Victor Ponta: Felicitari fetelor din echipa de spada; ma bucur ca au voie sa fie la Baku fara sa le critice vreun "analist"

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2015, 19:17 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a felicitat, vineri, echipa feminina de spada a Romaniei, care a obtinut medalia de aur la Jocurile Europene de la Baku, notand totodata ca sportivele "au voie" sa fie in capitala azera "fara sa le critice vreun 'analist'", scrie Agerpres.

"Felicitari fetelor din echipa de spada, antrenorilor si Federatiei! Felicitari Romania! Ma bucur ca ele au voie sa fie la Baku fara sa le critice vreun 'analist'!", a scris Ponta, pe Facebook.

Echipa feminina de spada a Romaniei a cucerit medalia de aur la Jocurile Europene de la Baku (Azerbaidjan), vineri, dupa ce a invins Estonia in finala, cu scorul de 31-25.

Echipa de spada (Ana-Maria Branza, Simona Gherman, Simona Pop) a adus a treia medalie de aur a delegatiei Romaniei la Baku si a patra a scrimerilor pana acum.

Prezenta prim-ministrului Victor Ponta la deschiderea Jocurilor Europene de la Baku, in urma cu doua saptamani, a fost criticata de opozitie, iar presedintele Klaus Iohannis a sustinut ca a aflat "pe surse" despre aceasta vizita, nefiind informat oficial de premier.










865 vizualizari
  • +4 (4 voturi)    
    Ponta, lasa gargara! (Vineri, 26 iunie 2015, 19:24)

    lili [anonim]

    Vino ca te asteapta procurorii DNA!
    Te asteapta si PSDistii "tulburati" rau de tot de frica DNAului care va salta la foc continuu!
    Lasa gargara si vino!
    Te asteptam la DNA!
    Fetele astea au mers la Baku si au luat premii pe MERITELE lor, tu ce-ai cautat la Baku?!
    Sa te pozezi alaturi de Putin si Erdogan, altfel nu te baga nimeni inseama in UE!!
    Succes DNA, la puscarie cu penalii din politica romaneasca!
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Vineri, 26 iunie 2015, 19:29)

    marianmarian [utilizator]

    Gretosenia in cea mai pura forma a ei.. Absolut incredibil in ce hal poate sa "comunice" cea mai unsuroasa specie de politician pe care am avut-o in ultimii 25 de ani..
  • +2 (2 voturi)    
    Booring (Vineri, 26 iunie 2015, 19:43)

    veduma [utilizator]

    Monta, de ce nu te intorci in Romania?
    Lasa remarcile "inteligente" - nu ti se potrivesc.
    Te crezi amuzant? Esti! Adica esti de tot rasul.
    Iar te dai rotund cu realizarile altora, cum ai facut si cu Simona Halep (cand ai luat like-uri pe FB "pentru" ea)?
    Amice, esti expirat, se apropie sfarsitul si nu prea te vad bine (glumesc, te vad foarte bine, cu bratari la labute si in costum dungat).
  • +5 (5 voturi)    
    alo (Vineri, 26 iunie 2015, 19:57)

    cacariceanu [anonim]

    Alo, tot în Turcia sînteţi?.... Da?.... Şi cînd veniţi?.... Că aţi auzit ce a spus Domnu’ Rus că se întîmplă cu copii şi nevestele celor care stau prea mult în străinătate.
  • +9 (9 voturi)    
    Du-te invirtindu-te! (Vineri, 26 iunie 2015, 20:02)

    Daniels22026 [utilizator]

    Du-te plagiatorulule la Baku in calitate de spectator. Mai intelegeam, oricum esti infantil. Dar te-ai dus sa dai mana cu Putin, tradatorule! Pe nimeni n-ai informat, nici macar propriul partid, despre intinerariul tau, Baku-Istanbul. Iar presedintele tarii, nici atat. Afla din ziare pe unde te duci si cu cine te intilnesti.
  • +4 (4 voturi)    
    stalinist style (Vineri, 26 iunie 2015, 20:06)

    Soljenitin [utilizator]

    hehe, pontalaule, vezi cum rastalmacesti tu vorbele in dulcele stil stalinist?

    Tu esti, din pacate, persoana publica si, din nefericire, reprezinti Romania in problemele politice. Dupa actiunile tale tampite isi formeaza politicienii straini imagini gresite despre Romania, nu dupa activitatile sportive ale fetelor de la spada care, iata, spre deosebire de tine, au si reusite cu care se mandresc si cu care ne bucura pe noi.
  • +5 (5 voturi)    
    toata tara se bucura alaturi de tine (Vineri, 26 iunie 2015, 20:19)

    -dorian- [utilizator]

    te asteptam cu drag
    • +5 (5 voturi)    
      la Otopeni (Vineri, 26 iunie 2015, 22:16)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui -dorian-

      Catusele sunt pregatite
  • +10 (10 voturi)    
    Ce gretos demers....:( (Vineri, 26 iunie 2015, 21:06)

    polonyca [utilizator]

    Oportunism de joasa speta, populism jegos. Pomenind numele echipei le murdaresti si pe ele din jegul tau !!!! Ar fi tre sa te abtii......
  • +2 (2 voturi)    
    analistii sunt politici, (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 9:04)

    anonim [anonim]

    nu sportivi, apropo ce cauta Europa in Asia, ce fel de jocuri au fost de amatori de profesionisti, cum ramine cu CIO, unde noi suntem afliati, participind la niste jocuri organizate de celebru oradean vizer, amicul lui putin, care a fugit din tara, dupa ce psd a pierdut alegerile, exista vre-o legatura intre el si fiul lui tarau, prcororul Lele, Panaint, ar trebuii sa- l credem pe ilustrul fular care spunea dupa arestarea lui tarau junior, ca el nu crede in arestarile de "vineri seara" in consecinta fiid eliberat, si dat disparut pina-n acest moment,
  • 0 (0 voturi)    
    glume nesarate (Duminică, 28 iunie 2015, 21:41)

    redmc [utilizator]

    L-a citit toata lumea ca e un mafiot slinos si las iar Ponta pareaza cu niste glume insipide si insolente la care mustaceste de unul singur. Se vede stilul lui Adrian Nastase, "rafinatul" diplomat care para acuzele de furt cu invitatia la numarat ouale. Doi mafioti ordinari care au jefuit tara cu clanurile lor si au nesimtirea sa mai faca pe spiritualii.