VIDEO Klaus Iohannis a transmis un mesaj video de Anul Nou: 2015 sa fie inceputul acelei Romanii a normalitatii pe care cu totii ne-o dorim!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 31 decembrie 2014, 12:43 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis
Foto: captura facebook
Presedintele Klaus Iohannis le-a transmis romanilor un mesaj video de Anul Nou,inregistrat in curtea Palatului Cotroceni, in care spune ca "2015 sa fie inceputul acelei Romanii a normalitatii pe care cu totii ne-o dorim! Sarbatori fericite si la multi ani!".

Mesajul de Anul Noul al lui Klaus Iohannis
aici.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

15233 vizualizari

  • -14 (62 voturi)    
    plusuri și minsuri (Miercuri, 31 decembrie 2014, 13:06)

    Mazeta [utilizator]

    Plusuri:
    - mesajul este înregistrat în aer liber, ceea ce dă o notă de prospețime și impresia de schimbare
    - de toate pentru toți, fiecare înțelege ce vrea

    Minusuri:
    - cadru neinspirat
    - omul citește foarte prost de pe prompter
    - aer de înmormântare
    • +16 (24 voturi)    
      Resident troll (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:03)

      JohnR [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeto, nu esti tu cumva "unofficial resident troll" la Hotnews? Ca prea ai tu primul cuvant publicat la toate articolele. Bine ca nu il ai si pe ultimul, din fericire... Nu te chinui sa raspunzi la intrebare, e retorica.
      • +13 (15 voturi)    
        Eu ma gândeam (Miercuri, 31 decembrie 2014, 21:40)

        batmanss [utilizator] i-a raspuns lui JohnR

        ca "mazeta" lucrează de fapt acolo si baga paie pe foc pe forum pt ca Hotnews sa aibe mai multi cititori. Un actor , tipul .
        • +4 (8 voturi)    
          Punct ochit, punct lovit.... (Joi, 1 ianuarie 2015, 5:31)

          Cadillac [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

          Da, 'mazeta' e pe statul de plata!

          Fitilistul caporal sau sergentul Fumigena; cu cit mai multe click-uri, cu atit mai multi 'arginti' pentru 'mazeta' et co.

          La Multi Ani, tuturor!
          • +2 (4 voturi)    
            De acord! (Joi, 1 ianuarie 2015, 15:14)

            Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Cadillac

            Daca normalitatea insa inseamna Mihalache sau Scutaru, niste rusofili dovediti, multumesc dar nu ma bag...
    • -10 (24 voturi)    
      mazeto (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:28)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      E prima data cand iti dau dreptate.
    • +16 (22 voturi)    
      Gandesti, de parca ar gandi prompterul pentru tine (Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:43)

      ddutz [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu a facut nici-o impresie ca ar citi de pe undeva. Dar urarea cu "normalitatea" scartie.
      Normal nu e sa ai consilieri cu pedigri de ogar, si nici purtatoare de vorbe, care nascoceste vorbele, nu le transmite. Sau poate o fi transmis gandurile safului despre draperii ?!
    • -13 (19 voturi)    
      plusuri (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:31)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Presedintele Romaniei a transmis un nou mesaj romanilor prin presa straina.
      • +11 (15 voturi)    
        Pai...exista presa in Romania??? (Miercuri, 31 decembrie 2014, 21:24)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        I mean reliable?
    • -14 (20 voturi)    
      explicatia... (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:42)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ...tb cautata in calitatea de "guvernator" a lui Iohanis: el nu este accountable catre romani ci raspunde direct la comenzile celor care l-au impus din exterior.(filonul germanic al EU)
      • +8 (14 voturi)    
        Daca te uiti in trecut, mai bine (Miercuri, 31 decembrie 2014, 21:27)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

        Guvernator Neamt decat Cuceritor Phutin...adica un mujic pitic cracanat si nebun.
      • +6 (8 voturi)    
        bine (Joi, 1 ianuarie 2015, 2:18)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

        ar fi, mai camarade, dar de fapt el raspunde direct la comenzile celor care l-au impus din interior- filonul varanic al romaniei.
    • +10 (12 voturi)    
      Da, ma (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:34)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Era mai bine daca iesea Inconstientu', prea-iertatorul de plagiatori.
    • +6 (10 voturi)    
      Crezi ca e ca la voi la bolshevici? (Miercuri, 31 decembrie 2014, 18:55)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Multa vodca si schelalaieli neinteligibile? Offf, cand o sa inveti si tu sa fii civilizat? Iti urez asta pt anul care vine.
  • +10 (18 voturi)    
    Multumim dar, (Miercuri, 31 decembrie 2014, 13:58)

    vali47 [utilizator]

    Parca nu mai suntem siguri ca Iohannis va face acea schimbare care sa inlature hotii si impostorii.
    • -7 (9 voturi)    
      pt multumim dar (Joi, 1 ianuarie 2015, 13:08)

      consting [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      ai scris ca sa nu taci. abia s-a instalat si arunci cu noroi. spune-mi. sau nu iti spun eu. ponta ar fi inceput prin aruncarea pe tambal a saltelei nu a batistei. apoi pesedistul care n-ar mai fi vrut sa auda de dna in fiecare dimineata si-ar fi frecat mainile precum omul preistoric betele pt foc. asa ca nu mai vb ca te demasti. psedist antidemocratic ce esti.
  • +15 (19 voturi)    
    normalitatea lor nu e si a mea.... (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:26)

    dadan [utilizator]

    Sper ca Iohannis sa inteleaga ca normalitatea oamenilor simpli nu e aceiasi cu normalitatea borfasilor din parlament si a incompetentilor din guvern ... altfel traim iar linistea din vremea lui Ilici cand se fura ca in codru si populatia simpla traia de pe o zi pe alta ... Nu vreau sa fac premonitii dar unora o sa le fie dor de Base care iesea public si il condamna pe Pontache cand facea o magarie ca si asta cu ordonanta plagiatorului....tare mi-e ca nu dureaza mult pana cand plagiatorul&co o sa se replieze si o sa reinceapa atacurile punandu-l pe Ioahannis in difficultate , testandu-i cu fiecare derapaj limitele iar cand acesta va lua pozitie o sa fie pus la colt cu amenintari sau atacuri ale televiziunilor...
    Nu vreau sa fiu pesimist sau rau voitor, il creditez pe Iohannis cu bune intentii dar cu borfasii nu trebuie sa fii prieten - pesedistii se repliaza si studiaza inamicul, punctele slabe... sa nu creada intr-o colaborare oneste cand e vorba de borfasi si infractori
    • +4 (8 voturi)    
      PSD - borfasi si infractori (Miercuri, 31 decembrie 2014, 22:07)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      Corect. Ai pus punctul pe i, Asa imi par si mie...
    • -2 (4 voturi)    
      Subscriu (Joi, 1 ianuarie 2015, 15:25)

      justitiaru [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      Nu cred şi nu-l pot acuza pe PONTA de rele tratamente faţă de Iohanis, şi viceversa lui Iohanis faţă de Ponta. Până acum consider că discuţiile dintre cei 2 se poartă în limita normalităţii, şi iar consider că pentru Iohanis este mai de preferat un guvern social-liberal decât un guvern BĂSIST
  • -3 (7 voturi)    
    Este (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:28)

    SRA [utilizator]

    Excelent si prudent, anul 2015 corespunde asteptarilor !

    Klaus IOHANNIS a inteles apprentisajul in SUA.

    Suntem parteneri, unul pentru toti, toti pentru unul.

    Dusmanul LUMII este RUSIA - PUTIN !

    A fost si este !

    NU POPOUL RUS !

    A fost si este !
  • +12 (18 voturi)    
    regret (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:36)

    verucu [utilizator]

    Oare o fi normalitate OUG care permite renuntarea la doctorat ?
  • +13 (17 voturi)    
    da (Miercuri, 31 decembrie 2014, 14:46)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    normalitatea si linistea lui iliescu, in al carui birou s-a asezat.
  • -2 (18 voturi)    
    MRU - lobbistul fracturarii si a cianurarii (Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:13)

    alex4321 [utilizator]

    MRU - lobbistul fracturarii si a cianurarii

    a fost pus de Iohannis - consilier prezidential

    Asta e adevaratul mesaj de Anul Nou dat de Iohannis !
    • 0 (8 voturi)    
      decit (Joi, 1 ianuarie 2015, 2:19)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui alex4321

      postac national comunist, adica ceausist, mai bine lobist. Mai bine orice decit ceuasist, mai baiatule.
  • +2 (14 voturi)    
    Herr Praesident... (Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:29)

    kripton [utilizator]

    Va doresc un An Nou cu pace si prosperitate pt poporul Dvs,nu pt partidele politice din spatele Dvs
    [de care sa se aleaga praful cat mai repede...]
    Nu exista preocupare pt fericire personala la un Presedinte responsabil,cand poporul este nefericit din cauza tagmei jefuitorilor.
    Cea mai fericita perioada din istoria romanilor a fost cand la comanda era un Rege German
    Azi avem un Presedinte German. Asteptarile sunt uriase. Sper sa confirmati. Prosit !
  • +22 (24 voturi)    
    Draga d-le. Iohannis, (Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:35)

    mcv [utilizator]

    Deoarece vorbiti "in general", nu-mi pot da seama daca Romania pe care d-voastra o visati , coincide cu Romania pe care as dori-o eu. Asadar, nu stiu daca sa zic Doamne ajuta sau Doamne fereste!
    Totusi, ceva pot sa va spun in legatura cu acest mesaj: nu-mi doresc o Romanie in care presedintele meu sa citeasca de pe prompter atunci cand imi face o urare. O biata urare, d-le. Presedinte, si pe care s-o faca si atat de prost! Vreau sa vorbeasca liber daca poate, sau sa-si tina biletelul in mana, cinstit, pe fata. Nu vreau un presedinte care sa ma-nsele! Totusi, apreciez faptul ca n-ati transmis acest mesaj de la Antena 3! Va doresc un an bun pe care sper sa nu-l incepeti totusi, luptand cu perdelele doamnei Tatiana sau cu magulirea domnului Duda.
    Sunt multe de spus, dar acum n-am timp. Va urma...
  • +11 (19 voturi)    
    Mi-e teama (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:23)

    trigger [utilizator]

    ca nu cumva domnul președinte sa facă referire la "normalitatea" pe care si-o dorește victor monta...

    PNL si-a luat teapa de la PSD si monta a ajuns premier...
    PDL si-a luat teapa de la PNL si mutu a ajuns președinte doar pentru ca monta a fost contracandidat...
    Cu alte cuvinte PNL si PSD au obținut ceea ce au pus la cale odată cu formarea USL.

    mai lipsește ca cei doi sa înceapă sa fredoneze: romani, ce bine ne pare ca ați luat teapa ! ( ca sa nu zic ca ne-am luat altceva...)
    • +4 (6 voturi)    
      Mi-e teama ca asa este! (Joi, 1 ianuarie 2015, 12:11)

      Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui trigger

      Si simbolistica spune acelasi lucru: Iohannis s-a instalat in biroul ucigasului de Iliescu, a dat biroul lui Basescu unui personaj dubios anti-justitie si antiamerican, nu discuta miscarile pe care le face cu presa, are pretentia sa-i fie acceptate si punct! Iohannis este omul lui Voiculescu si criticile incep sa apara inclusiv din Germania!
  • +2 (10 voturi)    
    Sanatate va dorim din Canada (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:41)

    Dorel_S [utilizator]

    Domnule Presedinte multa sanatate si fericire va dorim din Canada.

    Noi Diaspora suntem alaturi de Dumneavoastra !

    An nou fericit in 2014.
  • +9 (11 voturi)    
    Pana acum... (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:06)

    Danela Diana [anonim]

    Pana acum doar vorbe, insa mai speram inca la o viata mai buna la propriu in Romania. Prin munca si corectitudine!
  • +12 (14 voturi)    
    succes :) (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:09)

    den [utilizator]

    nu imi place la iohannis subtilitatea din discurs...inceputul "normalitatii" a fost dorit inca din `89. a inceput sa se concretizeze dupa 2004 , trebuie doar sa aveti grija cum "doriti" sa se normalizeze lucrurile in aceasta tara. La multi ani romani!!!
    • +1 (3 voturi)    
      normalitate (Joi, 1 ianuarie 2015, 8:47)

      smp [utilizator] i-a raspuns lui den

      De acord cu dumneavoastra, dar situatia normalitatii era doar "potentiala" si de cele mai multe ori doar mimata. Trebuie multa vointa sa te comporti normal, mai ales pentru politicieni! Din fericire insa faptele spun cu mai mult mai mult decat cuvintele!
  • +4 (14 voturi)    
    OH. (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:21)

    letsoc [utilizator]

    Tara este condusa de PONTA si sleahta lui . Discutia face to face la Cotroceni a fost : nea IOHANNIS , tine de sase ca sa facem noi ce vrem . Si uriasul PNL a pus boticul la smantana . Va urma cel putin cinci ani de prada . Noroc ca-s prea batran . Cu stima , NC .
  • +7 (11 voturi)    
    Tovarasi de drum, Tariceanu si Klaus! (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:51)

    hotnewsfil [utilizator]

    In timpul unei confruntari pre-electorale, lui Ponta i s-a nazarit ca Iohannis, cu privirea atintita pe in tavan, i-ar fi adesat una, max. doua vorbe nereverentioase, si i-a cerut ferm,sa fie la fel de umil ca atunci cand erau singuri in biroul premierului - atunci cand l-ar fi rugat sa ii faca rost de un post in guvern.
    Pentru prima data s-a aflat public, in acest fel, de intalnirea respectiva a celor doi protagonisti.
    Nu s-a aflat probabil niciodata fiindca intalnirea n-a avut o urmare favorabila lui Klaus.
    Desigur, Klaus a fost ofensat, inca o data de Ponta (prima data cand nu l-a facut vice-premier), si astfel, neamtul tenace i-a promis-o dambovitanului, in gand.
    Intr-un alt moment "istoric', un alt personaj, care era garat pe o linie moarta, din triajul unei gari parasite - Tarceanu -, s-a prezentat umil, cu umerii incovoiati, la Palatul Victoria, la o intalnire cu pe atunci pre-puternicul premier, cu rugamintea sa ii gaseasca un rost cat de micut in politica.
    Acest al doilea vizitator a fost mai norocos decat Klaus : a primit in dar partiduletul PLR, daca face ce i s-a cerut in schimb. Cei doi au batut palma.
    Intaratat de jignirile pe care i le-a adus Ponta, Klaus si-a facut un plan de razbunare, intocmit riguros, nemteste , care i-a reusit 100% in 16 Noembrie, via episodul hazliu Antonescu.
    Ponta a constatat ca 'motanelul aparent bland Klaus are ghiare letale, si i-a prins frica, nu stie incotro s-o apuce, neavandu-l acum proape (fizic) nici pe guru Hrebenciuc. Tata socru s-a dovedit a fi un duhovnic neputincios., prea mic pentru un razboi atat de mare.
  • +9 (13 voturi)    
    voi ce spune johannis când voi vedea în pușcărie (Miercuri, 31 decembrie 2014, 19:19)

    visio [utilizator]

    criminali precum Ion Iliescu (pt decembrie 1989 și mineriade), adrian năstase pentru jaful național (industrie și flotă), Ponta victor pentru plagiat!
  • +5 (7 voturi)    
    opinie (Miercuri, 31 decembrie 2014, 20:17)

    Bogdan2014 [utilizator]

    Sunt de acord ca la evaluarea unei situatii trebuie sa vezi si plusuri si minusuri.
    Cred ca ne ocupam prea mult de schimbarea de forma: am schimat biroul, am schimbat locul din care trimitem mesaje, se pare ca vom schimba covoarele, nu intram in polemici etc.
    Asa vrea sa vad o luare de atitudine pe probleme importante. Cu argumente, pro sau contra.
    Nu este acceptabil din partea unui presedinte al unei tari europene (by the way, drapelul UE nu mai apare?) ca, in conditiile in care declari ca educatia este prioritate nationala, TREBUIE sa ai o parere despre aceasta OUG. Si, mai mult, este oligatia ta constitutionala sa ai pareri.
  • +11 (17 voturi)    
    Stimati jurnalisti de la HOTNEWS (Miercuri, 31 decembrie 2014, 20:22)

    mopsu [utilizator]

    tin sa va multumesc pentru articolele din anul 2014, sa va urez un sincer LA MULTI ANI si va doresc sanatate, mai ales sanatate , iar in 2015 sa ne bucurati cu alte si alte adevaruri pe care noi cei obisnuiti nu le putem afla decat prin intermediul dvs. LA MULTI ANI
  • +9 (11 voturi)    
    Normalitatea (Miercuri, 31 decembrie 2014, 22:11)

    CititorulComentator [utilizator]

    Începe cu Mihalache...mda, domnule Iohannis, măcar nu ne insultați inteligența...
  • +6 (8 voturi)    
    aiureli (Miercuri, 31 decembrie 2014, 23:22)

    Cobra_Ro [utilizator]

    Sa terminat cu hotiile si nu mai sunt probleme? Ce liniste,ce normalitate vrea adica sa lasam hotii in pace sa fure? CRED CA OAMENII DIN JURUL LUI SI SE OCUPA DE COMUNICARE ,SUNT FIE TAMPITI FIE RAU INTENTIONATI...
  • +4 (6 voturi)    
    Au aparut noi meserii! (Joi, 1 ianuarie 2015, 7:25)

    hotnewsfil [utilizator]

    Artizanii confectioneri de sefi!
    Clasic, sefii erau confectionati de catre oratori si de catre condeierii cu renume.
    Acum, sefii sunt confectionati de catre artistii facebook-ului.
    In curand, vor apare companii care sa aiba scris pe firma : 'confectionam sefi de toate nivelurile, folosim exclusiv facebook!'.
  • +5 (7 voturi)    
    Blitzkrieg si ingratitudine! (Joi, 1 ianuarie 2015, 8:17)

    hotnewsfil [utilizator]

    In vara lui 2012, conform unui plan sintetic intocmit de Felix, USL a luat o serie de masuri ultra-concentrate pe parcursul a doua-trei zile, prin care a indepartat de la putere PDL. A fost un Blitzkrieg, o lovitura de stat, cu respectarea constitutiei. A fost o miscare politica uluitoare, organizata perfect de catre juristii USL, desfasurata 'peste noapte'. O astfel de miscare politica, uluitor de rapida, a fost si parvenirea lui Klaus Iohannis, din pozitia de 'om de incredere a presedintelui PNL - Crin Antonescu - , in pozitia de presedinte al Romaniei. Iohannis a povestit cum Antonescu l-a vizitat la Sibiu, in urma cu doi ani si i-a propus sa intre in guvern. Propunerea i-a convenit lui Klaus (probabil se potrivea cu aspiratiile sale de parvenire politica). Propunerea a cazut, dar Klaus a intrat in PNL, a ajuns rapid vice-presedinte, omul de incredere al lui Crin, pana in urma cu sase luni, cand Klaus 'a dat loviura' : l-a detronat pe Crin printr-o miscare rapida, ingenioasa, din care Crin nu s-a dezmeticit pana azi. Klaus a anuntat atunci ca va candida la postul de presedinte si ne-a asigurat ferm ca va castiga confruntarea cu Ponta. PSD si Ponta nu l-au luat in serios. Aveau milioane de sustinatori, aveau puterea totala, politica si administrativa. Spre uluirea generala, Klaus a ajuns presedinte, cu o majoritate zdrobitoare. Klaus l-a tratat pe Crin cu superioritate, ca pe un neadaptabil , ca pe un depasit politic, nu i-a mai 'acordat' atentie 'la vedere!'. Crin, aproape ca trezeste compasiunea cetatenilor, pentru prabusirea sa violenta, de pe pozitia de presedinte al PNL si de la siguranta (timp de trei ani), ca va fi presedintele tarii, pe farasul PNL, silit sa asiste neputincios cum i se trage presul de sub picioare. Cum sa fie calificata miscarea abila, de Blitzkrieg, a lui Klaus? De 'jucator' sau de 'moderator' cu manusi de catifea? In privinta relatiei cu prietenul sau Crin, deja romanizatul Klaus poate fi etichetat 'ingrat'?
  • +2 (6 voturi)    
    Bine ca nu ne=a trimis o carte postala! (Joi, 1 ianuarie 2015, 11:19)

    Je__ [utilizator]

    Nu de alta....dar pare in stare.
  • 0 (6 voturi)    
    mesaj iohanis (Joi, 1 ianuarie 2015, 12:42)

    consting [utilizator]

    Iohaqnis este omul potrivit la timpul potrivit. spre deosebire, arogatul si ingamfatul ponta nicvi daca se naste a 2-a oara n-ar putea sa transmit un asemenea mesaj. ma repet cu chiar daca supar. ponta e produsul unor comunisti notorii la fel cum e partidul din care provine.
  • -7 (7 voturi)    
    Normalitate vreau ! (Joi, 1 ianuarie 2015, 15:18)

    justitiaru [utilizator]

    Mesajul a fost unul de bun simţ şi-l apreciez ca atare. Am simţit că este unul NORMAL şi nu unul forţat. Sper să fie bine deşi nu a avut votul meu !
  • +2 (4 voturi)    
    cu parere de rau constat (Joi, 1 ianuarie 2015, 17:05)

    victor L [utilizator]

    ca dl Iohannis este la nivelul discursului practicat de orice Gîgă ajuns la putere: vrea un "nou inceput", adica lumea sa inceapa odata cu el, vrea ca "2015 sa fie inceputul acelei Romanii a normalitatii pe care cu totii ne-o dorim".
    Nu sinteti credibil, dle Iohannis: daca Romania pe care v-o doriti este cea din vara lui 2012 si mai apoi, atunci majoritatea nu ne-o dorim.
    Cum sa avem incredere in "Romania lucrului bine facut" cind ati participat cu sirg la demolarea statului de drept? doar pentru ca voiati sa demiteti presedintele care statea in calea hotilor, ce stateau alaturi de actualul presedinte.
    Va trebui sa limpeziti citeva actiuni din trecut pentru a fi credibil, dle presedinte (ca traitor de-o viata alaturi de alti nemti, şvabi din Banat, stiu ce inseamna lucrul bine facut si magariile la care se pot preta.)
  • +6 (8 voturi)    
    normalitatea stergerii postarilor incomode (Joi, 1 ianuarie 2015, 17:13)

    rollotomasi [utilizator]

    "a normalitatii pe care cu totii ne-o dorim"

    Va intreb, Dl. Presedinte, este normal sa stergi urmatoarea postare de pe propriul cont de facebook :

    ,,Mulțumesc Revistei 22 pentru scrisoarea deschisă pe care mi-a adresat-o în numele unui grup de intelectuali. Îi asigur pe semnatarii ei că rămân credincios promisiunilor și angajamentelor pe care mi le-am luat față de românii din țară și din străinătate. Acest lucru se va reflecta în toate deciziile mele, inclusiv în privința echipei de consilieri”.

    Asta e normalitatea pe care v-o doriti dl. Presedinte ?!