Catalin Predoiu ii face cadou lui Ponta un tricou pe care scrie pe fata "Eu nu mint" si pe spate "Eu nu sunt Ponta"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 22 aprilie 2015, 14:14 Actualitate | Politic

Catalin Predoiu
Foto: Agerpres
Prim-vicepreşedintele PNL Cătălin Predoiu a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca "Victor Ponta face bilanturi ca Ceausescu", adaugand ca "Ne-am gandit sa ii facem un cadou pentru acest bilant: un tricou pe care scrie pe fata <Eu nu mint> si pe spate <Eu nu sunt Ponta>, pe care sa il poarte cand se duce la Inalta Curte si in strainatate".

"Sunt cateva raspunsuri care explica de ce domnul Ponta nu mai e asa de vocal cand isi face bilantul: domnului Ponta ii este frica. Cred ca domnului Ponta ii este frica pentru ca nu a facut milionul de locuri de munca promis, nu a facut reformele structurale, 150 de mii de IMM-uri au dat faliment, nu a contractat autostrazile promise, ii este frica de copiii care au ramas fara manuale fara ca nimeni sa raspunda, ii este frica de batranii care au ramas fara mijloace de subzistenta, carora le-a confiscat covrigii pe care ii vindeau in vreme ce domnul Ponta se distra in Dubai, ii este frica de partenerii americani precum doamna Nuland, ii este frica pentru ca a blocat sistematic justitia, ne-a oferit dreptate pana la Sova, ii este frica sa dea explicatii pentru ca un copil a murit cu zile acum cateva zile in spital", a afirmat Catalin Predoiu.










2092 vizualizari
  • -8 (18 voturi)    
    Dar tie nu ti-e frica (Miercuri, 22 aprilie 2015, 14:35)

    xrogo [utilizator]

    ca ai pastorit de la justitie toate taierile alea aberante,toate furturile gastii PDL-ste?
    Zic sa faci ciocu mic si sa dispari in papusoi!!!
    • +3 (3 voturi)    
      ai gresit forumul (Miercuri, 22 aprilie 2015, 14:59)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      canta la alta masa!
    • +2 (2 voturi)    
      Deci de la "justitie"... (Miercuri, 22 aprilie 2015, 15:49)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui xrogo

      ......se "pastoresc taierile si furturile celor de la PDL"... Interesante stiri...


      Deci conform logicii tale, Ministrul Justitiei din actualul si formidabilul guvern Tonta N este raspunzator si pentru nerealizarea/nefinalizarea/neinceperea lucrarilor la/pentru autostrazi. Pai sa-l tragem la raspundere. Sau pe scurt, sa-l tragem.
      • +1 (1 vot)    
        Mai nea Caisa, (Vineri, 24 aprilie 2015, 8:33)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Predoiu tau scump a contrasemnat TOATE aberatiile guvernului Boc,in calitate de sef la justitie,pricepusi au te faci ca ploua?
  • -3 (3 voturi)    
    Uite dom-le masuri de masuri (Miercuri, 22 aprilie 2015, 15:06)

    fdaniel [utilizator]

    Oameni seriosi, cu preocupari serioase in cauze serioase.

    Somaj, recesiune, sistem sanitar distrus, investitii zero, samd : care-i raspunsul omului politic? Tricou cu Ponta, cu X sau Y.

    Si aici nu-i vorba de Predoiu, atat ii duce mintea, la atat se ridica capacitatea lor creativa de a rezolva probleme in stat.

    Si mai vorbim de disolutia statului. Pai cad prin stat intelegi si Ponta/Predoiu/Blaga/Vadim/etc ... ce stat sa respecti?
  • -1 (3 voturi)    
    reclama la detergent (Miercuri, 22 aprilie 2015, 15:26)

    IancuJianu [utilizator]

    DERO, 2 in 1. Sau prim-sinistru contra deputat in aceeasi constiinta...
  • +3 (3 voturi)    
    Asta e singurul..... (Miercuri, 22 aprilie 2015, 15:45)

    polonyca [utilizator]

    ....... care mai face cate un pic de ....opozitie !!! Ar fi fost mult mai bun in locul lui J-FB !!! Sunt convins de asta....
    • -1 (1 vot)    
      aiurea! (Miercuri, 22 aprilie 2015, 16:53)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      De ce ar fi de datoria prezidentului sa faca opozitie? Mai terminati cu zapacelile astea ca deja sunteti plictisitori.

      I-as scuipa intre ochi pe ponta si gasca lui de derbedei, dar cred ca impotenta opozitiei trebuie cautata in alta parte, nu la presedentie.
  • +1 (1 vot)    
    ???? (Miercuri, 22 aprilie 2015, 16:39)

    Mihai_ [anonim]

    Ponta reduce TVA-ul, iar PNL-ul vine cu glumite de genul asta?

    Daca o tin tot asa, mai mult de 40% nu obtin in 2016.