Alina Gorghiu, catre tinerii liberali: Sa ma trageti de maneca atunci cand partidul derapeaza

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 22 mai 2015, 21:18 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: Facebook
Copresedintele PNL Alina Gorghiu le-a spus, vineri, tinerilor liberali prahoveni, ca Victor Ponta, Elena Udrea, Dan Sova si Monica Iacob Ridzi au esuat 'lamentabil' in politica, indemnandu-i sa o sprijine astfel incat sa nu i se intample acelasi lucru, informeaza Agerpres.

"Daca va uitati la celelalte partide politice si la oamenii din generatia noastra, o sa constatati ca au esuat. Un Ponta, un Sova, o Elena Udrea, o Monica Iacob Ridzi sunt oameni care au esuat lamentabil in politica. Daca vrem sa nu se intample asta, veti fi alaturi de mine, ma veti trage de maneca atunci cand partidul derapeaza, ma veti incuraja atunci cand partidul face un lucru bun, ne veti critica atunci cand nu facem suficienta opozitie. (...) Daca eu voi esua lamentabil ca cei pe care i-am enumerat anterior, toata generatia noastra esueaza. Sa ne fie clar ca depindem unii de altii si trebuie sa tragem toti in aceeasi parte a carutei", a afirmat Gorghiu in discursul sustinut in fata participantilor la Delegatia Permanenta a TNL Prahova.

Liderul liberal a aratat ca, in acest moment, PNL nu face suficienta opozitie, insa o va face pe viitor pentru ca are o obligatie atat fata de istoria de 140 de ani a partidului, cat si fata de generatiile viitoare.

Gorghiu a punctat ca PNL are resursa umana de valoare si ca obiectivul este acela de a schimba in bine viata oamenilor. 'Avem o resursa umana incredibil de buna, oameni pregatiti curati, care stiu sa articuleze un discurs public, care stiu care sunt mesajele PNL si istoria PNL, care nu intra in politica pentru ca obtin o functie maine. (...) Obiectivul vostru si al nostru este sa schimbam in bine, cat se poate de mult, viata oamenilor', a mai afirmat copresedintele PNL.

Alina Gorghiu si secretarul general al PNL, Gheorghe Flutur, au participat, la Ploiesti, la reuniunea Delegatiei Permanente a TNL Prahova, in cadrul careia a fost prezentat proiectul "Cariera Liberala".










999 vizualizari
  • +13 (15 voturi)    
    Ar trebui sa stii (Vineri, 22 mai 2015, 21:21)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    cand partidul derapeaza, ca nu esti la conducere pe post de mascota.
  • +13 (15 voturi)    
    Alinutza sadica (Vineri, 22 mai 2015, 21:41)

    Reticentul [utilizator]

    "Daca Eu voi esua, toata generatia noastra esueaza". Ori se crede singura in generatia ei, ori se crede Dumnezoaica... tot Socola scrie pe fisa Ei.
  • +10 (12 voturi)    
    ĉind citesc ce zice... (Vineri, 22 mai 2015, 22:05)

    exilatul [utilizator]

    aceasta "nuti2" , imi vine sa "pling" : ""Daca eu voi esua lamentabil ca cei pe care i-am enumerat anterior ( un Ponta, un Sova, o Elena Udrea, o Monica Iacob Ridzi ) , toata generatia noastra esueaza. Sa ne fie clar ca depindem unii de altii si trebuie sa tragem toti in aceeasi parte a carutei""....pai mai fata , esti esuata deja...cind esti in cirdasie cu escrocii si cu hotii, nu poti sa fi altfel...cit despre tineri, ce sa mai zic : au un foarte "bun" exemplu cind se uita la clasa politica din rom...nu reusesti in viata decit daca esti escroc, plagiator sau hot...
  • +4 (6 voturi)    
    cam tirziu (Vineri, 22 mai 2015, 22:19)

    doru001 [utilizator]

    a inceput in anii '90 cu Cimpeanu.
  • +9 (11 voturi)    
    How about you? (Vineri, 22 mai 2015, 22:49)

    mcv [utilizator]

    Ce anume din ce ai facut tu in politica, te-ar putea include in categoria celor care Nu au esuat in politica? Spune-mi o singura actiune de-a ta, care sa ma determine sa nu inchid tv-ul pe loc, cand deschizi gura.
    UNA.
  • +4 (6 voturi)    
    poate era mai bine (Vineri, 22 mai 2015, 22:54)

    torna_fratre [utilizator]

    sa te traga pe roata.
    avem know how...
  • +6 (8 voturi)    
    Sigur ... (Sâmbătă, 23 mai 2015, 2:22)

    stefanarsene [utilizator]

    Putem sa te tragem de maneca ? Sa te intrebam de Green Energy? Ce oameni falsi pot fi politicienii astia!!! Nu oricine ajunge acolo, trebuie sa fii complet lipsit de caracter ...
  • +5 (7 voturi)    
    deja (Sâmbătă, 23 mai 2015, 2:24)

    gopo111 [utilizator]

    sinteti in deriva, nu faceti nimic, johanis si-o da la fund, adica se da la fund :), voi trageti cu psd ul sa nu fiti dati afara din parlament si votati legi care va convin la un loc cu comunisti din psd
  • +2 (4 voturi)    
    Alina o plagiaza pe Elena! (Sâmbătă, 23 mai 2015, 7:47)

    hotnewsfil [utilizator]

    Colegii ei liberali sa o traga de maneca si cand o copiaza pe Elena Udrea, in tendinta a se evidentia prin eleganta vestimentara si, mai ales, in tendinta de a prelua (copia), de la 'blonda de la Cotroceni, acuzatiile aduse plagiatorului-mitoman Victor Viorel.
  • +2 (4 voturi)    
    ati esuat de mult (Sâmbătă, 23 mai 2015, 12:29)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    da, incepand cu Campeanu in anii '90, dar si acum temele voastre sunt aceleasi ca si ale psdului: salariile bugetarilor.