VIDEO UPDATE Oana Niculescu Mizil si-a dat demisia din Parlament: "Am calitate de suspect. Sunt insarcinata, Marian va avea al doilea baiat/ Anchetatorii au fost foarte draguti/ Imi pare rau de Victor si Daciana

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 12 martie 2015, 14:53 Actualitate | Politic


Oana Niculescu Mizil (foto arhiva)
Foto: Hotnews
UPDATE Declaratii la Parlament: "Mi-am dat demisia pentru ca nu vreau sa abuzez de functie. Imi pare rau pentru ca iubeam foarte mult ceea ce faceam. Am o mare parere de rau in suflet. Da, mi-am depus demisia. Urmeaza sa ia act Biroul Permanent. Da, sunt insarcinata in 4 luni. Dar acum pot sa imi vad de familie, de casa, de Marian. Marian e un om foarte bun, voi fi alaturi de el. Da, este necajit pentru ca e un joc politic. Oamenii care au venit de dimineata au fost de un mare profesionalism, au fost civilizati. Am fost luata din aceeasi casa din care a fost luat si bunicul meu. Imi pare rau de Victor si de Daciana. Atata ii zic si ma uit in ochii lui: "Victore, Victore", stie el la ce ma refer. "



Partenera lui Marian Vanghelie, Oana Niculescu Mizil (39 ani), a declarat, la iesirea de la audierile de la DNA, ca are calitate de susect intr-un dosar, negand insa acuzatiile. Ea a dezvaluit ca este insarcinata. "Marian va avea al doilea baiat", a spus ea. Mizil a anuntat si ca astazi isi va depunde demisia din functia de deputat PSD.

Intrebata daca a colaborat cu anchetatorii, ea a raspuns: "Da da, cum sa nu, au fost foarte draguti".

Acuzatia se refera la faptul ca a participat intr-o firma, dar a negat ca acest lucru ar fi adevarat.

"Nu am administrat niciun magazin, din contra, am consiliat. Pur si simplu ma consider nevinovata, pentru ca imi place moda, nu am ce sa fac, nu am putut sa stau departe de moda. Asta a fost primul meu hobby si este in continuare", a sustinut aceasta.

Oana Mizil a adaugat ca nu are impusa nicio interdictie si ca nu crede ca acest dosar ii va afecta viitorul, chiar daca mai are o condamnare cu suspendare, pentru ca e total nevinovata.

Deputata Oana Mizil ar fi implicata in operatiuni de comert incompatibile cu functia de parlamentar, au declarat pentru Agerpres surse judiciare. Sursele citate au precizat ca aceasta era administrator de fapt al SC Fashion Brand Management si la patru magazine din Bucuresti.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25350 vizualizari

  • +22 (24 voturi)    
    Oana Mizil insarcinata? (Joi, 12 martie 2015, 15:05)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Marean Vanghelie pe FB.... 1+1 = 4 :)

    eu sustin DNA, au golanit, acu sa plateasca...
  • +22 (30 voturi)    
    Aviz lui Udrea, nenea ungur, Vosganian s.a.m.d (Joi, 12 martie 2015, 15:13)

    mitg [utilizator]

    Macar asta a avut curajul sa-si dea demisia, nu s-a ascuns in spatele asa-zisei imunitati.
    • +9 (15 voturi)    
      ei na (Joi, 12 martie 2015, 15:17)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Daca nu e parlamentar n-o judeca Inalta Curte;)
      • +13 (15 voturi)    
        asa si? (Joi, 12 martie 2015, 16:17)

        adyQ [anonim] i-a raspuns lui igorashu

        pe plangaciosu vosganian cine il judeca?
      • +11 (15 voturi)    
        Serios? (Joi, 12 martie 2015, 16:26)

        cristi767 [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        Sunt fapte in legatura cu calitatea de parlamentar si, cu sau fara demisie, tot ICCJ o judeca.

        Hai sa apreciem un mic gest de demnitate intr-o tara in care alti parlamentari plang sa nu fie lasati spre a fi anchetati.

        Oricum, nici imunitate nu avea, ca nu s-a cerut arestarea ei. Iar cum n-a fost ministru, nu are imunitate cu privire la inceperea urmarii penale.

        Poti citi diferentele aici: http://consilierjuridic.com/41/urmarirea-penala-cazul-ministrilor-fosti-sau-functie.html
  • +19 (23 voturi)    
    Suna mai frumos...... (Joi, 12 martie 2015, 15:19)

    8736 [utilizator]

    ..... sa spuna ca-si dau demisia, decat sa fie exclusa din partid. Graba cu care a iesit cu demisia in gura de la DNA imi intareste impresia ca la originea anchetarii ei si a concubinului, sta o manareala a plagiatorului ca raspuns la "insurectia" vanghelionului. Telenovela se tensioneaza, pentru ca minoritarul sigur isi va da drumul la gura. Si sa vezi atunci ...... Incinge-i drace.
    • +3 (7 voturi)    
      Parlamentarul exclus de partid nu-si pierde locul (Joi, 12 martie 2015, 16:49)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui 8736

      ...pt ca a fost ales.
      Sa fim exacti, in rest toti corupti si hoti la brutarie!
  • -14 (14 voturi)    
    rusine DNA (Joi, 12 martie 2015, 15:44)

    xanti [utilizator]

    Cheama la DNA femei insarcinate,oameni batrani,elevi nu au pic de mila.
    In al doilea razboi mondial era o institutie asemanatoare care te salta de pe strada daca i se parea ceva suspect.
    Se vede ca avem presedinte neamt.
    • +3 (5 voturi)    
      As vrea sa te inteleg (Joi, 12 martie 2015, 16:41)

      Andu [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Faci misto? Chiar crezi ce spui? Sau esti platit si isi faci pur-si-simplu treaba?
    • 0 (0 voturi)    
      Pontiac sau Pontac? (Vineri, 13 martie 2015, 11:20)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Sau Postac?
      Eu zic sa ne uitam si la alte tari unde nu contează cine esti si in ce stare esti atunci cand ai facut o prostie.
      Dupa ce e gravida va fi lăuza, apoi va alapta, apoi va fi mama a 2 copii, pe urma poate iar gravida...tot timpul putem sa ne legam de ceva.
      Dar atunci cand o gravida anonima e anchetata de ce nu mai sare nimeni, daca e atat de profund antiprincipiala ancheta?
  • +12 (14 voturi)    
    Mai lasa-ne cu bunicul tau (Joi, 12 martie 2015, 16:22)

    Mihai [anonim]

    Bunicul tau a fost unul dintre cei care au tocat si au facut praf aceasta tara la propriu si la figurat. Ma intreb daca un nepot de al lui Maniu ar fi facut ceea ce fac nepotii astia de ilegalisti. Parerea mea este ca NU.
  • +9 (11 voturi)    
    Victore, Victore! (Joi, 12 martie 2015, 16:37)

    georgescu mircea [anonim]

    Victoras, ai grija de copii! Citat din clasici! Oare ce vrea sa spuna?
  • -2 (2 voturi)    
    bravo pentru demisie (Joi, 12 martie 2015, 16:59)

    Nevermind [utilizator]

    Desi suna ciudat ca am ajuns sa laud normalitatea. Dar, in Romania...

    O palma pentru Vosganian cu mirul lui, Udrea cu foehnul ei si cu miorlaielile patetice generate de coloana vertebrala lipsa, Ridzi cu ai ei copilasi conceputi grabit in plina ancheta, pe care-i baga la inaintare pe langa boli gen platfus, etc... Astia ce asteapta sau ce au asteptat? Le-a dat consoarta lui Vanghelie clasa. Hilar, daca stai sa te gandesti care cum este considerat sau cum se da.
  • +2 (4 voturi)    
    Poate-i deschide DNA gura lui Marean... (Joi, 12 martie 2015, 18:58)

    Mari.an [utilizator]

    Poate-i deschide DNA gura lui Marean... ca tare multe ar putea sa spuna. Pe asta l-as lasa liber daca ar spune tot ce stie :) Ce curatenie s-ar face in PSD si poate si prin alte parti...