Victor Ponta saluta introducerea Antenei 3 in grila Parlamentului European: Un act de dreptate

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 20 mai 2015, 5:58 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a salutat marti seara, pe contul sau de Facebook, introducerea postului Antena 3 pe lista televiziunilor transmise in Parlamentul European, afirmand ca este vorba de un "act de dreptate".

"Un act de dreptate si normalitate in Parlamentul European (dreptul postului care este nr. 1 la audienta in competitie cu cel care este nr. 1 la datorii la stat!). Felicitari europarlamentarilor romani pentru initiativa!", a scris Ponta, pe Facebook.

Stiripesurse.ro a anuntat ca europarlamentarii PSD au reusit sa impuna introducerea Antenei 3 in lista televiziunilor difuzate la Parlamentul European. Initial, acestia cerusera inlocuirea Realitatii TV cu Antena 3.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4819 vizualizari
  • -3 (9 voturi)    
    ohohoo (Miercuri, 20 mai 2015, 6:40)

    @Mishu [utilizator]

    Presimt ca se vor varsă multe spume pe aici
    • +1 (3 voturi)    
      :) (Miercuri, 20 mai 2015, 10:40)

      za_omu [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      n-are de ce, suntem constienti ca aia din PE nu sunt la nivelul telespectatorilor A3 :) cel mai probabil or sa-l considere un fel de post special cu si pentru oameni "speciali" :))
  • +8 (10 voturi)    
    era sa ma bucur.... (Miercuri, 20 mai 2015, 8:41)

    baimarean [utilizator]

    citisem "in griJa" Parlamentului European.
    Intrebarea e daca vor avea voie sa stearga prostiile debitate live...
    Oricum, cel mai tare se va bucura Iglesias, care are de-acum publicitate prin A3 si foclorul popular al lui "buzemoi" si "puiemonta"
  • +6 (10 voturi)    
    sa nu mai existe nici un dubiu (Miercuri, 20 mai 2015, 8:58)

    rov [utilizator]

    ca ponta si camarila psd nu sunt in slujba tarii.
    App, acest fapt ar trebui sa fie si pentru felix mai valoros decat a scrie o carte...
  • +9 (11 voturi)    
    Latrina este acum mai trebuie (Miercuri, 20 mai 2015, 9:36)

    un domn [utilizator]

    si un ventilator instalat
  • -2 (6 voturi)    
    Ei acum propaganda basista (Miercuri, 20 mai 2015, 10:06)

    xrogo [utilizator]

    in PE va fi contracarata,si asta e bine!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Pai nah, o buda va mai trebuia in PE (Miercuri, 20 mai 2015, 16:50)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      O aveti.
  • 0 (2 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 20 mai 2015, 10:07)

    CrinteaStefan [anonim]

    Pe cand se va putea viziona live programele TV Chisinau in tara mama(cam vitrega) si cele ale TVR in Republica Moldova(Basarabia) ca sa nu mai fie acuzata propaganda rusa?
  • +6 (6 voturi)    
    "Un act de dreptate"....????????? (Miercuri, 20 mai 2015, 10:16)

    polonyca [utilizator]

    Despre care dreptate vorbeste derbedeul.????? Act de dreptate o sa fie cand o sa pierdeti voi urmatoarele alegeri si o sa se elibereze tara asta de niste jogodii ca voi...... , aia e dreptatea de fapt !!!:)
    • +1 (1 vot)    
      Da,sa piarda alegerile, (Miercuri, 20 mai 2015, 14:07)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      sa vina jigodiile alealalte,nu-i asa?