Victor Ponta: Este o mare suferinta sa vad ca sora si mama mea sunt linsate mediatic doar ca sa fiu eu lovit politic

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 26 februarie 2015, 13:28 Actualitate | Politic

Victor Ponta alaturi de familia sa
Foto: Facebook
Victor Ponta sustine ca sora si mama lui sunt "linsate mediatic" doar pentru a fi atacat el "politic", intr-un mesaj postat pe Facebook la putin timp dupa ce sora sa a fost audiata de procurorii DNA, joi dimineata.

"Este o mare suferinta pentru mine sa vad ca sora si mama mea sunt linsate mediatic doar ca sa fiu eu lovit politic. Le iubesc si o sa le fiu alaturi toata viata asa cum imi sunt si ele, si as vrea sa am si eu si surorile mele taria de caracter si echilibrul pe care mama le-a dovedit in toti cei 72 de ani ai ei!", a scris Ponta, pe contul sau de Facebook, alaturi de o fotografie cu familia sa.

Sora premierului Victor Ponta, Alexandra Hertanu, a fost audiata joi la sediul DNA Ploiesti in dosarul in care sotul ei, Iulian Hertanu, a fost arestat preventiv saptamana trecuta.

Iulian Hertanu, cumnatul premierului Victor Ponta, si oamenii de afaceri Mihail Marian Coman, Vladimir Razvan Ciorba si Liviu Munteanu au fost retinuti de procurorii DNA, fiind suspectati ca firmele acestora au obtinut fraudulos contractul din fonduri europene pentru extinderea canalizarii din orasul Comarnic.

Liviu Munteanu, administrator al SC Grossman Engineering Group SRL din aprilie 2014, a colaborat cu anchetatorii, recunoscand faptele de care este acuzat, astfel ca procurorii nu au mai cerut arestarea sa.

In acelasi dosar, deputatii Sebastian Ghita si Vlad Cosma si presedintele Consiliului Judetean Prahova, Mircea Cosma, care au fost plasati sub control judiciar, sunt acuzati ca i-ar fi sprijinit pe cei patru sa obtina acest contract, punand presiune si exercitand amenintari asupra conducerii SC Hidro Prahova, firma Consiliului Judetean care derula proiectul european, pentru ca societatile respective sa primeasca contractul, sa obtina prelungiri ale termenelor prevazute in acesta si sa primeasca ilegal bani in timpul derularii proiectului.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

14801 vizualizari

  • +60 (60 voturi)    
    ... (Joi, 26 februarie 2015, 13:21)

    Dantor [anonim]

    Inseamna ca acum ii intelegeti pe cei linsati de A3 si Co...
    • +21 (21 voturi)    
      Sefa aia de la CNA e tot pe acolo? (Joi, 26 februarie 2015, 14:54)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Dantor

      Poate se fac aia ca lucreaza . . .
  • +49 (49 voturi)    
    Si noi iti dorim sa le fii alaturi ! (Joi, 26 februarie 2015, 13:25)

    TzaranuRoman [utilizator]

    Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca !
    Sa te auda cine trebuie si sa-ti indeplineasca dorintele !
    Sa fiti impreuna asa cum iti doresti si acolo unde meritati !
    Nu uita sa-l iei si pe tata socru ca sa-ti fie familia intreaga !
  • +35 (35 voturi)    
    Demisia Victore! (Joi, 26 februarie 2015, 13:29)

    AG [utilizator]

    daca tu crezi cu adevarat in ceea ce spui si vrei sa-ti protejezi familia...
    • +13 (13 voturi)    
      Nu, mai simplu... (Joi, 26 februarie 2015, 16:35)

      Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui AG

      Mai simplu ar fi să renunțe la ele printr-o ordonanță de urgență, cum a făcut cu doctoratul.
  • +54 (54 voturi)    
    Te intelegem... (Joi, 26 februarie 2015, 13:31)

    Anna O. [utilizator]

    ...ca si pentru noi este o foarte mare suferinta sa te vedem. Punct.
  • +49 (49 voturi)    
    ... (Joi, 26 februarie 2015, 13:33)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Prietene la ce obraz gros ai tu si ce vrajeala de 2 lei (ce linsare???) asa te eschivezi tu acum? De ce nu vb Viorel de partea penala a situatiei familistule!
  • +38 (42 voturi)    
    Nici o legatura cu fraude si hotii ? (Joi, 26 februarie 2015, 13:35)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Acelea sunt numai la altii. "Sancta famiglia" e curata si neprihanita. Ipochimenul minte asa cum respira.Chiar mentinerea in functia de prim ministru este o rusine pentru societatea Romaneasca
  • +27 (27 voturi)    
    .... intelepciune ..... (Joi, 26 februarie 2015, 13:35)

    cbogdan [utilizator]

    " Ce tie nu-ti place,
    Altuia nu-i face !"
  • +40 (42 voturi)    
    Ati furat (Joi, 26 februarie 2015, 13:38)

    vasile-roaita [utilizator]

    acum trebuie sa platiti. Ar trebui sa-ti dai demisia plagiatoare, mai tii minte cind ziceai asta despre Basescu? Iti va veni si tie rindul peste citeva luni, ca doar n-o sa fii o vesnicie prim-ministru.
  • +28 (28 voturi)    
    /// (Joi, 26 februarie 2015, 13:38)

    hmara [utilizator]

    Te obisnuiesti.
  • +33 (33 voturi)    
    Cred câ i-a tras (Joi, 26 februarie 2015, 13:42)

    ploiesteanu [utilizator]

    o mamă de bătaie mă-sa," uite măi nenorocitule, ce pățim eu și soră-ta din cauza ta !" Asta-i politica românească, coane Ponta. Te bagă ăștia în rahat cu familie cu tot. Și știu bine s-o facă !
  • +40 (42 voturi)    
    nesimtitule (Joi, 26 februarie 2015, 13:44)

    jojo [anonim]

    din contra, esti cel mai jalnic pri-ministru si trebuie sa raspunzi in fata noastra tu si toata gashka care te inconjoara.
    ca sa nu mai zic ca savurai tocarea mediatica a lui basescu pe mizeriile de posturi prietene.
    sa dispari odata din prezentul nostru ca sa scapam de comunisti.
  • +46 (46 voturi)    
    Sunteti o familie de corupti (Joi, 26 februarie 2015, 13:45)

    OmulNou [utilizator]

    Faptul ca Ponta a inceput sa se planga de linsaj mediatic e un lucru bun, inseamna ca incet-incet se ajunge si la el.

    Traiasca DNA! Sa-i aresteze pe toti hotii!
  • +38 (38 voturi)    
    E simplu (Joi, 26 februarie 2015, 13:48)

    European [utilizator]

    Curma-le suferinta, domnule Ponta. Salveaza-le de la linsajul mediatic. Da-ti demisia!
    • +26 (28 voturi)    
      Nu scapa asa usor... (Joi, 26 februarie 2015, 14:41)

      math [utilizator] i-a raspuns lui European

      acest plagiator, mincinos. Cu sau fara demisie este pe tobogan inspre puscarie.
  • +25 (27 voturi)    
    in sfarsit (Joi, 26 februarie 2015, 13:48)

    Point [utilizator]

    credeam ca nu scoate nimic pe gura,chiar ma miram.deci prim mitomanul Romaniei nu se dezminte.
  • +33 (35 voturi)    
    Unde e linsajul mediatic? (Joi, 26 februarie 2015, 13:49)

    Daniels22026 [utilizator]

    Unde sint emisiunile, articolele, comentariile, linsajul mediatic? Nu se vad. Dar plagiatorul pozeaza in victima a presei. Nici macar nu stim daca rudele lui sint vinovate sau nu.
  • +26 (28 voturi)    
    ha, ha, ha (Joi, 26 februarie 2015, 13:50)

    bancher [utilizator]

    Dar cand le-ai indemnat la ilegalitati, pe motiv ca esti prim-ministru si le scapi tu, cum a fost?
    Sora si mama lui Ponta nu ar fi facut niciodata ce au facut, fara sustinerea directa a lui Victoras....daca Victoras nu le garanta verbal si faptic (pana acum) siguranta, nu riscau ele, 2 femei sigure, sa se bage in asa ceva...
    Sa fie invatatura de minte pt toti: oricine ai fi, pana la urma platesti!
  • +36 (38 voturi)    
    Mincinosule (Joi, 26 februarie 2015, 13:50)

    marinel [anonim]

    Nu le-a "linsat" nimeni. Ci doar ti s-a cerut demisia, asa cum o cereai tu lui Basescu, deoarece ai aproape toata familia in ancheta si arest. Capisci?
  • +21 (21 voturi)    
    Cum se spune in franceza (Joi, 26 februarie 2015, 13:51)

    Ratusca [anonim]

    Il fallait y penser avant.
  • +42 (44 voturi)    
    Nu presa le-a chemat la DNA! (Joi, 26 februarie 2015, 13:51)

    neagoe [utilizator]

    Dar de linsajul celor care nu au asistenta medicala si medicamente pentru ca furati voi banii, ce zici?

    DNA le-a chemat la ancheta de bune patrioate ce au fost, nu-i asa?

    Puscarieee!
  • +28 (30 voturi)    
    Cum faci, asa ti se va face. (Joi, 26 februarie 2015, 13:53)

    Adrian.. [utilizator]

    Aduceti-i aminte domnului Ponta ca si el a ras de necazul familiei Basescu si a incercat sa profite politic in urma acelor evenimente.
    :)
  • +34 (36 voturi)    
    pai de (Joi, 26 februarie 2015, 13:53)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cine le-a obligat pe sora si pe mama sa isi traga firme care fac afaceri cu statul? Si sa mai si smenuiasca fondurile europene? Acu DNA-ul ce sa fac? Sa opreasca cercetarile vazind suferinta nemarginita pe care o traieste marele nost premier?
  • +29 (31 voturi)    
    Ponta pare ca primeste acelasi tratament (Joi, 26 februarie 2015, 13:53)

    je [anonim]

    care i l-a administrat lui Basescu.

    Din pacate, nu vad sa-si aplice nici una din recomandarile care i le dadea atunci.
  • +31 (33 voturi)    
    Linsaje.... (Joi, 26 februarie 2015, 13:55)

    strelka [utilizator]

    Dom doctor, iti mai aduci aminte de Ministerul propagandei (aka A3) ? Linsajul mediatic era dulce atunci si avea alte nume pt cei ca tine...... Politica fara principii va va duce intotdeauna acolo unde meritati in cele din urma.
  • +24 (26 voturi)    
    Da, victore... (Joi, 26 februarie 2015, 13:56)

    dandra [utilizator]

    termenul corect este:" complice".
  • +27 (27 voturi)    
    voi,"nemuritorii", cei cu imunitate de tot felul (Joi, 26 februarie 2015, 13:59)

    toma [anonim]

    nu aveti voie sa aveti firme
    deci tu nu, daciana nu, tata socru nu
    asa ca ai facut firma pe mamica si sorela
    daca ai calcat pe bec sa suporte ele consecintele !
    logic, nu ?
    • +7 (7 voturi)    
      poate (Joi, 26 februarie 2015, 15:23)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui toma

      a calcat pe altceva, nu pe...bec.
  • +34 (36 voturi)    
    si pe noi ne doare sa vedem un infractor (Joi, 26 februarie 2015, 13:59)

    mnicku [anonim]

    de drept comun, plagiator (hot dovedit), initiator si participant la lovitura de stat, uzurpare de calitati oficiale, trafic de influenta , + fara numar...... batindu-si joc de cetateni si de tara .

    Pai daca familia ta te ia de exemplu furind , ei de ce sa nu-si bage mina pina-n cot in banii statului ? Ma !!!

    Daca se tot aclama ca justitia e libera de ce nu te ancheteaza procuratura pt faptele de mai sus? probe exista cu duiumul.
  • +22 (24 voturi)    
    Saracu de el (Joi, 26 februarie 2015, 14:02)

    CititorulComentator [utilizator]

    Noroc ca plagiatul si guvernarea penalilor nu provoaca suferinta...
  • +31 (31 voturi)    
    AHA (Joi, 26 februarie 2015, 14:03)

    falcoind [utilizator]

    Si mata la 72 de ani e patron si prosper om de afaceri , tu nu stii nimic de afacerile derulate in familie , iar doctoratul ai scris pacini intregi din pura coincidenta copy-paste la unul de dinainte cu 8 ani .

    Ia mai dute ba si da-ti demisia daca nu iti convine , starea actuala din romania care a fost perpetuata de gunoaiele ca tine , inepind cu Ilici-and CO si terminind cu poanta and CO , sper sa ajungeti toti la bulau , si cu averile ilicite confiscate.
  • +19 (23 voturi)    
    Câh (Joi, 26 februarie 2015, 14:04)

    CiprianNicolae1 [anonim]

    Hotnews , vă rog nu mai dati stiri despre acest impostor . Provoaca greata si pe mine unul tocmai m-a făcut să scuip monitorul .
    Cât il mai răbdăm pe ăsta să ne conducă ?
  • +23 (23 voturi)    
    Domnule Ponta, (Joi, 26 februarie 2015, 14:06)

    Leul in iarna [utilizator]

    poate ar fi trebuit să vă gândiți la asta când contribuiați din plin și cu mult apetit la linșajul mediatic al altor persoane. Ca, de exemplu, domnul Iohannis , soția și părinții domniei sale. Există o lege a compensației, nu-i așa?
  • +31 (31 voturi)    
    Ponta nu, Basescu da (Joi, 26 februarie 2015, 14:07)

    _CK_ [anonim]

    Băsescu trebuia să fie linşat şi bălăcărit zilnic la Antena 3 şi RTV. Doar aşa era normal, nu? Era inamicul poporului şi diavolul întruchipat.

    Acum, când roata se întoarce şi rudele lui Ponta sunt audiate la DNA pentru infracţiuni, brusc devine linşaj.

    Acest Ponta devine tot mai insuportabil, pe zi ce trece.
  • +28 (28 voturi)    
    kakaia caracter (Joi, 26 februarie 2015, 14:09)

    Iliescu [anonim]

    Domnule Ponta nimeni nu e mai presus de lege. Sau cel putin asa ar trebuie sa fie intr-un stat cu adevarat democrat.

    Si la urma urmelor e o simpla audiere. Daca nu au nici o vina, nu inteleg de ce va lamentati? Din contra, ca om politic si prim ministru ar trebui sa aplaudati impartialitatea justitiei. Si Clinton a fost audiat si nu a mai acuzat atita razbunarea politica.

    As fi vrut sa spun ca macar un pic de caracter nu v-ar strica, dar apoi mi-am amintit ca daca ati fi avut macar o urma de asa ceva, v-ati fi dat de mult demisia.

    La cit mai multe Succesuri ca prim-ministru, domnule Ponta!
  • +20 (20 voturi)    
    Ponta (Joi, 26 februarie 2015, 14:09)

    nimrod [utilizator]

    Evident, linsajul mediatic ar trebui sa fie doar pentru adversari si catei.
  • +20 (20 voturi)    
    Iti era frica ca nu-ti.... (Joi, 26 februarie 2015, 14:11)

    gica43 [anonim]

    ...vine randul,trisorule ? Vezi ce "bine"este ???? Oricum,nu vei invata nimic din asta !!!
  • +28 (28 voturi)    
    He-he-he! (Joi, 26 februarie 2015, 14:12)

    Vanea [anonim]

    Nu-i prea place "linsajul mediatic". Ciudat, numai daca ma gandesc la "dezbaterea" aia organizata de A3, cu un scaun gol in loc de Iohannis si unde maimutoiul plescaia de placere.
    • +1 (1 vot)    
      Si la care a participat -ghiciti! (Joi, 26 februarie 2015, 20:23)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Vanea

      taman ma-sa lu' Victor-Viorel = V.-V. = 5 - 5 = Zero Ponta.
  • +21 (21 voturi)    
    Serios....?????? (Joi, 26 februarie 2015, 14:12)

    polonyca [utilizator]

    Tz,tz,tz.......basistii astia rai !!!!
  • +18 (18 voturi)    
    atunci da-ti demisia (Joi, 26 februarie 2015, 14:17)

    sucaa [utilizator]

    ei pentru noi este o suferinta sa te vedem zilnic la tv mintindu-ne in fata.
    esti persoana publica si orice te inconjoara o sa fie sub lupa noastra ca d-aia te platim (te lasam sa furi)
    ai uitat cand acelasi lucru faceai cu base, nu? altadata nu te mai da rotund cand altii sunt la ananghi pt ca, uite, ti-a venit si ti randul.
    daca familia ta nu fura nu aveai nevoie sa faci pe victima acum... asa ca nu mai victimiza plagiatorule!
  • +20 (20 voturi)    
    ceea ce nu-ti place, altuia nu-i face.. (Joi, 26 februarie 2015, 14:19)

    lala [anonim]

    ...poate asa realizezi cat de dureros este sa te iei de famiile adversarilor politici..
  • +20 (20 voturi)    
    "A taste of your own medicine"... (Joi, 26 februarie 2015, 14:19)

    cristihan [utilizator]

    ... ar zice englezii. Enjoy!
  • +20 (20 voturi)    
    SUPER FOTO. (Joi, 26 februarie 2015, 14:20)

    Johanis [utilizator]

    Cinci femei pentru Romania!
  • +18 (18 voturi)    
    dl VV Ponta (Joi, 26 februarie 2015, 14:23)

    gogu-milogu' [anonim]

    cam ce credeti ca simt toti oamenii carora, prin diversele actiuni politice ale dumneavoastra, le-ati nenorocit viitorul, sanatatea si calitatea vietii?
  • +21 (21 voturi)    
    saracutul (Joi, 26 februarie 2015, 14:27)

    ilidia [anonim]

    Saracutul de el, cum habar n-are de ce fac cumnatelul, surioara si mamica lui !? Deviza proprie "Mincinos pana la capat". Auzi la el, atacat "politic". Licheaua tot lichea.
  • +23 (23 voturi)    
    Inca o victima. (Joi, 26 februarie 2015, 14:27)

    ouyang [utilizator]

    Sarmanul plagiator, ofiter acoperit, autor de lovitura de stat, amic si uite, chiar ruda, cu toti parnaiasii recenti. Sa-ti planga tampitii de mila bai. Hai fuga in Dubai sa te relaxezi. E gata Forza Rossa, dom viitor manager de formula 1?
  • +18 (18 voturi)    
    a inceput cu presiunea (Joi, 26 februarie 2015, 14:28)

    cristi_an [utilizator]

    dar nu Ponta premierul sau deputatul...ci Victoras fiul si fratele
  • +18 (18 voturi)    
    "scapa cine poate" (Joi, 26 februarie 2015, 14:28)

    mrness [utilizator]

    E infiorator ce gen de politicieni a putut naste tranzitia iliesciana! Tot ce sper e ca revolutia DNA sa duca la o resetare a politicii romanesti.
    • +17 (17 voturi)    
      Cu siguranta! (Joi, 26 februarie 2015, 14:32)

      Johanis [utilizator] i-a raspuns lui mrness

      Lucrurile au intrat pe o strada cu sens unic!
      Si cu "obligatoriu inainte"!
  • +20 (20 voturi)    
    linsare mediatica?? (Joi, 26 februarie 2015, 14:42)

    sascha [utilizator]

    pai nu-s linsate mediatic. Sunt doar chemate la DNA (care nu are treaba cu mediaticul ci cu penalul) sa dea cu subsemnata.

    linsaj mediatic e ce faceati voi cu familia lui Boc...asta se cheama doar chemarea in justitie si dreptate.

    Ai furat? Ingrosi randurile la procuratura.
  • +13 (17 voturi)    
    he he, pontachel... (Joi, 26 februarie 2015, 14:43)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    "Domnul Basescu face ceea ce a facut de cand il cunosc eu - nu-l cunosc de mic copil - si anume minte si, mai mult, insa, ceea ce n-am prea vazut la domnul Basescu, dar ma bucur sa vad, e mort de frica. Aseara am vazut un Basescu mort de frica. Ce-o sa spuna doamna Udrea sa ajunga si el in inchisoare? Eu sper ca doamna Udrea sa spuna tot adevarul"

    Inlocuiti voi personajele acum!
  • -1 (9 voturi)    
    Merg la minus (Joi, 26 februarie 2015, 14:52)

    Pink Panther [anonim]

    Eu tin cu linsatul!
  • +20 (20 voturi)    
    nesimtit (Joi, 26 februarie 2015, 14:53)

    maryus999 [utilizator]

    cred ca este cel mai nesimtit premier din istoria romaniei ... o rusine ... a fost prins cu plagiatul ... a fost prins cu afaceri cu fonduri europene si tot se tine de scaun ... un nesimtit care socheaza uniunea europeana cu nesimtirea lui ...
  • +19 (19 voturi)    
    linsaj??? (Joi, 26 februarie 2015, 14:53)

    nickart [utilizator]

    cand vei intra in "gura" antenelor atunci sa vezi linsaj
  • +18 (18 voturi)    
    mitomanule, daca exista linsaj mediatic, (Joi, 26 februarie 2015, 15:08)

    yellowdog [utilizator]

    fa plangere la CNA, ca doar acolo sunt toti ai vostrii
  • +14 (14 voturi)    
    Eu zic sa apeleze la colega lui Firea (Joi, 26 februarie 2015, 15:17)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Nu se poate sa nu gaseasca ceva ziaristi sau procurori fara copii. Stie ea cum sa-i linseze mediatic. E experta.
    Chiar, sefa DNA o avea copii ? Va dati seama ce show ar face Gabriela, dragostea lui, pe tema asta ?
  • +11 (13 voturi)    
    nu-s deloc linsate mediatic! (Joi, 26 februarie 2015, 15:18)

    lili [anonim]

    Sunt tratate la fel ca ceilalti anchetati de DNA, persoane apropiate celor care ne guverneaza si care sunt azi in vizorul DNA pentru matrapazlacuri ILEGALE legate de multe milioane de Euro furati din BANII PUBLICI!
    Ba chiar, daca ma gandesc cum a fost tratata de media dna Udrea, apoi ea chiar poate spune ca a fost linsata mediatic!
    Interesul media este enorm, ati furat voi cu cu toate rubedeniile voastre, TOTI politicienii de 25 de ani iar AZI cand va vedem in sfarsit ca ati ajuns sa DATI SOCOTEALA(e-adevarat dupa ce-ati FURAT pana v-ati facut plinul ptr voi si urmasii vostri!) voi sau acolitii vostri, vi se pare "linsaj mediatic"?!
    Dar, ce-ati fi vrut Dle Ponta, ziaristii si TVurile de stiri sa nu spuna nimic ?!
    Sa taca pur si simplu?!
    DE ce ?!
    De ce la dna Udrea se inghesuiau jurnalistii de nu putea inainta cand iesea de la instanta iar TVunile o tocau toata ziua, in schimb in cazul surorii Dvs care a fost chemata la DNA sa taca ?!
    De ce ?!
    NU ati inteles nimic si nu ma mira, un plagiator fara notiunea valorilor, un politruc vesel si necopt in fata unui Guvern de incompetenti si corupti!
    Succes DNA, succes Codruta!

    A-propos, daca nu erati inconjurat de prieteni(Ghita!) si rude corupte anchetate azi de DNAul pe care IERI la Raportul DNA pe 2014 i-ati FELICITAT pentru activitatea lor NU, ati fi discutat azi subiectul?!
    NU!
    Cine-i curat, NU-L atinge DNA!!
    • +5 (7 voturi)    
      am uitat... (Joi, 26 februarie 2015, 16:21)

      lili [anonim] i-a raspuns lui lili

      Sa spun ca de acelasi tratament si interes din partea media, ca si sora dvs, s-a bucurat fratele Presedintelui T. Basescu!
      NU v-am auzit sa-i plangeti, saracii de ei, pe EU si pe fratele Presedintelui Basescu, ca-s linsati mediatic, ca sa fie lovit politic Presedintele Basescu!
      NU v-am auzit, l-a auzit careva pe Ponta?!
  • +12 (14 voturi)    
    Ori esti (Joi, 26 februarie 2015, 15:26)

    John M. [utilizator]

    idiot din nastere, ori "Catalin, viclean copil de casa" ca sa mai incerci sa pacalesti pe cineva la ora asta!
  • +6 (8 voturi)    
    He He He! (Joi, 26 februarie 2015, 15:31)

    TraianBasescu [anonim]

    acum vezi si tu cum e!
  • +8 (10 voturi)    
    Numai băsiști pe-aici! (Joi, 26 februarie 2015, 16:01)

    marius v [utilizator]

    Ce-aveți cu omul? Nu are și-așa destule pe cap? Adică el ne vrea binele și reduce fiscalitatea începând cu anul 3017 și noi ne agățăm de un plagiat care a zis și onorabila doamnă Andronescu_că n-a fost? Nu-i destul că o să dea cu subsemnatul pe la DNA pentru că a intrat în mod fraudulos în avocatură, dar pe merit în impostură? Și ce dacă-i incorigibil și i-a revenit tupeul din campania electorală? E-adevărat că a făcut economia praf cu taxele și accizele alea aberante, dar să știți că a avut intenții bune.
  • +8 (10 voturi)    
    nenea ponta, stii ceva? (Joi, 26 februarie 2015, 16:06)

    baimarean [utilizator]

    tu ai inceput -- sa (ne) provoci suferinta...Doar nu credeai ca e cu sens unic?!
  • +9 (11 voturi)    
    chiar nimeni... (Joi, 26 februarie 2015, 16:23)

    IancuJianu [utilizator]

    ...nu-l compatimeste pe acest forum? Nici macar "mazeta"? ntz, ntz, ntz....ce oameni... ;-))
    • +4 (4 voturi)    
      Am încercat eu (Joi, 26 februarie 2015, 18:07)

      marius v [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      Se pare că nu mi-a ieșit ;)
    • +1 (1 vot)    
      /// (Vineri, 27 februarie 2015, 18:05)

      hmara [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      mazeta e la casierie sau isi numara galbenii.
  • +8 (10 voturi)    
    Rezolvare (Joi, 26 februarie 2015, 16:37)

    ime [utilizator]

    Este foarte ușor să rezolvați problema dle Ponta. Vă dați demisia și, astfel mama și sora dvs. vor sta liniștite, iar dvs. nu mai suferiți.
    Și noi suferim cu toții (românii) că avem așa un prim ministru. Demisia dvs. ar curma suferințele tuturor!
  • +7 (7 voturi)    
    Roata (Joi, 26 februarie 2015, 17:50)

    barbilian [utilizator]

    Cat de repede se intoarce roata !
    Cat a jubilat si a luat atitudine "tovaraseasca" dl. PM VVP cand fostul presedinte era linsat mediatic pe partitura de antena pentru fratele care intrase in colimatorul justitiei. Cum cerea demisia de onoare d-lui Basescu si cat l-a balacarit in orice ocazie !
    Acum, cand aproape toata familia sa (ma gandeam si la tata-socru) umple dosare la DNA, se simte o victima mediatica...dar a uitat cum e cu demisia de onoare. Si nici macar nu este in vizorul media cum ar trebui. Iar fostul presedinte nu a facut nici o referire la problemele familiei sale cu justitia.
    Parafrazez pe cineva din fotbal care cu ani in urma ii transmitea in direct la TV haiducului national Miron Cozma: Viorele, se strange latzul !