Victor Ponta: O sa mai fac sau nu politica in functie de cum va fi evaluata guvernarea la final. Premierul isi da nota 8 pentru guvernarea de pana acum

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 3 mai 2015, 9:21 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Facebook/ Victor Ponta
Liderul PSD, premierul Victor Ponta, afirma ca viata sa politica este legata de succesul sau ca prim-ministru si ca va decide daca va mai face sau nu politica in functie de cum va fi evaluata, ca impresie generala, guvernarea din mandatul sau, informeaza Mediafax.

"Viata mea politica este legata, inevitabil, de succesul meu ca prim-ministru si al guvernarii. Dupa ce trece partea emotionala, cu siguranta voi fi evaluat cum a fost guvernarea Ponta - buna, rea - si in functie de asta o sa mai si fac sau nu politica, pentru ca daca impresia generala va fi ca a fost buna, voi mai face politica, daca nu, nu", a spus Ponta la B1 TV.  

El a adaugat ca nu considera ca este nevoie sa fie "resuscitat" dupa alegerile prezidentiale pierdute la finele anului trecut.  

Premierul isi acorda nota 8 pentru cei trei ani de guvernare de pana in prezent, preluand calificativul care i-a fost acordat anterior, intr-un interviu, de catre mama sa, si afirma ca cea mai mare nerealizare a sa este partea de infrastructura. 

Intrebat la B1 TV ce nota si-ar da pentru cei trei ani de guvernare, Ponta a raspuns: "Cu siguranta sunt subiectiv, dar ma iau dupa mama mea, care, la o intrebare de acelasi fel care i-a fost adresata, a spus, daca nu ma insel, 8. Doar nu m-as apuca sa-mi contrazic mama, iar ea cu siguranta este mai obiectiva decat mine".  

El a aratat ca cea mai mare nerealizare a sa, ca prim-ministru, este partea de infrastructura.










1435 vizualizari
  • +14 (14 voturi)    
    Succesul "guvernarii " = succesul "doctoral " ! (Duminică, 3 mai 2015, 9:46)

    Plagarus [utilizator]

    Viorele termina cu reverentele, ca-i penala amanarea interesata a redeventelor !!!!
    Singura si adevarata realizare va fi diploma de licentiere din functia de premier.
    Numai greatza ramane dupa tine , Viorele !
    Mi-e scarba de "cariera " ta fake, în care impostura te-a așezat, dând din coate cu nerușinare, în primul rând rezervat destoiniciei
  • +9 (11 voturi)    
    Intrebarea (Duminică, 3 mai 2015, 9:59)

    ipolitic [utilizator]

    nu este daca va face sau nu politica, ci cand incepe.
  • +11 (11 voturi)    
    pinochio (Duminică, 3 mai 2015, 10:06)

    ilidia [anonim]

    Dupa alte multe "calitati" recunoscute pana acum, mincinos, plagiator, adica hot, mitoman, lichea intr-un cuvant, acum ne face dovada ca este si "modest", dupa regula "lauda-te gura ca-ti dau friptura".
  • +11 (11 voturi)    
    Nota 8? Buna gluma. (Duminică, 3 mai 2015, 10:07)

    bigbrother [utilizator]

    Fara sa vreau sa ma iau de mama lui, n-are nicio vina pentru prostia copilului sau, dar in niciun caz nu poate fi obiectiva, nu mai mult decat milioane de romani care ii dau nota 5. Nu mai putin, pentru ca nu este anarhie si inca mai suntem in UE, dar nici mai mult, pentru ca problemele in tara asta nu tin doar de infrastructura (prietenul lui, Sova, poate explica de ce suntem in starea asta) ci sunt cu nemiluita, nici n-as stii de unde sa incep.

    Per ansamblu, ni se pare ca ne merge bine pentru ca gasim ce sa cumparam in magazine (cu ce, e alta poveste) si ca nu e razboi. Dar apoi vedem la altii ce inseamna de fapt sa fie bine si ne apuca cu dorinta de a pune mana pe piatra sa dam cu ea dupa politicieni, un frunte cu acest guster infumurat care baga "soparle" zi de zi si prostimea le crede.

    Deci, nota 5, Ponta. Treci la loc in banca pana nu te punem la colt.
    • +1 (1 vot)    
      adica cum!!.... (Luni, 4 mai 2015, 0:20)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui bigbrother

      pai daca nu e vinovata masa, nevinovati sunt si milioanele de imb-cili care l au votat..
  • +9 (9 voturi)    
    Parca se lauda cu 300km de autostrada (Duminică, 3 mai 2015, 10:11)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Bine, aia fusesera contractati pe vremea ailalta, nu erau autostrade nou-concepute.

    Astept urmatorul val de minciuni si dezmintiri.
  • +10 (10 voturi)    
    Politică o să faci (Duminică, 3 mai 2015, 10:17)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    dar alături de preteni de ai tăi la Rahova .
  • +10 (10 voturi)    
    Mamele noastre (Duminică, 3 mai 2015, 10:26)

    Trojan.H [utilizator]

    Eu, daca as fi mama mea, i-as da nota ZERO.
  • +12 (12 voturi)    
    du-te!! (Duminică, 3 mai 2015, 10:28)

    lili [anonim]

    Duceti-va cu totii, sa scapam de aceasta fauna corupta si mincinoasa!
    La puscarie cu voi, coruptilor si incompetentilor si mincinosilor!
  • +11 (11 voturi)    
    Victor Ponta este o rusine (Duminică, 3 mai 2015, 10:37)

    George [anonim]

    Romania e blestemata sa aiba un asemenea premier. Sa nu mai faci politica, Victor Ponta! Sa ne lasi derbedeula si sa te duci invartindu-te! Esti o rusine pentru Romania.
  • +11 (11 voturi)    
    Da' cumnatau ? (Duminică, 3 mai 2015, 10:45)

    raudegura [anonim]

    Cumnatu ce zice?
    El cum te apreciaza?
  • +8 (8 voturi)    
    Nota 2. (Duminică, 3 mai 2015, 11:17)

    ouyang [utilizator]

    Cat se ia pentru copiere.
    • 0 (0 voturi)    
      1 (Luni, 4 mai 2015, 10:17)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      1 e pentru copiat! cu 4 pentru guvernare, media 2,5, nu trece clasa!
  • +10 (10 voturi)    
    astai prost de-a binelea (Duminică, 3 mai 2015, 11:53)

    cealinsk [anonim]

    Cat timp trebuie sa-l mai suportam in fruntea guvernului pe nesimtitul asta?
  • +9 (9 voturi)    
    In concluzie n-am inteles daca 8-ul ala este.. (Duminică, 3 mai 2015, 11:54)

    EU-74-RON [utilizator]

    ...asezat vertical sau orizontal...Aaaa!...nota opt la guvernare si plus infinit la infrastructura...
  • +9 (9 voturi)    
    Realism. (Duminică, 3 mai 2015, 12:23)

    Azra [utilizator]

    So far so good !
  • +9 (9 voturi)    
    Mama nu era si ea anchetata? (Duminică, 3 mai 2015, 12:44)

    ouyang [utilizator]

    A, si spune notele ce ti le dau Nastase, Voiculescu, Gigi, Copos, etc. Astia te trec clasa?
  • +5 (5 voturi)    
    Inconstient ,incompetent,iresponsabil 0,0 pe linie (Duminică, 3 mai 2015, 14:08)

    andreesanu [anonim]

    Ponta este un ZERO pe toata linia !!!
    Inconstient -rupt de realitate ,
    Incompetent -Master-plan transporturi =un rahat cu mut,
    privatizari -hotii si circ mediatic;un milion de locuri de munca ,din parti !!;
    Iresponsabil -4 guverne =4 adunaturi de incopetenti si puscariabili ca si el.
    Angajamentele cu China !!!,cand Romania este tara UE si partenera in NATO !!!.
    Afacerile in parteneriat cu Sova -capusarea complexului Oltenia.
    Afacerile cumnatululi cu statul si Ghita !!!
    DNA ar trebui sa se preocupe sa-i faca loc la beciul domnesc si la Jilava macar pentru vro 10 ani !
  • +4 (4 voturi)    
    succesul guvernarii, stimabile, (Duminică, 3 mai 2015, 14:16)

    ostrogotul [anonim]

    l-ai vazut la alegerile prezidentiale. Sa inteleg ca alegerile au fost pline de succes, din moment ce mai esti in politica?
  • +2 (2 voturi)    
    NOTA (1)UNU (Duminică, 3 mai 2015, 22:46)

    timp tamp [utilizator]

    Plăgiuță, pentru copiat se dă nota unu, pentru guvernare 0(ZERO)