Ruxandra Dragomir: Elena nu a fost sustinuta suficient in demersurile si denunturile pe care le-a facut. Cui se adreseaza reprosurile

de M.I.     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2015, 13:41 Actualitate | Politic

Ruxandra Dragomir la Antena 3
Foto: Captura Antena 3
Ruxandra Dragomir afirma ca Traian Basescu nu a sustinut-o suficient pe Elena Udrea in demersurile si denunturile pe care aceasta le-a facut. Dragomir spune, intr-un interviu acordat duminica seara pentru Antena 3, ca si-ar fi dorit ca fostul presedinte sa reactioneze mai rapid si sa faca mai multe declaratii in favoarea Elenei Udrea. Intrebata care au fost asteptarile sale de la Traian Basescu si daca a fost dezamagita de atitudinea acestuia, prietena fostului ministru a sustinut ca mai multe persoane asteptau la acea vreme ca Traian Basescu sa faca mai multe pentru Elena Udrea.

"Nu era numai dezamagirea mea. Era a mai multor oameni care considerau la vremea aceea ca putea sa faca mai multe pentru Elena. Nu stiu. Sa vina cu mai multe declaratii in favoarea ei. Sa o sustina in demersurile pe care ea le-a facut", a declarat Dragomir.

Ruxandra Dragomir a sustinut si ca Traian Basescu a recuperat prea tarziu perioada lunga de tacere si ca nu crede ca Udrea a fost sustinuta suficient in demersurile si denunturile pe care aceasta le-a facut.

"Din pacate, cred ca a recuperat prea tarziu. Nu cred ca Elena a fost sustinuta suficient de mult in demersurile pe care le-a facut sau in denunturile pe care ea le-a facut, in cazul in care acestea sunt adevarate. Eu nu ma indoiesc ca ar fi adevarate. Din pacate, denunturile ei s-au clasat si nu vom sti poate mult timp de acum incolo [...]", a mai spus prietena fostului ministru.

Intrebata de ce Elena Udrea nu a spus nimic despre presupusele fapte de coruptie inainte sa fie anchetata de DNA si daca denunturile acesteia sunt un mijloc de aparare, Dragomir a spus ca este convinsa ca afirmatiile Elenei Udrea vin din dorinta acesteia de a opri coruptia, insa nu este sustinuta.

"Eu am convingerea ca le spune din dorinta de a opri aceste lucri, dar din pacate este singura", a spus Ruxandra Dragomir la Antena 3.

In urma cu aproape doua luni, Elena Udrea declara ca "a vazut cum toti marii barbati politici ai tarii si nu numai politici s-au ascuns pe sub mese", presa speculand la acel moment ca aceasta facea referire la fostul presedinte, Traian Basescu, care intrase intr-un con de umbra in acea perioada.

Ruxandra Dragomir este una dintre putinele persoane ramase alaturi de Elena Udrea, dupa ce fostul ministru a fost arestat preventiv in dosarul "Gala Bute".


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3699 vizualizari
  • 0 (24 voturi)    
    A gasit ce i-a trebuit (Luni, 30 martie 2015, 12:49)

    Daniels22026 [utilizator]

    Ce circumstante atenuante sa-i gasim lui Basescu?! A sustinut-o pe Elena pina in pinzele albe. Acum sa se spele pe cap cu ea.
    • 0 (16 voturi)    
      Stim sloganul voiculescian si a lui Ghita! (Luni, 30 martie 2015, 13:08)

      EdwardEugene [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Basescu e de vina...;)
      • +5 (9 voturi)    
        Nu (Luni, 30 martie 2015, 13:41)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui EdwardEugene

        Basescu e vinovat pentru ascensiunea lui Elena Udrea. In rest fostul presedinte mi-e foarte simpatic. Putea totusi sa nu ne-o bage pe Elena Udrea pe git. Noi il simpatizam pe el, nicidecum pe ea.
      • +4 (8 voturi)    
        las'o, ca macane (Luni, 30 martie 2015, 14:48)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui EdwardEugene

        pana una alta, imaginea arata: udrea, pupin'dragomir, Antena 3

        Echipa de PR a lenutzei este coordonata de base, mai nou, si a facut contract cu antena 3?:)))))))

        antena 3 face lobby pentru udrea. superb
  • +9 (21 voturi)    
    :) (Luni, 30 martie 2015, 13:54)

    rochiri [utilizator]

    ingheata iadul, a ajuns Undrea sa se planga de justie la antena 3 .:)
    • 0 (4 voturi)    
      pupeze (Luni, 30 martie 2015, 16:43)

      bursucu' [anonim] i-a raspuns lui rochiri

      mici si rele.
      inca nu au inteles ca nu sunt de neatins , chiar daca s-ar lua cu oricine de brat ca sa treaca strada .
      zau asa, e penibil.
  • +7 (17 voturi)    
    mari oameni, mari personalitati (Luni, 30 martie 2015, 13:59)

    math [utilizator]

    Alo dle Basescu chiar nu ati gasit ceva mai bun decat Udrea si Dragomir ? Cu ele vreti sa reformati clasa politica ? Probabil ca iarasi PMP va fi in extaz daca obtine 5%. Inca o victorie a partidului reformator.
    Vaporul se poate onduce de unul singur dar un partid mai greu. poate intelegeti acum la pensie ca trebuie o echipa de oameni seriosi si competenti ca sa disloce structurile adanci si corupte ale PSD (si nu numai !)
    • -1 (1 vot)    
      Mai vorbim la anul, pe vremea asta! (Luni, 30 martie 2015, 20:24)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui math

      Sa vezi ce fata o sa faci cand USL-ul tau va fi praf.
      • +1 (1 vot)    
        USL-ul meu ? (Marţi, 31 martie 2015, 10:53)

        math [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Nu am fost nici macar pe aproape. Iar acum USL-ul in mizerie este reprezentat de Tariceanu.

        Sa stii ca daca il injuri pe Ponta, Voiculescu si USL nu inseamna automat ca esti destept, cinstit, competent. Udrea si Dragomir nu au legatura cu subiectul. Dorinta de putere si parvenire a dus-o la Cocos si la politica.
  • 0 (10 voturi)    
    base s-a distrus politic din cauza fimeilor astea (Luni, 30 martie 2015, 14:40)

    jackalphonse [utilizator]

    si ele nu sunt multumite ca n a facut mai mult. ce sa va faca cucrcusoarelor?! ati ciordit pentru el si sperati ca va scoate basma curata. ar vrea el, dar ii scad puterile si ii este teama sa nu piarda tot. oricum s-a compromis din cauza voastra si voi din cauza lui...dar voi n ati fi existat fara el. sper sa va inecati cu totii in mocirla si sa se aleaga raul de bine. (oricare ar fi).
  • 0 (4 voturi)    
    Asta-i gluma zilei! (Luni, 30 martie 2015, 15:57)

    marki [utilizator]

    „Dragomir a spus ca este convinsa ca afirmatiile Elenei Udrea vin din dorinta acesteia de a opri coruptia, insa nu este sustinuta.” :) :)
    Lăudabil, Ruxandra Dragomir, ești printre puținii (poate singura?) care i-a rămas alături Elenei Udrea în momentele astea „de restriște”. Doar că, pe de altă parte, lumea te-ar putea judeca (greșit?) după proverbul „spune-mi cu cine te însoțești, ca să-ți spun cine ești”...
    Nu știm încă ce roluri jucați, fiecare dintre voi (ca să nu mai zic de Băse!), dar sunt sigur că vom afla în curând...
  • +1 (7 voturi)    
    singura, singurica... (Luni, 30 martie 2015, 16:00)

    lili [anonim]

    Ce trist, acum vreo 2 ani faceau coada in urma ei acolitii si cei cu interese pe care madam Udrea le putea rezolva!
    Acum a ramas "singura", singurica, mai-mai sa-i plangi de mila!
    Iar Traian Basescu se dovedeste un nerecunoscator, la cat l-a sustinut E Udrea pe el, Basescu s-a ocupat linistit de familie si intr-un tarziu si-a amintit ca E Udrea e-n arest preventiv!
    Ce-ar fi ca E Udrea care pare destul de suparata, vorbele R Dragomir sunnt de fapt vorbele E Udrea, ce-ar fi ca intr-o zi sa spuna TOT, despre TOTI, ca stie muuuulte dna Udrea!!
    Ce-ar fi ??!!
    Mai ganditi-va, dna Udrea!!
    Chiar merita ca Dvs sa stati singura-singurica la puscarie iar oameni care au fost complici in toate aceste matrapazlacuri sa fie liberi, bine mersi, fericiti alaturi de familiile lor?!
    Mai ganditi-va!