Victor Ponta: In Parlament nu ne poate da jos PNL. Daca ne da jos DNA, asta e, partidul rezista

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 7 mai 2015, 15:56 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, premierul Victor Ponta, a afirmat joi, in deschiderea lucrarilor Comitetului National Executiv, ca majoritatea parlamentara functioneaza si ca liberalii nu vor putea prelua puterea de la social-democrati, iar daca DNA "da jos" PSD, "asta e, partidul rezista in orice conditii", transmite Agerpres.

"Foarte multi dintre colegii nostri, unii pe buna dreptate, pentru ca au gresit si ma refer aici la unii mai recent aparuti in opinia publica, altii pe nedrept au avut de suferit. Da, important este ca oricati dintre noi nu mai sunt la aceasta masa partidul este tot la 40% si tot o sa castigam alegerile locale si generale. Sper ca daca le castigam sa si putem face treaba. (...) Noi ne bazam pe oameni si o sa castigam din nou alegerile. Va asigur ca acest Guvern isi va face treaba. In Parlament nu ne poate da jos PNL. Daca ne da jos DNA, asta e. Partidul nostru rezista in orice conditii, dar in Parlament majoritatea functioneaza si sunt convins ca vom fi pe primul loc si in 2016", a spus Ponta.

Acesta a adaugat ca, in opinia sa, sunt foarte putine guvernari, "poate doar Guvernul PSD din perioada 2000-2004", care au indeplinit in proportie de 90% angajamentele si promisiunile asumate in fata alegatorilor.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2398 vizualizari
  • +9 (11 voturi)    
    daca DNA "da jos" PSD, asta e !!!.... (Joi, 7 mai 2015, 16:02)

    lili [anonim]

    Asta spune Ponta dupa ce azi s-a intalnit cu Dean Thomson, insarcinatul cu afaceri al SUA...
    Ma intreb ce i-o fi spus azi demnitarului american?!!
    Sunt convinsa ca au discutat despre Justitia din Romania!
    • -2 (4 voturi)    
      cheia coalitiei (Joi, 7 mai 2015, 16:44)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui lili

      e la udmr si unpr. daca au semnat cu psd pentru formarea majoritatii...e destul de greu de desfacut...
      dar pnl nu are nici un mesaj pentru unpr si udmr si/sau independenti?
      • +1 (1 vot)    
        ba bine ca nu! (Joi, 7 mai 2015, 18:17)

        lili [anonim] i-a raspuns lui thatchme

        Ii asteapta cu bratele deschise !
        Asa fac si PSDistii si PNListii, de fiecare data UNPR si UDMR sunt curtate si de unii si de altii!!
        Sila!
  • +2 (8 voturi)    
    aista nu se poate... (Joi, 7 mai 2015, 16:03)

    demaGOGU [anonim]

    DNA nu poate lucra impotriva propriului popor

    Re-nationalizati justitia!
    • +2 (4 voturi)    
      Cum bah, nu e bine? (Joi, 7 mai 2015, 16:27)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Nu e bine ca va baga borfasii la mititica?
  • +12 (14 voturi)    
    haha (Joi, 7 mai 2015, 16:05)

    jijelul , troll platit de ruznaci [utilizator]

    mare prost e asta. macar avem norocul asta. poate reuseste din nou sa ii uneasca pe romani :) ca sa il dea jos de tot de data asta...
  • +6 (10 voturi)    
    super (Joi, 7 mai 2015, 16:18)

    alter_ego2013 [utilizator]

    Multumim in primul rand d-lui Iohannis pentru aceste cuvinte pline de dispret si sfidare ale, cu voia dumneavoastra, d-le Presedinte, inca prim-ministrului Ponta. Partea trista e ca sunt probabil si adevarate. Despre PNL, ca despre morti: numai de bine...
  • +12 (14 voturi)    
    Ponta si nedreptatile (Joi, 7 mai 2015, 16:20)

    MihaiG [utilizator]

    Da, mai Ponta, da, pe nedrept au avut de suferit indivizii aia. Oameni rai astia din justitie, nu alta.
    Si cu multi alti colegi corupti ai dumitale, care pe nedrept nu sunt inca in inchisoare, ce facem?

    Nu o sa platiti voi vreodata cate nedreptati ati facut popurului astuia.
  • +4 (6 voturi)    
    Tupeu si obraznicie tipic Ponta si PSD (Joi, 7 mai 2015, 16:23)

    Doina [anonim]

    Nemercinilor! Poporul asta ar trebui sa va dea jos pe toti, nu doar PSD-ul. Ne-am lamurit ca sunteti putrezi de corupti cu totii si va bateti joc de noi, mimand democratia! Trebuie sa ne trezim si sa iesim in strada, cred ca alta solutie nu este.
  • +5 (7 voturi)    
    Gura prostului adevar graieste. (Joi, 7 mai 2015, 16:29)

    Locke Lamora [utilizator]

    Cica ei isi fac treaba, bah prostalane, care treaba? Aia de hoti?
  • +4 (6 voturi)    
    e loc destul....pentru plăgiuță (Joi, 7 mai 2015, 16:33)

    gigi [anonim]

    e loc destul .pentru plăgiuță.... s-a făcut loc la brutărie, tu ei locul lui Udrea și sorela pe-a lui Obreja...pleacă ai noștri vin ai voștri
  • +3 (5 voturi)    
    Hotiile voastre va dau jos ! Legea 'dr" Viorel ! (Joi, 7 mai 2015, 16:41)

    Plagarus [utilizator]

    Tembelismul este inoculat de spaima faptelor reprobabile facute ?