Crin Antonescu renunta la functia de presedinte al Comisiei pentru revizuirea Constitutiei

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 22 februarie 2015, 18:47 Actualitate | Politic

Senatorul PNL Crin Antonescu renunta la presedintia Comisiei parlamentare pentru revizuirea Constitutiei, considerand ca nu este "potrivit" sa-si mai continue activitatea in aceasta comisie din pozitia de presedinte, potrivit Mediafax.

"Eu am facut cunoscut si Alinei Gorghiu, co-presedintele PNL, de asemenea si domnului Ponta si domnului Chelaru care m-au intrebat in legatura cu acest lucru ca nu consider potrivit sa mai continui activitatea in Comisia de revizuire a Constitutiei, in functia de presedinte al acesteia. In primul rand pentru ca aceasta functie mi-a revenit in conditiile unei alte majoritati, majoritatea USL dupa alegeri, in al doilea rand pentru ca asa cum mi se prezinta in acest moment perspectiva parerilor cred ca viziunea mea despre anumite capitole ale Constitutiei nu mai este impartasita de catre cei care formau la momentul 2012 ¬ 2013 o majoritate", a spus fostul presedinte al PNL, duminica, pentru gandul.info

Antonescu a tinut sa precizeze ca nu a fost vorba de o schimbare din aceasta functie, nici din partea PNL, nici din partea PSD, ci ca a fost decizia sa de a se retrage din aceasta pozitie.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

2845 vizualizari

  • +1 (9 voturi)    
    corect si decent (Duminică, 22 februarie 2015, 19:07)

    anonim3 [utilizator]

    A facut ceea ce era de facut. OK.
  • +2 (4 voturi)    
    S-o revizuim (Duminică, 22 februarie 2015, 19:25)

    CristiC. [utilizator]

    Dar sa ramana neschimbata.

    Crin si-a terminat treaba. Se duce sa se culce.
  • +3 (5 voturi)    
    bleah (Duminică, 22 februarie 2015, 19:43)

    cvi [utilizator]

    O rusine pt. PNL. Multi au renuntat la a mai vota PNL din cauza acestui fripturist care se visa presedinte. Din fericire a fost atat de scurta si urata perioada lui incat istoria il va ignora in totalitate.
  • +3 (5 voturi)    
    cretinel, (Duminică, 22 februarie 2015, 20:00)

    victor L [utilizator]

    da` cui ne lasi?!
    Fie-ti mila de noi, cine sa ne mai faca Constitutiunea?
  • +2 (4 voturi)    
    Se da la fund (Duminică, 22 februarie 2015, 20:00)

    cartofil [utilizator]

    Sa nu ajunag DNA -ul si prin Penthouse-ul de juma de milion in care locuieste.
  • +4 (6 voturi)    
    Nu se poate...Trebuie facut ceva...Acest om.. (Duminică, 22 februarie 2015, 20:04)

    EU-74-RON [utilizator]

    ..nu poate ramane doar un fost, pana la urma aproape nimic...trebuie gasita o functie, orice..de exemplu: director de muzeu...
    Apropo: lui nu-i da Ponta o casa? Doar a fost presedinte vreo 40-50 de zile, nu? Aaaa! N-a fost ales...
  • +3 (5 voturi)    
    Era de așteptat. (Duminică, 22 februarie 2015, 20:09)

    vali47 [utilizator]

    Antonescu nu mai este șef,nu mai muncesc alții pentru el.Credea cineva că Antonescu se ocupa să scrie modificările la Constituție?Antonescu este prea puturos pentru asta.
  • +3 (5 voturi)    
    Pe mine m-ati omorat... (Duminică, 22 februarie 2015, 20:27)

    Colebil Clinton [utilizator]

    ...da' cu somnul ce-ati avut? Trebuie sa-l intelegem. Omul si-a reluat hibernarea. Si, din hibernare, nu poti iesi cu una cu doua...
  • +4 (6 voturi)    
    somn usor ! (Duminică, 22 februarie 2015, 22:26)

    geag [utilizator]

    Pe bani multi.(ai nostri)
  • +3 (5 voturi)    
    Oricum era inutil ! (Duminică, 22 februarie 2015, 22:45)

    w [anonim]

    Complet inutil, se trezea dupa ce se termina de lucru, din politica cica pleaca, poate se duce la pescuit la Isaccea ! Da' la pescuit tre' sa meri dimineata nu la pranzul al' mare ! Mare necaz pe saracu' cacarau, a ajuns sa nu-si mai gaseasca locu' ! Sau asta o fi locu' lui ?!
  • +1 (3 voturi)    
    Sa renunte si la (Luni, 23 februarie 2015, 0:38)

    CititorulComentator [utilizator]

    pupitru, sa i-l smulga careva din maini!
  • 0 (2 voturi)    
    Despre "mortii"politici,numai de bine? (Luni, 23 februarie 2015, 7:08)

    Plagarus [utilizator]

    In noua Constitutie a KakaRaului, institutia prezidentiala era transformata într-o marioneta.