VIDEO Aurelian Pavelescu s-a intalnit cu Traian Basescu si cu lideri PMP pentru a discuta despre alianta PMP - PNTCD

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 25 februarie 2015, 19:24 Actualitate | Politic

Liderul taranist Aurelian Pavelescu s-a intalnit, miercuri, cu fostul presedinte Traian Basescu si lideri ai PMP, discutiile vizand strategiile de implementare a aliantei PMP-PNTCD semnata in urma cu cateva luni intre cele doua partide, conform unui comunicat PNTCD citat de Mediafax.

"Am avut astazi o discutie cu presedintele Traian Basescu si lideri din conducerea PMP. Am discutat despre continuarea proiectului aliantei PNTCD-PMP si despre un calendar de actiuni comune, pentru organizarea la nivel national si teritorial", a declarat Pavelescu, potrivit comunicatului.

"Pentru 2016 este nevoie stringenta sa constituim aceasta alianta, ca alternativa politica pe dreapta, interesul electoratului pentru un asemenea pol politic, consolidat, fiind semnificativ", a adaugat el.


























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1289 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    :)))))) (Miercuri, 25 februarie 2015, 19:18)

    Nevermind [utilizator]

    Astia reinventeaza matematica. Cand aduni 0 cu 0, rezultatul este tot 0. In cazul vostru, 0 barat.
    • -5 (7 voturi)    
      Matematica (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:31)

      Badea Ioan [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

      Baaaaa ! Ce "tare" esti !!!!!!! "Tare" -in ce sens ??
      Cere ajutor prietenilor !
  • +4 (8 voturi)    
    Băsescu trubaduru (Miercuri, 25 februarie 2015, 19:46)

    deveselu [utilizator]

    Poate sa facă tumba sau sa dea gata câteva sticle de whisky poate asa ar smulge 3% după scandalul cu Udrea și gașca portocalie, partidul asta era mort din naștere
  • +3 (9 voturi)    
    Mama, mama! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:01)

    Alo? [utilizator]

    PMP si PNTCD.. vor rupe tot la alegeri, tot!

    Si mai vine si Macovei cu PCR-ul ei. Pfff.. cata forta pă dreapta!

    :)))
  • -1 (5 voturi)    
    Intradevar ! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:15)

    Badea Ioan [anonim]

    Cine ride la urma,ride cel mai bine !!!!!!Sanatos !!!
    • +1 (1 vot)    
      dap (Miercuri, 25 februarie 2015, 21:30)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Badea Ioan

      rade si gramatica, rade si dexul... numai limba romana ofteaza... intr-adevar...
  • 0 (0 voturi)    
    Cred... (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:40)

    Tati [anonim]

    Cred ca Basescu vrea putina imunitate si de aceea isi pregateste electorala din 2016, pentru ca simte el ceva cu justitia asta, care e foarte infometata de VIP-uri !
  • 0 (0 voturi)    
    "alternativa politica pe dreapta"??! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:46)

    lili [anonim]

    Asta-i de cascadorii rasului!
    Vreo 4% cat are inca azi PMPul(care a scazut vertiginos confirm ultimului sondaj de la 5,6% in decembrie 2014 la 4% in Februarie 2015!!!!) plus vreo 0,1% cat are PNTCDul scapatat al lui Pavelescu asta, fac o mica "alternativa" absolut de nebagat in seama, dar de aflarea-n treaba a lui TB si a lui Pavelescu!
    "Succesuri"!
    "Alternativa" micuta probabil va ajunge la 3% in 2016, la alegeri!
    Suficient cat sa NU treaca pragul electoral!
  • 0 (0 voturi)    
    E mai multi (Miercuri, 25 februarie 2015, 21:59)

    Cetateanu [utilizator]

    Ca o hiena cu experienta Pavelescu, miroase orice starv (politic) si este gata sa-si hraneasca orgoliul urias dintr-un trup de pitic (politic). In afara unui papagal ce zgarie pe nerv orice om normal, nu mai detine decat multa aroganta si lipsa de bun simt.
    • 0 (0 voturi)    
      s-ar zvarcoli Seniorul Coposu in mormant.. (Joi, 26 februarie 2015, 10:20)

      lili [anonim] i-a raspuns lui Cetateanu

      De l-ar vedea pe Pavelescu asta....si acum brat la brat cu TB!!