Traian Basescu, un nou conflict cu o ziarista a Antenei 3: Stiu, traiti intr-un trust cu oameni de proasta calitate, dar e problema dvs

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 19 martie 2015, 19:44 Actualitate | Politic

Traian Basescu a avut joi seara un nou conflict cu o ziarista a Antenei 3, pe care a acuzat-o ca minte dupa ce aceasta i-a reprosat ca o parte a terenului de la Nana a fost retrocedata ilegal.

Fostul presedinte a acuzat-o pe ziarista, care il astepta alaturi de alti ziaristi in fata sediului PMP, ca minte si a reluat teza potrivit careia Dan Voiculescu s-ar fi folosit de banii foste Securitati, prin firma Crescent, pentru a finanta trustul sau de presa. De asemenea, a afirmat din nou ca Mihai Gadea e "raspopit Gadea".

"Nu ati transferat bani din Crescent, banii securitatii, in trustul lui Voiculescu? Imi permiteti sa va spun ca mintiti? De ce? Pentru ca mintiti. Va doresc o seara buna", a spus Traian Basescu, la intrebarile repetate ale ziaristei.

"Voiculescu sa-si ia toti salariatii de care si-a batut joc punandu-i sa transfere banii securitatii in compania proprietate a dansului, utilizand persoane ca doamna Firea, administratori, si daca dansul are curaj sa mearga in fata unui procuror sau judecator sa explice ", a continuat Basescu.

Inainte de a se urca in masina, fostul presedinte a intrebat-o pe ziarist: "Dar de ce va enervati? Eu nu v-am jignit, fiti calma. Stiu, traiti intr-un trust cu oameni de proasta calitate, dar e problema dvs", a mai spus acesta, inainte de a se urca, razand, in masina.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
13677 vizualizari
  • +16 (30 voturi)    
    Varanul da din coada,degeaba ! (Joi, 19 martie 2015, 20:00)

    Plagarus [utilizator]

    Randasii media ai A3, mananca si ei o paine, asa ca iarta-i Doamne, ca nu stiu ce fac cu ''onoarea" lor.
  • -25 (37 voturi)    
    "oameni de proasta calitate"... (Joi, 19 martie 2015, 20:01)

    lili [anonim]

    Ce "calitate" au oamenii din preajma Presedintelui Basescu, cand azi vedem ca TOTI apropiatii Presedintelui sunt in diferite faze la DNA, incepand cu cea mai apropiata persoana a lui T Basescu, Elena Udrea acuzata in 3 megadosare de megacoruptie si cu catuse la manute!
    Astia ai lui Basescu or fi de "buna" calitate?!
    Basescu e pe urmele lui Vadin Tudor, un limbaj de mahala, cu jigniri si violenta verbala la adresa adversarilor lui!
    Cata "democratie" zace in acest om care 10 ani a avut cea mai inalta functie in statul democratic Romania!
    Sila!
    • +4 (6 voturi)    
      E o stire mai veche din 7 Februarie 2013 (Joi, 19 martie 2015, 20:37)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui lili

      - Mihai Gadea are un salariu de 15.000 de euro, ca director al postului Antena 3 si realizator de emisiuni.
      - Pe locul doi, se claseaaza Mircea Badea, care primeste 10.000 de euro pentru emisiunea sa, In gura presei, si alte 2.000 de euro pentru emisiunea de la RadioZu.
      - Salariul lui Radu Tudor la trustul lui Dan Voiculescu, 6.100 euro pe luna
      • -1 (5 voturi)    
        bani castigati cinstit!nu ca la b1 dusi cu sacosa (Vineri, 20 martie 2015, 11:30)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui ty

        care e problema?trustul intact plateste impozite la stat,dar trustul "insolventa"din care fac paqrte realitatea si b1 nu platesc taxe si isi pr4imesc banii la saqcosa de l;a udrea.
        • 0 (0 voturi)    
          Pentru o comparatie corecta, (Vineri, 20 martie 2015, 19:30)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui gheorghe

          presupunand ca iti doresti asta, ai putea posta salariile celor de la b1.
          In ce priveste "banii la saqcosa de l;a udrea" du-te gheorghe la DNA cu denuntu ca e la moda.
      • +1 (5 voturi)    
        Trust provat (Vineri, 20 martie 2015, 12:40)

        Gabriel [anonim] i-a raspuns lui ty

        Antena 3 fiind un trust privat, e treaba patronului ce salarii le face angajatilor. In schimb, TVR, care e o firma de stat, ofera angajatilor sai salarii la concurenta cu cei din Antena 3. Diferența este ca salariile la TVR sunt platite fortat din banii romanilor.
    • +3 (9 voturi)    
      Serios? (Joi, 19 martie 2015, 20:47)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Sova, Mazare, Valcov, Vanghelie, Constantinescu.... cam toti sunt pedelei!
      Unde zici ca este coada cratitei, madam lili?
      De ce nu vezi dincolo de ea?
      Din cauza de latrine!
      Chestiie de... calitate... a vederii!
      Pofta mare!
    • +1 (7 voturi)    
      Tanti, mai usor! (Joi, 19 martie 2015, 22:06)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Dumneata esti din gama lui Ludovic Orban, Ghise, Fenechiu, Tariceanu, Rusanu si toate secaturile securiste din PNL. Te stim, esti platita sa dai in Traian Basescu si PMP pentru care iti castigi banutii. Inainte sa vorbesti de cineva, uita-te la matale in ograda si spune-mi un singur lucru bun facut de PNL in afara ca au dat un tun de 3,5 miliarde de euro in 2008 in campania electorala, ca au fost in USL vrand sa mane Romania in frunte cu Cacarau, Ponta si chiar Iohannis catre Rusia? Taci sau pleaca din tara asta. PNL va dispare in cativa ani, nu se poate reforma decat intrand in istorie. Vezi ca suna Nini Sapunaru sa te odihnesti pentru maine, ca Base iese iar la 19.30.
    • +5 (9 voturi)    
      ... daca ... (Joi, 19 martie 2015, 22:46)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Daca Elena Udrea este achitata cred ca-ti faci "harakiri" in direct, pe tastatura.
      • -4 (8 voturi)    
        "achitata"... (Vineri, 20 martie 2015, 8:03)

        lili [anonim] i-a raspuns lui cbogdan

        Dupa 10 ani la Targsor.... sau poate iese dupa 7 ani daca va continua din puscarie sa-si scrie Jurnalul, care evident va deveni bestsellers !!
        Si apoi, cum politica ii va fi interzisa pentru totdeauna, va face "consultanta" in politica, la ce "experienta" are....
        Cred ca isi va deschide cabinet de "consultanta" impreuna cu idolul ei T Basescu....
    • 0 (0 voturi)    
      prin urmare (Vineri, 20 martie 2015, 18:42)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui lili

      daca oamenii din preajma fostului presedinte Basescu ( mai, mai , chiar toti, i-ai contabilizat?) au probleme cu DNA , nu conteaza penalii si oamenii de foarte '' buna '' calitate de la trustul lui voiculescu?Sunt toti ingerasi, nu?Tare-i greu sa gandesti cu propriul neuron ( presupunand ca-l ai, asta e prezumtie de neprostie) .
  • -29 (39 voturi)    
    N-ai ce face, săracu' (Joi, 19 martie 2015, 20:04)

    ploiesteanu [utilizator]

    nu se poate abține. Îl înțeleg, oamenii lui Voiculescu au încercat să-i facă mult rău. Dacă n-ar fi fost președinte, eu l-aș fi văzut la bătrânețe, un nebun zdrențuit colindând străzile și repetând necontrolat: Voiculescu, Impact, antenele, Voiculescu, securiști, antena 3 , pușcărie, Voiculescu... Sărmanul om, cred că deja e cam dus cu capul.
    • +8 (12 voturi)    
      el ca el (Joi, 19 martie 2015, 20:39)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Mai bine verifici de cate ori se pronunta "Basescu" intr-o emisiune la A3, in special cand este Gadea prezent.
      • +2 (10 voturi)    
        Ăia sunt plătiți să arunce cu noroi (Vineri, 20 martie 2015, 0:07)

        ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Tovarasul_Mos_Craciun

        cu cât e mai terfelit Băsescu, cu atât câștigurile lor lunare sunt mai înfloritoare. L-au chiaunit pe săracul marinar de tot. Dar cred că și el toată ziua urmărește Antena 3 . "Hai să vedem ce se mai spune despre mine. Ce mai pun la cale viperele lui Voiculescu." E o plăcere masochistă și asta. E ceva să nu te plictisești la pensie.
        • -2 (8 voturi)    
          corect! (Vineri, 20 martie 2015, 8:08)

          lili [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

          T Basescu si Antena 3 se potrivesc, al naibii!
          Se cauta unii pe altii, acelasi stil, aceeasi mizerie verbala!
          "Sinucidere" emotionala sa stai azi sa te mai uiti la Antena 3, dar curios, lui T Basescu ii face placere sa vada mizeria de la Antena 3!
          • 0 (0 voturi)    
            Cred că îl incită ! (Vineri, 20 martie 2015, 21:21)

            ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui lili

            Își ia omul la televizor, o sticluță cu unu' care tot merge, pe când mărioara îi face o plăcintă cu mere la cuptor. Până să ajungă mirosul la el, face o trecere pe cele 4 canale, 2 pro, 2 contra, și se oprește la răspopitu', ce-o mai zice scârba asta despre mine ?! Ia să vedem - se întreabă vajnicul matelot. Într-un târziu adoarme cu sticluța în mână și înjurăturile marinărești pe buze, visându-se legănat de valurile oceanelor.
            - Traiane !
            - Ce, ce e mă ? Mă arestează ?
            - Nu bărbate, a sosit plăcinta !
  • +10 (12 voturi)    
    Care conflict? (Joi, 19 martie 2015, 20:07)

    ipolitic [utilizator]

    Am auzit niste lucruri stiute, cunoscute pentru toata lumea. Pentru unii are valoare de adevar, pentru altii un adevar rusinos. Trivial.
  • +26 (38 voturi)    
    E singurul care se bate cu Voiculescu! (Joi, 19 martie 2015, 20:15)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Restul coabiteaza. Ludovic Orban este nelipsit din studioul lui Gadea, la fel, Atanasiu sau Titel. Cat despre PSD, sunt ca la ei acasa. Mai pe scurt, USL-ul e partenerul Varanului...
    • +1 (3 voturi)    
      Acum este ora 22.405. La acest titulu apare: (Joi, 19 martie 2015, 22:40)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      "Actualizat acum 5 m" Ultimul comentariu care apare este postat la 20:15 ("E singurul care se bate cu Voiculescu!") Deci intre 20:15 si pana la 22:40 nu a mai postat nimeni(?)
  • -7 (11 voturi)    
    Om de nimic. (Joi, 19 martie 2015, 20:29)

    buboi [anonim]

    Basescu nici azi nu se dezminte,adica cred ca este un om de cea mai de joasa speta.Nu-l pot compara nici macar cu un mafiot din ani 70 care erau cu doua clase mai de caracter.
    • +3 (7 voturi)    
      Te-am avut (Joi, 19 martie 2015, 23:50)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui buboi

      dar te-ai spart si acum stau mai comod pe scaun.
  • +6 (10 voturi)    
    Dorinta romanilor (Joi, 19 martie 2015, 21:48)

    Gogoassa [anonim]

    Vad ca DNA ajuta la implinirea dorintei romanilor de la referendum: un Parlament cu 300 de alesi !
    raspopitul nu comenteaza nimic ?
  • +2 (6 voturi)    
    raspuns (Vineri, 20 martie 2015, 9:44)

    maxim liviu [anonim]

    Mai ziaristi de rasu- plansu cu ce a atacat-o Basescu pe acea asa zisa ziarista -lasand la o parte ca ei nu au nici un dram de deontolocie profesionala atacandu-l pe Basescu si familia lui ani la rand -chiar ei au sustinut ca sunt lefeci la trustul respectiv- nu ziaristi. . Deci cu ce a atacat-o ..spunandui un adevar Pai e Basescu de vina ca din 90 incoace s-au facut retrocedari ilegale si abuzive ,in toata tara de catre comisiile constituite pt. impropietarire. Unde a fost parlamentul si desteapta de Firea cu comisia ei de rahat ,in toata aceasta perioada . Cu astfel de facaturi de doi bani ii mai prostiti doar pe privitori de la A3 si Romania Tv-alt jeg de post- care au de mult creieri spalati.
  • -1 (5 voturi)    
    pemtru grupul "ha,ha,ha, i-am ciuruit" (Vineri, 20 martie 2015, 11:24)

    onose nicusor [anonim]

    Onorabililor,
    Am impresia ca cipurile implementate de pdl in lipsa de circumvolutiuni acelea pe care mama natura a uitat sa vi le dea, au ramas pe adresa : basescu , udrea, boc, videanu, baga. Resetati-va, treziti-va la realitate. Daca voi acceptati si va zbateti in ipocrizia basista pe care a-ti asimilat-o neconditionat, incercand sa acoperiti abuzurile, jignirile si magariile celor sus amintiti, este dreptul vostru, insa nimic si nimic nu ba dreptul sa batjocoriti oameni care au alta viziune decat a voastra. Cumva caderea idolilor vostri asa zisi pnl-isti acum si care nu au curajul sa iasa in fat sa-si faca mea cula pentru tot raul facut, v-a adus pierderi ca nu mai avti contracte grase?
  • 0 (0 voturi)    
    adevarul e ca (Sâmbătă, 21 martie 2015, 8:31)

    andrea [anonim]

    ziarista chiar are dreptate. O parte din pamant a fost retrocedata ilegal. Ce legatura are asta cu Crescent? Din nou basescu nu a raspuns la o intrebare incomoda. Putea sa zica, bah cei care s-au ocupat de cumparare au fost incompetenti, eu n-am nicio vina.
  • 0 (0 voturi)    
    D-l Basescu (Sâmbătă, 21 martie 2015, 12:33)

    preda [anonim]

    In situatia ca fostul presedinte va fi anchetat,pentru diferitele infractiuni,consider ca acesta sa fie judecat,in strainatate.In Romania justitia poate fi influentata,prin fel si fel de smecherii,si metode avocatesti.Altfel nu vom avea niciun vinovat,pentru toate infractiunile din ultimii15 ani.
  • 0 (0 voturi)    
    adevar (Sâmbătă, 21 martie 2015, 13:57)

    lizuca [anonim]

    ...la urma urmei, n-a spus nimic nou sau neadevarat !!!