Contre Ponta-Blaga in cazul Vosganian: Fiecare critica decizia Senatului, dar "ceilalti" sunt de vina/ Blaga cere demisia lui Vosganian

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 13 februarie 2015, 0:12 Actualitate | Politic

Contre Ponta-Blaga
Foto: Colaj foto
Liderul PSD, premierul Victor Ponta, a postat un mesaj in care afirma ca votul Senatului in cazul Vosganian este o mare greseala si inconsecventa si adauga ca "Noua Alianta Blaga/Gorghiu/Geoana/Vanghelie" isi arata prioritatile, potrivit Mediafax.

In replica, Vasile Blaga a declarat ca Victor Ponta le-a cerut senatorilor PSD sa voteze impotriva cererii DIICOT in cazul liberalului Varujan Vosganian. Copresedintele PNL i-a cerut lui Varujan Vosganian sa-si dea demisia din partid.

"Nu inteleg de ce sa sufere toti romanii pentru o mana de oameni, fie si ei parlamentari, care nu inteleg despre ce este vorba sau se fac ca nu inteleg despre ce este vorba. Nu pot sa fiu de acord cu fariseismul lui Ponta, pai haideti sa ne numaram in Parlament, da, si sa vedem de unde au venit voturile. Adica chiar nu ii este un pic rusine? Si-a pus oamenii sa voteze in favoarea lui Vosganian si tot el face pe nebunul? O obraznicie dusa la extrem. Dar pe mine asta nu ma deranjeaza, sunt invatat cu Victor Ponta. Dar suparat pe colegii care azi au incalcat, mi-e jena sa o spun, tot ce am promis noi in campania electorala prezidentiala. Cred ca un gest de onoare ar fi invers, dansul (Varujan Vosganian- n.r.) sa isi dea demisia din PNL", a explicat Vasile Blaga, la un post TV.

Si presedintele Klaus Iohannis a scris, joi, pe Facebook, ca se astepta ca Senatul sa incuviinteze cererea de incepere a urmaririi penale in cazul senatoului PNL Varujan Vosganian, precizand ca votul senatorilor arata ca nu s-a inteles pe deplin necesitatea schimbarii.
























[P] Companie romaneasca cu ADN german. Echipa Kaufland in cifre

Kaufland Romania, lider in industria retail, cu o retea de 112 hipermarketuri, este cel mai mare angajator privat din economie, cu peste 16.000 de salariati si este urmat in top de catre OMV Petrom si Automobile Dacia. 84% dintre angajatii Kaufland lucreaza in vanzari, in timp ce 16% dintre acestia lucreaza in logistica sau in departamente suport din cadrul sediului central. 

2141 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    ha ha ha, râde hârb de oală spartă.. (Vineri, 13 februarie 2015, 0:42)

    timp tamp [utilizator]

    Ce ai păzit azi bleago??? Ai ajuns un maidanez răpciugos, nu se mai tem de tine nici muierile, nici maimuțica plagiatoare, iar tu Viorele nici nu mai știi ce fac bolșevicii penali din turma ta
  • +6 (8 voturi)    
    Imi este asa scarba de Ponta (Vineri, 13 februarie 2015, 1:21)

    Fane Babanu [utilizator]

    Numai cand vad titlul unei stiri deja stiu ca in articol este vreo declaratie de-a lui pinochio in care minte/ spune una si face alta/ declaratii care se bat cap in cap etc. Ce repede au mazilit-o pe Udrea si ce repede au sarit sa-l salveze pe Vosganian. Rusine sa va fie ba. Ar trebui sa facem front comun si sa le publicam numele la toti si ce zona reprezinta ca sa nu mai fie alesi. Curatenie cu FLIT
  • +3 (5 voturi)    
    Ponta isi pune corupti sa voteze pt Spagasian ca.. (Vineri, 13 februarie 2015, 1:32)

    Excelsior [utilizator]

    ...sa il tina in Parlament ca e santajabil.
    PSD = coruptie!
  • -4 (6 voturi)    
    mica "jena" a dlui Blaga......... (Vineri, 13 februarie 2015, 6:48)

    lili [anonim]

    "mi-e jena sa o spun"....
    Practic, i se rupe-n pais'pe !!
    "Noul" PNL este o adunatura de fosti PNListi si mai ales de fosti PDListi de-ai dlui Blaga care ne-au aratat din plin ca nu dau 2 bani pe LEGE, pe Justitie, vedem azi megadosarele de coruptie ale dnei Udrea si ale acolitilor ei majoritatea portocalii si penali!
    Dle Blaga, mai e putin si incolonati va vom vedea facand carare la DNA pe toti cei din fostul PDL bagati pana-n crestet in matrapazlacuru PENALE de muuuuulte milioane de Euro!
    Cu asa "nou" PNL crede dl Johannis ca va "moderniza" Romaniia?!
    Vorbe goale, sunteti la fel ca dna Udrea si acolitii ei, la puscarie cu toti penalii din politica romaneasca, care au facut averi uriase din furat BANI PUBLICI!!
  • +4 (4 voturi)    
    Mai aveti nevoie de alegatori? (Vineri, 13 februarie 2015, 8:29)

    Constantin [anonim]

    D-na Gorghiu,de 25 de ani votez PNL si tot sper ca oameni ca Patriciu,Becali,Tariceanu si multi altii ca ei,sunt erori trecatoare in viata unui partid istoric.Daca poate fi gasita o ratiune si pentru lipsa de demnitate a lui Vosganian,eu nu pot sa mai accept demersul PNL-istilor in apararea acestuia.Nu se mai gasesc in tara asta cateva sute de oameni normali si onesti care sa reprezinte liberalismul?
  • +1 (1 vot)    
    kramer contra kramer (Vineri, 13 februarie 2015, 16:39)

    Gobelin [utilizator]

    guzganianul l-a sustinut fatis pe pinochita la presedentiale, pinochita l-a sustinut acum pe la spate pe guzganian .
    iaca.
  • +1 (1 vot)    
    ASA SA-I RAMINA NUMELE ! (Vineri, 13 februarie 2015, 18:45)

    arheopterix [utilizator]

    Guzganian (ala cu deplasarea la serviciu prin canalizare )