Liviu Dragnea: I-am spus prieteneste lui Victor Ponta sa caute o solutie sa faca recuperarea in tara, cum-necum sa ajunga la Guvern

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 iunie 2015, 20:42 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Guvernul Romaniei
Coordonatorul politic al PSD, Liviu Dragnea, a declarat joi, la Oradea, ca i-a recomandat prieteneste premierului Victor Ponta sa caute o solutie de a face recuperarea medicala in tara, dupa operatia in Turcia, potrivit Agerpres.

'A fost o operatie mai complicata decat se anticipa. Nu intru in amanunte, le-a prezentat medicul roman care a asistat. Dar ce este important e ca are nevoie de recuperare foarte atenta si riguroasa. Cu toate astea, i-am spus prieteneste, ca un vechi si bun prieten de-al lui, sa caute o solutie sa faca recuperarea in tara. Este premierul acestei tari si trebuie sa vina sa exercite atributul puterii executive in Romania. Sper sa gaseasca o solutie medicala, o solutie tehnica medicala si cum-necum sa ajunga la Guvern', a spus Dragnea.

Acesta a motivat ca este importanta prezenta in tara a lui Victor Ponta pentru stabilitatea guvernamentala, pentru stabilitatea economica a Romaniei si pentru cea politica.

'Orice zi in plus nu e avantajoasa nici pentru el, nici pentru noi, ca partid, si nici pentru guvern si nici pentru stabilitatea din tara. Din fericire, se pare ca avem cea mai mare crestere economica din Europa. Nu stiu cata fericire produce in alte parti acest lucru, dar este o certitudine si este important ca actul guvernarii sa nu fie tulburat. Si pentru asta cel care este prim-ministru legitim, votat in parlament, trebui sa vina sa exercite aceste atributii si eu sper ca va veni cat de curand', a subliniat Liviu Dragnea.

El a adaugat ca premierul a facut o mare greseala stand o luna de zile cu ligamentele rupte. 'Cand ai dureri de genul asta - bine, toti suntem medici si suntem destepti - trebuie sa te verifici si sa ai interventia foarte repede pentru ca au fost complicatii dupa complicatii. Operatia trebuia facuta; iar recuperarea este complicata', a mai spus Dragnea.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5568 vizualizari
  • +20 (20 voturi)    
    E groasa rau (Joi, 25 iunie 2015, 20:45)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Fuge covorul de sub picioarele P$D! PNL si UNPR se aliaza impotriva P$D!

    Traiasca ciolanul!
    • +17 (17 voturi)    
      S-a terminat! (Joi, 25 iunie 2015, 21:58)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Dragnea il roaga voalat pe Ponta sa vina in tara de urgenta caci PSD-ul intra la apa...Probabil ca Ponta va fi destul de prost sa se intoarca fara sa-si dea demisia in prealabil. Va sfarsi politic mai rau decat Adrian Nastase, mentorul lui. Ala macar avea oua...la Cornu!
      • +1 (1 vot)    
        Nu trebuie subestimata (Vineri, 26 iunie 2015, 10:14)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Capacitatea acestor infractori de a supravietui. fara o presine legala permanenta care sa le taie sursele ilicite de imbogatire si influenta se vor reface imediat si vor profita de orice criza economica sau politica pentru a apare din nou in fruntea statului. Naparcile fac rau si atunci cand le credem terminate. Nastase e din nou in campanie de spalare a imaginii si deja sunt si pe acest forum unii ce il considera cel mai bun prim ministru al Romaniei (la furat e sigur cel mai bun la restul doar contextul politic (EU/NATO) si cel economic sunt cauza)
  • +20 (22 voturi)    
    Prietenul la nevoie se cunoaște (Joi, 25 iunie 2015, 20:49)

    _Un stelist_ [utilizator]

    Dragnea îl vrea pe Ponta luat pe sus de procurori :)
  • +13 (17 voturi)    
    ordinea este : (Joi, 25 iunie 2015, 20:54)

    vagabond [utilizator]

    'Orice zi in plus nu e avantajoasa nici pentru el, nici pentru noi, ca partid, si nici pentru guvern si nici pentru stabilitatea din tara. "

    corect:
    prioritatea 1 si 2 : el si oamenii lui :) . Romania e ultima pe lista. dragnea e onest cel putin.
  • +17 (19 voturi)    
    Sfaturile puscariasului Dragnea catre Viorel? (Joi, 25 iunie 2015, 20:54)

    Plagarus [utilizator]

    " Este important să stăm uniți, să înțeleagă că a fi membru PSD este o calitate onorantă
    PSD este un partid ”bine structurat, organizat, cu oameni serioși” (Dragnea Liviu ) ??????????!
    Ponta, Dragnea, Șova sunt câțiva dintre iepurașii politici "instruiți" de pușcăriașul Năstase,seful informal al stabilimentului penal, numit partid PSD.
  • +11 (11 voturi)    
    Da cum se poate? (Joi, 25 iunie 2015, 21:04)

    Fonta [anonim]

    Pai dumneata crezi ca Messi ar fi putut sa faca recuperare in Romania, si ce crezi ca Messi e prim-ministru? Pai cum se poate asa tovarase.
  • +14 (16 voturi)    
    Nu mai bine ramane pe acolo?? (Joi, 25 iunie 2015, 21:08)

    Carcalete [utilizator]

    Asa, vreo 46 de zile ...
    • +1 (1 vot)    
      Fii mai generos (Vineri, 26 iunie 2015, 10:15)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      Cu noi si cu el. Sa zicem vreo 46000 de zile. Sa ne mai odihnim si noi (de atatea minciuni si hotii) si el (efortul de a minti toata ziua e urias)
  • +13 (13 voturi)    
    Ciocu mic coruptule (Joi, 25 iunie 2015, 21:18)

    EXEs [utilizator]

    Eu cred ca grupul ardelean din PSD i-a spus prieteneste sa-si puna piciorul in ghips si sa se retraga amical atata timp cat mai poate. Nu stiu cat cred mizeriile astea corupte ca mai pot continua cu furaciunile lor permanente. Nu prea urmaresc situatia din regiune unde Ucraina se curata de coruptia rusa, iar Grecia e pe cale sa fie ingropata de germani care si-au blindat toate buzunarele si de americani care au fost tradati de jocul dublu al grecilor. E criza si asta e marea noastra sansa de curatire de coruptiei si furaciune.
    Pana una alta daca Ponta e noul prostanac si se intoarce la guvern il asteapta niste alegeri noi in care o va incasa mai rau ca primul prostanac.
  • +13 (13 voturi)    
    Dragnea inca un politicean condamnat (Joi, 25 iunie 2015, 21:32)

    ty [utilizator]

    CONDAMNAT la un an de închisoare cu suspendare în dosarul "Fraudă la referendum"
    • 0 (0 voturi)    
      un an de ... (Vineri, 26 iunie 2015, 9:15)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui ty

      inchisoare cu suspedare, nu cred ca va ramine un an si nici cu suspendare,
  • +16 (18 voturi)    
    ar putea reveni (Joi, 25 iunie 2015, 21:40)

    gopo111 [utilizator]

    pt recuperare la beciul domnesc, cica e super acolo sa te racoresti si sa ai liniste, daca nu merge poate incerca jilava sau mai stiu eu ce puscarie
    • 0 (0 voturi)    
      si-au batut joc de cuvantul "domnesc" (Vineri, 26 iunie 2015, 11:30)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui gopo111

      Niste golani de cea mai joasa speta, imbracati la costum.
  • +17 (21 voturi)    
    Nebunie (Joi, 25 iunie 2015, 21:42)

    Daniels22026 [utilizator]

    Merita oare sa-ti sacrifici genunchiul pentru cariera, fie ea si cea politica?! Iata un alt exemplu de nebunie a plagiatorului. Genunchiul era mai important decat orice altceva. Cum sa stai o luna (!!!!) cu ligamentele rupte???!!! Iar prietenii te-au dat de gol. Toata lumea a aflat cat de obsedat esti.

    Asta-i nebunie!
    • 0 (0 voturi)    
      Tu chiar crezi? (Vineri, 26 iunie 2015, 11:50)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Eu nu as merge pe varianta operatiei doar dupa ce declara Ponta. Stiu ca in general spune adavarul dar, am rezerve ca s-a operat.
      Cred ca este aceiasi boala de care sufera si Nicusor Constantinescu sau Nastase sau te miri ce fugari...
      Nu a sacrificat nimic, stai linistit.
  • +3 (3 voturi)    
    crestere economica (Joi, 25 iunie 2015, 22:09)

    Doru Savin [anonim]

    Bai Dragnea, cresterea economica nu se datoreaza PSD -ului, ea e este consecintza restructurarilor care au au avut loc pe vremea lui Boc. Voi ati cules roadele reajustarilor economice. Apoi au fost banii europeni care au contribuit la mentinerea unui tonus in economie, dupa aceia au venit investitiile straine care au sustinut economia. De asta avem crestere economica. Dar mai bune spune.mi de ce a crescut somajul, de ce salariile sunt mici, de ce trebuie sa trimit bani in Romania ca familia mea sa poata rezista , de ce nu combateti si voi astia din PSD coruptia, minciuna, impostura, delatiunea ? De ce va aburcati sa aveti drepturi si onoruri nemeritate ? De ce va trebuie doctorate ? De ce va trebuie diplome nemuncite ? De ce nu creati locuri de munca ? De ce oamenii trebuie sa scoata bani din buzunar cand altii nu le respecta drepturile ? De ce nu te retragi daca ai fost condamnat ? Ai cazier penal ? Atunci pleaca ! Capul jos ca macane...
    Nu mai lasa impresia ca tzara are nevoie de un alt penal , e plagiator si nesimtit. Si.a lasat nevasta insarcinata in 6 luni ca sa o ia pe daciada lui Sarbu, fiica de securist imputit.
    Asta va este educatia pui de securisti, turnatori comunisti....
    Hai pa !
  • +1 (1 vot)    
    Din fericire avem crestere economica! (Joi, 25 iunie 2015, 22:39)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    "Si de aceea este bine ca guvernul sa fie lasat sa lucreze"
    Domnul condamnat Dragnea, nu sunteti dvs in masura sa va dati cu parerea, si in plus cresterea economica este datorata DNA care a stopat hemoragia de bani furati de fesenisti!
    Si in plus, fraza asta cu "lasati guvernul sa lucreze pentru tara"este fumata! 25 de ani au lasat prostii sa "lucreze" fesenistii! Gata domnul condamnat, era voastra a apus! La 25 de ani de la lovitura de stat a FSN era fesenistilor apune!
    Votati M10!
  • +2 (2 voturi)    
    In numele cui vorbesti penalule ? (Vineri, 26 iunie 2015, 0:16)

    dezamagitul [utilizator]

    Rau a ajuns psd-ul de se afiseaza cu penalii ca dragnea , nechita,oprisan si altii.
    Cred ca le duce dorul lui cozmanca,nichi spaga si sforarului sobolan rozaliu de a ajuns ca purtator de cuvant unul care nu mai are nicio calitate in partid decat cea de penal ca dragnea si l-am mai vazut si pe nechita cel cu amanta urmarita pe bani publici de catre politia comunitara carora le-a schimbat numele in politie (militie) locala sa nu fie asociati cu cainii comunitari.
    Si se mai lauda ca sant cel mai mare partid , poate de hotii ca nu mai gasesti la ei nici doi membrii cinstiti, iar seful borfasilor si-a pus piciorul in ghips ca sa mai intarzie cu urmarire penala .
    Cand il mai vad pe ghipsatul asta ca ne-a redus TVA-ul si alte avantaje de te pune pe ganduri ca toti romanii de afara si nu numai urmati de americani ,englezi,norvegieni si altii vor invada tara de ce bine este la noi. Ca stai si te intrebi ca pe vremea taticului lor ceausescu ,daca este asa de bine , de ce este asa de rau ? Si daca toate aceste reduceri si avantaje ar fi reale si le-am simti si noi contribuabilii nu numai pe hartie cum cu foc le spune pontagiu plagiator, pont-stanculescu ghipsat si mincinos le-ar da de la el nu din munca si impozitele noastre .
    Doamne doar tu mai poti avea grija de ei da-le la fiecare dupa merit.
  • +1 (1 vot)    
    vaaaai (Vineri, 26 iunie 2015, 1:13)

    stupidu [utilizator]

    "El a adaugat ca premierul a facut o mare greseala stand o luna de zile cu ligamentele rupte."
    aoleo, da' era sportiv de performanta si noi nu stim?