Victor Ponta: De pe vremea USL-ului nu am mai avut asa majoritate in Parlament

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 6 mai 2015, 16:07 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Facebook/ Victor Ponta
Premierul Victor Ponta a declarat miercuri ca opozitia liberala este ca inexistenta in conditiile in care "de pe vremea USL-ului nu am mai avut asa majoritate" in Parlament.

"Liberalii una spun cand vorbesc cu dumneavoastra (cu presa - n.red.), alta voteaza. (...) Glumeam cu colegii, de pe vremea USL-ului nu am mai avut asa majoritate", a declarat Victor Ponta.










3807 vizualizari
  • +22 (22 voturi)    
    Normal (Miercuri, 6 mai 2015, 16:22)

    falcoind [utilizator]

    avem 582 de penali care se protejeaza intre ei .
    Iar "fraieri" aplauda , neam fara coloana asta suntem , la ce e in parlament trebuia sa ardeti toti deja macar de 10 ori , dar romanul stie doar: "mai rau sa nu fie".
  • +6 (10 voturi)    
    corect ! (Miercuri, 6 mai 2015, 16:24)

    nash pandelica [utilizator]

    asa da !
    e bine cu regimul...iohanis. :)
    • +1 (1 vot)    
      ERONAT (Miercuri, 6 mai 2015, 16:48)

      MariusEnghes1 [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

      ponta coduce guvernul si psd este majoritar in parlament nea pandelica ( fan a3 )
      • +1 (1 vot)    
        " vremea usl" (Miercuri, 6 mai 2015, 19:59)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui MariusEnghes1

        observi, io am pus ghilimele..

        "de pe vremea USL-ului nu am mai avut asa majoritate".

        majoritatea a fost facuta mare, dupa 16 nov 2014. zi pe care majoritatea aia mare si minunata ar putea'o vota ca sarbatoare nationala, daca o va propune presedintele. :)
  • +17 (17 voturi)    
    CORECT (Miercuri, 6 mai 2015, 16:27)

    Alex [anonim]

    CORECT
    Liberalii cu noua conducere (Blaga si Gorghiu) sunt mai praf ca niciodata. Hal de opozitie, mie mi-ar fi si rusine.
    • -7 (7 voturi)    
      Asa a dorit (Miercuri, 6 mai 2015, 16:58)

      Claudiu Craciun [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Asa a vrut Chiorete, de ce te miri? Multumiti-i si lui Crin ca el a spart USL si l-a bagat pe Iohannis in joc, altfel ramanea tot un nimeni de Sibiu.
      Voi astia care tot il criticati pe Ponta, sa va vad cand o sa ajunga Alinus sau Blaga PM, intoarcerea la epoca Boc!
  • +9 (9 voturi)    
    Curat majoritate (Miercuri, 6 mai 2015, 16:31)

    Ion [anonim]

    Scapatul de DNA si de ANI e interes transpartinic. Cum sa n-aveti majoritate ? Majoritatea gunoaielor si rebuturilor.
  • +8 (8 voturi)    
    . (Miercuri, 6 mai 2015, 16:33)

    Cumva? [anonim]

    Monica Macovei cu al sau partid va fi urmatoarea componenta a parlamentului. Sa speram ca intr-o proportie destul de amenintatoare.
    • +6 (6 voturi)    
      poate nu intelegi ca.. (Miercuri, 6 mai 2015, 17:16)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Cumva?

      "cu o floare nu faci primavara"...prea multi escroci si prosti in rom pt a face ceva bun..
    • 0 (0 voturi)    
      M 10? (Joi, 7 mai 2015, 2:19)

      MM [anonim] i-a raspuns lui Cumva?

      Ieri era M 9 maine M 8 si tot asa. Pana se inscrie la Tribunal nu mai ramane nici M !
  • +6 (6 voturi)    
    Toti sunt hoti (Miercuri, 6 mai 2015, 16:40)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    si se apara reciproc.

    P$D+PNL+PDL=USL=PCR
  • +5 (5 voturi)    
    Pai... (Miercuri, 6 mai 2015, 16:43)

    solar [utilizator]

    Pontalaul ar trebui sa ridice osanale atat DNA cat si presei in in general pentru serviciile facute!!Inca 4 (patru) ani de-acum incolo si PSD(USL) va ramane insurubat la pupitrele de comanda!!Mascarada cu JOS BASESCU s-a generalizat ca perceptie nationala datorita vajnicilor nostri presari si pseudo-intelectuali.Orice partid de opozitie eficienta nu se mai poate reface!!Va trebui sa treaca multa apa pe Dunare pana cand asa ceva se va putea intampla!! Actulalul PNL nu e partid , e un surogat construit in laboaratoarele anti Basescu, iar pseudo intectualismul intectual isi strange randurile!! NICOLAE BREBAN+A. Marga +etc pun la pamant restul, cat de curand.Vor urma atacuri furibunde impotriva a tot ce s-a intamplat pozitiv in cei 10 ani de basism!! Nu m-ar mira ca falangele comunistoide din DNA sa treaca la deschiderea de dosare penale celor de la fostul Institut Cultural Roman.iar daca A. Plesu trece si el rubiconul USL, se duce dracului totul!!
    BRAVOS NATIUNE HALAL SA-TI FIE !!
  • +6 (6 voturi)    
    are dreptate wp (Miercuri, 6 mai 2015, 16:46)

    caprairinucai [anonim]

    daca NOI nu facem nimic ei dc sa faca?pana la urma Lapusneanu are dreptate:multi dar prosti.spun asta cu parere de rau dar e adevarat.stiti care e diferenta dintre NOI si ei?ei sunt uniti,NOI suntem singuri
  • +7 (7 voturi)    
    sa vedem (Miercuri, 6 mai 2015, 16:55)

    mihai [anonim]

    urmeaza votul repetat in cazul sova, sa vedem cum voteaza amicii liberali!
    • +7 (7 voturi)    
      Inainte (Miercuri, 6 mai 2015, 17:28)

      canuta [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      de-a afla, ia un Rudotel, ca sa nu-ti pese ! Va fi la fel.