Ponta, reactie pentru Basescu: Locul meritat ar fi langa Udrea. Aroganta, ura, minciuna, nesimtire

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 17 februarie 2015, 0:44 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a reactionat la declaratiile de luni seara ale fostului presedinte Traian Basescu, afirmand ca locul meritat pentru acesta ar fi "langa Udrea", ca fostul sef de stat nu are nicio remuscare dupa 10 ani de "regim mafiot" si adaugand: "aroganta, ura, minciuna, nesimtire", scrie Mediafax.

Basescu la TVR ( locul meritat ar fi langa Udrea). NO NEWS - aroganta/ura/minciuna/nesimtire! nicio remuscare dupa 10 ani de regim mafiot!", scrie Ponta pe Twitter.

Fostul presedinte Traian Basescu a declarat, luni, ca Romania are o generatie tanara ratata, cea a lui Victor Ponta, Dan Sova sau Monica Iacob-Ridzi, si ca incepe sa investeasca in Eugen Tomac, unul dintre putinii care au ramas alaturi de el pana in ultima zi de mandat.

"Este timpul unei generatii. Avem o generatie ratata, o generatie de tineri, cea din care fac parte Ponta, Sova, din pacate Ridzi, pe care am sustinut-o enorm ca fiind o tanara cu aptitudini, e o generatie tanara ratata. Toti spuneau sa vina tinerii, au venit si sunt o dezamagire, Ponta - un plagiator, mincinos, ce simbolistica este el pentru generatia tanara", a spus Traian Basescu, la postul public de televiziune.

El a mai afirmat ca presedintelui Klaus Iohannis nu i se poate reprosa lipsa de vointa si de mesaje corecte, dar ca acesta nu-si va realiza dorinta de a avea un Guvern PNL atata timp cat "il va mangaia pe cornite" pe Victor Ponta.

Elena Udrea este in arest din seara zilei de 10 februarie, cand a fost retinuta de procurorii DNA, in ziua urmatoare ea fiind arestata pentru 30 de zile prin decizia Inaltei Curti de Casatie si Justitie, in dosarul "Microsoft".






















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

4519 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Si raspuns (Marţi, 17 februarie 2015, 1:09)

    Halvatek [utilizator]

    ... si al tau in libertate, in Dubai de ex., nu?
  • +16 (18 voturi)    
    fa ponta (Marţi, 17 februarie 2015, 1:32)

    Phil Austin [utilizator]

    e momentul sa taci
  • +28 (30 voturi)    
    ponta-stiri-politic (Marţi, 17 februarie 2015, 1:41)

    Inacceptabil [anonim]

    Un mizerabil tinar comunist, crescut/educat sub obladuirea lui Iliescu, Nastase, etc.; mai obraznic tupeist, care de fiecare data ai tulit-o, iresponsabil, din fata realitatilor carora trebuia sa dai un raspuns (vezi fuga in USA, cind trebuia sa-ti justifici - in CSAT, decizia semnata de tine privind privatizarea CFR), vezi fuga in Italia cind a venit in Buh m-me Deuland, vezi mizeria de atitudini la inundatii, vezi plagiatul, vezi circul/dezmatul financiar de a Arena nationala in timpul campaniei, vezi circul ordinar/jegos - cu privirile prin tavane, la Cotroceni privind MTO, vezi Dubai - dupa alegeri, vezi Ordonantele de urgenta ordinare, pe care le-ai dat impotriva Constitutiei, in batjocura fata de legea romaneasca! Esti bolnav mintal, inconstient, sau super-tupeist in batjocura poporului roman - simplu si ne-informat!!!???
    • -9 (13 voturi)    
      Declaratiile lui basescu (Marţi, 17 februarie 2015, 9:15)

      Theros [utilizator] i-a raspuns lui Inacceptabil

      Cred ca tu esti o catastrofa de om si nu intelegi pe ce lume traesti. Ori NU ai minte ori esti bolnav mintal. Acest derbedeu , exscroc si blestem pentru Tara baescu trebuie sa intre imediat la PUSCARIE!!!Cum de nu ai nici cea mai mica tinere de minte ca in timp ce noua ne taia salriile si pensiile acest derbedeu impreuna cu udrea, blaga videanu, hrebenciuc, ungureanu etc ne jefuiau Tara si isi deschideau conturi de miliarde de euro in strainatate. Sa va fie rusine ca ganditi la fel ca acesti HOTI. TRADATORI DE NEAM SI TARA.
  • +29 (31 voturi)    
    Basescu regim mafiot??? (Marţi, 17 februarie 2015, 2:20)

    Fane Babanu [utilizator]

    Bai spp Pinochio tu si amico tau Sebastiano cu cine credeti ca vorbiti? Ati uitat ca NOI blogerii v-am invins? Basescu nu a fost cel mai bun dar e sfant comparat cu voi Ponta Pinochio, Ghita Tracia , Vantu FNI, Voiculescu Varanul turnator, Nastase Ouarul, Iliescu Mineru ... Oare trebuie sa-i mai suportam mult?
  • +27 (29 voturi)    
    Pai (Marţi, 17 februarie 2015, 2:45)

    micul [utilizator]

    'Aroganta, ura, minciuna, nesimtire '
    Asta-i autoportret!
  • +9 (11 voturi)    
    capul rgimului mafiot din Romania (Marţi, 17 februarie 2015, 2:56)

    ViR [anonim]

    pontalaul nu cunoaste sau nu vrea sa recunoasca nici in ruptul capului realitatea Evidenta privind activitatile mafiote si propagarea lor "democratica" prin intermediul partidelor desprinse de la matca si periplul transpartinic al membrilor fondatori si a celor constituenti - dinspre cap au plecat “tentaculele” multiple , care au ajuns foarte departe. Detinand suficiente informatii adunate in timp de corpul de control al p m , acesta incearca sa ne bage pe gat povestea balaurului cu mai multe capete din basnele autohtone – din acest motiv “capul mafiot” s-ar afla la periferie si nu in centrul de propagare … seismica , aceasta fiind o tentative tipica de ascundere a adevarului prin indepartarea de la acesta in directii gresite cu vechea si clasica formula: HOTII ! striga HOTII .
    din aceeasi cultura … un “nazist” de la aaa333*2 se intreba de ce este romanul insetat sa vada la tv catuse, sange, situatii de razbunari crude si alte d-ashtia cu care ne hranesc tembeliziunile 24 / 24 , iar dupa numai 5 secunde a dat in treacat ca exemplu … pe basescu capul tuturor relelor de la noi, care de fapt au fost savarsite de catre tot felul de …“ingeri pazitori” !
    ABJECTUL ABSOLUT ca scop ideal / ideologic !
    romanilor le este tare dor de Tzepes, ei simt acut lipsa lui si a realizarilor acestuia printre tradatorii neamului !
  • +14 (14 voturi)    
    Dr. falsus Viorel,vorbeste de minciuni ?! (Marţi, 17 februarie 2015, 2:56)

    Plagarus [utilizator]

    Domnilor traim vremuri istorice !
    Cel mai mare mincinos al tarii va ramine in istorie nu prin minciunile spuse ( prea multe si prea mari ca sa poata fi retinute ) ci prin doua adevaruri senzationale !!!
    Unul dintre marile adevaruri este cel enuntat de WP chiar in sloganul electoral " mandri ca suntem romani " !!! Da , domnule WP , cred ca nu exista roman care din data de 16.11.2014 sa nu afirme ca este mandru ca este roman. Un alt mare adevar spus de acelasi mincinos este adevarul spus la una dintre intrunirile PSDerbedeilor cand a afirmat :" daca nu castigam alegerile , scapa cine poate ... " Aici trebuie facuta o mentiune pe care nici marele WP nu a luat- o in calcul : nu prea mai poate scapa nimeni ! Fac acest afirmatii astazi pentru ca se pare ca in cateva zile Vioreaua Pontanus va deveni " istorie "
    Pentru a evita falsurile bonurile fiscalevor fi inscriptionate si cu o holograma 3D cu Viorel Ponta presedinte.
    Tristul WcPonta la 40 de ani prim-ministru, ofiter acoperit, om politic român cu origini albaneze si italiene, a dorit să devină un fel de Che Guevara al erei sale.
    Parca-l vad pe Pontanus cand l-or aresta ce tzipa de justitia basista, ca este detinut politic(agf.ro)
  • +14 (18 voturi)    
    nu il inghit pe marinar... (Marţi, 17 februarie 2015, 2:57)

    exilatul [utilizator]

    de nici un fel, dar nu cred ca locul lui ar fi in puscarie...insa acest plagiator nen-rocit ar trebui sa fie linga blonda....o mare j-godie care are tupeul sa vorbeasca de ""..10 ani de regim mafiot!..""" ...cind psd ul a fost la putere tot timpul ( in cirdasie , bineinteles, cu escrocii din celelalte partide )...
  • +18 (20 voturi)    
    Nimeni nu-l poate descrie.... (Marţi, 17 februarie 2015, 5:08)

    gica43 [utilizator]

    ...mai bine pe ponta decat o face el insusi :"Aroganta,ura,minciuna,nesimtire".Perfect... "AUTOPORTRET" !!!!
  • +8 (10 voturi)    
    vine.... (Marţi, 17 februarie 2015, 8:38)

    mitica [anonim]

    esti disperat, pontanacule,....le-auzi cum zornaie...
    ca vei intra la beci e o certitudine....intrebarea-i daca vei mai iesi...

    ps : nici fuga in paradisuri fara extradare nu te salveaza..ai batjocorit prea tare acest popor...
    anunta-l si pe sebi !!!....
    si nu uita : vrem BANII INAPOI !
  • +7 (9 voturi)    
    Ponta are multe de răzbunat. (Marţi, 17 februarie 2015, 9:04)

    vali47 [utilizator]

    Și dacă ar guverna o sută de ani,Ponta nu ar putea să facă ceva bun pentru români.Toată energia o consumă în răfuieli personale.Nu l-am văzut niciodată spunând ceva despre români și România.Oriunde s-ar afla,Ponta are ceva de răzbunat.Dacă PSD este plin de borfași,multi ajunși în pușcărie-Năstase,Voicu,Voiculescu,Nicolescu(Argeș),iar alți pesediști bat de zor la poarta pușcăriei,Ponta are mulți de răzbunat.Sa mai apucat să adune și pușcăriabilii de la alte partide,de teamă să nu rămână PSD fără membrii valoroși.
  • +7 (9 voturi)    
    ponta! (Marţi, 17 februarie 2015, 9:14)

    kryx [anonim]

    Asa o fi "nene Iancule"' dar si locul matale ar fi langa Voiculescu....pentru aceleasi motive pe care le invici in cazul Base: aroganta,ura,Minciuna,nesimtire...te-ai autocaracterizat PERFECT !
  • +6 (6 voturi)    
    He, he . . . (Marţi, 17 februarie 2015, 10:03)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . cine sapa groapa altuia . . . . parca am auzit astazi de niste perchezitii pe la mama si surioara cuiva!! Cam aproape,cam prea aproape, dragule!
  • +7 (7 voturi)    
    copy paste (Marţi, 17 februarie 2015, 10:18)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    nu ai drept la opinie, Ponta!
    L-ai pierdut cand ai manarit legea ca sa scapi de rusinea plagiatului.

    Ai pierdut pe toata linia, maruntelule!
  • +5 (5 voturi)    
    Se apropie funia de par (Marţi, 17 februarie 2015, 12:12)

    Trojan.H [utilizator]

    Pontacule, vezi ca te cauta DNA-ul pe acasa!