Victor Ponta la 4 ani de la constituirea USL: A fost cel mai frumos si bun proiect politic de dupa '89

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 5 februarie 2015, 20:22 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Premierul Victor Ponta a marcat joi, printr-o postare pe Facebook, implinirea a 4 ani de la constituirea Uniunii Social Liberale, USL fiind, in opinia sa, "cel mai frumos si bun proiect politic de dupa '89". "5 Februarie 2011 - am pus bazele celui mai frumos si bun proiect politic de dupa '89! USL a reprezentat singurul adversar politic al Regimului 'Basescu', (un regim mafiot si antinational care si in zilele acestea isi arata adevarata fata), USL a fost speranta de schimbare si autorul reparatiilor morale, economice si materiale reusite dupa 7 mai 2012. Si sunt foarte mandru de aceste realizari" a scris Victor Ponta pe reteaua de socializare.

Premierul isi reproseaza insa ca atat el, cat si ceilalti membri fondatori nu au stiut sa evite destramarea USL: "Din pacate, ca de atatea ori, impotriva unui proiect bun rautatea si prostia si-au dat mana, si pana la urma raul a castigat! Dar vina mea, a lui Crin si a altor fondatori este ca nu am stiut sa rezistam si sa tinem in viata USL, iar slabiciunile si suspiciunile noastre au fost speculate perfect de adversari. Sunt convins ca timpul va face dreptate USL", apreciaza premierul.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1968 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Ponta, mai aveai putin si revenea comunismul (Joi, 5 februarie 2015, 20:30)

    OmulNou [utilizator]

    Ai fost pe aproape, dar Romania nu e alcatuita din lichele ca tine, Ponta.
  • +8 (12 voturi)    
    Visul de aur al lui Ponta (Joi, 5 februarie 2015, 20:37)

    CezarN [utilizator]

    USL a fost ceea ce place cel mai mult hotului pesedist, a fost ceea ce viseaza orice politician:putere fara opozitie. Recentele arestari si dezvaluiri ale DNA ne arata cat s-a furat in Romania in ultimii zeci de ani; imaginati-va cat s-ar fi furat cu USL la putere si parctic fara opozitie; cu justitia si serviciile subordonate bandei de hoti si in dispret fata de aliatii vestici ai Romaniei.

    De asta este Ponta atat de nostalgic. Cate doctorate nu si-ar mai fi tras el ...
  • +9 (13 voturi)    
    sictir !! (Joi, 5 februarie 2015, 20:38)

    lili [anonim]

    Chiar speram ca timpul sa faca dreptate, de exemplu cat mai repede sa vedem dreptatea in dosarul votului la prezidentiale in diaspora, unde i-ati umilit si ati impiedicat votul a milioane de romani de frica ca vor vota anti-Ponta !!!
    Si cate si mai cate, vrem sa se faca dreptate si sa scapam de Ponta plagiatorul si mincinosul si ipocritul si sa scapam de toata clasa politica romaneasca corupta si incompetenta si clientelara!!
    Nu ca-i mare politician Crin Antonescu(toti o apa si un pamant!) dar sunt sigura ca in sinea lui nu-i e deloc confortabil ca s-a asociat cu Ponta plagiatorul si mincinosul in USL!
    Sila!!
  • +8 (12 voturi)    
    guiness book (Joi, 5 februarie 2015, 20:42)

    anonimicus [utilizator]

    Si teza de doctorat a fost cea mai frumoasa si buna de dupa 1989 ...
  • +8 (10 voturi)    
    Amintiri... (Joi, 5 februarie 2015, 20:43)

    ipolitic [utilizator]

    Absolut nelegat de subiect, îmi aduc aminte de o babă din vecini, pe vremea copilăriei mele. De altfel prietenoasă și simpatică, baba avea un parbriz de speriat copii. Cu nas mare, rosu, borcănat și cu o mustață stufoasă deasupra unei guri fără dinți, bătrâna nu se oprea din povesti legată exclusiv de frumusețea ei legendară din tinerețe.
    Odată, morți de curiozitate, ne-am strecurat în odaia ei cu persane și fotolii baroc, încărcată cu mirosuri grele.Pe perete, portretul unei tinere, cu nasul rosu, borcănat și o mustăcioară cocheta în devenire....
    • +5 (7 voturi)    
      Ba dimpotriva (Vineri, 6 februarie 2015, 1:15)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui ipolitic

      E cel mai reusit si la obiect comentariu la aberatiile plagiatorului
  • +7 (11 voturi)    
    scirba (Joi, 5 februarie 2015, 20:44)

    GEORGE [anonim]

    Un sictir din inima pentru constructia ta de securisti expirati.
  • +6 (10 voturi)    
    desigur (Joi, 5 februarie 2015, 20:45)

    AliKimiku [utilizator]

    frumos si destept ca cei doi promotori ai sai + motanul din umbra
    Ponta chiar nu intelege ca sta calare pe un cal mort?
  • +5 (9 voturi)    
    In ridicol... (Joi, 5 februarie 2015, 20:47)

    CititorulComentator [utilizator]

    Da asta nu mai pleaca odata? Ca din 2012 a varzuit tot, e si cu penalii cei mai cinstiti!
  • +8 (12 voturi)    
    Uslamism, dragostea mea! (Joi, 5 februarie 2015, 20:49)

    Daniels22026 [utilizator]

    Clipa stai, opreste-ti zborul,
    Se pravale compresorul!

    Infratit fi-va vesnic al nostru popor
    Cu poporul sovietic eliberator"
  • +8 (12 voturi)    
    Ponta minte = pleonasm (Joi, 5 februarie 2015, 20:49)

    Mircea [anonim]

    USL a fost construit de dl Dan Voiculescu pt a se salva de la pus...In perioada USL totul a mers prost in Romania. Se daramatara de cand e Pona la conducere. Lasaneee placii!!! du-te....!!!
  • +8 (12 voturi)    
    ?!?! (Joi, 5 februarie 2015, 20:54)

    Hipius [utilizator]

    Asa delir nici la azil nu vezi.
  • +6 (10 voturi)    
    ai pus bazele??? (Joi, 5 februarie 2015, 20:56)

    xanti [utilizator]

    Pai Ponta, daca nu era Voiculescu nu mai puneati voi nici o baza.
    Micinos pana la capat.
  • +6 (10 voturi)    
    uslamul bun doar pentru hoti (Joi, 5 februarie 2015, 21:00)

    pontalapuscarie [anonim]

    primul mincinos si mafiot al tarii a omis sa spuna ca uslamul a fost bun doar pentru banda de hoti si derbedei din care face parte.
  • +7 (11 voturi)    
    timpul a facut deja dreptate ! (Joi, 5 februarie 2015, 21:09)

    arheopterix [utilizator]

    USL-ul e mort si ingropat ... se pregateste PSD-ul !
  • +8 (12 voturi)    
    sa (Joi, 5 februarie 2015, 21:20)

    gopo111 [utilizator]

    vomit pe usl lui ponta si a comunistilor lui, ca tot hoti sinteti si voi , poate mai mari decit aialalti, ia-ti usl si bagati-l undeva si pe urma spinzurati-va cu toti
  • +5 (9 voturi)    
    Se umple puscariile si asta , (Joi, 5 februarie 2015, 21:35)

    FLORIO [utilizator]

    ne zice ca e frumos afara. Dar cred ca titlurile astea sunt provocatoare. Pun pariu pe o suta de euro ca Ponta va ajunge la puscarie!!!Cine se baga?
  • +4 (8 voturi)    
    ati (Joi, 5 februarie 2015, 21:38)

    englez [anonim]

    citit romanul MIZERABILII ?
  • +5 (7 voturi)    
    Si l-ai... (Joi, 5 februarie 2015, 21:40)

    MyGame [utilizator]

    Si l-ai distrus ca tantalau. Pe de alta parte imi aduc aminte de Dragnea cum statea ranjind pe treptele de la partid si spunea: sigur, domnul Antonescu mai vrea sa candideze la presedintie ? Uite ca nu a mai candidat, foarte bine, probabil acum erati linistiti, acum insa, dati cu subsemnatul. Tare proiectul asta......
  • +3 (7 voturi)    
    "Si marmota invelea ciocolata in staniol" (Joi, 5 februarie 2015, 22:51)

    w [anonim]

    http://greatnews.ro/scrisoarea-unei-tinere-din-diaspora-catre-ponta-nu-ti-dau-10-euro/
  • +5 (9 voturi)    
    Da, a fost cel mai dezastruos proiect al Romaniei! (Vineri, 6 februarie 2015, 0:05)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Acum, ca au pus mana pe tara, USL va devaliza si falimenta Romania. Veti vedea!
  • +6 (10 voturi)    
    USL - really ? (Vineri, 6 februarie 2015, 0:14)

    Al [anonim]

    Ponta delireaza si e trist ca mai sunt destui care il cred.

    Poate ii reaminteste cineva ce a facut USL-ul.

    - Incercare de lovitura de stat - au luat Avocatul poporului si apoi s-au pus pe dat ordonante neconstitutionale neavand cine sa le atat la curtea constitutionala .
    - Au incercat sa treaca amnistia tuturor condamnatilor pt coruptie si probabil reuseau daca nu intervenea UE si SUA .

    Sustin mentinerea MCV pentru inca 50 de ani doar asa mai sunt tinuti in frau ponta si sleahta lui.
  • +5 (9 voturi)    
    Ba, pufosilor! (Vineri, 6 februarie 2015, 0:24)

    Clop [utilizator]

    USL e mort si nu (mai) intereseaza pe nimeni.
    Dormi in pace, gustere, lasa facebook-ul si twitter-ul.

    Stirea nr. 2 , legata de postare: a fatat scroafa.
    Etc.
  • +3 (7 voturi)    
    cit te mai rabda pamintul de ticalos ce esti? (Vineri, 6 februarie 2015, 1:00)

    GeorgeDesmets [anonim]

    nu suntem toti latrinisti sa ne prostesti in felul asta.
    Vad ca mai nou te lansezi acum in proiecte ce pot aduce imense deservicii Romaniei tot incercind sa-ti pastrezi functia .
    Dispati din viata politica lasind o urma urit mirositoare
  • +4 (4 voturi)    
    Cum adicatelea "a fost", don dr. Ponta!? (Vineri, 6 februarie 2015, 8:03)

    ofCAER [utilizator]

    Pai nu ne spusesi matale, inca in mai multe rinduri!, ca USL-u' traieste?! Ca continua partida cu partidu' lu' Ca.-C.-A. Tariceanu?!
  • +5 (7 voturi)    
    Bietu' dr. Ponta, si-a pierdut mintile... (Vineri, 6 februarie 2015, 8:14)

    ofCAER [utilizator]

    Cica: "cel mai frumos si bun proiect politic de dupa '89"!
    Pai proiectu' asta politic, "cel mai frumos si bun", a constat intr-o singura mareata idee: JOS BASESCU!
    Altminteri:
    - revizuirea Constitutiei?
    - regionalizarea Romaniei?
    - independenta justitiei? (Aduceti-va aminte macar de antena3, virfu' de lance la uselei, si voiculescu).
    Ca sa nu mai zic si de faptu' ca de la maretu' USL ne-am procopsit cu 600 de parlamentari...
    "Sictir", dr. Ponta!

    Bibliografie:
    "Sictir" este reprodus dupa lili de mai sus.
  • 0 (0 voturi)    
    Despre ... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 14:20)

    gamoto [utilizator]

    ... morti numai de bine!