Gluma unui consilier local PSD din Braila: Celor care adopta un caine fara stapan sa le dam bonus si un ziarist

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 4 mai 2015, 20:35 Actualitate | Politic

Consilierului local PSD Dumitru Florin, vicepresedinte al Organizatiei Municipale a filialei PSD din Braila, a facut o gluma neinspirata in sedinta din 29 aprilie a Consiliului Local. In timpul dezbaterilor legate de situatia cainilor fara stapan de pe strazile Brailei, consilierul Ionel Alexandru a propus ca brailenilor care adopta un maidanez sa li se acorde o facilitate pentru a stimula astfel acest proces, moment in care Dumitru Florin a sugerat ca "celor care iau un caine sa li se dea bonus si un ziarist", potrivit InfoBraila.ro.

Publicatia citata sustine ca aceasta ar fi fost singura propozitie rostita de Dumitru Florin in mandatul de ales local.

Pe strazile Brailei sunt aproximativ 5.000 de caini fara stapan.










1845 vizualizari
  • -6 (8 voturi)    
    De ce zici ca ar fi o gluma? (Luni, 4 mai 2015, 20:41)

    newlook [utilizator]

    De ce zici ca ar fi o gluma? E o treaba comerciala: ca sa te convinga sa cumperi ceva mai scump, ofertantii iti ofera ceva de genul "2 in 1"; evident, nr 2 fiind un produs extrem de prost, expirat.
    • 0 (0 voturi)    
      nu... (Marţi, 5 mai 2015, 9:33)

      kalughin [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ... nu poti da un produs "fara stapan" la pachet cu un produs "cu stapan".... e anticoncurential ...se numeste "vanzare mascata" .... plus ca nu poti sa vinzi un lucru de doua ori ... e oricum o chestiune "cu mascati"...vedeti cum se leaga ....
  • -6 (8 voturi)    
    propunere (Luni, 4 mai 2015, 21:16)

    xanti [utilizator]

    Sa fie adoptari ziaristi cu zgarda la gat,am avea ce sa facem cu ei,exact ce vor ei mai tare la lopata la facut autostrazi,desfundat wc uri,se gaseste ce sa faca pentru stapan.
  • -3 (9 voturi)    
    ,,aproximativ 5.000 de caini fara stapan''... (Luni, 4 mai 2015, 21:16)

    EU-74-RON [utilizator]

    ...problema noastra e ca aproximativ (estimez eu) 90% dintre jurnalisti au...,,stapan'': Interesul!
    De maine, pe cainele meu o sa-l strig: Jurnalistu'!...
  • +8 (10 voturi)    
    eu cred ca era mai buna.. (Luni, 4 mai 2015, 21:38)

    exilatul [utilizator]

    urmatoarea "gluma" : Celor care adopta un caine fara stapan sa le dam bonus si un deputat escroc ..gata pt eutanasiere...
  • +7 (9 voturi)    
    La cei care eutanasiaza caine bonus un politician! (Luni, 4 mai 2015, 22:09)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    De acord, daca se adopta si reglementarea ca pentru uin maidanez eutanasiat se sacrifica la pachet si un politician. Primim cu draga inima. Nu treb sa dorim raul nimanui, dar parca /uneori...cam e nevoie/trebuie, dupa cum se vede, nu?
    • 0 (0 voturi)    
      Mai bine (Marţi, 5 mai 2015, 14:28)

      tudor74 [utilizator] i-a raspuns lui Roman_Cetatean

      Mai bine eutanasiem DOI politicieni si pe caine il crutam !
  • +7 (7 voturi)    
    Haha (Luni, 4 mai 2015, 22:47)

    V. Veroiu [utilizator]

    Domnule primar, stiti ce au primarii si cainii in comun? Ambele creaturi au ochi ce exprima o inteligenta nativa insa din pacate nu o pot pune in cuvinte.
  • +2 (2 voturi)    
    + o facatura de "dr" precum dedublatul Viorel (Marţi, 5 mai 2015, 4:25)

    Plagarus [utilizator]

    Ponta s-a intalnit cu excelenta sa califul Harun al-Rashid !
    Califul Harun-al-Rashid statea in palatul sau, intrebandu-se daca a mai ramas ceva pe lume care l-a fi putut distra, atunci cand a aparut Viorel : ""Milosule om", a zis albanezul rumeno, "oricine ai fi tu, fa-mi un hatar. Loveste-ma, te rog, o data. Merit asta din plin, ba chiar o pedeapsa si mai mare".
    Ponta a arătat că poate face orice, de la nerespectarea legii, la atacarea jurnaliştilor. Opoziţia e inactivă, preşedintele nu se ceartă cu premierul pe asemenea teme. Vă imaginaţi ce s-ar fi întâmplat dacă Ponta ajungea preşedinte? Cine mai avea curajul să-i spună: ”stop, e prea mult”? Vedeţi vreo ambasadă, vreun apărător al statului de drept, vreun preşedinte care să îi ceară lui Ponta condiţia minină: să respecte legea? Aceasta este reînvierea politică a lui Ponta. Pentru cât timp?
    Sub această umbrelă şi pe fondul unei antipatii crescânde faţă de fostul preşedinte, Ponta Viorel şi partidul său au încercat o serie de intervenţii legislative brutale şi uneori neconstituţionale în funcţionarea justiţiei şi statului de drept. Un scenariu bine pus la punct, susţinut mediatic de trusturile de presă apropiate, în care orice critică sau avertisment al cancelariilor occidentale se pierdea în teoria răului cel mai mare pentru România, iar orice contestatar primea eticheta de „băsist”.
    DA atata timp cat alaturi de alti " basisti " militam pentru condamnarea tuturor coruptilor !!(nicolaeb)