Prima reactie a lui Traian Basescu la scandalul Elena Udrea - SRI: Din 21.12.2014 nu am mai avut nici un fel de declaratii publice si pentru moment nu mi-am schimbat decizia. Imi este tare bine in mijlocul familiei

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2015, 12:27 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Presidency.ro
Prima reactie a fostului presedinte Traian Basescu la scandalul Elena Udrea - SRI a venit luni seara, la solicitarea ziarului Libertatea, insa fostul sef al statului a refuzat sa se implice in acest caz si sa faca vreun comentariu: "Asa cum stiti, din 21.12.2014 nu am mai avut nici un fel de declaratii publice si pentru moment nu mi-am schimbat decizia. Imi este tare bine in mijlocul familiei", a aratat Traian Basescu intr-un email trimis la solicitarea ziarului Libertatea.

Elena Udrea a afirmat luni seara, invitata la Gandul.info, ca i-a spus lui Traian Basescu despre acuzatiile la adresa generalului SRI Florian Coldea, formulate intr-un interviu HotNews.ro, si ca deputatul PSD Sebastian Ghita le-a spus "metaforic" sefilor serviciului, George Maior si gen Coldea, ca i-ar impusca daca i-ar instrumenta fratelui sau un dosar similar cu cazul Mircea Basescu - Bercea Mondial.

Reamintim ca Elena Udrea a anuntat vineri, intr-un interviu pentru HotNews.ro, ca a depus un denunt la DNA impotriva lui Florian Coldea (director interimar SRI). Udrea il acuza pe Coldea ca ar fi instrumentat campania impotriva sa si il acuza ca i-ar fi cerut fostului sau sot, Dorin Cocos, sa ii dea 500.000 de euro lui Sebastian Ghita pentru a-i sustine televiziunea Romania TV. Udrea sustine ca banii au fost dati de Dorin Cocos prin intermediul fiului sau, Alin Cocos.

Sebastiat Ghita "s-a dus la domnul Coldea si domnul Maior si le-a spus ca daca ii fac lui ce i-au facut lui Traian Basescu cu fratele lui ii va impusca", a spus luni Elena Udrea, la Gandul.info.

Aceasta a povestit ca a avut o relatie "oscilanta" cu Sebastian Ghita, mai apropiata inainte de venirea la putere a PSD dar care s-a schimbat dupa ce Victor Ponta a ajuns premier: "Cateodata comunicam mai mult in Parlament, chiar si in afara, in functie de interesul sau de moment, de a da semnale ca e mai apropiat de zona PDL si a presedintelui, fie de a da semnale ca e mai apropiat de PSD si Victor Ponta".

Udrea a sustinut ca Ghita ii povestea "de foarte multe ori" "lucruri din discutiile pe care le avea cu conducerea SRI" si ca stie ca si el are instrumentate dosare.

In acest context deputatul PSD i-ar fi spus acesteia ca i-ar impusca pe Maior si pe Coldea daca i-ar instrumenta un dosar fratelui sau similar cu modul in care a decurs cazul Mircea Basescu - Bercea Mondial.

"Evident era metaforic" si evident ca Sebastian Ghita "va spune ca nu e adevarat", a completat Elena Udrea.

Elena Udrea a mai afirmat luni ca "Toti marii barbati politici ai tarii s-au ascuns pe sub mese".

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

55886 vizualizari

  • +54 (64 voturi)    
    Are dreptate. (Marţi, 3 februarie 2015, 12:32)

    vali47 [utilizator]

    A primit destule reproșuri pentru orgoliile unor colaboratori nu întotdeauna corecți cu el.
    • -64 (82 voturi)    
      Inseamna ca se teme Base de puscarie, e LAS (Marţi, 3 februarie 2015, 13:12)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Daca este adevarat inseamna ca dl Basescu stie ceva si se teme. Inseamna ca stie ca de fapt nu o vor pe Udrea, ci pe d-lui. Sau, inseamna ca s-a folosit de Udrea in toti acesti ani si acum se spala pe maini. Daca ar fi asa, putem deduce ca nu este asa cum il credea lumea si ca este cu totul altfel in realitate. O alta fata urata pe care chiar n-as vrea s-o cunosc, as fi dezamagita. Nu d-lui milita pentru adevar, pentru dreptate? Acum ce face, o lasa pe femeia asta singura? Tot ceea ce i se intampla Elenei Udrea i se trage de la d-lui. Pentru ca 10 ani, doar ea i-a fost scut de aparare, doar ea l-a sustinut onest in cele mai grele momente ale sale.Restul l-au tradat.
      • +9 (31 voturi)    
        Deconspirare (Marţi, 3 februarie 2015, 13:51)

        marki [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        „as fi dezamagită”? Te-ai deconspirat, Cristiann80!
        Perorația ta („s-a folosit de Udrea (...) si acum se spala pe maini”/„milita pentru adevăr, pentru dreptate”/„doar ea i-a fost scut de aparare”,/„doar ea l-a sustinut onest in cele mai grele momente”) dovedește, dacă mai era nevoie, că ești chiar Udrița, în persoană...
        Cruntă dezamăgire, nu? :)
      • +32 (42 voturi)    
        Traian Basescu e cel mai inteligent politician! (Marţi, 3 februarie 2015, 13:53)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Elena Udrea spune ca Maior il sustinea pe Ponta iar Coldea pe Iohannis.
        Inseamna ca l-am votat pe Coldea!...
      • +13 (21 voturi)    
        de ce ? (Marţi, 3 februarie 2015, 14:29)

        cinev@ [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        esti dezamagita cristiann...ca nu ai scris tu textul si ai dat un copy paste fara sa il citesti ?
      • +6 (12 voturi)    
        Nu cumva esti chiar Nuti? (Marţi, 3 februarie 2015, 16:01)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Nu cumva esti chiar Nuti ot Plescoi?

        Zic si eu ... Ca Colonelul. Cum care Colonel?
      • +1 (7 voturi)    
        gogutza (Marţi, 3 februarie 2015, 16:43)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        cand cineva stie ceva, si stie bine, nu e nevoie sa apara la circoteca de pe canalii, in mare parte regizata la comanda.
        deocamdata, de'abia a inceput urmarirea penala.

        un dosar, de la procuratura, nu este un caz gata judecat, cu concluzia vinovat atarnata in coada.
        dosarul este numai un document cu concluzii dupa o ancheta penala. acuzatiile aduse in dosar trebuie probate in curtea de justitie, cu martori, cu probe, unde apararea are drepturi egale cu acuzarea. normal ca si apararea are dosarul sau, are un plan de aparare, cu martorii sai.
        in curtea de justitie este important sa apara adevarul.

        poate ca stadiul actual, al circului indus in presa, nu este momentul potrivit sa spui adevarul.
        acolo, in fatza completului judecatori, acolo este locul.

        deocamdata, nimeni nu a inceput sa se miste pentru a solutiona reclamatia penala a dnei udrea.
        ancheta penala, nu va fi facuta de dna, ci de o procuratura militara, fiind vorba de un inalt ofitzer, cadru militar.
        primul pas ar fi ca dna sa'si decline calitatea si sa trimita plangerea la parchetul militar.
        dece dna temporizeaza, poate siti voi, acuzatorii de ocazie.

        io sunt convins ca base va vorbi la momentul potrivit.

        nu dosarele dnei udrea in cazul gala bute sau Microsoft sunt importante. base n'are treaba cu alea.
        base va trebui sa dea declaratii in fata procuraturii militare, in speta implicarii sri in jocurile politice.
      • 0 (0 voturi)    
        Inseamna........... (Miercuri, 4 februarie 2015, 3:54)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        ca esti stain de logica, şi habar n+ai ce vorbestisau scrii.
    • -19 (31 voturi)    
      lăsați l în pace (Marţi, 3 februarie 2015, 13:47)

      deveselu [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Omul are și asa problemele lui isi pregătește apărare în curând vor începe dosarele sa iasă de la naftalina
  • -50 (70 voturi)    
    i-a pierit piuitul? sa "comenteze" la DNA (Marţi, 3 februarie 2015, 12:37)

    jackalphonse [utilizator]

    ai zice ca sta linistit in sanul familiei, bucuros ca a scapat de astfel de probleme. pe naiba, cred ca nu doarme noptile vazand cum se strange latul in jurul lui. probabil vorbeste la telefon, ameninta si promite cat poate ca sa scape el, fratele, fetele samd.
    udea a inceput sa l ameninte indirect prin presa, scotandu-i numele la iveala. efectul scontat s-a aratat, azi, prima declaratie: "nu vorbesc decat in fata marii adunari nationale". l-a scos din barlog doar putin. udea poate fi bucuroasa, i a atras din nou atentia (l a scos putin din barlog).
    • +35 (51 voturi)    
      unde ai cicit asta ? (Marţi, 3 februarie 2015, 13:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      sta scris la "burtiera" Latrinei 3 ? ac am daut cautare pe google si NIMIC din ce ai postat TU !
      • -6 (12 voturi)    
        oare cine o fi? (Marţi, 3 februarie 2015, 17:45)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Coana Lenuta tocmai ce vorbea de niste barbati puternici care acum se ascund pe sub mese.
      • -5 (5 voturi)    
        mitul cu A3 care dezinformeaza (Miercuri, 4 februarie 2015, 0:25)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        tocmai a fost distrus de actiunile recente ale justitiei. Lucrurile astea pe care se fac acum arestari au fost expuse acum cativa ani de A3. Dar nu am pretentia ca tu sa ai suficienta memorie si sa fii suficient de corect ca sa recunosti ca in vreme ce alte surse de informare de minteau singurii care ziceau adevarul, exact cum e demonstrat acum dupa cativa ani, erau cei de la A3.
        • +2 (2 voturi)    
          tu esti producatorul Latrina 3 ? (Miercuri, 4 februarie 2015, 9:15)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

          sau un consummator de popcorn USLamist ? uite de aceea Romania a stat pe loc..oameni (scuze..animale) ca voi rumega popcorn zi de zi in fata sticlei cu latrina 3..si apoi se intreba what s wrong with you...
    • +18 (24 voturi)    
      se pare ca aveti talent... (Marţi, 3 februarie 2015, 13:48)

      GeorgeDesmets [anonim] i-a raspuns lui jackalphonse

      la povestiri science fiction ,cind nu va luati pastila
    • +8 (14 voturi)    
      Cand nu vorbeste de ce nu vorbeste (Marţi, 3 februarie 2015, 15:45)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Cand vorbeste de ce vorbeste. Esti cel mai obiectiv om de pe acest mapamond.
      • -5 (11 voturi)    
        ce faceti daca l gasesc vinovat?! (Marţi, 3 februarie 2015, 16:30)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui ty

        chiar asa, daca luam in considerare situatia in care base este vinovat corupt dovedit, cum se va schimba viata voastra? serios, reusiti sa absorbiti socul?:)))
        • 0 (6 voturi)    
          daca l gasesti vinovat putin imi pasa (Marţi, 3 februarie 2015, 17:24)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

          In rest iti doresc zile senine.
          • -3 (7 voturi)    
            basescu (Marţi, 3 februarie 2015, 23:23)

            CristinaStanescu [anonim] i-a raspuns lui ty

            " la multi ani ...cu executare ! "
      • +12 (14 voturi)    
        mor latrinele (Marţi, 3 februarie 2015, 18:28)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ty

        de ciuda ca base nu apare in circoteca.
        va depune el marturie, unde trebuie, la momentul potrivit.
        pana una, alta, varanul felix e tot acolo.
        si'i doare. le da multa incertitudine.
        asa va fi si dincolo, cand ghitza va intra la locul potrivit.
        • -3 (9 voturi)    
          Mai nea Pandelica (Marţi, 3 februarie 2015, 19:06)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          deocamdata a dat strechea in toti basistii,mai un Pinalti ,mai un Videanu,mai un Gabriel Sandu si mai nou aleasa inimii lui,insasi Alba ca Zapada,Elena Udrea iar tu te trezesti vorbind de altii,vai de capul tau,esti cam dezorientat!!!
          • +6 (8 voturi)    
            pe etape (Marţi, 3 februarie 2015, 19:44)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

            pana acum o saptamana s'a vorbit de hrebenciuca, adam, etc.

            acum, de sandu, udrea, etc.

            a inceput sa se vorbeasca si de varu jan floshkanian. chitzoiu, rusanu, sunt in cercetari. la fel si chioroiu.
            ajuns la vorbitor cu procurorii, si el va mai da ceva. vor aparea martorii, delatorii, tot ce a fost la herb, ce vedem si'acum.

            s'ar putea ca peste cateva luni, actorii sa fie dr, tonta, amicu' sova, etc.

            iar toate astea, nu vor sterge puscaria lui bonbon, nici nu'l vor scoate pe felix varanu' de la racoare.
            • -2 (4 voturi)    
              evident (Miercuri, 4 februarie 2015, 0:28)

              ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

              inainte de alegeri trebuia sa se vorbeasca de PSD. Dupa alegeri au primit liber sa arate ca PDL-ul e corupt pana la maduva spinarii.
              • +3 (3 voturi)    
                25 de ani in urma ce a fost ? (Miercuri, 4 februarie 2015, 9:18)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

                NIMIC ? Mineriade...multumiri pentru distrugerea Bucurestiului ? ..stanga imprejur pentru rege la Otopeni ?...nea Hrebe...in actiune..si acum DOVEDIT doar ptr paduri ? ...esti atat ignorabt cat si partinic cand e vorba de Jaful National Acoperit de Nea Nelu si nepotii lui Nastase si Dottore
  • +5 (37 voturi)    
    Udrea (Marţi, 3 februarie 2015, 12:38)

    CatalinPetrica [anonim]

    Cred ca Udrea a facut ceva porcarii de l-a suparat tare pe Basescu
    Cred ca a fost suparat tare atunci cand Udrea si-a impus candidatura la prezidentiale in locul lui Cristian Diaconesc, i-a fortat mana lui Base, si nu cred ca ii place asta. Daca obtinea un scor bun la alegeri o ierta, probabil asta a si promis blonda pentru a fi iertata pentru neascultare
    • 0 (0 voturi)    
      ce sa inteleg din comentariul tau ? (Miercuri, 4 februarie 2015, 0:29)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui CatalinPetrica

      Ca dosarul lui Udrea e fabricat de Basescu, sau ca e vinovata, dar daca nu se supara Basescu pe ea nu s-ar fi atins justitia de ilegalitatile ei ?
  • -21 (47 voturi)    
    apropo declaratii (Marţi, 3 februarie 2015, 12:41)

    miha53 [utilizator]

    personajul ar trebui sa dea declaratii la DNA...ca se vor face publice ulterior asta este alta prbl.
    • +8 (16 voturi)    
      La DNA nu faci tu declararii cand iti vine ... ci (Marţi, 3 februarie 2015, 13:52)

      Luke1 [utilizator] i-a raspuns lui miha53

      cand te cheama ei pt asta ...
  • +20 (42 voturi)    
    asa (Marţi, 3 februarie 2015, 12:42)

    amanda13 [utilizator]

    Foarte bine face T. Basescu. A sustinut-o pe tanti atata vreme fara motiv, acum ar fi bine sa o lase sa cada pentru ca macar la final sa scape decent de o piatra de moara!
    • -4 (32 voturi)    
      adica sunteti de acord cu complicitatea lui base? (Marţi, 3 februarie 2015, 13:26)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      nu conteaza ca a sustinut o infractoare cu buna stiinta? daca e vorba de base, complicitatea poate fi iertata? in plus, chiar credeti ca base nu a beneficiat de nimic din furaciunile basistilor de varf, udea si videanu?
      • -5 (21 voturi)    
        Corect (Marţi, 3 februarie 2015, 14:52)

        deveselu [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        Ce se aseamănă se aduna
      • +6 (6 voturi)    
        Complicitatea la ce? (Marţi, 3 februarie 2015, 17:37)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        la ce ma jack...a...ca sa nu continui.
  • -24 (60 voturi)    
    fricosul (Marţi, 3 februarie 2015, 12:44)

    Mazeta [utilizator]

    Dragă Nuţi, eu ţi-am zis: bărbatul însurat tot la familie se întoarce. Traian e foarte fricos. Dacă ţii cu adevărat la el, ia-l cu tine.
    • +9 (41 voturi)    
      o intrebare discreta (Marţi, 3 februarie 2015, 13:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      spune mi te rog (numai mie) esti cumva "pe dos" ? (homo)
      • +2 (32 voturi)    
        inca ma minunez (Marţi, 3 februarie 2015, 13:55)

        nellino [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        de ce nu postezi sub nick-ul "un taran"
        • -5 (23 voturi)    
          @un domn este un slugarnic (Marţi, 3 februarie 2015, 16:11)

          jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui nellino

          va intra zeul la parnaie si sensul existentei basistilor dispare. procesele voastre cognitive incep sa dea conflicte si o sa asistam la odezactivare in masa. este periculos sa crezi intr un singur zeu in mod prosteste si sa vezi ca zeului ii curge sange si bea rachiu
          • +4 (12 voturi)    
            ai dreptate..greu te prinzi (Marţi, 3 februarie 2015, 16:26)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

            INSA cat United shpagas of democracy mai da "doctorate"..avem obiectu muncii...hai cu Dottore jos in februarie...sau hai in Martie !
            • -2 (4 voturi)    
              lasa-ne cu doctoratele (Miercuri, 4 februarie 2015, 0:34)

              ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

              Avem cazuri serioase de coruptie. Sa i se retraga titlul si sa fie pus pe lista rusinii. Dar astia care au furat atatea milioane de euro in timp ce au crescut TVA-ul, au inchis spitale, au scazut salariile, alocatiile si au impozitat pensiile si bonurile de masa, au dublat CAS-ul pentru cei cu 2 locuri de munca, merita inchisi pe viata!
              • +1 (1 vot)    
                Gideo (Miercuri, 4 februarie 2015, 7:41)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

                Pastreaza te pentru Latrina, aici e HN...
              • +1 (1 vot)    
                cand vei gasi ctr Bechtel (Miercuri, 4 februarie 2015, 9:19)

                un domn [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

                iti voi da dreptate...pana atunci esti complice la pierderea lui cu unkiu tau Sova
      • +3 (5 voturi)    
        Si tu esti cumva neo nazi? (Marţi, 3 februarie 2015, 17:38)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ce-are Sulla cu prefectura?
    • +3 (9 voturi)    
      Poate pe grapini? (Marţi, 3 februarie 2015, 15:56)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu te-am vazut sustinand pe nimeni
  • +51 (59 voturi)    
    Ce ti-e cu viata asta... (Marţi, 3 februarie 2015, 12:55)

    Martinezu [utilizator]

    Toti adversarii lui i-au reprosat ca " se baga" din pozitia de presedinte ( e mai bine acum ca Iohannis nu zice absolut nimic de parca e in vacanta permanenta?).
    Acum ca nu mai e presedinte si a declarat ca se retrage cel putin un timp, toata lumea asteapta sa vorbeasca.
    • +49 (57 voturi)    
      presa de 2 bani (Marţi, 3 februarie 2015, 13:21)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      cind vorbeste TB de ce a vorbit , cit a vorbit...samd, daca nu vorbeste iar nu-i bine ca ascunde ceva.

      de fapt e problema presei ca nu mai are ce scrie, nu mai sint subiecte

      lasati omu in pace sa-si traiasca viata asa cum vrea el.
      • -2 (4 voturi)    
        tot basescu (Marţi, 3 februarie 2015, 23:29)

        CristinaStanescu [anonim] i-a raspuns lui mnicku

        citat---" lasati omu in pace sa-si traiasca viata asa cum vrea el." El ne-a lasat sa ne traim viata ? 10 ani din viata noastra , mizerie si hotie ! A ras de noi --SA TRAITI BINE ! Nenorocitul , vedea- l-as impaiat ca pe lenin !
  • -11 (29 voturi)    
    Famiglia e tot ce ti-a ramas (Marţi, 3 februarie 2015, 13:47)

    CICEROnescu [utilizator]

    Nasol e ca usor-usor se cazeaza toata la Jilava.
  • -10 (22 voturi)    
    o femee viteaza si un balaur (Marţi, 3 februarie 2015, 14:06)

    anisca [utilizator]

    Daca e sa aleg din aceasta confruntare pe cine cred,pai eu o cred peElena Udrea si nici un caz nu voi crede de zice secu ca sa o darime, ca a indraznit sa se ia de ei - marii balauri cu 12 capate imaculate.
    Dinsa are dreptate , dar eu asi spune asa:Toti marii barbati politici ai tarii au tabarit pe o femee si asta pentru ca adevarul ustura.
  • -2 (16 voturi)    
    Fiecare lucru la vremea lui (Marţi, 3 februarie 2015, 14:18)

    BEDE [utilizator]

    Inclusiv cariera in politica. Daca Base a inteles ca si-a indeplinit misiunea si e timpul sa se lase de politica, atunci e bine. Daca nu, atunci e mai trist, pt ca atunci cand cineva se straduie sa depaseasca anumite limite in cel mai bun caz ajunge ridicol.
    • -7 (15 voturi)    
      Intreb si eu... (Marţi, 3 februarie 2015, 16:30)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui BEDE

      Apropo de "cariera politica":
      Intreb si eu..."e posibil ca Base sa-si faca partid politic la Jilava?"
      • +5 (9 voturi)    
        PC, Un Fondator e Acolo (Marţi, 3 februarie 2015, 17:04)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        mai vrei INCA Un Partid ?
        • -4 (8 voturi)    
          Ala-i la Jilava ... dupa ! (Marţi, 3 februarie 2015, 18:05)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Ala-i la Jilava ... dupa !

          Dupa cum merg lucrurile, Basescu inverseaza: intai intra la Jilava, apoi reface partidul cu Videanu, Berceanu, Udrea .... si alti "nepatati cale de un deceniu". Plus fratiorul, ginerica....famiglia...
          • +3 (3 voturi)    
            topica si retorica (Marţi, 3 februarie 2015, 18:19)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            sunt in "ebrietate" la Tine, ia niste zeama de varza sa te pui pe picioare (oricum esti varza!!!)
  • -6 (18 voturi)    
    Schimb de ostatici (Marţi, 3 februarie 2015, 14:57)

    M.aura [utilizator]

    Basescu insusi, fratele Mircea, ginerele Radu&comp in schimbul Elenei.
  • 0 (4 voturi)    
    interesant (Marţi, 3 februarie 2015, 16:45)

    nash pandelica [utilizator]

    afara'i vopsit gardul, inlauntru leopardul !

    titlu articolului spune ceva, textul altceva, ne face rezumatul in cazul udrea.
  • -4 (6 voturi)    
    Elena...Elena... (Marţi, 3 februarie 2015, 18:06)

    Lazial [utilizator]

    Iti prevad soarta Iuliei Timisenko...
    • +1 (9 voturi)    
      adică (Marţi, 3 februarie 2015, 18:36)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Lazial

      Crezi că o vor elibera americanii?
    • +4 (4 voturi)    
      Buna gluma, (Marţi, 3 februarie 2015, 19:55)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Lazial

      la fel cum Nastase se pretindea prin Jurnalul National un fel de ... Maniu. Si broasca se umfla, se umfla, pana crapa.
  • -1 (5 voturi)    
    Ce să zică Băse? Ce-a mai zis: (Marţi, 3 februarie 2015, 18:17)

    Kentt [utilizator]

    Un fleac... Am ciuruit tot!
  • +5 (9 voturi)    
    Parca ar fi taica-miu (Marţi, 3 februarie 2015, 18:33)

    Trojan.H [utilizator]

    Nu stiu bah, descurcati-va!
  • -1 (9 voturi)    
    La Famiglia (Marţi, 3 februarie 2015, 21:10)

    Gigi Kent [utilizator]

    Il Capo di Tutti Cappi s-a retras (obligat de Constitutie). Spera ca daca va pastra tacerea fostii lui locotenenti se vor sfasia intre ei. Greu de crezut ca nu va fi chiar el vizat in curand. Stie prea multe iar cea mai buna arma a locotenentilor impotriva sa este sa atace primii. Unul dintre locotenenti inca mai spera sa-l utilizeze impotriva celuilalt (celorlalti). Stie insa ca daca Il Capo nu va reactiona la timp vor cadea amandoi pe rand.

    Orice om intreg la cap si nevinovat in locul domnului Coldea in acest moment s-ar autosuspenda pana cand situatia s-ar clarifica iar minciunile "inculpatei" Udrea ar fi devoalate. In schimb Coldea se bucura de nou dobandita functie si ii transmite comisiei parlamentare sa-l audieze putin mai tarziu ca nu are timp. Nu am in acest moment absolut nici un dubiu ca dl Coldea nu e curat. Si e foarte grav.
    • +2 (6 voturi)    
      kentane (Marţi, 3 februarie 2015, 23:15)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      sa'i fereasca sf. sisoie can' va reveni voda lapusneanu !
      multe capete vor sta in tzepe.. promisese el niste tzepe, acum zece ani,
      fiecare lucru la vremea lui.
      aveti grijja ce va doriti ! :))
  • +1 (1 vot)    
    repere (Miercuri, 4 februarie 2015, 11:31)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ca ziaristi, comentatori si politicieni nu au repere in dezbaterea publica devine tot mai clar .
    Fara Basescu care sa dea repere la 18:30 toata media si politica nationala au devenit ANTENA 3.

    Basescu va face ceea ce trebuia sa faceti dvs., media. Sa dezvoltati societatea civila, si puneti indiscutie controlul societatii asupra institutiilor de forta.

    Cat a fost presedinte a dezvoltat institutiile de forta pentru ca era nevoie.
    Cand a plecat a avertizat ca sunt prea puternice si ca este nevoie de control.

    Cand va dori sa vorbeasca, o va face ca sa mai intareasca o parte a societatii, pe noi cei carora dvs le impuiati capul.

    Elena Udrea este prima reactie violenta a unui acuzat impotriva unor institutii prea arogante. Foarte diferita de a celorlalti acuzati. Daca este suspectata de coruptie, nu inseamna ca nu stie ce spune. Ci doar ca si politicienii, la fel ca institutiile, se cred infailibili si nu si mai pun problema legalitatii in exercitarea functiei.

    Media nici nu viseaza sa deceleze probelemele...
  • 0 (0 voturi)    
    Mr, Prez, (Miercuri, 4 februarie 2015, 14:06)

    John M. [utilizator]

    Take some time out, but remember, we need you to take Romania to the course of civilization. Otherwise this proud and independent nation will be lost to corruption.
    Sicerely yours.
  • 0 (0 voturi)    
    Sef de Stat (Joi, 5 februarie 2015, 11:33)

    Mirciuc [utilizator]

    Stimabililor cind veti inceta sa folositi sintagma "sef de stat" in loc de presedintele României. Constitutia in vigoare nu contine aceasta sintagma, si deci folosirea ei este improprie si chiar daunatoare trensmitind un mesaj subliminal totalmente ERONAT.