PNL: Liviu Dragnea trebui sa-si prezinte de urgenta demisia din Guvern sau Ponta sa-l demita

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 15 mai 2015, 12:10 Actualitate | Politic

PNL ii cere premierului Ponta sa il demita pe Liviu Dragnea din functia de ministru al Dezvoltarii. "După decizia de azi a instanței, dacă PSD dorește să aibă un condamnat în conducerea partidului, ca președinte executiv, nu are decât să-l mențină. Ar fi o <<emblemă>> relevantă pentru modul în care PSD înțelege să se raporteze la Justiție și la opinia publică. Liviu Dragnea trebuie, însă, să demisioneze urgent din Guvern, întrucât afectează grav imaginea României. Deși a promis că renunță de bună voie la toate funcțiile dacă va fi condamnat, Dragnea întârzie inexplicabil să ia o decizie bărbătească", se arata in comunicatul PNL.

 
"În situația în care Liviu Dragnea nu demisionează de bună voie, atunci premierul Victor Ponta trebuie să-l demită astăzi. Este suficient faptul că Victor Ponta l-a menținut în Executiv pe fostul ministru Darius Vâlcov până în momentul în care a fost arestat", mai spun liberalii.










2463 vizualizari
  • +6 (6 voturi)    
    /// (Vineri, 15 mai 2015, 12:12)

    hmara [utilizator]

    Care barbateasca ???
    Care barbat ???
    Aaaa, al Bombonicai.
  • +6 (6 voturi)    
    Vom vedea (Vineri, 15 mai 2015, 12:18)

    Gigi_H [anonim]

    de bună voie, nu pleacă câinele de la măcelărie.
  • +2 (2 voturi)    
    ca si in cazul altor infractori puscariabili, (Vineri, 15 mai 2015, 12:25)

    deval [utilizator]

    (inclusiv din maaaaarele pnl) i se va permite sa-si dea demisia de ONOARE ! Ca asa asata democratia rosie la Romanica ! BOR-ii va mai canta un "cinste lui" si il vor sanctifica si alte d'astea...
  • +2 (2 voturi)    
    De ce sa-l demita? (Vineri, 15 mai 2015, 12:28)

    andreitr [utilizator]

    Lasati coruptul in guvern sa-si vada toti ministri viitorul...
    Mai aiurea e ca afecteaza imaginea Romaniei. Da' intereseaza pe cineva asta?
    • +1 (1 vot)    
      NU (Vineri, 15 mai 2015, 12:53)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

      Imagine Romaniei e definitiv compromisa de un PArlament de hoti, penali si complici la jaf, si de un premier plagiator.
  • +2 (2 voturi)    
    PNL-ISTI, nu-i mai cereti..... (Vineri, 15 mai 2015, 12:33)

    8736 [utilizator]

    .....PSD-ului sa-l demita! Este calul vostru de bataie atat timp cat Dragnea este in conducerea PSD si ministru. Lasati-i sa piarda pe mana lor. Poate il tin in functii si va vor da munitie.
  • +1 (1 vot)    
    Nu numai (Vineri, 15 mai 2015, 12:52)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    1. Ponta demisia - te-ai inconjurat numai de hoti si esti complice la furt
    2. Esti un plagiator, adica un infractor
    3. Esti virful de lance al Mafiei PSD
    4. Gorghiu trbuie sa isi ia papucii, altminteri PNL se va duce de rimpa, lasind PSD sa fure si mai mult
  • 0 (0 voturi)    
    MAI (Vineri, 15 mai 2015, 13:32)

    io [anonim]

    MAI CE MAI SALIVATI SI VOI DUPA CIOLAN! DOAR ASTA STITI:DEMISIA!
    VAI CE ISTETI SUNT PNL-ISTII!
    PDL SAU CEVA ACOLO!
  • +1 (1 vot)    
    hahaha ! (Vineri, 15 mai 2015, 13:36)

    nash pandelica [utilizator]

    hotzul striga hotzii !
    scurta'i memoria penelizda. dar, mai ales, a blaghistilor, injurati pe toate vuvuzelele la acea vreme.
    cum poate fi blaga, sau sulfinica, sau falca, etc. cot la cot cu atansiu, cu kkrau, care inca e membru pnl, cu alinutza, cu tenorul luigi orbano, cu toti vocalii care urlau, jos basescu ?!l

    nu'si mai amintesc ei, labaralii, cum, alaturi de kkru, locatar la cotrocesti, temporar, e drept, urlau prin toate urbele tzarisoarei ca diktatoru' e demis, sa iasa lumea sa'l dea afara din tzara.
    nu si'l mai amintesc ei pe kkru, urland mai tare ca dottore, avand alaturi pe orban si compania ?!

    orban a fost, probabil, cel ce'a redactat comunicatu' labaral......
    lumeeee, lume, sooora lumeee ...
    • +1 (1 vot)    
      la urma urmii (Vineri, 15 mai 2015, 13:44)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      livius, primul baron al tzarii, nu este altceva decat tzapu' ispasitor al acelor ...intamplari. :)
  • 0 (0 voturi)    
    Mai bine . . . (Vineri, 15 mai 2015, 16:56)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . v-ati pune cenusa in cap ca sunteti la fel de ticalosi ca si partenerii lui Dragnea, Chiar credeti ca am uitat ca in 2012 ati fost parteneri in a arunca in aer tara? Nu am uitat si cei care trebuie sa plateasca vor plati, fiti siguri! Voi sunteti ultimii oameni indreptattiti sa cereti demisia lui Dragnea pentru ca ticalosiile savarsite le-a facu in numele vostru si pentru voi cei care faceti acum pe mironositele. Huo de trei ori huo!
  • +1 (1 vot)    
    Voi, Ciocu Mic! (Vineri, 15 mai 2015, 17:39)

    mcv [utilizator]

    Sunteti ultimii oameni de pe fata pamantului care aveti caderea sa deschideti gura in aceasta chestiune. Noi, putem face asta, voi, doat puteti intra in pamant de rusine. Aceasta sentinta va este si voua opozabila, exact cum ii este lui Dragnea si PSD-ului.
  • 0 (0 voturi)    
    "noii" PNListi curati ca lacrima... (Sâmbătă, 16 mai 2015, 11:03)

    lili [anonim]

    Adunatura de fosti PNListi din USLul de trista amintire plus fostii PDListi in frunte cu penalii Ioan Oltean, Blaga, Roberta Anastase, Videanu&company Orange vorbesc despre "raportarea la justitie" cand colcaie penalii printre ei...
    Sila!
    Toti o apa si-un pamant!