VIDEO Ponta va coopta partidul lui Tariceanu in Guvern

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 25 noiembrie 2014, 11:58 Actualitate | Politic

Victor ​​Ponta a anuntat marti ca, dupa trecerea bugetului pentru 2015 prin Parlament, va coopta partidul lui Tariceanu in Guvern. Premierul a anuntat ca va fi vorba de o "restructurare" a Guvernului, care va duce la promovarea unor membri ai PLR pe posturi de ministri. "In momentul in care o alta formatiune politica intra in structura Guvernului, trebuie un vot in Parlament", a spus Ponta.

Intrebat despre viitorul PSD si al sau la sefia partidului, Ponta a anuntat ca vrea ca PSD sa aiba un congres la inceputul anului 2015: "E nevoie de o resetare a structurii, a principiilor, in asa fel incat in 2016 sa putem castiga alegerile locale si parlamentare".

Reamintim ca PLR nu exista formal, Tribunalul Bucuresti respingand in septembrie cererea de inregistrare a partidului depusa de Calin Popescu Tariceanu.






















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

9200 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    guvern (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:08)

    Soljenitin [utilizator]

    Guvernul Ponta, dupa ce reface bugetul, trebuie destabilizat, lovit si, in final, daramat. In locul lui trebuie instalat un guvern de centru-dreapta.
    • +8 (8 voturi)    
      Dicutie Iohanis - Ponta (Marţi, 25 noiembrie 2014, 15:18)

      Tase Rotta [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Iohanis: Victore, stii poanta cu Dubai?
      Ponta: Nu, care-i
      Iohanis: Duba-i pregatita !!!
  • +26 (26 voturi)    
    s-a intalnit tusea si junghiul..... (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:09)

    translativus [utilizator]

    .....peste biata romanie.

    Deocamdata PRL nici nu este inregistrat dar ca de obicei, vorbaria goala este la moda.
    Votul nostru nu conteaza ! Cainii latra, caravana trece.
    Asta este dictatura si nu democratie parlamentara.
  • +25 (25 voturi)    
    PLR la guvernare. (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:11)

    MirceaGeorgescu [anonim]

    Pe care pod de la Agigea va fi cooptarea?
    • +6 (6 voturi)    
      e vorba de Calafat din Millau (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:01)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu

      ce stiti voi bah astia de la Constanta? eu in fiecare zi merg cu motoreta pe podul asta Golden Gate
  • +16 (16 voturi)    
    ... (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:14)

    rerenenegate [utilizator]

    Psd-ula are nevoie de restructurare sau desfiintare (+crearea unui adevarat partid de stanga). Aducerea lui Tariceanu in guvern nu rezolva nimic, decat poate pe termen scurt. Dar, nah, fiecare moare pe limba lui, poate e mai bine asa.
  • +23 (23 voturi)    
    Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:26)

    pathfinder [utilizator]

    PLR nu exista ca partid pentru ca cererea de inregistrare a fost respinsa.
    Oare Tonta-i chiar asa tont?!?
    • +13 (13 voturi)    
      dar bineinteles ca e, nu se vede (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:55)

      Wildschwein_007 [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

      ?? :-)
    • +6 (6 voturi)    
      nu nu (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:14)

      inmono [utilizator] i-a raspuns lui pathfinder

      nu-i tont, dar e prea preocupat de soarta natiei ca sa se mai uite la astfel de maruntisuri. si in plus, ii lipseste din DEX exact pagina la care se afla cuvantul "legal"
    • +4 (4 voturi)    
      Este (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:48)

      DumitruCiobotaru [anonim] i-a raspuns lui pathfinder

      doctor in drept
  • +15 (15 voturi)    
    Aoleu ! Iar o sa "duduie" economia ... (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:29)

    Luke1 [utilizator]

    Sper sa bubuie de atata duduit ...
    • +11 (11 voturi)    
      Erata : sper sa NU bubuie ... (Marţi, 25 noiembrie 2014, 13:35)

      Luke1 [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      graba strica treaba :)
  • +16 (16 voturi)    
    pe cine? (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:30)

    Gobelin [utilizator]

    pe aia 4 membri din partidul lui Tariceanu?
    pai si poporul, ce s-a ales de voina lui la precedentele alegeri?
  • +15 (15 voturi)    
    Tăriceanu, şefu' de la mediu (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:35)

    mono61 [utilizator]

    Nouă ziarişti şi jumătate din zece o ţin langa cu PLR. Care PLR? Partidul Liberal Reformator nu există. Ponta poate eventual să coopteze la guvernare Partidul Naţional al Mediului din Braşov, acesta este partidul lui Tăriceanu. Dacă tot veni vorba... Tăriceanu îşi alintă avortonul cu numele 'reformator', nu 'reformat'. Reformator, adică reformează, nu-i aşa? Reformează rebuturile din PNL.
    • +6 (6 voturi)    
      Corect (Marţi, 25 noiembrie 2014, 13:46)

      mntsn [utilizator] i-a raspuns lui mono61

      PLR nu exista, exista PNM din Brasov.
      Daca nu e multumit de denumirea actuala a maretului sau partid si tot halucineaza cum ca el e liberal, cand de fapt e un comunist pur-sange, i-as recomanda urmatoarea titulatura simpla pt partid: PLM. Cred ca i s-ar potrivi mai degraba.
  • +10 (10 voturi)    
    Perfect (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:48)

    Daniels22026 [utilizator]

    Lupta pentru ciolan trebuie sa fie cit mai apriga. Si va fi.
  • +18 (18 voturi)    
    Nici nu este greu (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:51)

    finutza [utilizator]

    Tot partidul incape intr-un Tico, cu d-l Tariceanu sofer.
    • +14 (14 voturi)    
      sau (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:56)

      axismundi [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      pe doua motociclete, sa fie si dl Tariceanu multumit :)
  • +4 (4 voturi)    
    Vai! (Marţi, 25 noiembrie 2014, 13:16)

    ime [utilizator]

    Asta n mai trebuie!
  • +14 (14 voturi)    
    pai sa mergem la lege, sa vedem (Marţi, 25 noiembrie 2014, 13:26)

    misa2002_2006 [utilizator]

    daca partidul de guvernare are dreptul sa isi schimbe partenerii in timpul jocului..
    deocamdata nu mai seamana cu ce s-a votat..
    nu cumva sunteti in ilegalitate.. si tineti acest adevar departe de urechile poporului?
    Si in plus nu va e rusine sa va numiti Guvernul Romaniei?? Voi trebuie sa va numiti Guvernul Hotilor si al puscariasilor! Neam de neamul Romaniei, nu a avut in istorie, asa ceva...
    Avem ce sa predam la lectia de Istorie, copiilor nostrii!. Nastase evazionistul, Ponta copy-paste..
    ce razboaie de independenta ale lui Mircea, Stefan, Tepes, Mihai!
    Asta e adevarata istorie!
    Aloo!
    Aparatele legale de control, ce fac??
    Sau sunteti atat de manjiti si voi, ca ati epuizat toate otrepele cu care sa va curatati..
    Doamne du-i in IAD pe toti nemernicii astia care isi bat joc de popor, de atata amar de vreme..
    La smoala cu ei!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    PLR? (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:18)

    ime [utilizator]

    PLR cu dl Stroe? cu dl ? Cum se cheamă cel care a fost la finanțe?
  • +4 (4 voturi)    
    E bine (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:25)

    KostasP [utilizator]

    Se strang toti "looserii" intr-un singur partid care in primavara (cel tarziu) cade de la guvernare.
  • +3 (3 voturi)    
    Pierderea prezidentialelor (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:28)

    KostasP [utilizator]

    Inseamna inceputul caderii psd-ului. De acum psd stie ca nu mai detine majoritatea.
  • +5 (5 voturi)    
    Partidul lui Tariceanu (Marţi, 25 noiembrie 2014, 14:38)

    Razvan_M [utilizator]

    PLM.
  • +2 (2 voturi)    
    Vine nota de plata! (Marţi, 25 noiembrie 2014, 15:04)

    rados [utilizator]

    Vine maturoiul, vine, sigur si precis! Sa-i matraseasca pe toti, impreuna, la cosul de gunoi al istoriei! Acum latra ei, voiosi, se arata "pusi pe treaba", da' se fac doar ca nu le tataie fundul!
    Astia parca intentionat fac totul pe dos!
  • +1 (1 vot)    
    Dr. Ponta este indatorat PLR, de-asta cooptarea... (Marţi, 25 noiembrie 2014, 17:24)

    ofCAER [utilizator]

    Pai cum sa nu fie, ca ziceti si d-stra, azi, 25XI, intrind pe site-ul "plr-lberalii.ro", veti citi:
    V O T E A Z A
    P O N T A P R E S E D I N T E !!!!
    Pai asta-i ajunge lu' dr. Ponta ca sa uite de saisp'ce noiembrie, de comunicatul final BEC s chiar si de Decizia CC de validare a alegerilor, cica deja trecute, auzirati voi?!
    Cine-l mai face pe dr. Ponta presedinte, in afara de PLR?! Ai?!
  • +2 (2 voturi)    
    Ponta guverneaza cu fantome. (Marţi, 25 noiembrie 2014, 20:21)

    vali47 [utilizator]

    PLR a lui Tariceanu nu exista,asa ca nu vad care partid va fi cooptat la guvernare.Nici ca valoare personal nu vad printre acolitii lui tariceanu ceva de remarcat,decat-ca,pentru guvernul lui Ponta,valoarea intelectuala a oamenilor cooptati sa conduca,nu conteaza.daca styiu sa injure,sunt smecheri si fac misto de adversari si populatie,corespund.
  • +1 (1 vot)    
    Frectie la picior de lemn (Miercuri, 26 noiembrie 2014, 9:35)

    John M. [utilizator]

    Esti terminat, Fanfan!
    Asteptam sa-l vedem pe Iohannis instalat ca sa-ti dam sutul de gratie.
    Duba-i pregatita.
  • +1 (1 vot)    
    S-a inregistrat ca partid PLR ??? (Miercuri, 26 noiembrie 2014, 12:45)

    andreesanu [utilizator]

    Tariceanu ii mana sparta ,galanton nevoie mare ,mare fomist ,famelie mare ,cistig din gard !!! ,pardon din parlament asa ca daca nu ramine in politica ii sufla vintul prin buzunare.
    Ce nu face craiul de curte veche cind are neveste tinere
    si i se aprind calcaile inca !!!
    Ponta atentie ca guvernarea nu-i rie si nici boala venerica ,nu se ia ,iar din cit se pricepe Tariceanu n-ai ce invata n-ai ce fura de la el decit cel mult care-i diferenta sa fii insurat de 2 ori sau de 5 ori.