VIDEO Clip de propaganda postat pe pagina de Facebook a lui Victor Ponta, la aniversarea a 3 ani de guvernare: Timp de aproape un deceniu ei au lucrat neobosit la construirea unui sistem mafiot fara precedent in Romania

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 28 aprilie 2015, 11:57 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Victor Ponta a postat, luni, pe pagina sa de Facebook, un clip la aniversarea a 3 ani de la " inceputul sfarsitului regimului Basescu - MRU - Predoiu", clip realizat dupa toate regulile propagandei. Clipul are o durata de peste 8 minute si reprezinta un colaj de lozinci ale PSD ilustrate cu imagini cu Traian Basescu, declaratii ale fostului sef al statului si oameni apropiati acestuia.



"Astazi se implinesc 3 ani de la inceputul sfarsitului regimului Basescu - MRU - Predoiu. Noi nu uitam si nu iertam. Timp de aproape un deceniu ei au lucrat neobosit la construirea unui sistem mafiot fara precedent in Romania. Basescu, Udrea, Anastase, Blejnar, Videanu, Boc, Falca, Predoiu, Flutur sau Pinalty. Impreuna au jefuit Romania, i-au umilit pe romani si au instaurat cel mai nefast si dezastruos regim politic prin care a trecut tara noastra dupa Revolutie",
se spune la inceputul filmului.

"In timp ce ei postau in apostolii MCV-ului, tara noastra era izolata in plan international. Toti parneterii nostri traditionali stateau departe de Romania pentru ca stiau cu cine au de-a face. Romania a fost facuta de rusine timp de 10 ani in toate cancelariile externe. Nici vorba de acces in spatiul Schengen cat timp singura voce a Romaniei hahaia fara sens in discutiile cu liderii straini",
se mai spune in clipul postat de Victor Ponta.










3932 vizualizari
  • +2 (8 voturi)    
    Corect (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:03)

    falcoind [utilizator]

    In frunte cu Poanta @ C.O.
  • +22 (24 voturi)    
    asta rade de noi? (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:07)

    dasdasd [anonim]

    E pentru retardati filmuletul? Bun... udrea, videanu... dar unde sunt nastase, mazare, cumnat`su, negoita, prietenul sova, voiculescu si ghita, dragnea etc
    • +5 (5 voturi)    
      ei bine... DA (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:25)

      anti_q [utilizator] i-a raspuns lui dasdasd

      RADE DE NOI !!!! Fucking unbelievable!!!
    • +4 (4 voturi)    
      "asta rade de noi?" (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:59)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui dasdasd

      Fiindca din toata cultura romana care i-a trecut prin fata ochilor si pe la urechi, dr. ponta nu a retinut decit trei cuvinte: "multi, da' prosti!".
      Recunosc, le pune in practica in mod genial. Altminteri s-ar fi ales decit cu scuipati si flegme. Asa, se tot alege prim-ministru.
  • +18 (20 voturi)    
    absolut fantastic - TUPEU de IMBECIL (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:09)

    ..13 [utilizator]

    Incredibil cum poate sa minta cu atata dezinvoltura Primul Mincinos.

    Clar este un caz care trebuie studiat si din punct de vedere medical nu numai politic si din perspectiva comunicationala.

    PONTA DEMISIA!!!
  • +6 (6 voturi)    
    o sa-i stea in gat postarea, cum i-a (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:09)

    __alex__ [utilizator]

    sta si popcornul. Prostul daca nu-i fudul...
  • +5 (5 voturi)    
    ce (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:16)

    nahir [utilizator]

    zambet de carnat expirat poate sa aiba!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Prafule (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:16)

    Sorrows [utilizator]

    Mongoloid prost de la Gorj.
  • -6 (6 voturi)    
    Cosa nostra (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:23)

    @Mishu [utilizator]

    nici PSD ul nu este fecioară dar mafia basista ia detronat pe Năstase și grupul sau la campionii furaciunilor și încă este la început lupta dna-ului
  • +8 (8 voturi)    
    Ponta incearca sa faca ceea ce Hitler a facut (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:28)

    ..13 [utilizator]

    Are toate datele ca sa devina Putin 2.0 sau Hitler 3.0.

    Masina de propaganda este incredibila - oare imbecilii aia care pupa mana Primului Mincinos atunci când scriu mizerii când o sa inceteze sa minte pentru ceva maruntis????

    Social media - forma de imbecilizare???

    Hai cu Ponta la beci, mai la racoare!

    Vreau in continuare MCV, DNA, ANI si o justitie corecta si rapida!
  • +2 (8 voturi)    
    iliescu, voiculescu si basescu (Marţi, 28 aprilie 2015, 12:42)

    jackalphonse [utilizator]

    nume importante din nomenclatura comunista, in care ultimii doi erau la facut parai. ce te poti astepta de la astfel de specimene unse cu toate alifiile manipularii si hotiei? partea tragica este ca "generatia tana" pe care o asteptam cu totii prin anii 90 este reprezentata in putere prin oameni ca poanta, mai josnic chiar decat predecesorii sai. oare cate generatii sa mai asteptam ca sa scapam de genetatia tanara de tipul ponta?
  • +4 (6 voturi)    
    "...regimul Basescu - MRU - Predoiu..." (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:01)

    ofCAER [utilizator]

    Dupa ce logica, romane frate far' de doctorate, a facut dr. Ponta aceasta enumerare? Cronologica - nu. Ierarhica - nu. Poate alfabetica? Nici, ca "Ungureanu" ar veni dupa "Predoiu". De ce ne serveste initialele la unu' si numele (doar) la ceilalti? Curat "doctor in drept"! Da' de ce lipseste "Boc"? Paote fiindca-i "iesit" din politica centrala? Si nu mai poate reprezenta o amenintare pentru "regimul dr. Ponta"? Si ce cauta Predoiu? Numa' ca fuse interimar trei zile?! pai nashu' Oprea fuse prim-ministru de 6, cind dr. ponta se duse in Dubai...
    Dar mult mai grav decit acest filmulet este slide-ul (aratat de dr. ponta la sedinta festiva de ieri) cu Iohannis dat romanilor presedinte de catre USL. Fiindca, dupa mintea mea (proasta?), dovedeste una din doua: sau dr. Ponta este un inconstient si un iresponsabil (deci trebuie urgent si prin orice mijloc - legal, evident - dat jos din postul pe care il ocupa), sau ("sau"-ul neexclusiv!) intre dr. Ponta si presedintele Iohannis exista o intelegere ascunsa. Caci cum se poate traduce tacerea (1) presedintelui, (2) a administratiei prezidentiale, (3) a purtatorului sau de cuvint (sau ce titlu o fi avind fatuca asta proaspata cu cv-ul - "informatie clasificata")?! Suntem 3,4 milioane de romani care, intre turul I si turul II ne-am mobilizat ca sa il votam pe Iohannis si nicidecum USL-ul lui dr. ponta si Ca.-C.-A. Popescu-tariceanu. Asa incit poate se gaseste intre cititori cineva cu trecere la presedinte care sa ii transmita ca asteptam, noi astia 3,4 milioane, un raspuns de la domnia sa.
  • +9 (9 voturi)    
    Atenție! (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:27)

    ime [utilizator]

    Tot ce are un început are și sfârșit! Nu vă îmbătați cu apă rece dle Ponta, nu sunteți cu mult diferit de ceilalți! Sunteți doar mai arogant, mai mincinos, mai bogat, mai cinic, mai hoț decât ceilalți!!! Aveți ceva în plus cu mult! Dumneavoastră și partidul dvs sunteți cu mult mai cinici și cu mult, mult mai pricepuți în manipulare!
  • +2 (2 voturi)    
    disperati rau (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:37)

    Gobelin [utilizator]

    lucru normal dealtfel, tinand cont ca-s la 10 procente in spatele PNL-ului, in sondaje.
  • +2 (2 voturi)    
    :)) (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:38)

    za_omu [utilizator]

    Ce papagal, las' pontache ca va vine si voua randul :)))
  • -5 (5 voturi)    
    ponta si basescu zici ca au avut aceeasi mama (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:44)

    jackalphonse [utilizator]

    se iubesc atat de tare ca nu reusesc sa se uite.
  • -3 (5 voturi)    
    Propaganda fac toti... (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:50)

    Miky60 [utilizator]

    Hai sa nu cadem in extrema cealalta si sa spunem ca numai Pictor Vonta face propaganda. Porpaganda fac si "postacii" Elenei Udrea (chiar ea a declarat asta) si cei ai lui Iohannis, este una din regulile partidelor politice. Acum, normal, mai trebuie sa mai lasi ochii de cal.
    • +4 (6 voturi)    
      Nah (Marţi, 28 aprilie 2015, 17:14)

      anti_q [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Sa fim realisti. Nu suntem naivi, toti stim ca exista propaganda. Insa exista si propaganda facuta CA SI CUM suntem PROSTI. Genul asta de propaganda e OFENSATOARE. Ea are la baza prezumtia noastra de PROSTIE. Altfel nu ar face-o. Cum Dumnezeu e posibil sa il auzim pe Ponta vorbind de sistem mafiot??? Nu stiu de ce nu merge pana la capat si sa se declare SCANDALIZAT de PLAGIATUL nu stiu cui....
  • +7 (7 voturi)    
    regim ... (Marţi, 28 aprilie 2015, 13:57)

    astronaut [utilizator]

    mai Mafiot decat regimul Pompa n-are cum sa fie , regimul Pompa este si va ramane in istorie ca regimul celor 17 ministri penali sau ''puscariabili'' in frunte cu cel mai naiv , sa nu zic ... p.m al Romanicii !!
  • +3 (3 voturi)    
    Nastase I-ul "cinstit " nu se pune Viorele ? (Marţi, 28 aprilie 2015, 15:40)

    Plagarus [utilizator]

    Sova te capaceste sub panou " doctore " WcP !!!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    3 ani de golaneala,de hotie ,de mizerie de, circ ! (Marţi, 28 aprilie 2015, 15:50)

    andreesanu [utilizator]

    Oferta USL =o cacialma politica autori Antonescu +Ponta ,la sfori papusaru Voiculescu !
    Rezultatul dupa 3 ani =un rahat cu mot !!!.
    Milionul de locuri de munca la pastele cailor!!! ,Autostrazi la calendele grecesti!!!, Privatizarile strategice cand o sa va vedeti voi ceafa fara oglinda !!!
    Bonus din partea casei PSD -Ponta -mistocareala cit
    cuprinde,minciuni dimineata la prinz si seara cit incape ,circ mediatic la greu.Romani traiti cum da Dumnezeu sau asa cum ati votat -cu capul in traista !!!
  • +4 (4 voturi)    
    A vaqzut ca nu are opozitie (Marţi, 28 aprilie 2015, 16:21)

    Locke Lamora [utilizator]

    Poporenii tac malc si indura....Pisicania a iesit la interval.