10 iulie 2015, 13:36)

    xrogo [utilizator]

    de islamist!!!
  • +12 (12 voturi)    
    OK... (Vineri, 10 iulie 2015, 13:39)

    Nivius [utilizator]

    Inteleg, dar unde-i barba?
  • +12 (12 voturi)    
    Golan imberb (Vineri, 10 iulie 2015, 13:46)

    mr_mojo [utilizator]

    Nici n-are barba.
    Nici principii, nici haz, nici morala.
    Păcat de noi, restul...
    • +3 (3 voturi)    
      Derbedeu nerușinat!!!!!!!!!!! (Vineri, 10 iulie 2015, 17:09)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      Cuvântul GOLAN parcă a căpătat în ultimii 25 de ani o altă încărcătură semantică de când l-au folosit de-alde Ion Iliescu și Rus.
      Altfel, complet de acord cu dumneavoastră.
      Asta se întâmplă când votează clienții lui Dragoș Pătraru de la VAX POPULI. Că sunt tare mulți...
  • +8 (8 voturi)    
    papagal (Vineri, 10 iulie 2015, 13:52)

    isandu [utilizator]

    Asa arati, ca un papagal. Tara arde si papagalul isi lasa barba.
  • +6 (6 voturi)    
    E clar, ne-am pricopsit și de data asta! (Vineri, 10 iulie 2015, 13:54)

    mishu [anonim]

    Dacă și lui Rus i-a ieșit masterplanul cum ți-ai lăsat tu barbă, vai de capul nostru.
  • +6 (6 voturi)    
    a facut misto de tine (Vineri, 10 iulie 2015, 14:04)

    Reader [anonim]

    sau nu a stiut cum arati cu barba ... cand a acceptat
  • +6 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 10 iulie 2015, 14:07)

    TopCat [utilizator]

    Rau am ajuns. Avem premier pe Conchita Wurst ...
  • +7 (7 voturi)    
    Incredibil! (Vineri, 10 iulie 2015, 14:14)

    Utopia [utilizator]

    Câtă nesimțire poate exista în acest infatuat ordinar?

    Și ca s-o spun p-aia veche, numai kk-ții se rad...
  • +8 (8 voturi)    
    Doliu (Vineri, 10 iulie 2015, 14:16)

    Raz [anonim]

    Mai bine iti lasi doliu, asa cum a ajuns si economia noastra datorita voua, IN DOLIU! Politruci corupti si mincinosi. Asta sunteti si nu cred ca va mai sperie ceva. Nici macar DNA. Poate doar un Vlad Tepes v-ar mai speria.
  • +7 (7 voturi)    
    Barbatii se barbieresc (Vineri, 10 iulie 2015, 14:28)

    croco [anonim]

    De ras se rade altceva
  • +5 (5 voturi)    
    mincinos patologic (Vineri, 10 iulie 2015, 18:20)

    revo [utilizator]

    Tembelul asta nu poate trai fara sa minta. Ce nevoie era sa toarne minciuna asta gratuita? Ce barbi insira mitomanul asta? Nu m-ar mira sa-l vedem, peste catva timp, pe mandrrrul rroman orrtodox trecand voios la islam, ca acolo e nevoie de barba.
    Fratica, esti foarte grav bolnav. Nu stiu daca se poate trata chestia asta, te priveste, pe noi, insa, lasa-ne!!
  • +1 (1 vot)    
    luminita.nielsen,qgmail.com (Sâmbătă, 11 iulie 2015, 2:31)

    lumina [anonim]

    Si daca nu se aproba ,,masterplanul" timp de 10 ani ,ce se intampla cu barba lui V.Viorel Ponta????
    isi lasa perciunii si mustatile pana-n podele si cu barba matura Casa Popurului????
    Dece nici un jurnalist nu-i pune aceasta intrebare elementara?????