VIDEO Monica Macovei: Un grup de colaboratori apropiati a decis sa paraseasca organizatia din Bucuresti a Asociatiei M10

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 5 aprilie 2015, 13:12 Actualitate | Politic

Europarlamentarul Monica Macovei a transmis duminica o declaratie cu privire la plecarea unui grup de colaboratori apropiati din Asociatia M10, ea aratand ca ii pare rau pentru decizia acestora, dar ca va continua constructia Asociatiei si a partidului "cu toti cei care raman alaturi de noi si cu cei care ni se vor mai alatura".

"Un grup de colaboratori apropiati a decis acum cateva zile sa paraseasca Organizatia din Bucuresti a Asociatiei M10. Imi pare rau pentru decizia lor. Au fost alaturi de mine in focul ultimelor lupte electorale si mi-as fi dorit sa ramanem in continuare impreuna. Au fost si raman oameni buni, de a caror implicare Romania are nevoie. Le multumesc pentru tot ce au facut!

Insa in orice organizatie, fie ea asociatie, companie sau institutie, apar inevitabil momente in care unii membri ajung sa aiba opinii sau prioritati diferite. Cand nu mai exista alta cale, cel mai important este sa ne putem desparti asa cum am colaborat, cu respect si demnitate.

Noi vom continua constructia Asociatiei si a partidului cu toti cei care raman alaturi de noi si cu cei care ni se vor mai alatura. Si sper ca la un moment dat sa ne regasim si cu cei plecati acum, in lupta pentru idealurile care ne anima", se arata in declaratia de presa remisa de Macovei.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
8832 vizualizari
  • +3 (23 voturi)    
    Probabil traseisti (Duminică, 5 aprilie 2015, 12:49)

    CititorulComentator [utilizator]

    Care s-au prins ca nu e loc de mafii, drum bun, sa ramana numai oamenii care vor sa faca treaba! :)
    • +5 (13 voturi)    
      Desi nu sunt fan M10, erau foarte buni! (Duminică, 5 aprilie 2015, 15:16)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Monica Macovei a pierdut ce avea mai bun in asociatia pe care o conducea. Chiar erau oameni de toata isprava, vroiau binele Romaniei. Asta e!
    • -1 (21 voturi)    
      :)) (Duminică, 5 aprilie 2015, 18:45)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Aia cred c-au inceput sa-si ia pastilele :)))Voi, cei de aici, va cititi ce scrieti?!...incredibil! ce e cu idolatria asta? sunteti toti adolescenti? Sa(mai) crezi ca vine cineva calare pe un cal alb sa te salveze(daca ai mai mult de 25 de ani)..e patologic! Mai ales Vadim Reloaded :))..
      • -3 (9 voturi)    
        sincer, nu inteleg nici eu (Duminică, 5 aprilie 2015, 23:06)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian1979c

        De unde atat idolatrie pentru Monica Macovei. Nu e un politician nou, e o scursura a politicii romanesti, mereu in joc in ultimii 25 de ani. Si-a facut putina publicitate pe facebook si toti prostii care recent au obtinut drept de vot au luat propaganda drept religie. Lasati-ne cu expirata asta. Avem niste probleme in Europa cu discriminarea, mai tineti minte cine Macovei le-a dat o amploare majora cand era ministru ? Prin declaratiile ei din presa internationala ? Nu cred ca stiu un politician care a facut mai mult rau romanilor pe plan extern decat ea.
        • 0 (4 voturi)    
          Corect (Luni, 6 aprilie 2015, 9:31)

          Alex One [anonim] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          Credeam ca penibilitatea are totusi o limita. M-am inselat. M 10, PMP, ori PSR par niste glume proaste a unor indivizi cocliti in alte partide ajunsi in varful politici prin frauda si coruptie, a lor sau a altora. de care au profitat .Sigur, ei n-au stiut,n-au cunoscut nici pe acolo n-au trecut, vorba aia nici usturoi.... Au realizat ca numai politica ii scoate in fata facandui celebri si bogati si nicidecum activitatea profesionala onesta. Ma rog, poate nu liderii acestor facaturi cu iz fetid sunt de vina,in fond manifestarile maladive sunt foarte des prezente la nivelul asa zisillor conducatori, ci naivii care ii urmeaza.De fapt pe existenta acestora,din pacate prea numerosi, se si mizeaza.
          • -1 (3 voturi)    
            Interesant... (Luni, 6 aprilie 2015, 10:15)

            Scifi [anonim] i-a raspuns lui Alex One

            Este clar ca toate aceste comentarii impotriva MM sunt orchestrate. Prostia in Romania este uriasa, dar nu poate fi chiar in halul asta de mare. Se presupune ca cititorii hotnews sunt relativ bine informati fata de masa populatiei. Este statistic imposibil sa se adune laolalta atatia prosti, sa posteze mai multe comentarii consecutive anti-Macovei. Deci prostia iese din calcul. Ce ramane? Doar atat: BANII. Fie ca sunt bani furati de mafiotii romani care acum platesc armate de postaci debili, fie ca sunt rublele lui Putin plasate mai direct sau mai pe ocolite in buzunarele unor postaci si mai debili, un lucru e clar: SE TEM DE MACOVEI. Si asta e bine.
  • +11 (23 voturi)    
    PAI LA PROIECTELE POSTATE... (Duminică, 5 aprilie 2015, 13:32)

    schroedinger [utilizator]

    Pe site-ul M10, ma mir ca nu esti singura!
    Poate n-ai inteles ce vor romanii!
    Vor o schimbare radicala si imediata!
    Deocamdata, KI sta pe fb, iar mitomanul este tot sef la guvern!
    Matale, stai bine merci la Brussels!
    Cam despre asta ar fi vorba!
  • +14 (26 voturi)    
    Si pentru contrast... (Duminică, 5 aprilie 2015, 14:16)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Cum porcaia PRM sau PRSD (rusesc) pe membrii c are plecau de la ei ...
    Eu sunt 100% alaturi de Monica Macovei! Ultimele evolutii ale lui Iohannis ma ajuta sa fiu si mai radical MM-ist!
  • +15 (31 voturi)    
    UN FOST BASIST AZI MACOVIST (Duminică, 5 aprilie 2015, 14:20)

    arheopterix [utilizator]

    Trebue sa ai singe in instalatie sa te inhami la constructia unui partid , fara bani negri , fara nici un sprijin pe sub masa . Uitati-va la UNPR , din trei cioburi si doi parlamentari , s-a scos si daca te uiti atent la ei nu stii ce sa faci , sa rizi ... sa plingi . Ar vrea ei dar nu arata ca noua clasa politica .E limpede ca nu au viitor , dar nici nu cred ca--i intereseaza .Specimenele de aceasta factura storc prezentul . Mesajul Dnei Macovei , este generos ,trebue alt gen de oameni , greu de gasit , rari , deaceea drumul e lung si greu . Eu ii doresc toate cele bune .Daca Dinsa va reusi inseamna ca se intrezareste si pentru noi luminita de la capatul....tranzitiei
    • -2 (4 voturi)    
      Se zice ca ai sange in instalatie daca reusesti (Luni, 6 aprilie 2015, 11:40)

      Nea Gogu [anonim] i-a raspuns lui arheopterix

      Daca nu, te faci de rasul lumii mai ales cand te apropii de 60 de ani, esti trecuta prin ciur si darmon si ai ajuns unde ai ajuns prin sustinerea PDL realitate greu de recunoscut azi cu Udrea si Videanu intr-o situatie "jenanta", Blaga cu puscaria la usa si multi alti cu insomnii profunde.Daca era vorba de un lider, asa la 30,35,40 de ani, neprihanit politic, venit cu rezultate notabile din privat, fara teama si repros, atat el cat si rudele apropiate pe la ANAF,Vama,etc., era altceva,un esec ar fi scuzabil, dar asa ? Parca era o vorba,nu se remediaza situatia daca schimbi doar cearsafurile (partidele) !
  • -14 (46 voturi)    
    păi (Duminică, 5 aprilie 2015, 15:17)

    Mazeta [utilizator]

    După plecarea celor trei membri, partidul lui Macovei ar trebui să se numească M7, nu?
    • -1 (15 voturi)    
      Ce faci Mazeto? (Duminică, 5 aprilie 2015, 16:04)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      :)))
    • -12 (30 voturi)    
      super comentariul :)) (Duminică, 5 aprilie 2015, 17:45)

      @Mishu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Tentativa asta de partid nu are nici 10 membrii, sunt câțiva amețiți și procuroarea gerofila cu carnet de membru comunist!
    • -5 (19 voturi)    
      ar fi bine sa se grabeasca (Duminică, 5 aprilie 2015, 18:43)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Pentru ca in ritmul asta scade sub 3 membri si n-apuca sa-si înregistreze partidu'.
    • +2 (4 voturi)    
      E de bine (Luni, 6 aprilie 2015, 8:48)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Daca toate liftele de postaci cu IQ10 se agita inseamna ca proiectul lui Macovei are impact. Scursurile se tem si asta e bine. Ma refer la mazete, colonei, cititori, gustavi si alti inepti. Nici nu trebuie sa citesti ce scriu si stii de la inceput ce lozinci vor posta.
  • +6 (10 voturi)    
    hmmm... (Duminică, 5 aprilie 2015, 16:06)

    barbu007 [utilizator]

    ori și-au încheiat misiunea pe lângă M.M, ori au vrut să o dea pe brazdă...

    de altfel, felul cum a fost sfătuită și susținută doamna Macovei în campania electorală arată cât de abil a fost conisiliată. și nu e prima oară când pierde pe mâna prietenilor în care se încrede.
    dar tot nu se învață minte.
    • -9 (17 voturi)    
      ce misiune frate? (Duminică, 5 aprilie 2015, 19:07)

      Gustav555 [utilizator] i-a raspuns lui barbu007

      Crezi c-o fi ceva de capul Monicăi Macovei?
      Era ceva pe vremea cand ii lustruia ciubotele lui Basescu. Dupa "divorț" a redevenit ceeace este: un nimic plin de ifose. Nu e de mirare ca fug deja toți de ea ca dracu' de tămâie.
  • +4 (8 voturi)    
    după aberația cu numirea șefului SRI și americanii (Duminică, 5 aprilie 2015, 19:28)

    visio [anonim]

    mă mir că a mai rămas cineva în m10; cum e posibil să spui așa aberație? De când americanii sau oricine altcineva ar trebui să aibe un cuvânt de spus despre cum se numește un șef SRi sau SIE ori...x sau y?
    îmi este rușine că am votat cu macovei la primul tur; dacă ar fi câștigat prezindețialele mi-aș fi dorit să câștige johannis...cu toate că și sibianul este praf și pulbere!
  • 0 (8 voturi)    
    M10,zece politicieni, (Duminică, 5 aprilie 2015, 20:34)

    xrogo [utilizator]

    s-au dus dupa oua(de Pasti),unul s-a cam ratacit,si-au ramas doar noua...si stiti continuarea,ramane Monicuta-imaculata singurica,dar,dupa cum s-a laudat,o chemara bulgarii sa purceada la infiintarea DNA-lui local,si poate ,poate scapam de dansa!!!
  • +3 (11 voturi)    
    MA REPET (Duminică, 5 aprilie 2015, 21:24)

    arheopterix [utilizator]

    Comentind articolul cu trolii lui putinica am semnalat un grup care actioneaza concertat in sens negativ fata de tara noastra si vecini , in special UKR . Comentariul a aparut . Dupa asta am semnalat o adevarata batalie intre acest grup (in care se remarca Mazeta si Potaissa ) . Comentariul n-a mai aparut . DE CE ? Grupul sub bagheta lui mazeta si din care distingem pe Misu Pisu si Xongoro recidiveaza in razboiul lor mediatic Nu posteaza din inima ci la comanda , se vede cu ochiul liber cum isi paseaza mingea , dar am satisfactia ca sunt tot timpul pe rosu , eu ii mai deschid asa de curiozitate , altfel coment...laturile nu sunt vizibile
    • -1 (3 voturi)    
      balaceanca (Luni, 6 aprilie 2015, 1:12)

      xanti [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

      Cat e halatul,cat e halatul???????
      • +3 (5 voturi)    
        Intreaba de camasa de forta (Luni, 6 aprilie 2015, 8:49)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

        Ca aia iti trebuie tie.