Lant uman in jurul Parlamentului, in ziua dezbaterii motiunii de cenzura impotriva Guvernului Ponta

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2015, 17:07 Actualitate | Politic

PNL va face un lant uman in jurul Parlamentului in ziua dezbaterii motiunii de cenzura, a anuntat, duminica, co-presedintele Vasile Blaga, precizand ca vor fi chemati si bucurestenii sa se alaturi."In ziua in care vom dezbate motiunea de cenzura vom face un lant uman in jurul Palatului Parlamentului si vom chema bucurestenii sa ni se alature. De asemenea, vom avea o serie de actiuni in toate capitalele de judet in sprijinul revendicarii noastre si a romanilor: dreptul de vot al cetatenilor", a declarat co-presedintele PNL Vasile Blaga, intr-o conferinta de presa.

La randul sau, Alina Gorghiu a precizat ca PNL va avea, luni sau marti, o noua serie de discutii cu liderii partidelor politice parlamentare.

Intrebata daca vor fi discutii inclusiv cu membri ai PSD, Gorghiu a spus: "Liderii de grup au mandat sa disc cu toti parlamentarii, inclusiv reprezentanti din PSD".

Totodata, ea s-a declarat "optimista" ca UDMR "poate sa sustina o motiune de cenzura".










4273 vizualizari
  • -15 (21 voturi)    
    Lanțul iubirii (Duminică, 7 iunie 2015, 17:13)

    @Mishu [utilizator]

    Valeu cat de "jenibili" sunt alinuta și buldogu și partidul lor de 2 bani
    • +16 (16 voturi)    
      macar... (Duminică, 7 iunie 2015, 17:21)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      ei fac ceva...
      nu ca 99.9% din romani care stau in casa si inghit...
      • +1 (13 voturi)    
        Ce anume fac? (Duminică, 7 iunie 2015, 19:08)

        V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Nu sunt nici intr-un caz PSDist insa va intreb: ce anume fac? PDL-ul a avut puterea ani si ani de zile in trecut. Ce au facut Udrea si altii? Ah, si-au umplut buzunarele.

        Asadar sincer si cu greata spun: "opozitia" in Romania nu inseamna altceva decat "bah, da si mie". Atat. Sunt nervosi ca nu pica la ei ci la ceilalti.
        • 0 (6 voturi)    
          Udrea si-o fi umplut buzunarele ... (Duminică, 7 iunie 2015, 21:40)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

          ... da' acu' e la parnaie, e cercetata in continuare, si io nu prea aud pe nimeni din PDL sa-i ia apararea. Aceeasi e povestea cu Ridzi si cu altii.

          In schimb, Sova si Ponta se ascund in continuare dupa poalele parlamentului.

          Si mai o chestie: justitia asta, asa slaba cum e, care tot mai reuseste sa lege si sa trimita la parnaie pe cate unu-altu, indiferent de culoarea politica, tocma' in timpu' guvernarii PDL s-a construit. Apropos de ce-a facut PDL ...
          • +1 (1 vot)    
            Un moment (Luni, 8 iunie 2015, 0:41)

            V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

            Faptul ca esti condamnat cand esti in functie sau dupa nu schimba cu nimic fapta. Hotii sunt de ambele parti ale gardului.
    • +13 (15 voturi)    
      .... prin comparatie ..... (Duminică, 7 iunie 2015, 17:56)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      Prin comparatie cu PSD sunt imaculati.
  • -7 (11 voturi)    
    Luati-o mai incet... (Duminică, 7 iunie 2015, 17:45)

    LiviuIordache [utilizator]

    Cit de penibil sa fii sa anunti ca faci un lant uman cindva, nu se stie cind. Dincolo de faptul ca un lant uman, s-a mai facut, are vreo 100 de persoane, la ce foloseste? Nici o pancarta nu poti tine, ca miinile le folosesti sa faci lantul! Hai, penelistilor, ca nici voi nu stiti ce vreti, ce v-a aruncat Ponta de rontait?
  • +4 (12 voturi)    
    Sprerb gestul !!!!! (Duminică, 7 iunie 2015, 17:49)

    polonyca [utilizator]

    Imi pare rau ca nu sunt in tara !! as fi in stare sa fac orice sa ajung si ru , veriga in lantul asta !!!! Derbedeii astia tre inlaturati , produc daune ireparabile tarii !!! Ceva mai rau chiar si decat vestitele mineriade !!
  • +3 (11 voturi)    
    Politica = latrina (Duminică, 7 iunie 2015, 18:23)

    bubaru [utilizator]

    Vai, au ramas fara bani dupa alegerile prezidentiale si vor sa fie la butoane la urmatoarele alegeri.
    Cat despre justitie, Base a ,,facut-o,, de mai multe ori si acum se pare ca s-a obisnuit si chiar ii place. Asa ca o va face de placere, in continuare, cu alt presedinte.
    Nici astia de la guvernare nu sunt usa de biserica.
    Intrebarea este: cat de mult se implica unele ambasade si servicii (straine si locale). Ca una, stim bine ca-i bagata pana-n gat in latrina noastra numita politica. Sa nu uitam FPS-ul si alte institutii conduse pe fata sau prin dos ....
  • -4 (14 voturi)    
    aoleu, lantul e ruda cu catusele (Duminică, 7 iunie 2015, 18:51)

    gazuldebasist [utilizator]

    Extraordinar, ma misca pina la lacrimi!... Penalii Videanu, Boaagiu, Blaga, Predoiu, Oltean et comp. se vor prinde si ei in hora? Nu cumva sa vina tiptil mascatii i sa le prinda minutele cu catuse , daca vorbim de chestii metalice... Se vor urca si pe Scena lui Rieu?
  • -3 (7 voturi)    
    Lantul Slabiciunilor (Duminică, 7 iunie 2015, 19:24)

    TitiGutan [anonim]

    Format din interlopi periculosi ca Blaga ,Boc,Videanu,Boagiu ,etc.,ce au praduit si distrus o tara ,pnl face lant uman ! Adica ,ofiteri sereisti (aceeasi ce au provocat si manipulat in acel ianuarie cumplit in Piata Universitatii ),jandarmi in civil si procororii cu nasu'n suflet ce prin 2012 fugareau satenii ce au indraznit sa voteze demiterea ///. Printre ei vor si si niscai ametiti de prin carciumi gen "Ciresica".
    Apropo, in acest lant il gasim si pe maiorul de jindari ce se ducea in Modrogan pentru a primi ordine cum sa snopeasca oasele batranilor si tinerilor din Piata Universitatii ?
    • -1 (1 vot)    
      Matale dupa principiul ... (Duminică, 7 iunie 2015, 22:07)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui TitiGutan

      ... "am cap, ce-mi trebuie minte ..."

      A ajuns justitia sa-l inchida pe Nastase, sa-l ancheteze pe Ponta si pe Dragnea, sa ancheteze inclusiv procurori, si crezi ca daca avea ceva de ancehtat nu-i lua la ochi si pe Blaga sau Videanu?

      Pe Basescu cel putin l-au anchetat de zeci de ori, ca se tot trezeste cate un cretin sa-l dea in judecata ca ... de ce n-are basca - cam asta e modelul de judecata indus de antene in capul - sec - pe care-l detii matale si altii ca matale.

      Ce nu pricepeti voi, astia care judecati cu picioarele (ca neuroni in mod evident sau va lipsesc sau va feriti sa-i folositi) e ca justitia se bazeaza pe probe, nu pe relatii politice. De ce, daca au intrat in Udrea ca-n branza, daca chiar ar fi avut probe, nu i-ar fi trimis in judecata si pe Blaga sau Videanu?

      Iti zic io de ce: pt. ca tot fumul care iese in jurul astora doi, cel putin, sunt fumigene imprastiate de antene si realitati paralele. Faptul ca unu' are bani nu-l face musai hot, si faptul ca unii au facut bani din furat nu inseamna ca altii n-au facut bani din afaceri cinstite.

      Da' ca sa fii in stare sa pricepi asta iti trebuie o minte cat de cat educata, chestie care matale evident iti lipseste.
  • -1 (1 vot)    
    foart einteresant (Luni, 8 iunie 2015, 8:27)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    de ce nu dati o stire despre protestul PMP?
    Aveti consemn?