Vasile Blaga: Nu am nicio implicare in afacerea "Microsoft"

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 23 februarie 2015, 11:50 Actualitate | Politic

Vasile Blaga
Foto: Agerpres
Copresedintele PNL Vasile Blaga a precizat luni ca nu are nicio implicare in afacerea "Microsoft" si ca va da lamuriri in aceasta chestiune daca va fi solicitat de procurori, informeaza Agerpres.

"Personal, nu am nici eu, nici partidul nici cea mai mica implicare in ceea ce denumiti afacerea "Microsoft", de niciun fel. Daca cineva are intrebari, cand va avea, daca procurorii vor dori lamuriri, ca orice cetatean al acestei tari ma voi prezenta fara probleme. Nu am nicio implicare", a spus Blaga, inainte de sedinta PNL.

El a subliniat ca pana acum nu a fost chestionat de niciun procuror in acest caz.

"Nu m-a intrebat niciun procuror nimic", a aratat liderul PNL

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

3014 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    Asa incepe mereu! (Luni, 23 februarie 2015, 11:56)

    Martinezu [utilizator]

    Nici o problema. Avem rabdare.
    • +4 (14 voturi)    
      Cel mai mare mafiot e Blaga!!! (Luni, 23 februarie 2015, 12:13)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      Cel mai amre mafiot si hot din PDL-PNL este Blaga. Observ ca face pe sfantul, negand cu relaxare tot ceea ce a declarat Cocos la DNA. Cand se stie ca Blaga era tartorele in PDL, el coordonat totul, banii, oamenii. Blaturile, tradarile de la el plecau. De ce credeti ca dorea sefia PDL? Ca totul sa fie pe mana lui. Udrea il incurca, deoarece se temea de ea, de corectitudinea sa. Nu-l multumeau numai banii, ci si pozitia. Ce cauta Blaga cu Cocos la mese, carciumi, de ce-l chema Blaga la el la birou, cei din PDL vedeau cum il lingusea pe Cocos. Stia ca poate stoarce bani de la el. Blaga este cel mai periculos mafiot, nu degeaba a fost denumit Regina Vamilor. La fel facea si atunci, spaguia, punea subalternii sa jefuiasca pur si simplu marfa care trecea prin vamile lui. De unde are Blaga si familia lui averile colosale, luxul exorbitant? Din salariul de bugetar?
  • +7 (11 voturi)    
    Minte (Luni, 23 februarie 2015, 12:00)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Tot ce s-a nascut din FSN e hot. Ai fost complice la hotie, aveti parlamentari penali, cit ati guvernat ati jefuit si ati distrus tot. DISPARETI, si voi, si PSD, PC, UNPS - sunteti gasti mafioti,
    • +8 (8 voturi)    
      FSN - acel ameste de fosti comunisti (Luni, 23 februarie 2015, 12:20)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      ...cu functii bune pe timpul comunismului, a fost un creuzet cu otrava.
    • +2 (4 voturi)    
      hmm (Luni, 23 februarie 2015, 12:47)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Esti constient ca te-ai luat de base pe hotnews, nu?
  • +7 (7 voturi)    
    Sunt nevinovat ! :))) (Luni, 23 februarie 2015, 12:08)

    Comisar Elvis Einstein [anonim]

    Cum ramane cu rapoartele alea in versuri albe pe care le-am citit in ''word'' la birou, semnate Blaga , huh ? Deci Vasile si-a pus si pseudonim ca sa nu ma prind : ''Lucian''.
    DNA ar putea sa-l aresteze preventin si pe Lucian Blaga, pana aflam tot adevarul !
    DNA sa aresteze toti poetii din Parlament, incepand cu Vozganian !
    Toti parlamentarii sa vina la mine sa-i arestez !
  • +4 (4 voturi)    
    N-am nicio implicare cu Microsoft (Luni, 23 februarie 2015, 12:35)

    Maica Reteza [utilizator]

    Ce, nu vedeți că eu sunt cu Mac, iPhone și d-astea? Eu n-am nicio treabă cu Microsoft.
  • +5 (5 voturi)    
    Nici n-a auzit ce-i ăla Microsoft (Luni, 23 februarie 2015, 12:38)

    ploiesteanu [utilizator]

    și de unde vine el. E cumva vreun microscop? Ce-aveți cu băiețașul ăsta nevinovat, răilor. Să vedem dacă de aceeași părere este și Pinalty.
  • 0 (0 voturi)    
    E na? (Luni, 23 februarie 2015, 16:12)

    CititorulComentator [utilizator]

    Asa ziceti toti...plus, ce mai cauti matale in politica?
  • 0 (0 voturi)    
    Acest Blaga? (Luni, 23 februarie 2015, 17:54)

    Remus Dan [anonim]

    E vorba de Blaga care urla, aproximativ cu 2 luni in urma, si il punea si pe Johannis sa faca acest lucru, ca ei vreau toata puterea??