Victor Ponta: UNPR, PC si PLR vor avea cate doua ministere

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 2 decembrie 2014, 14:17 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a afirmat ca, in urmar restructurarii guvernului, fiecare din partidele din coalitie va primi cate doua ministere. El a declarat ca liderul PLR Calin Popesscu Tarcieanu nu a cerut mai multe portofolii, asa cum se vehiculeaza in presa.

"N-a cerut dl Tariceanu nici 4 functii, nici anumite functii. Si UNPR si PC si PLR vor avea cate doua portofolii de functii. Mai intai discutam despre buget", a declarat Ponta.

In ceea ce priveste bugetul, premierul a repetat faptul ca in 2015 nu va fi martia nicio taxa.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3200 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Monta nu mai are scapare.... (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:16)

    titirica [utilizator]

    e dus rau cu pluta...

    inca insista ca nu se maresc taxele dar creste accizele prin recalcularea cu un curs inventat. asta ce e? nu tot o crestere?....

    lasand acciza la o parte, asta e in stare sa puna taxele sa se plateasca la un curs de, sa zicem, 7 RON/EUR si apoi sa vina si sa zica: " mincinosilor, nu v-am marit taxele!"
  • +8 (8 voturi)    
    PLR? (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:27)

    BobMuller [utilizator]

    Cum sa aiba PLR portofolii cand nu exista ca partid?

    De ce n-o numeste pe ma-sa la Finante?
  • +6 (6 voturi)    
    Astia merg in continuare contra curentului (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:42)

    mopsu [utilizator]

    copypaste nu tine cont de votul nostru si-l pune pe acest dinozaur( recte tradiceanu ) sa ministereasca din nou,de parca partidul minuscul ar avea vreun cuvant de spus...
  • +3 (3 voturi)    
    Cei PLR ?-pe loc repaos !!! (Marţi, 2 decembrie 2014, 15:04)

    andreesanu [utilizator]

    Partidul lui Tariceanu PE LOC REPAOS !!!,da din coate contra orcui ,ciolanul este tinta,nesimtirea este calitatea,impotenta este virtutea !!!!!!!!!!,infantilismul bomboana pe coliva guvernului de duca-se pe pustiu .
    Gastile refacute din suturile-n cur date de electorat au facu pasul inainte spre ciolan in sistemul care pe care care cum poate acum cit mai este ciolanul in fata lor !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Gogu (Marţi, 2 decembrie 2014, 15:43)

    mgu [utilizator]

    Decit sa impartiti ministere aciuitilor la guvernare mai bine le reduceti.15 ministere sunt prea multe intr-o tara in care nu se misca nimic,doar bani negri.Nu mai dati iarasi ministere unor alde Chitoiu,Stroe sau Nicolicea
    oricum ii aduba DNAul.
  • +3 (3 voturi)    
    Dar PPDD (Marţi, 2 decembrie 2014, 16:11)

    Dana Bob [anonim]

    Lui D Diaconescu nu ii dati nimic? Ministerul culturii ?
    Vine si cu tomberonul pe post de recuzita!
  • +1 (1 vot)    
    legitimitate (Marţi, 2 decembrie 2014, 19:32)

    revo [utilizator]

    Cretinilor, de doi ani jumatate ne bateti la cap ca Base nu mai are legitimitate (!?), si voi il bagati pe Tariceanu in Guvern? Cine e Tariceanu si de la ce partid vine? Ce-i aia PLR? A participat la alegeri? Cati alegatori are? Pe cine reprezinta?
    NU ARE LEGITIMITATE pentru ca nu reprezinta pe nimeni, doar pe el insusi! Si PP-DD-ul lui Dan Diaconescu este mai indreptatit sa ocupe niste fotolii decat o persoana fizica, Tariceanu, care se reprezinta numai pe el. Ba, da voi chiar nu vreti sa va treziti? Sau nu puteti?
    Calcati-ne bine pe nervi, sa va ajutam sa va ardeti Karma negativa, definitiv.