Liderii social-democrati din teritoriu vin in Capitala. Comitetul Executivul National al PSD, convocat luni, la ora 15:00

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 iunie 2015, 12:24 Actualitate | Politic

Liderii PSD din teritoriu vin luni in Capitala pentru a lua parte la Comitetul Executiv National al Partidului Social Democrat. Sedinta se desfasoara luni, la ora 15:00. Se asteapta ca la sedinta de luni sa se discute situatia presedintelui formatiunii, premierul Victor Ponta, pus sub urmarire penala de DNA.

Premierul Victor Ponta s-a prezentat vineri dimineata la DNA, iar procurorii au anuntat printr-un comunicat oficial ca "au dispus efectuarea urmaririi penale fata de Ponta Victor-Viorel". Procurorii DNA il acuza pe Ponta de urmatoarele infractiuni: fals in inscrisuri sub semnatura privata (17 infractiuni); complicitate la evaziune fiscala in forma continuata; spalarea banilor.

De asemenea, "procurorii au constatat ca se impune continuarea urmaririi penale fata de Ponta Victor-Viorel si sub aspectul savarsirii a trei infractiuni de conflict de interese, dintre care una in forma continuata (doua acte materiale) fapte aflate in legatura cu functia sa de prim-ministru al Romaniei".

In comunicatul DNA se arata ca procurorul sef al DNA initiaza procedura de sesizare a Camerei Deputatilor, pentru formularea cererilor de efectuare a urmaririi penale fata Ponta Victor-Viorel, deputat, care in perioada in care se presupune ca a savarsit infractiunile de conflict de interese a indeplinit functia de prim-ministru. Presedintele Iohannis i-a cerut premierului demisia, dar Ponta a anuntat ca nu va demisiona din fruntea Guvernului. Ca urmare, soarta lui Ponta ca premier e acum la mana deputatilor.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
7965 vizualizari
  • +41 (55 voturi)    
    glorioasa alianta (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 12:34)

    math [anonim]

    a PSD-UNPR-PLR-PC va salva Romania char daca dictatura ( a cui .... ?) incearca sa-i hartuiasca. Parlamentul trebuie sa lupte pentru popor, este organul suprem. Jos DNA domnul Ponta trebuie lasat sa lucreze cu domnii Dragnea, Mazare, Hrebenciuc.
    Urmariti Antena3 si aparati PSD prin orice mijloace.
    TVA-ul la halatele albe va fi negativ incepand cu 2017 primavara. Iar buteliile gratis absolut. All inclusive.
    • -10 (12 voturi)    
      dictatura mafiei care are oameni in DNA (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:04)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui math

      si in SRI.
      • +1 (1 vot)    
        DELETE penalului "dr" Ponta Viorel ! (Duminică, 7 iunie 2015, 12:02)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Gata cu pacaliciul asta de sef de cabinet, care crede ca-i premierul providential si fara "dansul " crapa tzara !
    • +11 (13 voturi)    
      Romanul verde (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 20:19)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui math

      Asta sa fie romanul verde pe care ne indemna Tudor Gheorghe sa il votam presedinte?
      • +2 (2 voturi)    
        De ce esti suparat? (Duminică, 7 iunie 2015, 3:55)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        Mafia PSD-ista pierde teren in fata altei mafii? Da' cand o arestau pe Udrea, era buna mafia aia a DNA-ului, nu?

        Da' parca justitia nu era libera ca nu o lasa Basescu. Acu' ca se atinge de "imaculatul" incalcator de Consitutie si aparator de hoti si hotii, tot "nelibera" este "justitia"?

        Hai, fugi cu tontalaul tau de-aici. Este un penal de doi lei, cu sau fara dosar/condamnare.
    • +6 (6 voturi)    
      Na ? Ce facem? (Duminică, 7 iunie 2015, 8:12)

      FLORIO [utilizator] i-a raspuns lui math

      Mergem acolo sa le spunem parerea despre ei? Ii prindem la gramada!!!!
    • +6 (6 voturi)    
      Haita trădătorilor de ţară se adună (Duminică, 7 iunie 2015, 8:20)

      Tracus [utilizator] i-a raspuns lui math

      Cum poate fi numit politicianul (si nu numai) care pune interesul personal sau de grup deaspra interesului naţional? Simplu: TRĂDĂTOR DE ŢARĂ!

      Restul...nu mai contează!
  • +28 (34 voturi)    
    Intelepciune. (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 12:42)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Poate cineva din PSD are intelepciunea sa-si salveze partidul! Pentru asta PSD trebuie sa iasa din cleptocratie, sa-si inlature banditii si mai au unele sanse la alegeri! Chiar ar fi intelept sa lase puterea acum!
    • +39 (41 voturi)    
      Asta numai dacă (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 14:55)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Gasesc în tot PSD un om cinstit, nepătat, cu adevărat, nu nedovedit...
      • +4 (4 voturi)    
        Sunt convins ca ar putea gasi! (Duminică, 7 iunie 2015, 8:37)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui nick24

        Se POATE gasi chiar si in pedesere un on cinstit, dar nu o sa se intample.
        In primul rand, se vede bine ca nu place la electorat, neamtzul rigid , tacuiturn si correct nu a avut prea mare popularitate, boborul prefer un rromash jmecher, care "se descurca"!
        Chiar ar fi un soc pentru electorat, ca in loc de promisiuni ca"facem 2.000 Km de autostrada" si realizer 50-60 Km pe bucatele, un politician sa zica ca va face 124,7 km si exact atat sa se realizeze!
        Apoi, nimeni nu are interes sa pomovez un om cinstit si competent, pentru ca nu va fi manipulabil. Sunt promovate canaliile, cu cat au mai multe bube si schelete in dulap, cu atat mai bine - "sponsorii" stiu ca nu exista riscul ca cel promovatsa ia decizii independente!
    • +20 (22 voturi)    
      BoR-ul ce zice ???!!! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:17)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      ca astia l-au binecuvantat chiar pe Monta inainte de alegereri...

      Patriarhul cu ce se spala pe maini de vreo 2 zile incoace !?
      • -8 (10 voturi)    
        orice om poate cere binecuvantarea bisericii (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:06)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui tz3p3s

        Asa ca lasa-ma cu gaselintele astea stupide. Cine vrea poate merge la biserica sa ceara binecuvantare. Inclusiv Ponta are dreptul asta si nu inseamna ca biserica sustine tot ce face sau a facut cel binecuvantat.
        • +1 (1 vot)    
          corect :)) (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 23:04)

          tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          da, si eu am cerut. dar nu mi-a raspuns pe canal TV la email...

          poate pt ca nu am cotizat... sau poate pt ca nu aveam canal.
        • +4 (4 voturi)    
          mirul din parlament (Duminică, 7 iunie 2015, 9:54)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          era autorizat de BOR ? intreb si eu...
          • -2 (2 voturi)    
            tu cauta subiecte medievale (Duminică, 7 iunie 2015, 11:16)

            ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Eu raman la cele reale
            • 0 (0 voturi)    
              mirull utilizat de unkiutau shova (Duminică, 7 iunie 2015, 13:40)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

              avea autorizarea BOR ? ca nu avea autorizarea poporului !
            • +2 (2 voturi)    
              Ca de obicei (Duminică, 7 iunie 2015, 13:51)

              Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

              Cand nu ai replica incepi sa o iei pe dupa tufis. Mirul din parlament (minuscula intentionata, se referala actualul parlament supradimensionat si penal) e un fapt real si autentic. Chiar daca aminteste de obiceiuri mediaevale. De cand s-au facut fedesenarii atat de habotnci? de cand simt ca le vine randul sa raspunda pentru ceea ce au facut?
    • +2 (4 voturi)    
      nu sta! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 20:38)

      curios [anonim] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Ilici degeaba. Daca crede ca Ponta ingroapa PSD, VVP zboara.
      Iliescu isi recapata partidul...
  • +45 (49 voturi)    
    Adio psd! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 12:57)

    bancheru83 [utilizator]

    Sper ca luni psd-eii vor lua decizia cea mai corecta.se vor muta cu totii in rusia.eu le urez multe ,,succesuri"
    • -4 (16 voturi)    
      sau Rusia se muta aici (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:24)

      Crup [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      Sau Rusia se muta aici, brat la brat cu marele popor frate, chinezii si marele partid frate, Partidul Comunist Chinez.
      • +8 (10 voturi)    
        Putin: (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 17:12)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Crup

        Doar un om "bolnav la minte" poate crede ca Rusia va ataca NATO
    • +9 (9 voturi)    
      speram sa il ia si pe Patriarh... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:18)

      tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      cu ei.
    • -4 (6 voturi)    
      "Successuri" ? (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:07)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      Sa iti amintesc ca tu o sustii pe analfabeta care a inventat cuvantul asta ?
      • 0 (0 voturi)    
        deci tu chiar intelegi limba romana... (Duminică, 7 iunie 2015, 3:45)

        tz3p3s [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        cu istoria probabil stai mai prost.

        nota: noi nu sustinem analfabetii... sper ca te-ai prins. de aia in prezent ro e condusa de profesori... :-)

        sper ca ai zambit.
  • +34 (38 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:04)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Iar ii abureste pe fraierii din teritoriu cum ca el este salvatorul partidului...
  • +38 (40 voturi)    
    La Nasu' Don Pontalone (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:18)

    Daniel [anonim]

    Ohoho, vin PSD-istii mafioti sa-i sarute mana sefului, sa-i jure credinta, sa dea declaratii sforitoare de sustinere....

    Eh, dar cati au inceput deja sa-si caute un protector mai puternic oare?

    Poate merg mai degraba la adevaratul nas PSD-ist Nasul tuturor Nasilor PSD - nasu' Iliescu sa-i sfatuiasca?!

    Ce tragedie pentru trolii PS! Oare cine il va inlocui pe Monta?
    Cata nesiguranta in viata lor de cacao?
    • +14 (14 voturi)    
      asemanarea cu un clan mafiot ar fi perfecta (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:03)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Daniel

      daca acestor mafioti nu le-ar lipsi lanturile groase din jurul cefelor groase din cauza nesimtirii cutiei goale pe care o sustin.
    • +2 (2 voturi)    
      dar nu-i nicio tragedie! (Duminică, 7 iunie 2015, 8:41)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Daniel

      tragedie ar fi pentru cineva care chiar tine la Copy-Paste, dar cu siguranta nu este cazul!
      Trolii pedesereului isi vor face meseria in continuare, ei au jurat credinta Partidului, lui ilici personal, nu unor marionete trecatoare precum Geoana, Tonta, Tariceanu, etc.
      Vor avea in continuare o paine buna de mancat!
  • +33 (37 voturi)    
    iar iese poanta glorios! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:23)

    Crup [utilizator]

    Iar da afara pe cativa lideri ca nu si-au exprimat "atasamentul fara margini, de netagaduit" fata de "marele lider", ura si dispretul fata de "justitia basista" iar Poanta, in urma acestui comitet sau cum naiba l-or fi numit, iar iese glorios si re-legitimate.
    Sa-mi ziceti mie cucu daca nu se va intampla asta!
  • +31 (33 voturi)    
    Propun un happening :D (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:26)

    Clop [utilizator]

    Ar fi interesant ca DNA-ul sa-si parcheze dubele pe langa incinta unde se va tine marea adunare a C.E....
    • +26 (28 voturi)    
      Super idee!.. (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 15:06)

      luiz [anonim] i-a raspuns lui Clop

      ...cat combustibil s-ar economisi !
    • +1 (1 vot)    
      cinema: comedie (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:53)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      marfa furata ! :)
  • +29 (31 voturi)    
    Business as usual (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 13:44)

    sile [anonim]

    Ca de fiecare data, raspunderea individuala e ascunsa in spatele sustinerii partidului. Barbati adevarati.
  • +35 (37 voturi)    
    Este momentul ! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 14:09)

    NicolaeA [utilizator]

    Toti adunati intr-o singura sala ! Tepes ar sti ce sa faca !
    Pacat ca nu mai putem apela la el !
    • +9 (9 voturi)    
      parerea mea (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 16:31)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Eu l-as trimite pe nacho vidal in locul lui Tepes.
    • +13 (13 voturi)    
      hai ca nu e asa greu.... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 17:48)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      punem mana de la mana si facem de cateva sute de litrii de benzina
  • +24 (26 voturi)    
    Sa planga toti din P$D! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 14:27)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Sa planga toate slugile, toti prostii afiliati P$D, toti baronii, toti santajistii din P$D sa planga ca l-au prins, in sfarsit si cu mare dificultate, pe Ponta!

    Sa planga cum au plans comunistii cand a murit Stalin, omul care le-a facut viata un calvar.

    Vine Ziua Judecatii.
  • +20 (22 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 14:38)

    Natasa [utilizator]

    Ii mai dedica o poezie, un imn lui Ponta, e pacat sa-si lase colegul la greu! Dupa versurile simtitoare compuse de un alt penal, cine stie ce le mai trece prin capetele alea cu doi neuroni!

    "Victor, o galaxie romana in devenire,
    Rasare in universul zidit pe rastigniri,
    Pe temelie veche, de piatra si jertfire,
    El reinalta o tara a vechilor romani!
    Victor Ponta presedinte!"
    • 0 (0 voturi)    
      VP preshedinte la brutarie (Duminică, 7 iunie 2015, 10:02)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Natasa

      sediul social al p$d..la brutarie...vorba reclamei..plateste taxele la timp...si ..se fac brutarii VIP Domneshti pentru p$d...
  • +21 (23 voturi)    
    valorile PSD (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 14:40)

    Bal [anonim]

    Cine plagiaza azi un ou maine fura un bou.

    Va propun sa-l pastrati la voi acolo pe Viorel Ponta ca si presedinte de partid, ca e bun, mai este si doctor in drept.
  • +19 (21 voturi)    
    Locatie (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 15:26)

    Bogdan 77 [anonim]

    Unde are loc intalnirea? In pestera lui Ali-Baba?
    • +6 (6 voturi)    
      La Rahova (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:46)

      George [anonim] i-a raspuns lui Bogdan 77

      Intalnirea ar trebui sa aiba loc la Rahova. E singurul loc unde acesti ticalosi trebuie sa stea. Pentru tottdeauna.
      • 0 (0 voturi)    
        Varanul ii asteapta..are 10 ani Stagiul (Duminică, 7 iunie 2015, 10:03)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui George

        MBA..precis se plictiseste..Latrina 3 va emite cu Pastorul macanitor ..din brutarie
  • +25 (27 voturi)    
    VM (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 15:28)

    kronk [utilizator]

    Cica liderii din teritoriu.Poate Jefuitorii,banditii,tilharii din teritoriu.Puneti mascatii pe ei.Nici nu o sa fie parcare pentru mertzane si alte chestii.Codrutza ai o ocazie unica.Ii aliniezi si in mod disciplinat directia :BULAU.
  • +18 (18 voturi)    
    reformulare.. (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 15:45)

    cornel [anonim]

    liderii P$D-ii care nu sunt la bulau sau consemnati la domiciliu.. vin la al Congres ca sa-si sustina libertatea si agoniseala.. ca de famelie mare, remuneratie dupa buget mica!! cand oare va fi demarat referendumul si alegerile anticipate!?
    ar fi o sansa sa le iasa din cap ca poporul ii vrea si ii sustine de numa-numa!!
  • +15 (15 voturi)    
    liderii PSD vin in capitala.. (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 16:08)

    lili [anonim]

    Sa-si sustina liderul penal!!!
    Rusine!
    Ati prostit multi amarati 25 de ani de v-au votat, dar mult nu va mai merge, deja au inteles si cei mai amarati ca furati si altceva nu stiti, decat sa furati!
    Sila, o adunatura de penali!
    Succes DNA, la puscarie cu penalii din politica romaneasca!
    Observ ca Dl Iliescu nu si-a dat cu parerea despre acuzatiile la adresa lui Ponta, oare ce ne va spune!
    Sila!
  • +12 (12 voturi)    
    Miruirea Lotrilor (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 17:19)

    FixPix [anonim]

    La sunetul scos din goarna coclita a fruntasului psd , curg raurii ...raurii de adepti ai cultului din mai toate colturile tarii . Vin cu mir ,cu un sobor de preotii si mai toti invoca disparitia deavolului numit DNA . Parjolesc mai tot in calea lor ...scuipa in urma si arunca cu cenuse in capul celora care nu inteleg ca este un singur rege in tarae si anume El' Dottore Plagiatore . Ajunsi la destinatie se tavalesc pe jos in fata guvernului si cer in cor lasarea la vatra a tuturor lotrilor ,ba mai mult vor si despagubiri materiale banesti in euroi pentru rusinea pricinuita de deavolii in roba. Sa le plangi de mila si nu alta .
  • +11 (11 voturi)    
    o sa fie interesant.... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 17:50)

    liviu_ [utilizator]

    decizia nu e atata de simpla... pentru ponta e simpla... el oricum nu mai ajunge niciodata atat de sus ca acum, dar pentru cei din partid e complicat. pentru ca orice amanare a demisiei/demiterii lui ponta de la guvern SI din partid si REFORMAREA partidului, inseamna inca un pas spre desfiintare a psdului....
    dar... sa fim seriosi... mafiotii nu gândesc mai departe de 6 luniu, deci cel mai probabil il vor sustine pe plagiatorul hotoman
  • +11 (11 voturi)    
    Mda... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 17:53)

    George [anonim]

    Se aduna gasca de pesedisti penali a Plagiatorului penal.
    • +6 (6 voturi)    
      Ca hienele si sacalii (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:55)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui George

      Interesele haitei primeaza.
  • -5 (5 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:30)

    stan [anonim]

    OK! Ponta sa zicem, ca isi da demisia...intrebare: Pe cine mizam sa "punem" in locul acestui individ ?
    Din toata "gasca" de "fanarioti", atat de la PSD cat si de la cele "doua" contopite in "ganduri si simtiri" - daca dai si in bobi - nu gasesti unul care sa scoata ceva din teasta lui, fara sa fie "condus de mana", ca pe copil la gradinita...!
    Si atunci, ce este de facut ?
    Ca tot incerc sa ma dumiresc ce este cu "politicul" asta, amestecat pana in gat in economie, mai ceva ca PCR pe vreamea impuscatului !
    Pe zi ce trece, imi dau seama, ca in afara de Ceausescu, nu mai este nici un "luminat" in tara asta - care vrea sa faca ceva pentru poporul asta - nu sa "puna" de-o parte pentru zile negre...
    • 0 (0 voturi)    
      exista solutii (Duminică, 7 iunie 2015, 10:08)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui stan

      1 dizolvarea parlamentului si abrogarea regulamentelor in vigoare, alegerea de parlamentari cu Obietive, in caz contrar inchioarea pe viata pentru Tradare Nationala....confiscarea averii pana la rang IV neamuri si rubedenii
      2 BNR sa dizolve toate comitiile si regiile..institutiile financiare...sa conduca Romania cu "excelul in fata" minim 25 de ani...
      3 p$d scos in afara legii..PCR de care faci vorbire stie ucm e in ilegalitate
      4 Audit Fiscal Contabil la BOR, BOR trebuie sa fie acea instutie lumeasca, caritabila care ajuta Romania..nu care spoliaza Romania
    • 0 (0 voturi)    
      Dupa tine trebuie sa lasam hotii sa ne conduca (Duminică, 7 iunie 2015, 14:00)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui stan

      la infinit? Mai exista si oameni cinstiti care nu ies in fata fie pentru ca nu vor sa fca compromoisuri, fie pentru ca nu sunt lasati. Daca eliminam lichelele care au iesit ca paduchele in frunte va fi loc si pentru cei competenti si cinstiti. Cat despre Ceausescu, gasca de lichele si inconstientii sau milogii care ii voteaza pentru te miri ce pomana electorala sunt rezultaul activitatii lui, de formare a omului nou. Asa ca nu il mai plange, daca te-ai intoarce in perioada de atunci ai injura de ar curge tarana. Sau of fost din familia vreunui activist si ai pierdut privilegiile?
  • -4 (4 voturi)    
    Ponta la puscarie! Dar si Blaga, Videanu.. (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:34)

    Miky60 [utilizator]

    Pe Blaga, Videanu, Basescu de ce ii lasa toata lumea in oace?
    • 0 (0 voturi)    
      daca e cazul urmeaza si ei (Duminică, 7 iunie 2015, 10:28)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      INTREBARE...daca gunoiul miroase puternic penal...tu il mai lasi in casa ? cu dedicatie la cel mai cinstit guvern..si cel mai cinstit p$dist....
  • +9 (9 voturi)    
    SE ADUNA CORBII ... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:40)

    arheopterix [utilizator]

    Poate se pune de`nmormintare .
  • +8 (8 voturi)    
    Vin borfasii (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:45)

    George [anonim]

    Pe vremuri, prin anii 60 a fost realizata o comedioara savuroasa cu actori romani indragiti, pe atunci tineri... Filmul se numea "Vin ciclistii". Acum vedem un alt film. Unul sinistru. In rolul principal si negativ, Victor Viorel Ponta, plagiator de renume mondial, o rusine nationala. Un derbedeu, un obraznic, un impostor, un hot ordinar. Vedem un film care in orice alta tara civilizata, nu insa si in Romania, n-ar fi rulat niciodata. Cu un premier urmarit penal, acuzat de coruptie, un premier care refuza sa plece. Demonstrand, daca mai era nevoie, ca este un ticalos patentat, o rusine, un neobrazat care se agata de putere, Avem de-a face cu un Ceausescu u mult mai sinistru, cu mult mai periculos, cu mult mai lipsit de decenta si de moralitate. Iata si penalii care au promovat un asemenea derbedeu! Vin borfasii. Se strange gasca penala ca sa-si arate solidaritatea cu paiata penala pe care ne-au adus-o pe cap. PSD nu este un partid, ci o organizatie de tip mafiot. PSD este metastaza pe trupul chinuit al acestei tari. Plagiatorule, pleaca! Pleaca, nesimtitule! Ne-am saturat de tine si de minciunile tale! Ne-am saturat de neobrazarea si tupeul tau de Golan pesedist. Du-te de-aici si ia-ti si antenistii tai cu tine! Plecati si sa nu va mai intoarceti niciodata! Hotilor!
  • +12 (12 voturi)    
    Vin dulaii in haita sa-i linga ranile penalului se (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:18)

    Plagarus [utilizator]

    Totul pentru partid, totul pt.ciordeala organizata !
    PSD, bilanţ la 3 ani de la căderea Guvernului MRU. " USL a promis premier PSD si presedinte PNL si a realizat ; Udrea si Basescu la inchisoare , partial realizat "!!! Extraordinar !!!
    Amintirile ma rascolesc ; Rodica Stanoiu, stenogramele PSD, catre membrii conducerii partidului : « Odată ce ne-am pus peste tot oamenii noştri în fruntea curţilor de apel, nu-i mai sunaţi toată ziua, că, unu la mână, ştiu ei ce au de făcut şi, doi la mână, au şi ei demnitatea lor »
    Dragnea, a declarat că dosarul ”Referendumul”, în care a fost condamnat la un an cu suspendare, a fost cauza care a dus la moartea fratelui său.

    Sa nu-i mai lasam sa moara-n functii !!!!
    Moralistul evazionist penal Ponta Viorel anunta ca nu va mai raspunde la intrebarile ziaristilor ai caror angajatori nu-si platesc darile la stat
    Dar PSD-ul cand o sa-si plateasca impozitele datorate la buget?.....
  • +8 (8 voturi)    
    Ce sinistru suna....... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:25)

    8736 [utilizator]

    ......parca ar veni minerii in capitala.
  • +8 (8 voturi)    
    CORUPTIA TREBUIE ELIMINATA DIN ROMANIA (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 19:59)

    Alec [anonim]

    NUMAI MINTITI OAMENII.DICTATURA ESTE FACUTA DE PSD ,CARE APARA HOTII.EI SIMT CADEREA,DAR NUMAI POT SA O EVITE.AU TRECUT 25 DE ANI DELA CADEREA DICTATORULUI CEAUSESCU SI PUTEREA A LUAT-O ESALONUL DOI AL PCRului in frune cu ILICI ILESCU.ACUM EI VOR CADEA,PENTRUCA ,AU DISTRUS CE A FACUT CEAUSESCU SI AU LASAT FARA LOCURI DE MUNCA MILIOANE DE OAMENI.ACESTIA IMPREUNA CU CEI DIN TARA VOR DA JOS POLITICIENII CORUPTI.PSD,PUNR SI PC,SUSTIN CORUPTIA IN TARA ,IAR ACUM VOR FI PENALIZATI,DE JUSTITIE.ROLUL JUSTITIEI ESTE DE A TRIMITE HOTII LA PUSCARIE.
  • -4 (4 voturi)    
    Intrunirea Com. Exec. al PSD (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 20:10)

    I Puscas [anonim]

    Postacilor, o sa va juganeasca asti luni ! Vai voua"
  • +9 (9 voturi)    
    Demisia lui Ponta, Urgent! (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 20:21)

    Vasile [anonim]

    Se aduna hotii hotilor, nesimtitii nesimtitilor, niste javre ordinare!. Daca PSD mai ramane la guvernare nu va mai ramane nimic din tara aceasta! Toata familia lui ponta este penala, mama, sora, cumnatul , socrul. Ce mai vreti sa mai faca ca sa va lamuriti ca astia trebuie sa intre cu totii la puscarie ?! Toti care sunteti de partea lui Ponta sunteti la fel ca el!
  • +10 (10 voturi)    
    Ce bine ar fi... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 20:42)

    NikosGalis [utilizator]

    Ca SRI-ul sa planteze niște microfoane si camere sa ii înregistreze si apoi sa vedem pe cine mai saltă DNA-ul ....
    Un partid de penali de la baza la vârf si de la vârf la baza. Încă o dovada in plus ca alianța de la guvernare sunt corupți.
    Sa auzim numai de bine.
  • +3 (3 voturi)    
    Cata obraznicie... (Duminică, 7 iunie 2015, 6:38)

    MichiuStefan1 [anonim]

    Cata obraznicie si dispret fata de un minim respect pentru amaratii care i-au cocotat in pozitii de conducere!Cine se cred golanii astia?Nu stiu cum sa reactionez:Sa rad, sa plang?Daca nu se leaga cu lanturile de Palatul Victoria, daca nu ne ameninta ca vor sari in gol de pe acelasi palat, degeaba!
  • +5 (5 voturi)    
    Teatru (Duminică, 7 iunie 2015, 7:23)

    generalu' [anonim]

    Actul I. Ponta isi anunta intentia de a demisiona din functia de premier si din cea de presedinte PSD. Vinovat este Traian Basescu.
    Actul II. Tovarasii nu vor demisia, Ponta este victima unei conspiratii Iohannis-Basescu, cu acordul UE, printr-o lovitura de stat judiciara. Ponta si PSD se bucura de increderea a 7,5 milioane de oameni care au votat la referendum si au datoria sa ramana la putere, ca sa apere maretele realizari si sa pregateasca alegerile de anul viitor.
    Actul III. Ponta spune ca nu poate lasa USL-ul si tara sa sufere, nu poate arunca Romania in haos politic, mai ales cand avem crestere economica si ne apropiem vertiginos de Zona Euro. Isi va duce crucea de premier, sef PSD, doctor in drept si deputat, mai ales ca are de indeplinit o misiune: Basescu la puscarie!
    Actul IV.Sala este in delir. Unii plang, altii cer razbunare, toti se simt mai puternici si mai uniti. Gabriela Vranceanu Firea iese si anunta victoria.
  • +6 (6 voturi)    
    la multi ani (Duminică, 7 iunie 2015, 7:44)

    radu [anonim]

    stimate si multiubite conducator.
    ne aducem aminte cu placere de aniversarea zilei de nastere a domniei voastre la implinirea varstei de 42 de anisori pe stadionul national, anul trecut.
    primiti si anul acesta cu ocazia zilei de 5 iunie un sincer la multi ani in inchisoare din partea romanilor cinstiti, care nu stiu sa fure, plagieze, sa minta si sa copieze ca domnia voastra.
    inca o data la multi ani, dottore !!!
  • +1 (1 vot)    
    sustinerea lui ponta. (Duminică, 7 iunie 2015, 10:19)

    @ [anonim]

    baronii s-au adunat sa-l sustina pe primul lor puscariabil. sa va fie la toti rusine. psd-istilor comunisti inraiti. pe rezultatele grele pt populatie ati preluat guv ca sa faceti pomeni electorale. chiar si asa nu veti mai pupa guv. din cauza voastra si nu numai romania e ultima la toate capitolele. politicieni de toata rusinea imi e greata cu voi. veti fi inlocuiti de populatie. sa va fie rusine.
  • +2 (2 voturi)    
    O ocazie să scape de Ponta. (Duminică, 7 iunie 2015, 11:11)

    vali47 [utilizator]

    Nu l-am auzit niciodată pe Ponta să spună că este social-democrat,mai degrabă se laudă cu liberalismul lui.În atare condiții nu-i de mirare că guvernarea lui Ponta este de kkt,nici social-democrată,nici liberală.Ce poți să faci când stai crăcănat pe două curente politice aproape antagonice.Te piși pe tine și începe să pută.PSD are ocazia să scape de Ponta și să-și demonstreze valențele social democrate,sau să se destrame ca partid politic rămânând o grupare mafiotă cu mari interese economice în dauna românilor.Și asta duce la ce spunea Michelangelo-ștreangul(atunci),pușcăria(acum).Deci liderii PSD au de ales și orice amânare numai le va îngreuna situația.Chiar vreau să văd dacă mai sunt social-democrați în PSD.
  • +2 (2 voturi)    
    Partidul pleava socetatii... (Duminică, 7 iunie 2015, 14:03)

    ion matei [anonim]

    Trecură 25 de ani si vedem că aceste partide au construit monștri, nu politicieni de marcă cum trebuia să fie! România are o istorie dezastroasă şi pe timp de pace. Viața noastră trece fără să fim capabili să realizăm un viitor urmașilor şi ca un popor neputincios şi prost informat, votăm în continuare, plagiatori si politruci incompetenți. Vreau să mai trăiesc doar să văd ziua aia în care toți politicieni vor da un EXAMEN STRICT de CAPACITATE pentru funcțiile lor şi abia atunci cred că România ajunge pe drumul cel bun.