Klaus Iohannis, pe Facebook: Dupa sarbatorile de Pasti, voi relua consultarile cu partidele

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 15:23 Actualitate | Politic

Presedintele Klaus Iohannis a anuntat sambata, pe pagina sa de Facebook, ca, dupa sarbatorile de Pasti, va relua consultarile cu partidele, pentru a "evalua cat s-a realizat din calendarul actiunilor stabilite la inceputul sesiunii parlamentare".

"Dupa sarbatorile de Pasti, voi relua consultarile cu partidele politice si vom evalua cat s-a realizat din calendarul actiunilor stabilite la inceputul sesiunii parlamentare", a scris seful statului pe Facebook.

Ultimele consultari ale presedintelui cu partidele au fost in 28 ianuarie, subiectul acestora fiind prioritatile legislative ale sesiunii parlamentare, precum votul in diaspora, finantarea campaniilor electorale si a partidelor si ridicarea imunitatii parlamentare, aminteste Mediafax. Alte consultari cu partidele au avut loc in 12 ianuarie, tema lor fiind incheierea unui acord politic cu scopul asigurarii, in anul 2017, a unui prag minimal de 2% din PIB pentru Ministerul Apararii Nationale.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2182 vizualizari
  • +29 (37 voturi)    
    MA LIPSESC DE CONSULTARILE TALE... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 15:48)

    schroedinger [utilizator]

    Cu partidele!
    De 100 de zile stam si dam mesaje pe FB.Asta trebuie ca e ste lucrul bine facut!
    • +5 (13 voturi)    
      Predoiu..... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 18:20)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      ..... ar fi fost un candidat mult mai bun pt PNL !!!!!! Incomparabil mai bun ca si J-FB asta...
    • +13 (17 voturi)    
      Eu l-am votat! (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 20:04)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Dar nu ca sa scrie pe Facebook...
    • +1 (1 vot)    
      KiWI pres.online,cu domiciliul la Brukental ? (Duminică, 5 aprilie 2015, 8:57)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      Oare cum ar fi fost daca reusea proptit de USL sa fie premier ? Ar fi tacut lasand impresia ca-i prost, sau ar fi vorbit, confirmand ipoteza ? Ghinion ?
    • +1 (1 vot)    
      Câteva intrebări de 1000 de puncte : (Duminică, 5 aprilie 2015, 12:10)

      CiprianNicolae2 [anonim] i-a raspuns lui schroedinger

      Unde vor avea loc consultările ? Pe facebook ? Vor fi prin mesaje publice ( pe wall ) sau pe privat ?
  • +17 (29 voturi)    
    ACUM AM INTELES... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 15:51)

    schroedinger [utilizator]

    De ce KI n-a plecat in Germania!
    Acolo, murea de foame scriind la FB!
  • +15 (27 voturi)    
    pomana celor o suta de zile (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 16:21)

    gazuldebasist [utilizator]

    Una suta zile impachetate cu fundita rosie, pudrata cu sclipici, impanate cu fie de ceapa si usturoi. Sa fie primite!
  • +20 (28 voturi)    
    Auzit-ati, tatza Floare si Ghergina & mos Ioane ? (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 16:30)

    atamanu66 [utilizator]

    ...Inca n-ati accesat pagina de Face-..uci a presedintelui ? Oglinda, oglinjoara...nu-i asa ca Basescu e cel mai postac pensionar din tara ? ... " Mama noastra la noi toti / Tara de postaci si hoti " sa ma ierte Ada Milea...
    • +3 (5 voturi)    
      !BRAVO (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 16:39)

      IO [anonim] i-a raspuns lui atamanu66

      ..inspirat maestre..si bine te-ai adresat catre ada milea! e pe ..stilul ei! si frumos si la obiect! te sustin!
  • +21 (29 voturi)    
    inca unu care traieste ..... bine, on-line, (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:01)

    mnicku [utilizator]

    Sta cu capu-n nori de parca toata lumea sta pe faisbucsi , tuitereste ,...samd.
    Hallo prezidente ... de-o suta de zile te tot consulti, da' nu mai termini cu consultarile ? In caz de razboi voi stati la consultari pina cind se termina razboiul. Fain !
    Am inteles ca esti molcom, da' n-am stiut ca esti bleg.

    . Bai ce va mai place sa dormiti in papucii statului!
    • +6 (10 voturi)    
      A ramas singur pe redute... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 16:38)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Că sint parla-hoții in concediu inca de pe 2 aprilie si nu are cu cine discuta acum.
      Deh, timpul trece, leafa merge.
  • +5 (9 voturi)    
    "Si la fel voi face..... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:10)

    gica43 [utilizator]

    ...si dupa Craciun !"...Perseverare ..diabolicum !
  • +14 (18 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:19)

    Gica [anonim]

    ...speram sa nu fie PAstele Cailor.
  • -7 (15 voturi)    
    Vrem scandal (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:23)

    Raju [utilizator]

    Se pare ca romanul de rand s-a obisnuit cu scandalul dintre presedinte (Basescu) si primul ministru (Ponta). Acum duce lipsa acestor dispute demne numai de presa de scandal. Morala: dati poporului circ si un pic de ...cozonac!!!
    • +5 (5 voturi)    
      De ce "mi-ar place " de KiWI ? (Duminică, 5 aprilie 2015, 6:54)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      Mi-ar placea de " dansul " daca ar intelege ca este locatar la Cotroceni, la fel de " intamplator " cum a fost si Milutza Constantinescu ( doar soarta sa poate fi alta, daca se dezmeticeste repede ! )
  • +7 (11 voturi)    
    Vorbe goale (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:40)

    Paul [anonim]

    Deci pe Facebook se conduce de fapt o tara, buna treaba.
  • +8 (8 voturi)    
    Atenție! (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 17:45)

    Buerebista [utilizator]

    La consultări, toate partidele vor trebui să prezinte, obligatoriu, cardul electronic de sanatate.
  • -2 (14 voturi)    
    Intrebare (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 18:02)

    RaduMiron [utilizator]

    Am o intrebare pt voi cei care sunteti atat de deranjati de faptele si atitudinea presedintelui. Ce actiuni/abordari concrete ati vrea sa vedeti din partea lui Iohannis pentru a fi multumiti?
    • 0 (2 voturi)    
      sa se lase de curvit (Luni, 6 aprilie 2015, 9:16)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui RaduMiron

      ca acum se alinta in poala la toti, e prietena tuturor
  • +10 (16 voturi)    
    ...da'.. (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 19:05)

    ALTAN [utilizator]

    ...purtator de vorbe nu ai D-le Presedinte ???...daca ti-e lene sa iesi seara sa transmiti tarii ce intentionezi sa faci pt a conduce in siguranta Romania,pune macar purtatoarea de vb sa transmita ,in direct ,ce vrei domnia ta sa ne spui...
  • +6 (12 voturi)    
    Prezidente, da' purtator de vorbe.... (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 20:34)

    8736 [utilizator]

    .....nu ai ? Pune-l dreaq pe el sa vorbeasca, ca nu il platesti din banii tai personali ci din banii nostri si am vrea sa vedem ca nu se duc pe apa sambetei. Apropo, la "scris" (pe FB) te descurci tot asa de repede ca la "oral" ? Maiculitaaaaaa.....!!!!
  • +7 (15 voturi)    
    Auzi Klaus (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 20:52)

    ty [utilizator]

    te intalnesti cu toate partidele politice sau doar cu cele preferate ca si pana acum?
  • +8 (14 voturi)    
    Apa de ploaie (Sâmbătă, 4 aprilie 2015, 21:26)

    sory [anonim]

    Poate îl chema PSD-ul la consultari !
  • +5 (9 voturi)    
    ...iar pe facebook ?? (Duminică, 5 aprilie 2015, 0:13)

    eva [anonim]

    Se pare ca dl.presedinte nu are acces la "comunicate oficiale"...... Trebuie ajutat !!

    Dar purtator de cuvant o avea ?

    Cand ii "moare" facebook-ul ce-o face ??
  • +2 (4 voturi)    
    KiWI se foieste-facebookeste in cuib ? (Duminică, 5 aprilie 2015, 4:13)

    Plagarus [utilizator]

    Pasarea KiWI presedinte, mai are multe oua de spart,pana va intelege ca are toate sansele sa fie taxidermiat de chiar sfetnicii sai,dupa care Dumnezeu cu mila ?
  • +4 (4 voturi)    
    Langsam, Don Presidente! (Duminică, 5 aprilie 2015, 15:23)

    Ion B [utilizator]

    Ce atâta graba?
  • +1 (3 voturi)    
    Ganduri mai bune pentru sarbatorile de Pasti (Luni, 6 aprilie 2015, 7:33)

    hotnewsfil [utilizator]

    Se spune despre un mester care realizeaza excelent un obiect ca 'are mana buna'.
    De fapt, ceea ce este determinant, el are 'un cap bun'. Capul dicteza mainii ce si cum sa faca, o dirijeaza.
    Din cap, de acolo unde i se strang informatiile si se formeaza combinarea acestora in rationamente, vin comenzile.
    Contribue si partea din creer in care sunt localizate emotiile, aceasta fiind, de regula, motorul care declanseaza punerea la treaba a zonei care genereaza rationamentele ('mintea').
    In cap se formeaza, in primul rand (temporal) imaginea, tiparul, sablonul obiectului, care dicteaza mainii sa excute 'imaginea reala (din realitate).
    Un 'cap bun' (creerul) creaza imaginea virtuala excelenta, pe care mana o primeste spre a o transforma in 'imagine reala'.
    Atunci cand imaginea reala este congruenta cu cea virtuala, treaba mainii si a creerului este bine facuta (desavarsita).
    Imaginea 'reala' avand intiparita in ea imaginea din creer, o opera realizata de om poarta in ea o parte din mintea si sufletul acestuia.
    Facand un pas mai departe si situandu-ne in randul celor ce recunosc Creationismul (nu Evolutionismul), ajungem sa admitem ca 'Creatorul tuturor vazutelor si nevazutelor' lasa o parte din el in fiecare opera a lui, adica si in fiecare om.
    Astfel, fiecare opera a lui Dumnezeu, continand o parte din El, este un minuscul Dumnezeu, minuscul dar Dumnezeu.
    Aceasta realitate ne obliga, pe fiecare dintre noi, oamenii sa ne respectam reciproc, sa fim infratiti, asa cum trebue sa ne consideram infratiti cu fiecare dintre componentele universului - opera lui Dumnezeu. Sa cautam sa nu stricam nimic din ce a facut Dumnezeu sau, daca stricam, sa refacem ce am stricat (sa aducem la starea initiala).
    Ca aplicatie la cazul papusilor din plus, descoperim ca fiecare dintre acestea, opera iesita din sufletul, mintea si mana omului poarta o parte din omul-creator, adica si din Creatorul omului, are si o particica de suflet, care se atasaza celeia (domnisoarei, fetitei, doamnei) care o
    • +1 (1 vot)    
      rezumat (Luni, 6 aprilie 2015, 9:17)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      fa un rezumat ca e prea mult de citit
    • +1 (1 vot)    
      Creationismul (Luni, 6 aprilie 2015, 18:35)

      RaduMiron [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Exact de asta are Romania nevoie: de creationisti. Idiotii ca tine sunt motivul pt care suntem la coada Europei. Ai acces la milioane de articole stiintifice pe internet care vin cu dovezi in directia evolutionismului si sustii o ipoteza cretina care contrazice tot ce stim despre istoria universului.
  • +2 (2 voturi)    
    Ganduri mai bune... CONTINUARE! (Luni, 6 aprilie 2015, 7:36)

    hotnewsfil [utilizator]

    are si o particica de suflet, care se atasaza celeia (domnisoarei, fetitei, doamnei) care o ia in caminul ei, sa-i fie 'o apropiata'. Se intalnesc si convietuesc astfel doua suflete.
    Cand stricam un obiect, omoram nu numai partea materiala a acestuia, ci si farama de suflet pe care i-a insuflat-o creatorul acesteia.
    De fapt si 'partea materiala' din care este facuta papusa contine parti din mainile si sufletele tuturor celor prin care a trecut, inca din faza de 'materie prima', acea parte aparent moarta (plina de viata in interiorul ei atomic), creatie, si aceasta, a lui Dumnezeu.
  • +2 (2 voturi)    
    Ganduri bune de Sfintele Pasti! (Luni, 6 aprilie 2015, 7:37)

    hotnewsfil [utilizator]

    Se spune despre un mester care realizeaza excelent un obiect ca 'are mana buna'.
    De fapt, ceea ce este determinant, el are 'un cap bun'. Capul dicteza mainii ce si cum sa faca, o dirijeaza.
    Din cap, de acolo unde i se strang informatiile si se formeaza combinarea acestora in rationamente, vin comenzile.
    Contribue si partea din creer in care sunt localizate emotiile, aceasta fiind, de regula, motorul care declanseaza punerea la treaba a zonei care genereaza rationamentele ('mintea').
    In cap se formeaza, in primul rand (temporal) imaginea, tiparul, sablonul obiectului, care dicteaza mainii sa excute 'imaginea reala (din realitate).
    Un 'cap bun' (creerul) creaza imaginea virtuala excelenta, pe care mana o primeste spre a o transforma in 'imagine reala'.
    Atunci cand imaginea reala este congruenta cu cea virtuala, treaba mainii si a creerului este bine facuta (desavarsita).
    Imaginea 'reala' avand intiparita in ea imaginea din creer, o opera realizata de om poarta in ea o parte din mintea si sufletul acestuia.
    Facand un pas mai departe si situandu-ne in randul celor ce recunosc Creationismul (nu Evolutionismul), ajungem sa admitem ca 'Creatorul tuturor vazutelor si nevazutelor' lasa o parte din el in fiecare opera a lui, adica si in fiecare om.
    Astfel, fiecare opera a lui Dumnezeu, continand o parte din El, este un minuscul Dumnezeu, minuscul dar Dumnezeu.
    Aceasta realitate ne obliga, pe fiecare dintre noi, oamenii sa ne respectam reciproc, sa fim infratiti, asa cum trebue sa ne consideram infratiti cu fiecare dintre componentele universului - opera lui Dumnezeu. Sa cautam sa nu stricam nimic din ce a facut Dumnezeu sau, daca stricam, sa refacem ce am stricat (sa aducem la starea initiala).
    Ca aplicatie la cazul papusilor din plus, descoperim ca fiecare dintre acestea, opera iesita din sufletul, mintea si mana omului poarta o parte din omul-creator, adica si din Creatorul omului, are si o particica de suflet, care se atasaza celeia (domnisoarei, fetitei, doamnei) care o
  • +1 (1 vot)    
    Ganduri bune de Sfintele Pasti! CONTINUARE! (Luni, 6 aprilie 2015, 7:38)

    hotnewsfil [utilizator]

    care o ia in caminul ei, sa-i fie 'o apropiata'. Se intalnesc si convietuesc astfel doua suflete.
    Cand stricam un obiect, omoram nu numai partea materiala a acestuia, ci si farama de suflet pe care i-a insuflat-o creatorul acesteia.
    De fapt si 'partea materiala' din care este facuta papusa contine parti din mainile si sufletele tuturor celor prin care a trecut, inca din faza de 'materie prima', acea parte aparent moarta (plina de viata in interiorul ei atomic), creatie, si aceasta, a lui Dumnezeu.