Ponta, catre presa, dupa ce l-a salutat pe Iohannis la Cotroceni: Nu ati avut stire, ghinion!

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:00 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Premierul Victor Ponta a dorit sa il salute, sambata, pe presedintele Klaus Iohannis, la finalul receptiei de Ziua Europei de la Palatul Cotroceni, seful statului multumindu-i ca a participat, iar premierul spunand, catre presa: "Nu ati avut stire, ghinion!".

Presedintele Klaus Iohannis a sustinut un discurs, sambata, in gradina Palatului Cotroceni, unde a organizat o receptie prilejuita de Ziua Europei, la care au participat sute de reprezentanti ai clasei politice, ai diplomatiei, sefi de institutii, parlamentari, europarlamentari, reprezentanti ai cultelor religioase, precum si ai organizatiilor non-guvernamentale si mass-media, relateaza Mediafax.

La eveniment au participat fostii sefi de stat Ion Iliescu si Emil Constantinescu, premierul Victor Ponta si cativa ministri ai Cabinetului sau, precum Rovana Plumb, Robert Cazanciuc, Nicolae Banicioiu si Eugen Teodorovici.

La finalul receptiei, premierul Victor Ponta s-a apropiat de presedinte, care facea fotografii cu invitatii, pentru a-l saluta inainte de a pleca.

"Domnule presedinte, fara fotografii", a spus premierul, adaugand: "M-am bagat in fata".

"Nu stiam de ce stau fetele aici, probabil au simtit", a ras presedintele Iohannis, despre prezenta mass-mediei in jurul lor.

"Multumesc ca ati venit, va doresc numai bine", i-a transmis seful statului premierului Victor Ponta, cu care a dat mana.

Premierul Ponta s-a intorc catre presa si a spus: "Nu ati avut stire, ghinion!", inainte de a pleca de la Palatul Cotroceni.


Presedintele Klaus Iohannis a criticat, vineri, la sosirea in tara, dupa o deplasare in Polonia, modul in care Guvernul a gestionat procesul de implementare al cardului de sanatate, el mentionand ca am vazut mii de oameni care stau la cozi si ca este "un scandal public".

 Seful statului anunta pe Aeroportul Otopeni ca va avea o discutie cu premierul Ponta pe acest subiect.

In replica, premierul a declarat, sambata, ca blocarea cardurilor de sanatate in bancomate a reprezentat o minciuna, iar actiunea impotriva fraudelor din sanatate va continua in pofida lobby-ului si a dezinformarilor, aratand ca la sistemul cardurilor, care va genera economii de 300 milioane euro, s-a lucrat cu SRI si STS.

Si ministrul Sanatatii, Nicolae Banicioiu, a incercat sambata sa vorbeasca cu presedintele Klaus Iohannis la receptia de la Palatul Cotroceni despre acest subiect, seful statului transmitandu-i ca vor discuta cu prilejul intalnirii care urmeaza sa aiba loc.

Aceasta discutie a presedintelui Klaus Iohannis cu reprezentantii Executivului, pe tema cardului de sanatate, va avea loc, cel mai probabil, saptamana viitoare.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
13160 vizualizari
  • +40 (52 voturi)    
    PLAGIATORUL (Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Bancuri de prost gust facute de un hot plagiator. In rest - incompetent, corupt, rusinea Romaniei
    • -29 (39 voturi)    
      Inafara de a repeta ca un papagal (Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:22)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      cele doua cuvinte pe care le-ai învăţat de la Basescu, si anume "hoţ plagiator", mai ştii şi altceva? Ai şi tu o idee fixă, ca orice prostănac.
      • +22 (22 voturi)    
        ... (Sâmbătă, 9 mai 2015, 19:17)

        uncetateansimplu [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Tu ai alte cuvinte pe care sugerezi ca le-ar putea folosi?
      • +18 (18 voturi)    
        Iar Basescu?! (Sâmbătă, 9 mai 2015, 19:28)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Nu va mai iese Basescu din cap. Scrie si tu despre Basescu la articolele despre Basescu. Poti?!
        • -2 (6 voturi)    
          tie cand o sa-ti iese (Duminică, 10 mai 2015, 0:00)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

          Iliescu si Vacaroiu din cap ?
        • -1 (5 voturi)    
          tu poti fara "comunistii!" ? (Duminică, 10 mai 2015, 0:01)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

          ca au trecut totusi cateva decenii, spre deosebire de Basescu, care inca e prezent.
      • +11 (13 voturi)    
        aha (Sâmbătă, 9 mai 2015, 22:15)

        andrei [anonim] i-a raspuns lui Lovercraft

        da, ca si era nevoie de cineva ca sa stim ca e plagiator, cand ditamai comisia independenta a decis ca a plagiat. daca nu zicea base, nu stia nimeni. hai, lasa-ne cu cretinismele ca suntem satui!
  • +34 (40 voturi)    
    In schimb (Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:12)

    Soljenitin [utilizator]

    In schimb, inca te avem pe tine premier. Ghinion!
    • +1 (1 vot)    
      La Puie are sa-i stea pe mormant (Duminică, 10 mai 2015, 11:42)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      " Asta l-a urat pe Basescu"

      Ce personaj jalnic ,nene...
  • +24 (26 voturi)    
    Asta e, un nesimtit conduce tara (Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:15)

    Locke Lamora [utilizator]

    Planuri peste planuri, dubaiuri si marea buba, bacsisul...astea-s preocuparile maimutoiului.
  • +26 (30 voturi)    
    Un Pisic care se gudura (Sâmbătă, 9 mai 2015, 16:37)

    Locke Lamora [utilizator]

    Scarbos de-a dreptul.
  • +27 (29 voturi)    
    știre (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:07)

    verid [utilizator]

    Singura știre posibila si așteptată,ar fi fost ca președintele i-a tras un șut in tartita
  • +19 (25 voturi)    
    penibil, ca de obicei (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:10)

    mihai [anonim]

    D-le Presedinte, chiar nu va dati seama cum va ia la misto putziflenderul asta mongoloid! D-zeule, chiar nimeni nu ckiteste ce se scrie despre Dvs? Ati ajuns de rasul curcilor si ciuca de bataie sa plagiatorului!
  • +25 (27 voturi)    
    As fi spus multe, dar... (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:16)

    ac [utilizator]

    ... ce dobitoc. Numai smecherii de capul ala sec. Abia astept stupoara cind o sa intre in duba.
  • +23 (27 voturi)    
    " nu ati avut stire " - nou limbaj academic (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:17)

    mnicku [utilizator]

    doar incultii fara vocabular vorbesc in halul asta.

    Hai sa-ti dau eu o stire : - in 2016 micul muc are bratari de inox.

    Sa le porti sanatos, si sa nu zici ca " n-ai avit stire ".
    • -8 (12 voturi)    
      "tiganca imputita" (Sâmbătă, 9 mai 2015, 19:48)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      poftim limbaj academic rostit de eroul tau.
      • +3 (3 voturi)    
        In primul rand, cine .. (Duminică, 10 mai 2015, 3:21)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        ....este Basescu? Tonta al tau este PM-ul Romaniei.

        In al doilea rand, aia cu "tiganca imputita" (in ochii idiotilor, motiv de suspendare a presedintelui) a fost spusa in mod privat, in masina, nu in fata ziaristilor. Daca ii punem microfoane lui Tonta sa ascultam cum vobeste el prin casa despre unii/altii, sunt convins ca-i depaseste in vulgaritate pe baietii de cartier.

        Asa ca fugi de-aici cu idiotul tau. Nu uita sa-ti iei banii de la casierie pe postarile de doi lei facute.
      • +2 (2 voturi)    
        Foloseste neuronu ala (Duminică, 10 mai 2015, 9:22)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Cind spui "tiganca imputita", esti nervos.
        Cind spui "nu ati avut stire", esti incult, jmeker si baetzas da Jiu.
  • +27 (31 voturi)    
    Jigodie (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:33)

    bizonul_nou [utilizator]

    Cea mai mare jigodie postdecembrista si canalie postcomunista - acest premier borfas.
    Este incredibil cit de sigur este pe el, cu cit tupeu vorbeste, jigneste in stinga si in dreapta;
    dar poporul inca il mai iubeste!
    • +11 (13 voturi)    
      azi zicea o batrana intr-un supermarket (Sâmbătă, 9 mai 2015, 18:12)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui bizonul_nou

      s-au ieftinit bananele, vezi domnule, au avut efect controalele statului...
      Stimata doamna zic, e oferta de week-end, scrie si pe anunt, e valabil pana maine...
      • +4 (6 voturi)    
        bine (Sâmbătă, 9 mai 2015, 23:31)

        bizonul_nou [utilizator] i-a raspuns lui rov

        bine ati procedat, ca i-ati deschis putintel ochisorii; deci campania anaf are efect la unii;
        asta a si urmarit borfasul
    • +1 (1 vot)    
      iubire (Duminică, 10 mai 2015, 10:15)

      ilidia [anonim] i-a raspuns lui bizonul_nou

      Asi, nu-l iubeste. Unii il injura, altii rad cand aud de el, celor mai multi nu le pasa. Daca maine ajunge la DNA, sa vezi atunci cati il injura.
  • +23 (27 voturi)    
    Nu ati avut ultimul meu "doctorat" (Comarnic) (Sâmbătă, 9 mai 2015, 17:47)

    Plagarus [utilizator]

    Plesneste slanina pe " dansul " de atata grobianism,bietul caraghios Viorel !
    • +8 (10 voturi)    
      grăsimea ca la porc (Sâmbătă, 9 mai 2015, 21:24)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Că doară se simte bine la cocina lui ghită tv
  • +6 (8 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 9 mai 2015, 20:38)

    Natasa [utilizator]

    Nu inteleg de ce bagati in seama orice prostie emite idiotul asta! Trebuie pleznit la obiect, nu asa cum deschide gura, e inutil si o energie folosite aiurea!
  • +3 (7 voturi)    
    Din pacate... (Sâmbătă, 9 mai 2015, 21:29)

    sandokan [anonim]

    Ponta e pe val... (:
  • +6 (8 voturi)    
    Măscărici (Sâmbătă, 9 mai 2015, 21:52)

    Ion B [utilizator]

    Și ca orice măscărici, are și un dram de umor.
    Dar la final, doar un măscărici.
    Și ăsta conduce destinele economice ale Romaniei, în 2015. Foarte trist ca să nu spun, tragic.
  • +13 (13 voturi)    
    Lupii, stâna și Pinocchio (Sâmbătă, 9 mai 2015, 22:07)

    Cocofifi [utilizator]

    După umila mea părere, nimeni din așa-zisa actuală "opoziție" nu e în stare să-i țină piept lui VVP, în materie de mojicii, glumițe de șantier și rânjete cu subînțeles; șarpele cu ochelari e imbatabil în fața mironosițelor actuale care, ba se codesc, ba se sfiesc, ba nu-i duce mintea cum să dea replica la aberațiile bampirului.

    Ce-i drept, a fost unul care l-a strunit o vreme și i-a mai temperat gărgăunii onorabilului. Nu știu dacă a fost vreun câștigător, dar, a fost evident că fiul lui Geppetto se gândea de două ori înainte să producă vreo declarație "dăjteaptă". Acum, am pus "punct și de la capăt" perioadei dinainte, se dorește o abordare nouă, elegantă, pufoasă chiar. Da' ce te faci cu pastramagiul, că el așa știe, așa face în continuare, mai ales când a văzut că orice miracol în Românica durează maxim trei luni și, după o perioadă scurtă de pustnicie prin Dubai, acum le dă iar la gioale "dreptacilor" din orice poziție?

    Când scapă lupii la stână, nu le ții discursuri languroase prin fereastră, ieși cu toporul la ei. Altfel, e vai de turma ta.
  • +12 (14 voturi)    
    DOMNULE JOHANNIS! (Sâmbătă, 9 mai 2015, 22:13)

    Paul [anonim]

    Nu se poate coabita cu nesimtirea... E in nefirea legii. Doar daca...
    • 0 (2 voturi)    
      Vocabularul postacilor (Duminică, 10 mai 2015, 10:52)

      Mitel [anonim] i-a raspuns lui Paul

      Daca voi folositi un asemenea vocabular de ce aveti pretentii de la alti sa fie altfel?

      Nu credeti ca Johanis a gresit cand a facut publica neintelegerea dintre el si premier cu privire la vizita in statele "arabia"? Mi s-a parut un fault grosolan. Chiar cred ca a fost o rautate la adresa poporului roman din partea presedintelui. Cei doi se puteau intalni de urgenta si sa-si clarifice fiecare pozitia si atributiile, departe de ochii lumii si ai presei. Asa nu a fost decat o ... menita sa discretiteze. Asta este politica promisa?
  • 0 (0 voturi)    
    Mascariciul (Duminică, 10 mai 2015, 7:22)

    burebista [anonim]

    acest pontolache nauman plagiator ,mincinos ,cumnat in cercetare,mincinos notoriu este un distrugator de neam si tara .Pietele sunt goale cum a facut cu taranul romn sa aiba un fel de licienta cu850 lei plus chitantier ,vrea destrugerea micilor producatori ,asta cu KKATUL dela finante au deistrus pe mici producatori .acest albanez tigan mongoloid dupa mutra nu poate fi roman ,Doamne pe mana cui este tara .Dar vine in curand datul socotelei nu mai este mult prezis si la alti .Iar aceasta sfidatoare de woodrea sa aiba ciocul mic ca daca ar fi sa dea EA socoteala de unde are averea ,cu ce bani .Legea nr 8 de pe vremea impuscatului era buna si acum nu trebuia eliminate ,si confiscarea urgenta a averilor URGENT si la parnaie pt multi ani .
  • 0 (0 voturi)    
    vipera cu ochelari (Duminică, 10 mai 2015, 8:19)

    verdes k. [anonim]

    CTP: "sarpele cu ochelari pe care daca nu-l strivesti la timp iti sare la gat"
    schimb de replici penibile intre cei doi...
  • +1 (1 vot)    
    Atâtea comentarii şi (Duminică, 10 mai 2015, 10:42)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    nici o remarcă despre cât de infantil e omul ăsta: vârstă cronologică 42 de ani vârstă mentală 15 ani.
    Cînd nefericitul ăla de Gavrilo Prinkip a tras gloanţele alea la Sarajevo în vara lui 1914 şi a dat foc Europei am avut noroc de o clasă politică adevărată: Ionel Brătianu, Regina Maria, Barbu Ştirbey, Iuliu Maniu, P.P. Carp...

    Dacă se întîmplă ceva acum pe plan economic/miliar cu Grecia, cu Ukraina, ce ne facem cu maimuţoiul ăsta! Mihail Manoilescu a leşinat când a vîzut harta desenată de Ribentropp şi Ciano la Viena! Ponta cred că ar izbucni într-un rîs isteric sau ar face o poantă nesărată învăţată de la Bombo!

    Om serios eşti tu să zici la presă: N-aţi avut ştire sîc, sîc, sîc!!!!

    Trucajul din Kamikaze cu "Dan Şova şi prietenii lui mai maturi" este din păcate foarte adevărat!!!!
  • -1 (3 voturi)    
    Cu privire le plagiat (Duminică, 10 mai 2015, 11:04)

    mitel [anonim]

    Toti postacii care critica plagiatorii (altfel corect...) pot arata atestatele lor scrise sau proiectele de licenta scrise? Cred ca va ascundeti dupa deget si aruncati cu noroi. Asta este toata educatia de care dati dovada.
    • 0 (0 voturi)    
      Toti.. (Duminică, 10 mai 2015, 21:10)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui mitel

      .postacii nu sunt PM al Romaniei si nici nu vor sa fie. Si da, pot arata.
  • +1 (1 vot)    
    Face VVPonta misto de romani? Face. (Duminică, 10 mai 2015, 11:22)

    quietguy58 [utilizator]

    Face VVPonta misto de romani? Face.

    Il doare pe VVPonta in "pix" de romani? Il doare.

    Isi bate joc VVPonta de presa? Isi bate joc.

    Face VVPonta ce "vrea muschii lui"? Face.

    Cine l-a ales pe Ion Iliescu, VVPonta si clasa politica? Romanii.

    Ciocu' mic, ca va meritati soarta.
  • +2 (2 voturi)    
    presa... (Duminică, 10 mai 2015, 12:08)

    gabriela [anonim]

    replica este o flegma si pe obrazul presei...dar interesul intareste obrazul...
  • +1 (1 vot)    
    exact ca şi un copil prost (Duminică, 10 mai 2015, 17:27)

    Iuda [anonim]

    "Ponta, catre presa, dupa ce l-a salutat pe Iohannis la Cotroceni: Nu ati avut stire, ghinion!" ... exact ca şi un copil prost ... ciudă, ciudă ... dar, teribil de obraznic şi prost crescut!
  • 0 (0 voturi)    
    raspuns postacilor.... (Luni, 11 mai 2015, 11:51)

    Cetatean din Romania [anonim]

    cei 10 ani de regim basescian au readus ura de clasa in randul romanilor........ Boc-sescu a fost mai bun? Nu tin nici cu Ponta si nici cu Iohanis... dar limbajul folosit mai sus ma face sa cred ca sunt postacii platiti ai lui Udrea si Base...... Este mostenirea lasata de marinarul analfabet........ vorbe urate la adresa oricui, ura si bucuria de a vedea raul altora.......RUSINE!!!!!!