Europarlamentarul PSD Catalin Ivan ii ataca pe Liviu Dragnea si Sebastian Ghita pe Facebook: Asteptam cu totii scuze

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 30 noiembrie 2014, 19:34 Actualitate | Politic

Europarlamentarul PSD Catalin Ivan scrie, intr-o postare pe pagina sa de Facebook, ca i s-a parut "deranjanta" pozitia lui Liviu Dragnea "care gaseste de cuviinta sa-l laude pe acest Sebastian Ghita, sa-i prevada un viitor stralucit in politica si, mai mult decat atat, sa-i aprobe toate vorbele urate, nemeritate, aruncate asupra intregului partid. Daca acest partid a sfarsti, dupa atatia ani in care domnul Dragnea se afla in fruntea, prin a fi un partid de corupti si comunisti (CC-ul lui Ghita), atunci cine poarta aceasta responsabilitate?" Catalin Ivan ii solicita lui Liviu Dragnea sa isi ceara scuze fata de social-democrati: "Domnule Liviu Dragnea, asteptam cu totii scuze!"

Mesajul lui Catalin Ivan, postat pe Facebook:


De la Sebastian Ghita nu am pretentii. Nu a fost niciodata cu adevarat membru de partid, a venit, a investit, nu stiu si nu ma intereseaza daca si-a scos banii, a plecat. Sa fie sanatos! Faptul ca a atacat atat de dur partidul, pe la toate televiziunile, nu arata decat masura caracterului sau. Ghita nu va fi niciodata istorie pentru PSD. Doar un capitol nefericit, inchis putin cam tarziu.

Deranjanta este insa pozitia lui Liviu Dragnea, Presedintele Executiv al PSD si coordonatorul campaniei electorale, care gaseste de cuviinta sa-l laude pe acest Sebastian Ghita, sa-i prevada un viitor stralucit in politica si, mai mult decat atat, sa-i aprobe toate vorbele urate, nemeritate, aruncate asupra intregului partid. Daca acest partid a sfarsti, dupa atatia ani in care domnul Dragnea se afla in fruntea, prin a fi un partid de corupti si comunisti (CC-ul lui Ghita), atunci cine poarta aceasta responsabilitate?

Eram clasa a cincea la Revolutie si nu am facut niciodata afaceri cu statul, Nu ma regasesc in descrierea lui Ghita, sustinuta de Liviu Dragnea. Ca mine sunt zeci de mii de membri de partid.

Domnule Liviu Dragnea, asteptam cu totii scuze!























6205 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Ospiciu marca PSD (Duminică, 30 noiembrie 2014, 20:01)

    Daniels22026 [utilizator]

    Cica "nu stiu si nu ma intereseaza daca si-a scos banii" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Catalin Ivan vorbeste linistit despre rentabilitatea economica a politicienilor! E nebun si nesimtit.

    Cum e posibil sa induram asa ceva??!! In special de tinerii instruiti imi pare foarte rau, caci trebuie sa auda si sa suporte teorii feudaliste.

    Pe timpul lui Iliescu cel putin, se mintea responsabil, se vorbea corect despre principii, iar politicienii intelegeau bine teoria. Astazi mitul smecherului si al pitipoancei a pervertit rau de tot mintea oamenilor. Politicienii nu mai stapinesc teorii elementare despre bine si rau. Tot regimul Iliescu este cel care ne-a impins pina aici. Pacea lui penala a transformat tara in ospiciu.
  • +11 (11 voturi)    
    Altii ca Dragnea si mai rau... (Duminică, 30 noiembrie 2014, 20:04)

    Mari.an [utilizator]

    E pacat ca PSD a ajuns sa fie privit ca o ciuma in politica romaneasca. PSD e mai mult o mafie decat ca un partid politic.
    As fi curios sa aflu cum au ajuns cei care sunt tineri ca si Catalin Ivan sa se inscrie in PSD care, in mare parte, e compus din relicve istorice.
    Niciodata in ultimii 25 de ani PSD nu a fost altceva decat ce este si azi: un reprezentant al PCR in zilele noastre. Indiferent cate nume a purtat/schimbat, indiferent cu ce alt partid s-a aliat sau ce alt partid a pacalit, PSD a ramas acelasi.
    M-as fi asteptat ca tinerii care intra in PSD sa il schimbe din interior spre bine. In schimb, tinerii par sa se bucure de retetele celor "batrani" si le folosesc cu succes pentru propriile beneficii.
    In 25 de ani PSD a avut toate sansele sa se reformeze. N-a facut-o si n-o va face cu adevarat niciodata. Se va comporta in continuare ca un magnet pentru cei care gandesc la fel ca Dragnea. PSD va gasi totdeauna un Dragnea sa il duca mai departe asa cum e: putred, o ciuperca otravitoare in viata politica romaneasca.
  • -5 (7 voturi)    
    Deplorabil !! (Duminică, 30 noiembrie 2014, 20:06)

    Azra [utilizator]

    Domnilor din conducerea PSD:Terminati odata cu aceasta jalnica balacareala in piata publica,total contraproductiva pentru voi toti si, in primul rand, pentru PSD si cu atat mai regretabila si de condamnat, cu cat angreneaza principalele persoane din conducerea partidului ,prezenti si fosti. Daca ati face acum un sondaj public corect, ati constata cat de mult a pierdut politic PSD -ul intr-o singura saptamana, din aceasta cauza.Oare treaba asta nu va ingrijoreaza de loc? Vreo 40% din electoratul acestei tari v-a votat inca, inclusiv la alegerile de acum doua saptamani.Va e totuna daca ii pierdeti!?
    Inchideti-va o saptamana cu totii in birourile din Kisselef 10 si lamuriti-va acolo, intre voi cu ceea ce trebuie sa va lamuriti, purificat-va si iesiti din nou la lumina politica cu mintea limpede si clara in privinta a ceea ce aveti de facut pentru aceasta tara! Daca nu si daca veti continua in acelasi fel, veti dispare ca partid politic.Intrebare:CUI PRODEST ?
  • +7 (7 voturi)    
    Foarte bine, partidul penalilor (Duminică, 30 noiembrie 2014, 21:02)

    Maniu [utilizator]

    cat mai multe iesiri la rampa de acest fel.
  • +7 (7 voturi)    
    Catalin ivan-alta obraznicatura ! (Duminică, 30 noiembrie 2014, 21:05)

    gica43 [utilizator]

    La varful psd-ului parca toti ...ciudatii astia sunt frati-in aroganta si in minciuna.
  • +2 (2 voturi)    
    Erata. (Duminică, 30 noiembrie 2014, 21:46)

    Azra [utilizator]

    Kisselef 10 este adresa lui Adrian Severin-cel puin cum presa a dezvaluit-o. Buna sia aia.
  • +1 (1 vot)    
    partid de derbedei (Duminică, 30 noiembrie 2014, 23:43)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    partid de derbedei
  • +1 (1 vot)    
    esalonul 4 (Luni, 1 decembrie 2014, 0:46)

    revo [utilizator]

    Esalonul 4 este trimis la inaintare. Se pregateste schimbarea si Cata trebuie sa se faca simtit, sa stie lumea ca exista.
    Fratica, tocmai fuse marea sedinta de analiza; ai luat cuvantul sa infierezi atitudinea reprobabila a celor doi tovarasi? De ce nu-l critici pe Dragnea la partid, in cadrul sedintelor, organizat, sa poata tovarasul sa-si faca autocritica in fata comitetului de partid, eventual sa-si dea si demisia sau sa fie demis. Ce moda e asta sa corespondati pe Facebook? Mai e unul la voi, Tonta parca ii zice, care a tot stat pe Facebook, a pus poze din excursii si de la dineuri si nu i-a folosit la nimic!
  • +2 (2 voturi)    
    criza de ficat (Luni, 1 decembrie 2014, 1:18)

    the [utilizator]

    europalavragiul nu are NICIO activitate mentionatà pe pagina oficialà a PE. Probabil cà se limiteazà la expectoratiile temporare de fiere în tarà.
  • 0 (0 voturi)    
    bai fratilor (Marţi, 2 decembrie 2014, 0:43)

    Ellias [utilizator]

    da voi mai stiti sa mai si munciti sau toti "munciti" pe feisbuc? Pai de aia va platim noi pe astia, guvernantii, europarlamentarii, parlamentarii, etc. Ne daduram dreak ca nu mai putem fara feisbuc acum si antene. Numai prin aceste mijloace se mai poate conduce tara asta.Nu e de mirare ca merge cum merge treaba.