Catalin Predoiu: Suntem optimisti in privinta motiunii, se lucreaza zilnic ca ea sa treaca

de RFI     RFI Romania
Marţi, 26 mai 2015, 10:29 Actualitate | Politic

PNL va incerca sa convinga UDMR sa sustina motiunea de cenzura, prin argumente, explicand nu doar textul documentului, ci si ceea ce se intampla dupa ce o astfel de motiune poate sa treaca. Iata ce spune la RFI prim-vicepresedintele PNL, Catalin Predoiu. El precizeaza ca e optimist in privinta sanselor motiunii.

Catalin Predoiu prezinta motivele care au stat la baza initierii motiunii de cenzura: "Este un demers la care eram obligati fata de toti cei care in noiembrie anul trecut s-au pronuntat pentru o altfel de politica, este un demers la care eram obligati nu numai fata de diaspora, ci fata de toti cetatenii romani, in general, care doresc sa fie respectati, care doresc un Guvern fata de care dreptul la vot sa nu mai fie doar un moft, care doresc un Guvern care sa nu-i mai minta si sa nu-i mai umileasca".

Continuarea pe www.rfi.ro










1097 vizualizari
  • -8 (8 voturi)    
    "fata de toti cetatenii romani"... (Marţi, 26 mai 2015, 10:36)

    lili [anonim]

    "care doresc un Guvern care sa nu-i mai minta si sa nu-i mai umileasca".
    Predoiu asta a uitat cumva ca a facut parte din guvernul Boc care la fel vorbea si care i-a mintiti si i-a umilit cat a putut pe romani?!
    Pai, dle Predoiu la fel vorbeati si cand erati in Guvernul Boc, ori abia azi vedem in toata splendoarea ei mizeria si minciuna si hotia PDLista!
    La fel vorbeati si atunci, de ce v-am crede acum?!
    Nu va mai credem, mintiti mereu, mintiti toti, toti o apa si un pamant!
    O adunatura de mincinosi si corupti!
    Sila!
    • +5 (5 voturi)    
      ... (Marţi, 26 mai 2015, 11:10)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Bai lili, nu mai fi asa nervoasa.
      Stai linistita, viata-i frumoasa.

      Si ... cum e cu Boc si PDL-ul?
      Sa-nteleg ca numa' aia te-au suparat de la rebeliunea din '89 incoace?
      Restul au fost perfecti?!?
      Hi hi hi hi hi...
      • -1 (3 voturi)    
        toti o apa si-un pamant! (Marţi, 26 mai 2015, 12:52)

        lili [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

        Iar Guvernul Ponta este absolut la fel cu Guvernul Boc, o adunatura de corupti si incompetenti!
        Toti o apa si-un pamant!
        Cititi mai atent!
        • +1 (1 vot)    
          ... (Marţi, 26 mai 2015, 13:07)

          pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui lili

          Doamna sau domnisoara lili uite ce este.
          Te invat io cum sa folosesti Gogule:
          https://www.google.ro/?gws_rd=ssl#q=%22lili+[anonim]+%22+site:hotnews.ro

          Acum citeste-ti postarile.
          Io vad doar mult Huuuooo Basescu si foarte mult Huuuooo Udrea.

          Cam unidirectionala impartialitatea matale, n-asa? :)
  • +3 (3 voturi)    
    :) (Marţi, 26 mai 2015, 10:47)

    pathfinder [utilizator]

    Carevasazica prin "se lucreaza zilnic" se intelege ca se negociaza zilnic cu UDMR-ul.

    Daca astia de la PNL sunt convinsi ca pot sa guverneze apai io nu pot decat sa le urez succes!
    • -3 (3 voturi)    
      iuda a fost mic copil pe linga astia (Marţi, 26 mai 2015, 11:02)

      mnicku [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

      si-ar vinde si familia numai sa prinda niste carnitza din ciolanul puterii .

      halal oameni..........
      • +2 (2 voturi)    
        :) (Marţi, 26 mai 2015, 12:17)

        pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Bine, bine da' ailalti?
        Halatu', cat e halatu?!?
        • 0 (0 voturi)    
          toti sint la fel. (Marţi, 26 mai 2015, 13:34)

          mnicku [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

          difera doar culoarea...... halatului
  • +2 (2 voturi)    
    Cine a modificat Codul Penal ? Aud ? (Marţi, 26 mai 2015, 11:22)

    Zummm [anonim]

    Sa te imbratiseze toti copacii de pe marginea drumului
  • +3 (3 voturi)    
    Aveti mare grija !..... (Marţi, 26 mai 2015, 11:43)

    gica43 [utilizator]

    ....Sa nu va obositi prea tare !!
  • +2 (4 voturi)    
    Pana pica Ponta, totul e manipulare (Marţi, 26 mai 2015, 12:03)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Predoiu, Gorghiu, Blaga, Turcan, toti se bat cu caramida-n piept ca-l vor da jos pe Ponta.

    P$D+PNL au gasit o formula prin care USL traieste, Ponta are puterea, iar ei, impreuna, incearca sa ne prosteasca pe toti, cand de fapt sunt toti din aceeasi familie de infractori, sunt toti la fel!

    Pana pica Ponta, nu cred niciun cuvant.
    • +1 (1 vot)    
      CORECT (Marţi, 26 mai 2015, 14:45)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      ar trebui peste 70 % din p$dishti/motocicleni/generaliinteresulntional si alte lighioane..aaa..pece..sa intre la Brutarie..apoi Dottore face un step down...alina, kkrau, paul andreea..niste penibili de la penele !