Elena Udrea: Sebastian Ghita ar putea sa spuna multe. Probabil ca in vara aceasta vom avea un spectacol real / Astept momentul in care tara va fi condusa de un general de securitate

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2015, 10:07 Actualitate | Politic

Elena Udrea
Foto: Captura YouTube
Domnul Ghita ar putea sa spuna multe, pentru ca a fost si este parte in multe lucruri care se intampla in Romania azi, a declarat vineri Elena Udrea, care s-a prezentat la Sectia 2 de Politie, ca obligatie in cadrul controlului judiciar impus de instanta in cazul fostului ministru al dezvoltarii.

"Probabil ca in vara aceasta vom avea un spectacol real cu dezvaluri la televiziunea domnului Ghita", a spus Elena Udrea jurnalistilor.

Intrebata fiind de plangerile pe care Sebastian Ghita le-a trimis sau a anuntat ca le va trimite institutiilor statului privind presupuse abuzuri ale DNA, Udrea a raspuns: "De ce nu a cerut el de mai demult asa ceva?"

"De ce nu a cerut acum cateva luni de zile cand ceream eu lucrurile acestea? Aceste lucruri nu mai pot fi ascunse', a declarat fostul ministru al dezvoltarii.

Ea a acuzat si ca unii alesi acuzati de procurori au scapat de arestare prin votul colegilor lor, in timp ce in cazul ei a votat Pentru, "un parlament, vorba maestrului Cristoiu, de cacaciosi"

"Pentru ca astazi in politica este foarte important ce partid in spate. Domnul Ponta reprezinta cel mai important partid in Romania", a spus Udrea despre faptul ca parlamentarii au respins cererea DNA in privinta premierului.

"Depinde ce partid reprezinti, nu de situatia in care esti implicat", a insistat ea.

Udrea comentat si faptul ca in lipsa premierului Victor Ponta, Guvernul este condus de generalul Gabriel Oprea: 'Eu astept sa conduca guvernul SRI, ca sa avem un guvern militarizat".

"Ma gandesc ca daca multi au aplaudat cand au vazut-o pe Udrea in catuse, suntem pe drumul cel bun", a spus ea ironic, adaugand ca asteapta "momentul in care tara va fi condusa de un general de securitate".

Ea a comentat si situatia din PSD, apreciind ca este greu "cu seful partidului fugit in Turcia": "Probabil ca membrii partidului sunt destul de panicati".












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
6383 vizualizari
  • +10 (28 voturi)    
    Doua hahalere (Vineri, 26 iunie 2015, 10:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Elena Udrea & Seb Ghita. Lista ramine deschisa.... :))))
    • +8 (16 voturi)    
      am trait sa o vad (Vineri, 26 iunie 2015, 10:38)

      coloneze [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      si pe asta: elena udrea cu sebi ghita prieteni. mesajul de cardasie l a dat sebi cand ii tot spunea lui basescu acum 2 seri cat de destept si luptator este train basescu, dupa ce ani de yile rtv l a umilit pe basescu. sunt curios daca rtv mai trage in basescu
      • +2 (8 voturi)    
        Tara condusa de (Vineri, 26 iunie 2015, 12:17)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui coloneze

        "generali de securitate". Unde te trezesti doamna Udrea? Ai in minte si anumiti generali care ar face-o...
        Doamna Udrea cred ca aveti mari probleme, dumneavoastra si mafia intangibila pe care ati patronat-o pana mai ieri. Va deranjaza ca binomul isi face treaba si ca e apolitic...
        • 0 (6 voturi)    
          Riscul este real, degeaba ești indignat (Vineri, 26 iunie 2015, 13:45)

          Harald [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

          S-a discutat și pe Contributors subiectul, există un risc real ca România să o ia pe urmele Rusiei. SRI este implicat mai mult decât trebuie în politică și economie, iar pasul următor în situații din astea este venirea la putere a unui exponent al serviciilor secrete. Exact ca Putin în Rusia.

          Elena Udrea poate fi o persoană lipsită complet de credibilitate, dar nu e cazul să așteptăm până când ne va spune și Andrei Pleșu același lucru. Un general de securitate ajuns la putere ar îngropa România pentru următorii 10-15 ani.
          • -1 (3 voturi)    
            Care securitate? (Vineri, 26 iunie 2015, 14:56)

            andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            Nu mai exista de mult asa ceva. Poate te referi la SRI dar securitatea si SRI fac parte din pacte de aparare diferite. Sau te mai crezi cumva in pactul de la varsovia?
            • 0 (0 voturi)    
              Tu ești născut ieri, așa e? :) (Vineri, 26 iunie 2015, 19:01)

              Harald [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

              Securitatea și Tratatul de la Varșovia erau două chestiuni paralele. Exista o aripă a Securității de orientare pro-Moscova și una de orientare naționalistă. Dar SRI nu s-a născut din spuma mării, ci exact din acea aripă naționalistă a Securității.

              Cine s-a născut după 1981 are o scuză, pentru el lumea a început în 1990, cu un SRI nou-nouț, strălucitor, înființat de Ion Iliescu numai și numai cu oameni de bine :)
          • 0 (0 voturi)    
            Sau invers ? (Vineri, 26 iunie 2015, 20:03)

            liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Harald

            Exista riscul sa o luam pe drumul Ucrainei, iar aliatii co-interesati de zona asta au spus STOP - Dlor din servicii, va rugam, aveti cale libera pt o curatenie in viata publica din Romania ? Atunci cand oameni "de afaceri" nu s-au multumit cu protectia serviciilor in schimbul unor mici servicii comerciale oferite la schimb si si-au dorit control politic, control media, etc, ajungand sa fure din banii produsi pt "servicii", ba mai mult, sa aiba si pretentia de control asupra "serviciilor" institutional (vezi ghita, etc), ce credeatzi ca se va intampla ?
            • +2 (2 voturi)    
              Nope (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 0:49)

              Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui liviusmaximus

              N-ati auzit??? Chestiunea a fost discutata chiar si pe Contributors si s-a ajuns la alta concluzie. Prin urmare problema e transata, inchisa, rien ne va plus.
    • +4 (8 voturi)    
      Poti adauga tot PNL-ul, de PSD ce sa mai zic! (Vineri, 26 iunie 2015, 10:44)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Sau ai uitat ca au facut Romania si statul de drept praf in 2012 sub sigla USL??? Actuala clasa politica trebuie sa plece, altfel continuam cu altii ce se vor nepatati si curatati dar sunt aceeasi...
    • 0 (8 voturi)    
      motivul ? (Vineri, 26 iunie 2015, 10:55)

      newbunny [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      poate iti si argumentezi punctul de vedere, Altfel esti doar un aruncator de cacao in spatiul virtual...indiferent pe cine iei la tinta..;)
    • -6 (10 voturi)    
      Observam si noi,iar are dreptate (Vineri, 26 iunie 2015, 11:00)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      In urma evenimentelor recente, observam ca Trinomul face abuzuri incredibil de mari intr-un stat european, daca mai suntem. Pe ei cine-i opreste, cine ii poate judeca pentru executiile pe care le fac asupra unor politicieni, fara dovezi, ca in cazul Elenei Udrea?Cine ii va plati despagubiri dupa ce va fi achitata? Pentru ca merita sa ceara pentru mizeria care i-au facut-o, o suma cat un PIB de tara bogata, sa-i vedem atunci cum se vor descurca!Anumite institutii au scapat de sub control, procurorii DNA sunt obligati sa intocmeasca dosare pe baza de turnatorii mincinoase, oameni nevinovati sutn terfeliti de Trinom, ori asta da de gandit, da fiori amintind de trecutul comnist! Oricine poate fi in locul ei sau a altor politicieni care realmente nu au gresit cu nimic, dar au incomodat si incomodeaza, tulbura linistea lui Iohannis la Palat, sau demasca mafia penala PNL, pentru asta nseamna PNL-penali ascunsi dupa sas.
      • +2 (6 voturi)    
        nu vrei tu s-o ceri de nevasta? (Vineri, 26 iunie 2015, 12:24)

        Piticot9 [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Cristinele, cu diazepam ai incercat? ;))
  • +7 (11 voturi)    
    mda.. (Vineri, 26 iunie 2015, 10:37)

    rochiri [utilizator]

    ghita&co furau pe o parte si Undrea&co pe alta parte...
  • +8 (12 voturi)    
    Infractorii (Vineri, 26 iunie 2015, 10:37)

    Primul [utilizator]

    se imping unii pe altii de la spate ca sa faca "dezvaluiri". Dar cand esti implicat direct in toate infractionalitatile petrecute in Romania e cam greu sa mai fii credibil si e mult mai greu sa te autodenunti :)
    Lu' fufa asta ii mai curge nasul? Vad ca si-a mai revenit cu mucii de cand a intrat in puscarie.
  • +3 (13 voturi)    
    ... (Vineri, 26 iunie 2015, 10:56)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Saraca daca nu este bagata in seama vede tot felul de conspiratii,
    Gata tanti Udrea, acum te poti duce sa stai pe gazonul lui Base plin cu alte animale, s-a terminat perioada cand erai ocupata cu o sursa alternativa de sotie, pardon informatii...
    • -2 (4 voturi)    
      sarac, (Vineri, 26 iunie 2015, 12:43)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui uncetateansimplu

      cu duhu esti chiar tu, ai informatii mai multe decit o consliera de la presdentia Romaniei?, vai mama voastra de postaci uselisti, uselistii au furat tara, cu votul si comentariile voastre de doi lei, in spate,
  • +8 (14 voturi)    
    Care e exact diferenta intre voi doi? (Vineri, 26 iunie 2015, 10:57)

    mihai [anonim]

    ca multi nu prea intelegem. Ghita macar tine traditia familiei sale, vin dintr-o linie de grei. Poate ii este mai greu sa distinga intre bine si rau. Dar matale? Ati parcurs un drum parca desprins din filmul "Once upon a time in America". Va propun sa mergeti in Tijuana, acolo colcaie de Cocosi. Poate au nevoie de dvs pe acolo pt. economia locala.
  • +6 (6 voturi)    
    da sigur... (Vineri, 26 iunie 2015, 11:39)

    mihai [anonim]

    Cand vorbesti despre tine la persoana a 3 a... eu zic ca ai niste probleme...
  • +6 (8 voturi)    
    Ghita itrat in vrie !,Nuti poate sa-si faca centur (Vineri, 26 iunie 2015, 11:59)

    andreesanu [utilizator]

    Ghita strins cu usa pentru cirdasie mafiota a inceput sa dea pe goarna vrute si nevrute crezind ca -l scapa de bulau si confiscarea averii cei din clanurile cu epoleti si fosti !!!.
    Nuti sufera ca nu-i bagata in seama ca nu mai da nimeni nici mucii pe ea .Ar face si centura numai sa intre iar in jocul cu strigaturi !
  • +1 (9 voturi)    
    udrea si base la puscarie impreuna cu ponta (Vineri, 26 iunie 2015, 13:00)

    jackalphonse [utilizator]

    asta astept eu.
    am si o sampanie la rece.
  • +3 (5 voturi)    
    Vorba „maestrului” Cristoiu? Wow! (Vineri, 26 iunie 2015, 13:39)

    marki [utilizator]

    Despre care Cristoiu vorbiți, doamnă Udrea? Că eu nu cunosc decât unul singur, pe nefericitul autor al „găinii născătoare de pui vii”, analistul-oportunist- lingău-de-serviciu, aflat mereu în preajma celor puternici, doar-doar o primi ceva onoruri, sau măcar o ciosvârtă, ceva...
    De tot râsul...
    Iar dumneavoastră, care (alături de clanul din care făceați parte) ați pus umărul la starea jalnică în care se află țara, sunteți ultima care ar trebui să-și dea cu părerea despre... nedreptăți.
  • +3 (5 voturi)    
    ce spune Udrea ? (Vineri, 26 iunie 2015, 14:39)

    doru [anonim]

    Tara condusa de un general de securitate ? Ce e rau in asta ? Depinde unde ne raportam. Deci , pana acuma o parte importanta din securisti, prin fii si nepoti s.au ocupat de preluarea in mainiile lor a economiei Romaniei prin orice mijloace. Acuma cand in SRI exista si un nucleu de profesionisti, care inteleg unde s.a ajuns si ca statul a devenit o mafie a securistilor comunisti, pentru Udrea nu e bine. Din ce mediu provin Ghita, Cocos, Voiculescu, Copos, Geoana, Tariceanu, Patriciu, si catzi altii ? Nu.s cumva securisti, comunisti, sau fii lor ? De ce sa.l blamam pe Coldea ? Societatea civila , trebuie curatata de putreagaiul infiltrat si intarita ,sa poata prelua in buna ordine tara inapoi.
    Hei Udrea locul tau este inapoi pe centura.
    • 0 (0 voturi)    
      Uită-te la Rusia, nu vezi nimic rău? (Vineri, 26 iunie 2015, 19:07)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui doru

      Rusia chair e condusă de un KGB-ist, ți se pare că ar fi de dorit o astfel de situație și pentru România?

      Societatea românească trebuie curățată de corupție, dar prin mecanismele unui stat de drept, nu prin mecanismele unui serviciu secret. Coldea nu e tocmai un campion al democrației, nu-ți face iluzii.
      • 0 (0 voturi)    
        Da' la SUA nu e voie sa ne uitam? (Sâmbătă, 27 iunie 2015, 0:54)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Ah, da, acolo si atunci era altceva - eternul argument care, de fapt, nu inseamna nimic.

        In plus, asta - cu presedintele general de securitate, adica - e gargara. A aruncat Doamna o piatra in balta, ca asa i-a venit inspiratia de moment, si toti "inteleptii" se arunca in numita balta, de parca am avea alegeri prezidentiale maine si o duzina de securisti, pardon sereisti, printre candidati.
  • +3 (3 voturi)    
    Ce sa spuna? (Vineri, 26 iunie 2015, 14:58)

    Alius [utilizator]

    Ca a fost sau este ofiter acoperit? Ca s-a imbogatit numai datorita acestui fapt si a "afacerilor" cu statul?

    Tot felul de gunoaie, prieteni (impreuna cu Tonta) de-ai doamnei Udrea.
    • 0 (0 voturi)    
      nu a fost si nu este OFITER (Vineri, 26 iunie 2015, 20:07)

      liviusmaximus [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      Sebi nu poate fi ofiter acoperit. Aia nu-s deloc prosti, aroganti si ingamfati ! Oamenii aia isi fac meseria discret, nu in stilul asta de fanariot scapatat pe banii lor. Afacerile lui sebi se numesc jeGmanirea BUGETULUI PUBLIC. N-am auzit sa fi fabricat un RAV sau un BITDEFENDER...Un grup de 53 de firmulite infiintate special pt furtisaguri.