VIDEO Robert Negoita: Daca tot discutam despre o remaniere, de ce sa nu cooptam in noul cabinet PNL si PMP?

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 4 decembrie 2014, 21:10 Actualitate | Politic

Robert Negoita
Foto: Agerpres
Vicepresedintele PSD Robert Negoita se intreaba, intr-o postare pe Facebook, de ce nu ar fi cooptate in noul guvern PNL si PMP, daca tot se discuta despre o remaniere in urma careia se pare ca vor fi in noul cabinet mai toate partidele, aratand ca s-ar ajunge astfel la un guvern de uniune nationala.

"Daca tot discutam despre o remaniere de guvern, in urma careia se pare ca vom avea in noul cabinet toate partidele (PSD, UNPR, PC, PLR, PPDD si UDMR - care este la ora aceasta la guvernare), de ce sa nu cooptam in noul cabinet PNL si PMP? Vom avea, astfel, un guvern de uniune nationala si, implicit, garantia unui act guvernamental echilibrat, cu larga sustinere in Parlament", mentioneaza Negoita in textul postat joi pe contul sau de Facebook, potrivit Mediafax.



El sustine ca aceasta ar fi "o conditie absolut necesara in perspectiva anului viitor, ce se anunta plin de provocari atat pe plan intern, cat si extern".

"Un astfel de guvern, intr-o coabitare cu ceea ce eu sper sa fie un altfel de presedinte - Klaus Iohannis, poate reprezenta o reactie inspirata a clasei politice in urma votului din noiembrie. In plus, aceasta mutare va fi si pe placul noului presedinte ales, care astazi declara ca este nevoie de un guvern care sa aiba in vedere si masuri de dreapta...", mai sustine Negoita.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

2520 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Robert si guvern de uniune. (Joi, 4 decembrie 2014, 21:43)

    MirceaGeorgescu [anonim]

    Boby, iti este dor de Vanghelie? De Sova?
  • +5 (7 voturi)    
    O idee relativ bună. (Joi, 4 decembrie 2014, 21:44)

    mitg [utilizator]

    Păcat că e ideea lui Negoiță, cel care a terminat liceul la vârsta la care alții încep studii post-doctorale.

    Se descurcă restul partidelor fără ciuma roșie, că din Februarie 2013 v-ați arătat adevărata față.
  • +2 (2 voturi)    
    Du bye-ul mai departe! (Joi, 4 decembrie 2014, 22:22)

    Clop [utilizator]


    ٮ ٮ
    – – –
    ٮ ٮ ٮ ٮ
    – – –
    ٮ ٮ ٮ ٮ
    – – –
    ٮ ٮ ٮ ٮ
    – – –
    ٮ ٮ ٮ ٮ
    – – –
    ٮ ٮ


    (Fisches Nachtgesang - Christian Morgenstern).


    Acesta a fost, matematic, cantecul de noapte al pestelui Negoita, un romantic incurabil... cel care poate sa faca diferenta dintre betoane, zarzari, duzi si platani, atat in partid, cat si in orasul Bucuresti.
  • +7 (7 voturi)    
    Baiatu cu Fiatu (Vineri, 5 decembrie 2014, 0:11)

    Armadilo [utilizator]

    Domnu' Negoitza, nu ii cazul. Asa au scapat cu anii multi dintre penalii Romaniei.

    Ai ma, sa fim impreuna, ca la tinerete, in singur partid, nu se baga DNA-ul peste noi, ne tinem spatele uni la altii ca frati. Toti o apa si un pamant.

    Domnu Robert, de ce nu vb despre referendumul pentru parlament???

    Voi politicienii, chiar nu intelegeti ca va mai vrem?????
  • +5 (5 voturi)    
    Maimutza asta inca mai respira? (Vineri, 5 decembrie 2014, 1:47)

    sln [utilizator]

    Idiotul asta care toarna betoane de cazemata in sectorul 3 si care spune seren sa plece din sector cei carora nu le convine???
    Betoane cumparate evident la un pret incredibil ca sa iasa spaga grasa?
    Figura asta trista trebuie urgent extirpata. Ni se va face un serviciu, dar si lui, o sa-i placa la mititica intre betoane dragi sufletzelului lui.
  • +4 (4 voturi)    
    Cooptati si Vaticanul ? Adio PSDerbedeilor ! (Vineri, 5 decembrie 2014, 5:21)

    Plagarus [utilizator]

    Carpitzi rezonabil ce ati "delapidat" in anul electoral 2014,dupa care agatati-va cu taxele de gat pe stalpii patriei !
  • +3 (3 voturi)    
    Smecherie de ferentari (Vineri, 5 decembrie 2014, 11:10)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Sub aparenta unui guvern de uniune vor sa scape de bilantul catastrofal al guvernului ponta ce a sacrificat tot pentru a-l alege pe mitoman. Acum se vad falsurile, ilegalitatile si lipsa de viziune/programe. pentru a mai pacali inca o data populatia in 2016 incearca sa ascunda acest bilant sub forma unui guvern care sa preia tot gunoiul lasat de ponta si acoliti.