Victor Ponta saluta introducerea Antenei 3 in grila Parlamentului European: Un act de dreptate

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 20 mai 2015, 5:58 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a salutat marti seara, pe contul sau de Facebook, introducerea postului Antena 3 pe lista televiziunilor transmise in Parlamentul European, afirmand ca este vorba de un "act de dreptate".

"Un act de dreptate si normalitate in Parlamentul European (dreptul postului care este nr. 1 la audienta in competitie cu cel care este nr. 1 la datorii la stat!). Felicitari europarlamentarilor romani pentru initiativa!", a scris Ponta, pe Facebook.

Stiripesurse.ro a anuntat ca europarlamentarii PSD au reusit sa impuna introducerea Antenei 3 in lista televiziunilor difuzate la Parlamentul European. Initial, acestia cerusera inlocuirea Realitatii TV cu Antena 3.





















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

4840 vizualizari

  • -3 (9 voturi)    
    ohohoo (Miercuri, 20 mai 2015, 6:40)

    deveselu [utilizator]

    Presimt ca se vor varsă multe spume pe aici
    • +1 (3 voturi)    
      :) (Miercuri, 20 mai 2015, 10:40)

      za_omu [utilizator] i-a raspuns lui deveselu

      n-are de ce, suntem constienti ca aia din PE nu sunt la nivelul telespectatorilor A3 :) cel mai probabil or sa-l considere un fel de post special cu si pentru oameni "speciali" :))
  • +8 (10 voturi)    
    era sa ma bucur.... (Miercuri, 20 mai 2015, 8:41)

    baimarean [utilizator]

    citisem "in griJa" Parlamentului European.
    Intrebarea e daca vor avea voie sa stearga prostiile debitate live...
    Oricum, cel mai tare se va bucura Iglesias, care are de-acum publicitate prin A3 si foclorul popular al lui "buzemoi" si "puiemonta"
  • +6 (10 voturi)    
    sa nu mai existe nici un dubiu (Miercuri, 20 mai 2015, 8:58)

    rov [utilizator]

    ca ponta si camarila psd nu sunt in slujba tarii.
    App, acest fapt ar trebui sa fie si pentru felix mai valoros decat a scrie o carte...
  • +9 (11 voturi)    
    Latrina este acum mai trebuie (Miercuri, 20 mai 2015, 9:36)

    un domn [utilizator]

    si un ventilator instalat
  • -2 (6 voturi)    
    Ei acum propaganda basista (Miercuri, 20 mai 2015, 10:06)

    xrogo [utilizator]

    in PE va fi contracarata,si asta e bine!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai nah, o buda va mai trebuia in PE (Miercuri, 20 mai 2015, 16:50)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      O aveti.
  • 0 (2 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 20 mai 2015, 10:07)

    CrinteaStefan [anonim]

    Pe cand se va putea viziona live programele TV Chisinau in tara mama(cam vitrega) si cele ale TVR in Republica Moldova(Basarabia) ca sa nu mai fie acuzata propaganda rusa?
  • +6 (6 voturi)    
    "Un act de dreptate"....????????? (Miercuri, 20 mai 2015, 10:16)

    polonyca [utilizator]

    Despre care dreptate vorbeste derbedeul.????? Act de dreptate o sa fie cand o sa pierdeti voi urmatoarele alegeri si o sa se elibereze tara asta de niste jogodii ca voi...... , aia e dreptatea de fapt !!!:)
    • +1 (1 vot)    
      Da,sa piarda alegerile, (Miercuri, 20 mai 2015, 14:07)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      sa vina jigodiile alealalte,nu-i asa?