VIDEO Elena Udrea, pe Facebook: Imi cer scuze pentru eroarea uriasa de a fi crezut in justitia facuta cu implicarea SRI

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 17 aprilie 2015, 13:17 Actualitate | Politic

Elena Udrea face din nou gestul controversat
Foto: Captura Realitatea TV
"Imi cer scuze pentru eroarea uriasa de a fi crezut in justitia facuta cu implicarea SRI" se scrie intr-un mesaj pus pe pagina de Facebook a Elenei Udrea. 

Postarea nu mai este semnata ca "Echipa de comunicare", asa cum s-a intamplat in cazul celor puse pe site-ul de socializare dupa arestarea acesteia.





"Imi cer scuze pentru ca ani de zile am aparat sistemul si nu am inteles ca orice victima colaterala acceptata inseamna uciderea democratiei. Imi cer scuze tuturor celor carora le-am ignorat dreptul de a fi considerati nevinovati pana la pronuntarea unei instante, ca si celor condamnati carora le-am negat dreptul de a contesta independenta justitiei inainte de a-i lasa sa ne arate argumentele lor", se mai scrie in postarea de pe Facebook.

Elena Udrea va fi cercetata in continuare in stare de arest preventiv in dosarul "Gala Bute", a decis, joi, Inalta Curte de Casatie si Justitie, potrivit Agerpres. Curtea Suprema i-a respins Elenei Udrea o contestatie fata de decizia instantei din 10 aprilie, prin care i s-a respins o cerere de inlocuire a arestului preventiv cu o masura mai usoara, respectiv arest la domiciliu sau control judiciar. Decizia instantei este definitiva.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
5062 vizualizari
  • +8 (22 voturi)    
    too little, too late (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:22)

    Nevermind [utilizator]

    enjoy, fifi
    • +6 (20 voturi)    
      mai potrivit era.. (Vineri, 17 aprilie 2015, 14:03)

      lili [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

      Imi cer scuze ca am furat, nu?!
      Succes DNA, succes Codruta, la puscarie cu penala asta!
      • +7 (7 voturi)    
        neah (Vineri, 17 aprilie 2015, 14:14)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui lili

        ea doar si-a cerut scuze ca a fost prinsa, dupa ce a vazut si cum
  • +7 (21 voturi)    
    Frumos asa (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:27)

    dandra [utilizator]

    sa tot fi puscarias in romania: ai televizor, acces la internet, telefon mobil, facebook, 3 mese pe zi, esti pazit in mod constant.
    O adevarata inspiratie pentru romanii care se gandesc sa fure cateva milioanede euro: daca nu sunt prinsi e bine, daca sunt prinsi, atunci conditiile nu sunt chiar atat de rele, cand ai facebook si un tv sa-l vezi pe Maruta si compania.
    Felicitari statului roman - "ma bucur" ca folositi banii mei cu cap!
    • -8 (12 voturi)    
      Si eu regret ca am crezut in falsa Justitie post B (Vineri, 17 aprilie 2015, 14:20)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Ce trebuie recunoscut cu mare curaj !
      Azi asistam neputinciosi la un stat de drept care se duce pe apa sambetei!
      Azi asistam la o dictatura securisto-militieneasca, fara puterea de a reactiona, DE FRICA!!!
      Azi asistam la executia unei femei politician pentru ca a avut curaj sa demaste pe Coldea si Kovesi si cum l-au pus pe Inaltul Ales pe FB de miile de conturi false pe FB ale SRI, la Cotroceni! Azi asistam la executie publica a Elenei Udrea si stiti de ce? Pentru ca n-a furat, n-a tradat, n-a spaguit, ci a facut treaba ca ministru, ori asta nu place prostimii, vor lene, incultura, manipulare, amagire=tine de foame!
      Azi asistam la un act de mare curaj al Elenei Udrea- cel mai redutabil politician care indura cu mare curaj executia Trinomului ca el sa-si cocoteze "meritele" pe cel mai inalt soclu, uitand ca fundatia nu va rezista mult deoarece SOCLUL a fost cladit PE MINCIUNA!!!Udrea va triumfa! Va umili EU.Trinomul cu ADEVARUL care, niciodata nu va ramane la fund, iese precum uleiul la suprafata! Timpul o va demonstra.
      • +5 (7 voturi)    
        bine Ruxi, stai jos! (Vineri, 17 aprilie 2015, 15:57)

        Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        .
      • +5 (7 voturi)    
        cine esti tu Cristian 80? (Vineri, 17 aprilie 2015, 16:29)

        delacerbi [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

        ce trebuie recunoscut cu mare curaj este adevarul si acest adevar trebuie adus la suprafata, cum se poate ca un politician roman dintr-un salriu de 1500 de euro sa devina milionar?
        daca ai un raspuns daca nu...cu ce drept se considera acesti oameni intagibili?
        -de ce nu sunt inchisi cei care au afaceri cinstite ei de ce nu sunt urmariti chiar daca sunt milionari?
      • +4 (6 voturi)    
        "Udrea va triumfa!!" (Vineri, 17 aprilie 2015, 17:02)

        lili [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

        La Targsor, printre detinutele de Ferentari, ca nici ea nu este mai de soi, din Plescoiul uitat de lume!
        Succes DNA, succes Codruta, la puscarie cu penala asta parvenita si hoata!
        • -2 (2 voturi)    
          Trinom nociv... (Vineri, 17 aprilie 2015, 22:05)

          Giovanni Falcone [anonim] i-a raspuns lui lili

          Pe mine nu ma intereseaza ce anume a spus si a facut Basescu, l-am votat, dar nu sunt basist! Eu macar recunosc, nu ca altii, ca sunt udrist convins si voi ramane asa toata viata, fiindca ma caracterizeaza loialitatea, ca si pe ea...spre stiinta ta, nici macar n-am cunoscut-o personal si poate ca n-o voi cunoaste niciodata si nici ca sunt postac platit, cu atat mai mult cu cat traiesc la 2.000 km de Romania si vin acasa cand m-apuca dorul... nu cred in actuala Justitie romaneasca, cu atat mai putin stiind ca e condusa de catre Noua Securitate a nimicului Coldea si de /// Colduta Kovesi...numai dupa ce sefii SRI, DNA si ICCJ vor fi decapitati, vom putea respira un aer normal in Romania si poate voi reveni! Definitiv!
  • 0 (24 voturi)    
    "imi cer scuze" Antenei 3, adica... !!! (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:29)

    lili [anonim]

    Ce o sa mai jubileze Antena 3, cred ca E Udrea va ajunge invitata de onoare, ii va lua locul lui Ciuvica, seara de seara, cand va iesi de la targsor, daca Antena 3 va mai rezista....
    Rusine, dna Udrea, acum cand DNA v-a trimis acolo unde va este locul, adica la arest cu WC turcesc pentru HOTII, adica pentru INCALCAREA LEGII, stimata dna, asta se intampla cu Dvs, chiar NU pricepeti?!
    Cred ca niciodata nu ati priceput ca ati fost fara nici un merit, e-adevarat, intr-o functie publica, adica de interes public, si NU in interes pesonal pentru Dvs si Cocosul Dvs si acolitii Dvs penali!
    Pentru asta stati acum la WCul turcesc si maine poimaine la veti merge la Targosr(ce spectacol unic si mult asteptat pentru milioane de romani sa vada sosirea triumfala a dvs la Targsor, audientele TV vor exploda!!!) pentru muuulti ani, speram !
    Dna Udrea, ati reusit si dvs si T Basescu sa calcati in picioare "maretele merite" ale lui T Basescu cu justitia lui libera si independenta!
    Nimic NU ramane in urma lui T Basescu decat o ura nemaintalnita a majoritatii romanilor!
    Abia ACUM este libera, stimata doamna, ACUM cand POATE sa se atinga de Dvs, de protejata Presedintelui de care ani de zile NU au avut voie !
    Rusine, dna Udrea, va lafaiati zi de zi in banii furati de Dvs si de Cocosul Dvs, la puscarie, acolo va este locul!
    Succes DNA, succes Codruta, bagati-i la puscarie pe hotii astia care au distrus destinele a milioane de romani tinandu-i in saracie lucie sau determinandu-i sa plece peste mari si tari, in timp ce ei furau milioanele de Euro!!
    • -3 (11 voturi)    
      ți-am dat un minus (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:45)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Din cauza folosirii excesive in majoritatea posturilor tale a "succes Codruta!". Succesul trebuia sa se manifeste insa si pe perioada mârlăniei si dictaturii asupra justiției a Basescului.
      Ce face acum Codruta este o simpla îndeplinire a atribuțiilor de servici pe care le-a cam neglijat pana prin toamna lui 2014. Pentru ca i le stabilea altul...
    • +8 (12 voturi)    
      ai dreptate (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:46)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui lili

      foarte bine c-au bagat-o pe asta, dar unde-s restul?
      de ce nu-i si plagietar, dragnea, abramburica, blaga?
      mai exista dosarul eads sau a fost facut disparut?
      nu cumva se creaza o perdea de fum sa scape restul?
      • +3 (3 voturi)    
        Nu-i justiție divină (Vineri, 17 aprilie 2015, 15:09)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui giigi

        să ia toți hoții la puricat. Înfașcă și DNA-ul hoții lăsați descoperiți de colegii lor.
  • +5 (23 voturi)    
    TOP TEN ! (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:29)

    calimera [anonim]

    :)))
    Cea mai tare declaratie politica din ultimii 70 de ani...adicatelea dupa '45 !

    Nutzi - spaima Constitutzi nu se dezminte, e buna !
    Deci Hustitzia + Securimea ie neconstitutional cumva ?
    Abuze in hustitzie ? Ghenerali corupti politik ? Neee...

    Waaa...Cum tz-ai dat seama tomnai aku, mami ?!?
  • +2 (20 voturi)    
    ! (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:36)

    tudorr [utilizator]

    Iti recomandam sapun lichid, ala nu poti sa-l scapi jos la dus!
  • +7 (13 voturi)    
    Si? (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:45)

    Marius Ogrean [utilizator]

    Ma doare exact in cot ce zice ea. Daca eu as avea probleme in justitie ar durea-o exact in cot de mine.

    Trebuie sa stam toti drepti acum ca Udrea are probleme sau...mai bine...sa iesim toti in strada ca sa o aparam pe saraca neprihanita de raii de la SRI si DNA..
  • +9 (13 voturi)    
    amar (Vineri, 17 aprilie 2015, 13:50)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand o iei chiar de la aia pe care credeai ca-i ai la destu' mic .. e amar dar bine meritat ! sper ca toti care sau crezut la un moment dat sefii serviciilor sa pateasca la fel.
  • +6 (10 voturi)    
    s-au dus zilele.. (Vineri, 17 aprilie 2015, 14:21)

    dictatura chiorului [anonim]

    ...cand statea Cocos cu Coldea la cate un wisiki zilnic, ca bajetii, planuind cararile puscariabililor de afaceri din opozitie, este ? Baselu e si el pe coji de nuca, cineva il va turna curand, curand, tic-tac, tic-tac ... ;)
  • +7 (11 voturi)    
    hehe (Vineri, 17 aprilie 2015, 14:36)

    Mazeta [utilizator]

    Decizia SRI este definitivă și irevocabilă.
    • 0 (6 voturi)    
      mazeta (Vineri, 17 aprilie 2015, 16:36)

      delacerbi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      decizii irevocabile se dau de justitie
      SRI este un serviciu care isi face treaba foarte bine spre supararea unora sau altora!
      apropo iti urmaresc de mult comentariile mai bune sau mai rele si sincer ma intreb de a cui parte esti?
      • +1 (1 vot)    
        Mazeta (Vineri, 17 aprilie 2015, 18:05)

        Kevi [utilizator] i-a raspuns lui delacerbi

        E intotdeauna de cealalta parte.
  • +3 (5 voturi)    
    cum aparea E Udrea zi de zi... (Vineri, 17 aprilie 2015, 17:08)

    lili [anonim]

    Inainte de alegerile prezidentiale din 2014 madam Udrea aparea zi de zi mandra nevoie mre si ne spunea ca "noi, PMPul suntem urmasii lui T Basescu, noi aparam Justitia libera, marca T Basescu", va mai amintiti aburelile lui madama Udrea?!
    Ce-a mai ramas din justitia libera a lui T Basescu vedem azi, E Udrea la arest preventiv DEFINITIV, apoi la Targsor, ginerele lui T Basescu urmarit penal, fratele lui T Basescu urmarit penal, fiica mare bagata si ea in matrapazalcuri ilegale, asta-i Justitia libera ce-l apara pana acum pe T Basescu si pe acolitii lui PENALI!!
    Ia mai ziceti ceva, dna Udrea, despre "voi, urmasii lui T Basescu, cei care apara Justitia libera si independenta a lui T Basescu "!!!!
    Mai ziceti ceva, zau ca ne lipseste abureala aia a Dvs!
    Sila!
    Succes DNA, la puscarie cu E Udrea, Targsorul o asteapta definitiv, cu flori o sa-l vedem pe T Basescu la E Udrea la Targsor, nu?!
    • -1 (1 vot)    
      ce tare-n gura sunt viitorii penali..!!!!......... (Vineri, 17 aprilie 2015, 19:49)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui lili

      inca n-ai raspuns la intrebare.....ce spaga ai dat ,pt. coef. ( 2,9 ) de pensionare, .....????..