Marian Avram, deputat PSD de Tulcea, anunta ca voteaza motiunea de cenzura: Consider ca dreptul la vot este indispensabil intr-o democratie veritabila

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Joi, 11 iunie 2015, 17:27 Actualitate | Politic

Marian Avram
Foto: Camera Deputatilor
Deputatul PSD Marian Avram de Tulcea a anuntat ca voteaza motiunea de cenzura. Este al doilea social-democrat care a facut acest anunt cu o zi inainte de motiunea de cenzura, dupa deputatul Gheorghe Roman, care a anuntat si ca va demisiona din PSD.*

"Anunt pe aceasta cale ca am luat decizia de a vota motiunea de cenzura initiata de Partidului National Liberal deoarece consider ca dreptul la vot este indispensabil intr-o democratie veritabila. Eu am primit un vot din partea cetatenilor pentru a le respecta si promova drepturile fundamentale, iar prin decizia luata astazi raman fidel mandatului incredintat de alegatorii mei" a declarat Avram, potrivit unui comunicat transmis de PNL.

*ERATA in versiunea initiala a articolului era relatat in mod eronat ca Marian Avram a anuntat si ca trece la PNL.










6915 vizualizari
  • +19 (29 voturi)    
    Sobolanii... (Joi, 11 iunie 2015, 17:31)

    Kata [anonim]

    Inca un sobolan paraseste corabia... Problema e ca ramane tot sobolan si va ajunge pe alta corabie... Ideea era sa fie starpiti.
    • +8 (12 voturi)    
      Gindire pontista (Joi, 11 iunie 2015, 18:14)

      astrud [anonim] i-a raspuns lui Kata

      Ai gandit exact cum va debita ponta in curand. E dreptul lui sa vada si sa afirme ca partidul ala e condus de un mitoman (asta ca sa fiu bland).
    • +1 (1 vot)    
      Foarte bine ca voteaza motiunea de cenzura (Joi, 11 iunie 2015, 22:09)

      yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui Kata

      Trebuie salutata schimbarea chiar daca este conjuncturala si lucrat cu cei care o fac ca sa devina suporteri autentici ai schimbarii ...pe cit posibil ...
      O individa din PSD - Rovana Plumb - a declarat la B1TV acum citeva minute ca PSD nu va vota, vor fi prezenti dar nu vor vota "din respect pentru Parlament" ...
      Iata cum intelege o parlamentara PSD sa-si exprime respectul pt PSD, prin boicot ...este plumb individa ...
      Sunt innebuniti PSD-istii, nu sunt siguri de rezultat miine, si oscileaza intre a da ordin tuturor deputatilor PSD sa boicoteze votul si a-i lasa sa voteze ...Vijelia de telefoane si cumparari a inceput ...si stiti cu ce bani, ati ghicit cu banii nostri ca cei pe care i-au furat si insusit sunt deja in Cipru, Zurich, etc.
      Una peste alta PSD si-a batut joc de toti si toate, au pus tara pe butuci, pt asta trebuie Ponta sa-si dea demisia impreuna cu tot guvernul ... nu este spatiu suficient aici sa se inventarieze toate hotiile care le-au facut, bilantul guvernarii Ponta este dezastruos sub toate aspectele ...
  • -7 (17 voturi)    
    bravo! (Joi, 11 iunie 2015, 17:33)

    Mazeta [utilizator]

    Marcel Avram: „Acest guvern ar trebui să pice”.

    adevarul.ro/locale/tulcea/deputatul-tulcean-marian-avram-anuntat-trece-usl-acest-guvern-trebuie-pice-1_50aef6ca7c42d5a663a1efec/index.html
  • +10 (16 voturi)    
    si ciclul se reia (Joi, 11 iunie 2015, 17:33)

    cristi [anonim]

    toate taraturile or sa inceapa iarasi plimbarea...
    • -7 (19 voturi)    
      pai (Joi, 11 iunie 2015, 17:45)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      nu se bateau cu pumnii in pepturi, alde herr klauz, pe vremea cand era president proaspat ales al marelui pnl, primit mostenire direct de la bratieni, alde blaga vamesu', si toti care s'au perindat pe la tribuna congresului de temelie, cum ca, gata, stop si de la capat, NU PRIMIM TRASEISTI !?!
      • +14 (14 voturi)    
        nu te grabi (Joi, 11 iunie 2015, 17:54)

        kkk [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

        Unde scrie ca a trecut sau ca va trece la liberali?
        De ce induci ideea ca e si trecut la liberali?
        Da e un sobolan dar pe de alta parte face un bine natiei votand contra unui guvern de penali.
        • -2 (4 voturi)    
          vezi erata hn (Joi, 11 iunie 2015, 18:06)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui kkk

          om trai, si'om vedea !
          nu raman ei in aer !
          sau, poate trec la...udmr. :)
        • +1 (1 vot)    
          Ai dreptate ... (Joi, 11 iunie 2015, 22:11)

          yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui kkk

          Face un bine votind importiva celui mai penal guvern de pina acum - deh, Ponta, virful lor este crescut de Adrian Nastase ....
      • +12 (12 voturi)    
        Nu v-ati prins inca?! (Joi, 11 iunie 2015, 17:59)

        PostolacheNicolae [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

        "S-a spus ca politica este a doua cea mai veche meserie din lume. Eu am observat o izbitoare asemanare cu prima!"
        Ronald Reagan - al 40-lea presedinte al SUA.
        • 0 (0 voturi)    
          asta spuneam si io (Joi, 11 iunie 2015, 23:00)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui PostolacheNicolae

          dar nu asa bine ca marele communicator.
      • +1 (1 vot)    
        voteaza motziunea (Joi, 11 iunie 2015, 18:37)

        neurino [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

        omul vad ca zice ca voteaza motiunea . Atat.
        • 0 (0 voturi)    
          voteaza la vedere ? (Joi, 11 iunie 2015, 22:58)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui neurino

          a mai spus ceva, ca va divortza de pesedea. pare a fi o promisiune, un prim pas.
          in aer nu ramane el....
          sa fie primit ! :)
  • +6 (8 voturi)    
    PSD (Joi, 11 iunie 2015, 17:38)

    DrPepper [utilizator]

    Asa incet incet dezerteaza lumea dar cei care o fac fiti sigur ca nu o fac din motivul pe care il expun public ci spera ca vor fi recompensati sau au negociat ceva in prealabil.
    Eu sper ca PNL sa se foloseasca de ei doar pentru al pica pe Ponta, dupa care sa inceteze orice colaborare cu ei si sa ramana pe mana justitiei.
  • +2 (4 voturi)    
    Nr. 3 (Joi, 11 iunie 2015, 17:41)

    CosminMaricari [utilizator]

    Dacă-l numărăm și pe Remusică, 3 rozători au părăsit corabia pe cale să se scufunde.

    A calculat cineva câți dezertori sunt necesari pentru ca să treacă moțiunea?
  • +12 (14 voturi)    
    draga viorel (Joi, 11 iunie 2015, 17:42)

    sachei [utilizator]

    sint inca la servici si deja doi ti-au plecat iar rus si-a dat demisia. mi-e si frica sa mai stau peste program, sa nu ramii singur. in caz ca da, nu uita sa stingi lumina
  • +6 (8 voturi)    
    E bine (Joi, 11 iunie 2015, 17:44)

    mr_mojo [utilizator]

    Atâta timp cât ajută cauzei, e bine. Vedem pe urmă ce și cum (dacă) a făcut cum nu trebuia; deocamdată primul pas e debarcarea șobolanilor mari.
    Trebuie încurajați cei care decid să nu mai lucreze în clan.
  • +10 (10 voturi)    
    Bravo (Joi, 11 iunie 2015, 17:49)

    Banner [anonim]

    Foarte bine, bravo domnule Avram. Pacat ca exista persoane care critica pozitia dv. pe care eu o consider foarte corecta. Pentru unii orice faci nu-i bine...
  • +5 (7 voturi)    
    Crapa cabinetul "dr" Ponta Penal Che MsTO (Joi, 11 iunie 2015, 17:53)

    Plagarus [utilizator]

    C u atatia " cinstiti " este greu de guvernat si de reprezentat o tzara U.E. !
  • +3 (3 voturi)    
    Amintiri....asemanari (Joi, 11 iunie 2015, 18:02)

    Sani [utilizator]

    ...din 2012 cand sobolanii PDL treceau la PNL pentru, vezi doamne, Boborul roman....de fapt li se plateau de catre USL datoriile la banca carevasazica!....

    .....Apoi fraierii de romani i-au votat cu 70%.....

    Alte amintiri....
    In '90 fraierii (nu spun alt cuvant ca ma cenzureaza) l-au votat pe criminalul Iliescu cu 85%.....cica dupa ce si-ai 'plans' eroii....
    .....
    Miorita, Mesterul Manole, Dracula!
    • -2 (2 voturi)    
      hehe (Joi, 11 iunie 2015, 18:21)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      „În mai 1990 l-am votat pe Iliescu, eram la Constanţa şi am votat Iliescu cu toată convingerea.”

      http://www.evz.ro/traian-basescu-dezvaluiri-in-aceasta-seara-la-b1-tv.html
  • +4 (4 voturi)    
    unprt (Joi, 11 iunie 2015, 18:04)

    dum_i [utilizator]

    Se ingrasa unprul cu atati "patrioti"
  • 0 (0 voturi)    
    praf in ochi (Joi, 11 iunie 2015, 19:22)

    caprairinucai [utilizator]

    pana acum sunt 2 p$d-isti care au anuntat ca voteaza motiunea de cenzura.asta nu darama majoritatea GIO e doar frectie electorala.si inca un aspect :votul,ca intotdeauna, e la secret.cu bile.concluzia? nu ne luati de prosti ca nu ne-ati gasit pe strada.
  • 0 (0 voturi)    
    scuze mai am o intrebare (Joi, 11 iunie 2015, 19:29)

    caprairinucai [utilizator]

    marti (urmarirea penala in cazul monta)cum a votat toarsu'? raspuns: marti nu am avut de votat nici o hotarare in cazul monta.in cazul ponta votul a fost secret deci nu va pot spune.fascinant
  • -1 (1 vot)    
    VP (Joi, 11 iunie 2015, 19:46)

    kronk [utilizator]

    Cine se dezice miine de Pontificul invalid va scapa de DNA.Mai trebuie o suta.Tanti Codrutza le-a bagat fitilul.
  • 0 (0 voturi)    
    bravo (Joi, 11 iunie 2015, 20:01)

    coloneze [utilizator]

    felicitari