VIDEO Klaus Iohannis a participat, alaturi de sotia sa, la slujba de Craciun de la o biserica din Sibiu

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 25 decembrie 2014, 12:57 Actualitate | Politic

Presedintele Klaus Iohannis a participat, joi dimineata, alaturi de sotia sa, Carmen, la slujba de Craciun de la o biserica din municipiul Sibiu, el urandu-le romanilor "Craciun fericit!".

La intrarea in Biserica parohiala romano-catolica "Sf. Treime" din Sibiu, Klaus Iohannis le-a urat romanilor "Craciun fericit", refuzand sa raspunda la intrebarile jurnalistilor care il asteptau, relateaza Mediafax.

Dupa terminarea slujbei, seful statului a iesit din biserica alaturi de sotia sa, Carmen, el fiind aplaudat de mai multe persoane.

Iohannis a mers apoi sa joace tenis la un club din oras.

Presedintele a ajuns la Sibiu inca de marti seara, cand a participat la slujba din Ajun.

Iohannis a oferit, in Ajunul Craciunului, o tableta unei adolescente de 14 ani a carei mama este plecata la munca in Italia, pentru ca fata sa poata vorbi cat mai des cu familia sa pe Skype, seful statului postand un filmulet pe Facebook.
























Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

6578 vizualizari

  • -12 (16 voturi)    
    In fiecare zi pe sticla (Joi, 25 decembrie 2014, 13:28)

    ty [utilizator]

    dupa modelul ponta. Lucru bine facut. In rest semneaza ca primaru.
    • +4 (10 voturi)    
      i-auzi! (Joi, 25 decembrie 2014, 14:13)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ty

      te pomenesti ca madam macovei, udroaia sau basexu ori fi stat ascunsi, sa nu le vaza lumea fetele! asta macar e decent, nu-si da poalele peste cap ca simpatiile tale! cat despre semnat, asta e o simpla afirmatie gratuita, care in loc sa loveasca imaginea lui Johannis o umple de rahat pe a celor de teapa ta.
      • -2 (4 voturi)    
        de (Joi, 25 decembrie 2014, 23:38)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        cind sint mialache si muraru consilieri la cotroceni, v-a crescut tonusul la tastat. Degeaba, tot clone taricene sinteti.
    • -4 (6 voturi)    
      in fiecare zi o sticla (Joi, 25 decembrie 2014, 15:25)

      amycus [utilizator] i-a raspuns lui ty

      si o declaratie scrantita.
      asta-i sigurul model care va satisface.
      • +2 (4 voturi)    
        Inteligenta dumneavoastra sclipitoare (Joi, 25 decembrie 2014, 19:37)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui amycus

        precum si bunul simt trebuiesc apreciate la justa lor valoare.
  • +4 (10 voturi)    
    lui tY (Joi, 25 decembrie 2014, 14:25)

    rados [utilizator]

    Vorbesti ca sa n-adormi"! El alearga dupa presa ori este vanat dupa obiceiul impamantenit in media si politica romaneasca! Vrei sa gasesti nod in papura, dar se vede ca habar n-ai ce spui! Gandeste, informeaza-te si pe urma da-ti cu presupusul!
  • 0 (8 voturi)    
    Pentru srpc si rados (Joi, 25 decembrie 2014, 17:01)

    ty [utilizator]

    Imi doresc ca Iohanis sa fie un presedinte cu mult mai bun decat toti cei avuti dupa 1989. Are aceasta oportunitate.
    Asta nu ma opreste ca sa constat ca alearga sa fie pe sticla zilnic ca ponta si face darurui cu camerele in spate ca Iliescu. Fie vorba intre noi el a fost cam stangaci in episodul tabletei. Aceste lucruri mie imi displac.
    Va doresc Craciun fericit.
    • +2 (4 voturi)    
      Okay ty ! (Joi, 25 decembrie 2014, 20:34)

      GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui ty

      Suferi inca de acuta intoxicare din trecut, dar sper ca in scurt timp o sa-ti treaca! PRESEDINTELE(oricare presedinte) este o persoana publica de prim rang a carei viata pubica si privata este de interes public! Asa ca vrea sau nu vrea, ii place sau nu, viata PRESEDINTELUI este "pe sticla"! Mica si insignifianta "diferenta" este data de comportamentul PRESEDINTELUI, de natura vorbelor&faptelor pe care acesta le spune si le face in spatiul public! Si daca intr-un anume context este cam emotionat(ca un om!) si "cam stangaci"(ca un om!), astea pot sa-ti displaca - de gustibus non disputandum - dar nu justifica asertiunea "ca alearga sa fie pe sticla ca ponta"!
      Daca ar introduce un "embargou" asupra stirilor si ar impune "o filtrare" severa a acestora catre mass-media ti-ar place mai mult?!
      • +1 (1 vot)    
        Apreciez in parte cele scrise de tine (Vineri, 26 decembrie 2014, 17:42)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui GRANDFATHER

        Esti primul de pe aici care vine cu ceva argumente.
        Cuvintele: "Suferi inca . . . " elegant spus sunt fara rost din moment ce ai argumente pentru a ma combate.
        Presedintele ca persoana publica de prim rang trebuie sa fie foarte atent la actiunile si gesturile sale. Daca in anumite momente este "cam stangaci" este pentru ca simte ca gestul sau normal din punct de vedere uman ca presedinte nu ar trebui sa fie facut public. O donatie a presedintelui poate fi facuta fara nici un "embargou" sau "o filtrare" ci pur si simplu fara camere.
        Au fost si alti presedinti despre care nu se aflau vesti zile si saptamani in sir fara ca acestia sa se inchida in birou. Nu vad de ce despre presedintele Iohanis trebuie sa apara zilnic stiri minore sau a caror desfasurare va vea loc peste o luna de zile. El azi se bucura de sustinerea a 60% dintre romani. Astfel de stiri nu fac decta sa se faca mai repede uitata bataia crunta data de romani lui ponta psd.
        Apreciez ca presedintele Iohanis nu este sfatuit corect. Consilieri lui vor sa se faca prea grabnic remarcati.