Liviu Dragnea: Voi munci in continuare la PSD, pana luni ma gandesc la o modalitate de a ajuta partidul

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 15 mai 2015, 15:45 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea, care vineri a anuntat ca isi va depune mandatul de presedinte executiv al PSD, spune ca pana luni se va gandi la o modalitate de a ajuta in continuare partidul, precizand ca va munci in continuare pentru partid, dintr-o alta postura.

"Eu si Victor Ponta vom hotari in ce mod pot ajuta in continuare partidul, pentru ca am primit enorm de multe mesaje de la colegi si nu numai, pentru care le multumesc. In partid raman, dar nu pot sa ma razgandesc. Este o decizie unilaterala", a spus Dragnea, referitor la demisia din functia de presedinte executiv al PSD, transmite Mediafax.

Liviu Dragnea a anuntat anterior ca a demisionat din postul de ministru al Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice, iar luni, in sedinta Biroului Permanent al PSD, isi va depune mandatul de presedinte executiv al partidului, ca urmare a deciziei instantei de a-l condamna in dosarul "Referendumul".

Liviu Dragnea a fost condamnat la un an de inchisoare cu suspendare, in dosarul privind fraude la referendumul din 2012, pentru demiterea presedintelui Traian Basescu, decizia luata vineri de instanta suprema nefiind definitiva.

El este presedinte executiv al PSD din 2013, dupa ce anterior a fost secretar general si vicepresedinte al partidului. La Congresul din aprilie 2013, cand Victor Ponta a fost reales in functia de presedinte al PSD, Liviu Dragnea a fost ales presedinte executiv al partidului.










1418 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    eee (Vineri, 15 mai 2015, 15:56)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    fa repede un sediu de partid la Jilava...
    • +6 (6 voturi)    
      Pleaca la puscarie si ii ajuti mult! (Vineri, 15 mai 2015, 16:08)

      EdwardEugene [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Asa vor siti si restul ca le vine randul! :)))
  • +8 (8 voturi)    
    Oare ... (Vineri, 15 mai 2015, 15:56)

    Gogu Dema Vicevercea [utilizator]

    ... n-ar fi mai bine sa ne mai lase toti condamnatii astia si sa se duca invartindu-se, sa nu mai auzim niciodata de ei?
  • +6 (6 voturi)    
    greu... (Vineri, 15 mai 2015, 15:58)

    rochiri [utilizator]

    Greu nea Livache..daca nu mai acces la bani....!
    • +4 (4 voturi)    
      Oamenii nu-i manipulezi cu bani (Vineri, 15 mai 2015, 16:03)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui rochiri

      ci cu Lanțul Slăbiciunilor.
  • +3 (5 voturi)    
    pana luni... (Vineri, 15 mai 2015, 16:00)

    lili [anonim]

    Se mai razgandeste inca o data si va reveni la PSD, ca l-au rugat, ca au insistat, ca nu pot trai fara el in partid...va reveni la marea iubire, care l-a imbogatit!
    D-aia intra toti in politica, a facut Dragnea o avere uriasa in Teleormanul sarac lipit pamantului!!
    Cum sa pleci din politica?!
    De ce intra toti in politica?!
    Sa fure!!
  • +4 (4 voturi)    
    ajunge (Vineri, 15 mai 2015, 16:08)

    zigot [utilizator]

    mai trebuie sa te si odihnesti dupa atata efort; ai vazut cum adrian nastase scrie carti, are timp ptr familie, se mentine.
    poate si dna bombonica are nevoie de un sot mai fresh, si chiar si romania vrea altceva
    mulumim de osteneala dle liviu, iar pe linie politica mai lasa-i si pe altii ca sunt atat de multi flamanzi in psd!
  • +3 (3 voturi)    
    /// (Vineri, 15 mai 2015, 16:19)

    hmara [utilizator]

    Ca simplu membru ???
    Sau mai pastrezi vreo functie -doua ??
  • +3 (3 voturi)    
    Ironie nivel expert! (Vineri, 15 mai 2015, 16:31)

    eek [utilizator]

    Sa te ancheteze DNA ca ti-ai "ajutat" partidul sa fure in draci la referendum si tu sa zici azi ca in continuare cauti modalitati de a-l ajuta si ca vei munci in continuare pentru el!! Hahaha!!!
    Baaa, tu vezi cum poti s-o lalai pana la anu' sa nu te incarcereze astia pana atunci, ca in 2016 o sa ai mult de munca iar!!
  • +3 (3 voturi)    
    pleaca (Vineri, 15 mai 2015, 16:38)

    lucik [anonim]

    l-ai ajutat destul, acum du-te acasa si odihneste-te!
  • 0 (0 voturi)    
    Mai specializeaza-te...... (Vineri, 15 mai 2015, 18:43)

    8736 [utilizator]

    .....in manipulari de voturi ca se apropie alegerile din 2016 si-atunci nimeni n-o sa-ti mai ierte daca nu iei vreo 10 ani cu executare.