Mihai Tudose, propus ministru al Economiei, intrebat daca va face fata functiei: "Un metru noua's'opt, o suta de kile, cred ca fac"

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 14 decembrie 2014, 17:58 Actualitate | Politic

Mihai Tudose
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Mihai Tudose a fost intrebat, duminica, inainte de CExN, daca va face si functiei de ministru in Guvernul Ponta 4, in conditiile in care e si deputat si presedinte al PSD Braila, el raspunzand: "Un metru noua's'opt, o suta de kile, cred ca fac".

Mihai Tudose va fi propus ministru al Economiei in guvernul Ponta IV. 

Intrebat daca va face si functiei de ministru in Guvernul Ponta 4, in conditiile in care e si deputat si presedinte al PSD Braila, functie recent obtinuta, el raspunzand: "Un metru noua's'opt, o suta de kile, cred ca fac", potrivit Mediafax.

"Nu e sport individual, e sport de echipa si intr-o parte si in alta", a adaugat Tudose.

Duminica dupa-amiaza au aparut informatii pe surse care acreditau ideea ca Mihai Tudose va prelua ministerul Economiei, care initial revenea PLR.

Aceleasi surse aratau si faptul ca PLR va avea un minister al Energiei, care va comasa si IMM-urile, portofoliou ce va reveni lui Andrei Gerea.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

4155 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    rudimentar (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:06)

    tenere [utilizator]

    cam asta e tot ce le-a ramas celor de la p$d, impresioneaza prin imensitatea prostiei si a lacomiei

    poate poate intr-o zi scapam de ei, de tot, perioada asta ar fi foarte buna pentru curatenie
  • +12 (12 voturi)    
    Marii mistocari ai natiei (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:07)

    fdaniel [utilizator]

    Asta e din ciclul "sa-mi numerel ouale" si alte mistocareli si mitocanii politice (am vrut sa zic PSD-iste dar e general valabila).

    N-au invatat nimic din aprecierea pe care votantii, satui de glumite la maxim si performante la minim, i-au transmis-o lui Iohannis si care la intrebarea de mai sus ar fi raspuns Da sau Nu... si atat :)
  • +12 (12 voturi)    
    "Un metru noua's'opt, o suta de kile..." (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:11)

    ofCAER [utilizator]

    Deci nimic despre creier.
    Deci, e bun de ministru in guvernu' dr. Ponta!
  • +11 (11 voturi)    
    Sport? Cap ai, minte ce-ti mai trebuie?! (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:30)

    Excelsior [utilizator]

    offfffffffff
  • +12 (12 voturi)    
    Clasic pesedist, daca esti mare esti tare (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:36)

    Wanheda [utilizator]

    Deja au uitat ca asa au pierdut alegerile, etalandu-si nesimtirea cu gratie de vier.
  • +11 (11 voturi)    
    Nu stie ca nu se mai cara cu spinarea ce furi! (Duminică, 14 decembrie 2014, 18:58)

    vali47 [utilizator]

    Cand va afla ca nu se mai fura carand cu spinarea,va trece la o cura de slabire,sa poata fugi de DNA.
  • +2 (2 voturi)    
    Mistocari din 'clubul' jiji... (Duminică, 14 decembrie 2014, 19:48)

    Cadillac [utilizator]

    ...sau mai bine-zis, "doua legaturi la leu"!

    A venit vremea pentru o deparazitare generala...
  • +2 (2 voturi)    
    din ciclul (Duminică, 14 decembrie 2014, 20:24)

    taicapareza [utilizator]

    psd ...un partid de "morcovi" ...la toti se mai vad doar frunzele.
  • +2 (2 voturi)    
    paine,carnatz si bere... (Duminică, 14 decembrie 2014, 21:17)

    dekar [utilizator]

    si de la capat.
  • +1 (3 voturi)    
    huh (Duminică, 14 decembrie 2014, 21:35)

    transpenibilus [utilizator]

    O suta de kile in viu sau carcasa? E o oarecare diferenta.

    "Patria si Dreptul meu"

    ws
  • +2 (2 voturi)    
    E numai bun (Duminică, 14 decembrie 2014, 21:41)

    mono61 [utilizator]

    Acesta e mai degrabă un răspuns la întrebarea "Faceţi faţă de Ignat?"
  • +1 (1 vot)    
    Tipic pontist (Luni, 15 decembrie 2014, 12:29)

    soaresusrasare [utilizator]

    Ce te face sa crezi ca ne interesează cum arați? Ești la târgul de sclavi? Știi zicala" mare si prost"? Probabil ai crezut ca ești spiritual?! Deja s-a conturat "abnegația" cu care îți vei vedea de treaba...