Elena Udrea promite dezvaluiri despre politicieni si ziaristi care s-au finantat din banii unor persoane acuzate acum de incalcarea legii

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 4 februarie 2015, 1:06 Actualitate | Politic

Elena Udrea
Foto: Hotnews
Elena Udrea promite seriale cu oameni din politica sau presa care s-au finantat din banii unor persoane acuzate de incalcarea legii si acum expun la televizor "teorii despre justitie, stat de drept sau corectitudinea politicienilor".

"Candva am spus ca "justitie pana la capat" este un principiu eficient doar daca este insotit de adevar pana la capat.

Ma uit la tv si ma minunez! Oameni din politica sau presa, care de-a lungul timpului au venit la mine cu diverse solicitari sau care s-au finantat din banii celor acuzati de incalcarea legii, expun teorii despre justitie, stat de drept, corectitudinea politicienilor etc.

De maine, va promit serial cu fiecare dintre ei
", a scris Elena Udrea pe pagina ei de Facebook, marti seara, in jurul orei 23.00.

























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

4777 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    o mica rugaminte.. (Miercuri, 4 februarie 2015, 1:15)

    exilatul [utilizator]

    termina mai intii "serialul" cu tine si pe urma , la bulau poti sa scrii eventual o carte ( ca toti escrocii din politica ) cu tot ce ai de dezvaluit....si asa vei "impusca" doi iepuri dintr o lovitura : o sa cistigi ( pt prima oara in viata ta ) niste bani cinstiti si vei iesi mai repede de acolo...
    • 0 (6 voturi)    
      Corect exilatule (Miercuri, 4 februarie 2015, 4:10)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Da ea parca e orbita de răzbunare ca un copil mic, a luat ciocanu justiției in mâna si loveste in orice si oricine. Asta nu e apărare , știm cu toții ca nu exista politician curat , deci nu era nevoie sa demonstreze asta. Isi iroseste energia fără sens ...nu-mi place ce face , in stilul asta il prinde din urma pe Vadim , oricum credibilitatea ei e in scădere , poate tăcerea sau negarea era o tactica mai buna . Si daca ar scrie o carte din închisoare , n-as citi-o nici de m-ar plăti cineva . Niciodata n-am înteles cum de a ajuns femeia asta asa sus , pe merite proprii nicidecum.
      • +4 (4 voturi)    
        ei, n-ai inteles! (Miercuri, 4 februarie 2015, 14:19)

        lili [anonim] i-a raspuns lui batmanss

        Dna Udrea ar fi vandut si azi carnati de Plescoi in pietele Buzaului daca nu ar fi fost o blonda frumoasa devenita preferata si protejata unui barbat ajuns Presedintele Romaniei, Traian Basescu!
        Simplu!!!
        Nimic altceva nu o recomanda pentru asa functii inalte in statul roman, la fel cum absolut nimic nu o recomanda pe analfabeta Roberta Anastase sa ajunga al 3-lea om in stat, adica Presedinte la Camera Deputatilor!
        Clientelismul si incompetenta datorita numirilor pe criterii de clientelism politic au atins apogeul in timpul lui Traian Basescu.(nu mai spun de trimiterea ca europarlamentar la Brusselles a analfabetei fiice a Presedintelui Basescu, EBA)
        Acum vedem decontul acelor numiri, aceasta mizerie politica ce colcaie in Romania si inca nu am vazut tot, dezvaluirile dnei Udrea cine stie ce alte matrapazlacuri ne vor mai aduce!
        Succes Dna Udrea, va dorim "succesuri"la dezvaluiri, cum spunea prietena Dvs, EBA !!!
    • -1 (3 voturi)    
      Excelent, iata un politician care-imi place (Miercuri, 4 februarie 2015, 10:35)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Observ ca sunt comentatori PUSI sa spuna ca Udrea nu trebuie sa vorbeasca, sa nu divulge mafia adevarata pana la capat. Adevaratii hoti inca sunt liberi, inca nu sunt pomeniti cautati de DNA. Dar Udrea pentru ca a decis sa spuna cine fura in tara asta, cine conduce din umbra tara, cine profita de banii negri, este sub control judiciar.
      Doar ea poate sa faca lumina, doar ea poate sa ne spuna cum lucreaza mafia politica, tot PDL-ul si nu numai. Doar Udrea este de un curaj maxim, doar in ea cred pana a cum. Restul sunt doar niste mincinosi care fac targuri mizerabile cu DNA ca sa zica ceva de rau despre Udrea, ori asta nu-i justitie, este la nivel de babe si mosi la barfa pe marginea santului. Observati ce gafe face DNA din graba? Asta dovedeste ca este doar o EXECUTIE la ORDIN. Restul e cancan-DNA-SRL.
      • +2 (2 voturi)    
        esti mai mult decit... (Miercuri, 4 februarie 2015, 18:03)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        "jenant"...
        • 0 (0 voturi)    
          jenantA (Miercuri, 4 februarie 2015, 19:32)

          amycus [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

          aceast "admirator" este jenantA
  • +1 (3 voturi)    
    ba, mie-mi place ce face... (Miercuri, 4 februarie 2015, 9:05)

    Lucky1 [utilizator]

    ...la urma urmei, poate, in sfarsit sa faca si lucruri bune.
    Abia astept sa-i aflam pe acesti "oameni de bine" care predica statul de drept dar practica statul corupt.
    Oare, voi sunteti dintre acestia si de aici dorinta sa o amutiti pe mme Udrea????
    • +1 (3 voturi)    
      Nu domnule (Miercuri, 4 februarie 2015, 15:30)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui Lucky1

      Pur si simplu nu este credibila , pt asta. De ce a tăcut pana acum si le spune abia cand e acuzata ? Simt civic zero, cand faci bine doar din dorinta de a te răzbuna ...si eu doresc sa stiu adevarul doar spun ca ea nu-i asa credibila , e subiectiva , s-a trezit cam tarziu .
  • +2 (4 voturi)    
    zgomotul de catuse ii dezleaga limba... (Miercuri, 4 februarie 2015, 13:30)

    lili [anonim]

    Daca ar fi spus toate astea inainte de a avea un megadosar la DNA poate as fi crezut ceva din ce spune, dar acum incoltita de DNA si ramasa fara protectia lui Traian Basescu este evident ca ataca exact cum fac cainii incoltiti, ajung sa-si atace si stapanii!!
    La dezvaluiri, dna Udrea, va dorim succes, spectacolul grotesc din politica romanesca ni se dezvaluie in toata splendoarea lui mizerabila!
    Astia-s oamenii care au ajuns sa conduca Romania, asta-i fauna politica romanesca, aceasta muiere ar fi vandut azi carnati in pietele Buzaului daca nu ar fi ajuns preferata Presedintelui Romaniei, Traian Basescu!
    Bine le face tuturor celor care si-au alaturat chiar si numele de ea, chiar merita sa le faca toate astea, dna Udrea acum va duce intr-un spectacol unic!!!
    Imi pare rau de Dna Basescu, nu stiu cum trece femeia asta la locul ei peste toate mizeriile astea in care e bagat sotul ei, chiar nu merita ea!
    • 0 (0 voturi)    
      mie imi pare rau (Miercuri, 4 februarie 2015, 19:35)

      amycus [utilizator] i-a raspuns lui lili

      in primul rand de mine, pt cei 10 ani furati de camarila basista impreuna cu deontologii si cu telectualii manjiti.
      si am de gand sa-mi cer anii inapoi.