Senatorul PSD Mihai Fifor, propus ministru al Transporturilor, in locul lui Ioan Rus - surse guvernamentale

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 21 iunie 2015, 16:24 Actualitate | Politic

Mihai Fifor
Foto: Senatul Romaniei
Senatorul PSD Mihai Fifor, presedintele Comisiei pentru transporturi si energie din Camera superioara a Legislativului, a fost propus de premierul Victor Ponta sa ocupe functia de ministru al Transporturilor, in locul demisionarului Ioan Rus, anunta Agerpres, citand surse guvernamentale. Potrivit acestora, nominalizarea a fost transmisa inca de vineri presedintelui Klaus Iohannis.

Premierul Victor Ponta i-a acceptat pe 11 iunie demisia ministrului Transporturilor, Ioan Rus, dupa ce acesta a facut o serie de declaratii, intr-o emisiune televizata, despre romanii din strainatate si despre familiile lor.

''Romania are 3 milioane de oameni sa zicem, din forta activa, in acest moment in Occident. Dintre care vreun milion sunt fierari betonisti, fierari si asa mai departe. Lucreaza in constructii, autostrazi prin Europa. Au poate 1.500 de euro salariu. O spun foarte direct. De banii astia, copiii se fac golani acasa si nevasta-sa curva. De 700 de euro vin acasa jumatate'', a declarat Ioan Rus.










3284 vizualizari
  • +15 (19 voturi)    
    Iar face Ponta misto? (Duminică, 21 iunie 2015, 17:19)

    vali47 [utilizator]

    Ponta a propus miniștri la transporturi numai indivizi care nu au nici-o pregătire specifică și nici politicieni nu sunt.Mihai Fifor înafară de a privi tâmp la Lia Olguța Vasilescu,ce știe să facă?Se angajează și ăsta că face Comarnic-Brașov prin Craiova!
  • +15 (17 voturi)    
    Mutra caracteristica de politruc .... (Duminică, 21 iunie 2015, 17:32)

    cartofil [utilizator]

    Seamana cu activistii utc-isti din 89.///. Pui la Transporturi un individ care nu stie sa faca absolut nimic. Uitati-va la CV-ul ///i. Sova era parfum.
  • +14 (16 voturi)    
    inca un NO NAME!! (Duminică, 21 iunie 2015, 17:34)

    lili [anonim]

    A auzit careva de asta ?!
    S-a remarcat prin ceva?!
    Inca un NO NAME, inca multi ani prirduti, adio gand la autostrazi, la drumuri modrne, la o Romanie dezvoltata !!
    Sila!
    Acesti incompetenti de politruci, buni la toate au distrus Romania, de 25 de ani asta vedem cum partidele pun in fruntea Minsiterelor tot felul de politruci care mai de care mai incompetenti, care mai de care nelasand in urma lui decat JALE si un mare NIMIC, adica PAGUBA!!!
    De la asta nu cred ca avem de asteptat decat vreo "vorba de duh", ca la dl Rus, in urma caruia sa-si dea demisia!
    SILA!!
    I-a sa auzi acum iar planuri peste planuri, proiecte peste proiecte si la final ZERO !!
  • +11 (13 voturi)    
    Hi hi hi (Duminică, 21 iunie 2015, 17:48)

    Ricochet [utilizator]

    Flacaul asta pare un gambler in sevraj, deci numai bun de ministru :)))
  • +3 (3 voturi)    
    Intrebare? (Duminică, 21 iunie 2015, 19:45)

    quietguy58 [utilizator]

    Nu ar putea fi angajat cu un mandat determinat o echipa de profesionisti in materie la Ministerului Transporturilor pentru a construi aceasta "faimoasa" autostrada?
    • +4 (4 voturi)    
      Raspuns! (Luni, 22 iunie 2015, 3:37)

      serban b [anonim] i-a raspuns lui quietguy58

      NU.
      • 0 (0 voturi)    
        Pacat. (Luni, 22 iunie 2015, 13:29)

        quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui serban b

        Pacat de toti bani si timpul pierdut.
  • +3 (5 voturi)    
    O gluma proasta (Duminică, 21 iunie 2015, 19:49)

    UM 02xx [anonim]

    Un afemeiat notoriu, cine il cunoaste din perioada facultatii la Craiova, stie..S-a remarcat doar cu faptul ca apela la rudele acelora cu care se cupla, pentru o functie mai de Doamne-ajuta...
  • +1 (1 vot)    
    Teoria conspiratiei (Duminică, 21 iunie 2015, 22:46)

    IK [anonim]

    Rus a fost pus sa faca declaratia de acum cateva zile tocmai de catre Ponta, pentru a-si dovedi loialitatea si acum sa nu poata fi propus de Iohannis ca interimar
  • +1 (3 voturi)    
    Dezgust. (Luni, 22 iunie 2015, 9:36)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Mi-e greata de comentariile UM02XX, cartofil si Ricochet.
    Unuia nu-i place cum arata si oricat de antiPSD-ist si antiFSN-ist sunt nu cu asta se critica un om.
    Altuia i se "pare gambler" - de-aia n-ar fi bun! Ca si cum daca fata lui mi-ar spune ca e tampit ar trebui sa plece la spitalul de nebuni!
    Altul, mai grozav, vrea sa para la curent cu informatiile de-aia se si denumeste UM02XX si singurul lucru pe care-l reuseste este sa produca greata si sa compromita insasi ideea pentru care ar milita. Cum omul este casatorit si nu are cu ce sa fie criticat i s-ar reprosa ca i-au placut femeile in facultate! Prietene din UM, care-i vina noastra ca tu ai avut doar prieteni in academie?
    Acum, la obiect doresc sa critic numirea unui poet, unui absolvent de litere, unui conducator de muzeu in fruntea unui minister cu atata greutate! Sa fi ajuns numarul de borfasi atat de mare in PSD?
    • +1 (1 vot)    
      nu prea mai sunt... (Luni, 22 iunie 2015, 11:08)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      DNA a făcut curățenie, se subțiază pătura celor mai umili p$dei care să fie mai mincinoși și proști decât plăgiuță, vajnici pupincooriști.
  • 0 (0 voturi)    
    STIE SA FIE SLUGĂ (Luni, 22 iunie 2015, 10:10)

    timp tamp [utilizator]

    După un turist cu cortul pe traseul ipoteticelor autostrăzi, un mârlan care știa să le deseneze pe cartoane a venit vremea unui literat care știe să le dedice osanale și ode, după el nu mai este nevoie decât de o bocitoare.
    Omul a dedicat adevărate ode lui Ion Prioteasa și liei cea zglobie http://www.fifor.ro/despre/biografie/
  • +1 (1 vot)    
    Ministerul ar trebui numit (Luni, 22 iunie 2015, 10:27)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Ministerul Marilor Incompetenti
  • +1 (1 vot)    
    De pomina! (Luni, 22 iunie 2015, 12:15)

    Bubico [utilizator]

    Numiti la Transporturi un filozof, un doctor in antropologie sociala si fost sef al Muzeului Olteniei??? Nu mai bine un buticar sau un fost sef de sala?
  • 0 (0 voturi)    
    altul care se crede agent (Luni, 22 iunie 2015, 15:08)

    Adrian [anonim]

    http://lacoltulstrazii.ro/2015/06/21/filozofia-securitatii-la-transporturi/