Ponta, pe Facebook: Economia va merge bine daca nu ne conving rusii, prostia sau foamea oarba de putere sa facem o mare criza

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:03 Actualitate | Politic

"Da, economia merge bine si va merge bine cu noile masuri adoptate daca nu ne conving rusii, prostia sau foamea oarba de putere sa facem o mare criza care sa strice tot", a scris vineri seara premierul Victor Ponta, intr-o postare pe Facebook in care raspunde unor intrebari adresate de analistul Radu Tudor.

"Da, inauguram pana pe 15 iulie (probabil inaintea vecinilor) partea de autostrada de la Nadlac;  da, chiar maine se discuta majorarea treptata si predictibila a veniturilor pentru medici si profesori / sper sa avem stabilitate si liniste sa le punem in practica!", a scris pe reteau de socializare Victor Ponta care se recupereaza in Turcia dupa operatia la genunchi, in conditiile in care la carma guvernului a fost numit interimar Gabriel Oprea iar partidul, potrivit lui Liviu Dragnea, este "tulburat" de absenta presedintelui sau












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3351 vizualizari
  • +30 (32 voturi)    
    AAAAMiiinnnn!!!! (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:15)

    serban b [anonim]

    Frate Ponta, tu esti Inceputul si Sfarsitul. Tu esti Nasterea si Moartea. Tu Esti tot preamaria ta! Tu esti nunta si divortul, alfa si omega, ying si yang. Tu esti totul frate. Doar tu foame de putere n-ai. Doar tu ne luminezi si ne intuneci. tu ne minti si tu ne spui adevarul. tu esti deputat si prim ministru. Esti totul frate. AAAmin! Nimeni nu le spune mai bine si mai rau ca tine in acelasi timp. Imparatule ! adanc ne aplecam in fata ta noi slugile umile. In vecii vecii lor Aaaamiiin! Tu esti punctul de pe i. Tu esti cratima. Tu esti semnele de punctuatie! Esti totul frate! Hai acasa ca alftel neamul asta se va prabusi si se va ridica in acelasi timp fara tine!
  • +19 (19 voturi)    
    frumos (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:19)

    axismundi [utilizator]

    ...si la robinet curge lapte si miere. Probabil ca pregateste terenul unei retrageri in glorie: "uite, aveti de toate, am fost un prim ministru bun, dar vai, uite, ma cam doare in cot (ala de la picior) si nu mai pot sa fiu la fel de bun, trebuie sa ma retrag, cu regrete (eterne)."
  • +25 (27 voturi)    
    :-) (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:24)

    Soljenitin [utilizator]

    Ultima data cand ai zis ceva similar legat de rusi, te-ai dus la Baku si i-ai privit ceafa lui putin.

    Cine sa te mai creada, mincinosule?
  • +24 (24 voturi)    
    e irecuperabil (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:26)

    AliKimiku [utilizator]

    Monta se crede unic si de neinlocuit. Comparatia cu impuscatul de la Targoviste e singura posibila.
    Ce vrea mutunache sa transmita e ca fara el, economia se va prabusi si rusii vor pune stapanire pe Romania.
    Acum seris , asta a ajuns in ultima faza asa de tanar?
    • +16 (16 voturi)    
      Așa cred și eu... (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 13:02)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Iraționalitate și delir, semne clare de... paranoia. În loc s-o „ardă” pe facebook, n-ar fi rău ca premierul să-și trateze și suferințele mintale.
      (Măcar ar avea scuze pentru tulburările de personalitate tot mai evidente...)
  • +21 (21 voturi)    
    Fiinta asta ... (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:27)

    NicolaeA [utilizator]

    vorbeste cu ligamentele de la genunchi - incrucisat !
  • +19 (19 voturi)    
    asta se numeste accent de leprism (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:36)

    Peredhil [utilizator]

    rusii ne conving sa dam cu vevepeul de pamant...ca doara la Baku a tulit-o pe furis Klaus;parteneriat militar strategic cu China vroia,probabil MRU;la ambasadele occidentale maraia Predoiu;si bascuta cu stea rosie+tricou cu Che Guevarra purta cu mandrie Macovei...

    Nu,a nu suferi politica rusa si minciunile mitomanului nu-s deloc doua chestii antagoniste.Cum ar zice bunicuta ranitului de la Istanbul,"sinergii,mai draga..."
  • +15 (17 voturi)    
    ponta - art 398 coroborat art 394 "d" cod penal (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:40)

    vergotti [utilizator]

    De cand Sebastian Ghita ( tovarasul lui Ponta) si-a pierdut influenta publica in urma demisiei protectorului sau ,Liviu Maior, pentru Ponta Victor-Viorel SRI-ul s-a transformat in dusmanul sau personal. ...In acest registru ,trebuie interpretata decizia lui Ponta de a infiinta o facultate islamica la Bucuresti cu 6 mii de cursanti veniti din toata lumea; Ponta a pregatit astfel terenul pt instalarea temeinica in tara noastra a organizatiilor teroriste islamice ,manat de sentimentele de ura personala fata de conducerea actuala a SRI-ului.. Este trist ca un om iresponsabil si scelerat precum Ponta a ajuns prim-ministru al tarii ,un om care pune mai presus interesele sale personale decat cele ale Romaniei
  • +18 (18 voturi)    
    Impostorul continua (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 11:46)

    D_Poroineanu [utilizator]

    Musiu Ponta, nu aveti nici o contributie la trambitatele succese. Foamea de putere din partea ta distruge societatea romaneasca. Un impostor, mincinos, penal cu aere savante. Vreau sa va vad arestat impreuna cu sotia, socrul, sora, mama, cumnatul si toata mafia. Copii la orfelinat.
  • +14 (16 voturi)    
    Operatia lui Ponta, in Turcia, e un truc politic (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 12:10)

    dumitrica [utilizator]

    A devenit evident ca Victor Ponta nu avea nevoie de nici o intervenție medicala. Primul ministru sta la adăpost în Turcia din motive legate cel mai probabil de DNA, sperând ca Oprea, premierul interimar desemnat de el, sa-i rezolve pozitiv situația cit mai repede. Daca nu este posibil va rămâne peste granițe atâta timp cât este nevoie.
    • -8 (8 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 21:30)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Daca nu ar fi existat un termen limita de maxim 45 de zile timp in care poate fi inlocuit de un premier interimar (apoi postul fiind vacant) teoria asta a conspiratiei pe care o lansezi ar fi simpatica (macar). Dar asa... e doar SF de proasta calitate.
      • +3 (3 voturi)    
        Ponta poate redeveni premier pt. o zi (Duminică, 28 iunie 2015, 0:52)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Ponta poate redeveni oricând pentru o zi, doua premier, chiar în Turcia fiind, după care iar ii cedează temporar postul lui Oprea. O poate tine asa multa vreme. Se găsesc cai de ocolire a oricăror termene.
      • 0 (0 voturi)    
        Mazetino pasol la turbinca (Duminică, 28 iunie 2015, 8:08)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        80% din conducerea centrală şi locală a PSD are probleme cu legea.
        In dosarul Microsoft,din 9 miniştri implicaţi în acest dosar, 6 sunt din PSD: Ecaterina Andronescu, Şerban Mihăilescu, Dan Nica, Adriana Ţicău, Alexandru Athanasiu şi Mihai Tanasescu ( 2/3 din miniştrii implicaţi )
        1. Năstase Adrian, prim ministru, preşedinte PSD, condamnat definitiv
        2.Dragnea Liviu, secretar general PSD, deputat PSD, condamnat
        3. Viorel Hrebenciuc, vicepreşedinte PSD, deputat PSD, cercetat penal
        4. Darius Vâlcov, ministru de Finanţe, cercetat
        5. Dan Şova, fost ministru şi vicepreşedinte PSD, cercetat penal
        6. Radu Mazăre, primar Constanţa, cercetat penal
        7. Nicuşor Constantinescu, preşedinte CJ Constanţa, cercetat penal
        8. Bunea Stancu, preşedinte al CJ Brăila, condamnat definitiv
        9. Ecaterina Andronescu, vicepreşedinte PSD, cercetată penal
        10. Marian Vanghelie, primar sector 5, cercetat în stare de arest
        11. Mircea Cosma, preşedinte CJ Prahova, cercetat penal
        12. Vlad Cosma, deputat PSD, cercetat penal
        13. Ovidiu Marius Isăilă, senator PSD, trimis în judecată
        14. Adrian Duicu, preşedinte CJ Mehedinţi, cercetat penal
        15. Ilie Sârbu, senator PSD, urmărit penal
        16. Voicu Cătălin, deputat PSD, condamnat definitiv
        17. Miron Mitrea, vicepreşedinte PSD, vicepreşedinte Camera Deputaţilor, condamnat la 2 ani cu executare
        18. Şerban Mihăilescu, senator PSD, urmărit penal
        19. Dan Nica, europarlamentar PSD, cercetat penal
        20. Ioan Adam, senator PSD, cercetat penal în stare de arest
        21. Ion Prioteasa, şef CJ Dolj, cercetat penal
        22. Sebastian Ghiţă, deputat PSD, cercetat penal
        23. Ristea Priboi, deputat PSD, trimis în judecată
        24. Maior Lazăr Dorin, deputat PSD, condamnat la închisoare cu executare
        25. Dumitru Ion, deputat PSD, trimis în judecată
        26. Mirza Gavril, preşedinte CJ Suceava, trimis in judecata
        27. Constantin Nicolescu, preşedinte CJ Argeş, condamnat definitiv
        28. Niculae Bădălău, deputat PSD, cercetat penal
        29. Ion Stan, deputat PSD, condamnat în prima instanţă
        30. Nicolae Vasile
  • +13 (13 voturi)    
    Bla-bla-bla (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 12:13)

    Trojan.H [utilizator]

    Viorele, lasa vrajeala, zi-ne mai bine cind vii acasa ca intreaba unchiu de tine.
  • +9 (11 voturi)    
    Vechi baliverne feseniste! (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 12:59)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    "Avem nevoie de liniste, sa lucreze guvernul"- traducere: vrem sa furam si voi, care ne sponsorizati sa stati ca niste vite sa va uitati!
    Nu mai tin fesenismele, domnul Ponta! Mai bine veniti la DNA si va lasati de baliverne!
  • +11 (11 voturi)    
    pe tine rusii te-au convins de mult (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 14:13)

    Adrian_. [utilizator]

    lasa gargara ca ai ajuns prim ministru cu ajutor de la rasarit.
  • +4 (4 voturi)    
    Cred ca inca mai este (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 15:34)

    KostasP [utilizator]

    Sub efectul anesteziei. Sau iau administrat medicii turcii ceva "bun" sa-l tina fericit.
  • +3 (3 voturi)    
    Vai Viorele ce te-ai mai turcit/tocit la caputz ? (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 18:43)

    Plagarus [utilizator]

    Sigur te-au operat la jenuntzi turcaletzii, sau tu de fapt erai cazut tare in cap si te-au lobotimizat ?
    Lobotomizare prin masaj. Pe masa de masaj ayurvedic, toti oamenii sunt prosti. si fericiti
    Prostia este binecuvantare in cazul fostului premier penal Ponta Viorel.
    Stai linistit, tzara asta merge mai bine fara "prestatiile " tale de "doctor " MsTO in fash !
  • +3 (3 voturi)    
    Zise Pontanelul clefaind la baclavale (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 20:44)

    Locke Lamora [utilizator]

    Hai acasa dofttorele, duba-i pregatita.
  • +2 (2 voturi)    
    pinochio (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 21:56)

    SilviaApsanca1 [anonim]

    Vai si amar cand esti prost gramada si ti se da o tara pe mana. IN acest impostor mai cred profitorii si pomanagii de tot felul al caror interes e doar binele propriu nicidecum propasirea tarii. Astia-l imping in fata pe acest ratat plagiator. GHita nu-i decat unul dintre ei.