UPDATE Victor Ponta a revenit la Bucuresti cu o aeronava a companiei Fly Dubai - surse. El a ajuns la Guvern la ora 15.00

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 24 noiembrie 2014, 14:16 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a revenit, luni, in Bucuresti cu o aeronava a companiei Fly Dubai, care a aterizat pe aeroportul Henri Coanda in jurul orei 13.00, au declarat surse oficiale pentru agentia Mediafax.

UPDATE Victor Ponta a ajuns la sediul Guvernului de la Palatul Victoria la ora 15.00.

Premierul Victor Ponta s-a aflat, pentru cateva zile, in Abu Dhabi. Postul Realitatea TV a transmis o fotografie cu Ponta si omul de afaceri Sebastian Ghita, deputat PSD, si precizand ca imaginea este dintr-un club exclusivist din emiratul arab, din noaptea de sambata spre duminica.

In imagine, Ponta poarta o sapca de blugi si rade.

Duminica, in Emiratele Arabe Unite, la Abu Dhabi, a fost organizata ultima etapa a Campionatului Mondial de Formula 1, editia 2014.























10004 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Dubai my ass (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:17)

    nano2k [utilizator]

    A si fost el la distractie in Dubai, agentul secret al lui peste prajit.
    • +17 (17 voturi)    
      Bejanie (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:54)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      S-a retras de suparare, a vrut sa fie aproape de familie. Numai ca nu s-a inteles: el s-a referit la FAMIGLIA, nu familia sa! :)
      • +1 (1 vot)    
        Duba-i pregatita, DNA-ul asteapta (Luni, 24 noiembrie 2014, 22:57)

        ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        Iar noi stam pe Disney Channel asteptand executia lui Mickey Mouse la TV in direct.
    • +4 (4 voturi)    
      FlyDubai este o companie low-cost (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:26)

      Daniel_Constantin [anonim] i-a raspuns lui nano2k

      adica una ca Wizzair-ul.

      Deci mascariciul de Ponta si-a cheltuit banii acolo si nu a mai avut bani pentru o companie aeriana traditioanala. A trebuit sa zboare low-cost. Astia, ca cei de la Wizzair, nu-ti dau nici mancare nici apa. Ai totusi dreptul sa mergi la lavatory.
  • +12 (12 voturi)    
    pontadubai (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:23)

    mos ion roata [utilizator]

    de ce nu mai sta acolo? nu ne e dor de el.
  • +13 (13 voturi)    
    Raport (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:27)

    Daniels22026 [utilizator]

    Dupa scandalul vacantei imorale, urmeaza intrebarile. Daca plagiatorul nu raspunde nimic, se adinceste in rusine. Daca raspunde, se adinceste si mai rau.
  • +18 (18 voturi)    
    sloganul saptamanii (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:28)

    un domn [utilizator]

    DUBA I aproape de Otopeni....hahaaaa (hahaitul in fundal)
  • +10 (10 voturi)    
    Fly oricum, dar fly! (Luni, 24 noiembrie 2014, 14:47)

    mono61 [utilizator]

    Şi Fly Ponta ar fi un nume bun de companie aeriană.
  • +7 (7 voturi)    
    Individul (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:10)

    CiprianNicolae1 [anonim]

    trebuia intâmpinat cu ceva zeama de varza si o pernă . Pentru refacere după 2 nopti de club .
    • +3 (3 voturi)    
      S-a dus să bea alcool la arabi (Luni, 24 noiembrie 2014, 19:40)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui CiprianNicolae1

      să ne demonstreze că poate încălca cu succes legea oricărei ţări.
  • +17 (17 voturi)    
    Dl Victor Ponta și social-demorația românească (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:13)

    ime [utilizator]

    Dl Victor Ponta este produsul perfect al social-democrației românești. Pentru că în România eșalonul II iși III de comuniști s-au vopsit social-democrați și au confiscat partidul social democrat al lui Ticu Dumitrescu. PSD (la nivelul structurilor de conducere) nu are legătură cu social-democrația. Este un partid de comuniști vopsiți la care au aderat și plozii lor, plozi care au crescut în totală lipsă de respect pentru orice valoare morală, spirituală. Așa este și dl Victor Ponta... Gol pe dinăuntru, infatuat, tupeist, sfidător, impertinent, manipulator - pe dinafară...
    Nu este de mirare că am aderat foarte mulți la oferta ”altfel” a dlui Iohannis. În fiecare zi avem mici dovezi că am procedat bine. Parlamentul începe să lucreze: parlamentarii cu probleme își pierd imunitatea, parchetele merg bine...
    Dl Ponta s-a dus în Dubai să se consoleze după alegeri. Dl Iohannis a sărbătorit discret, acasă, cu prietenii de-o viață...
    Votez pentru o viață normală, într-o țară normală, cu străzi și autostrăzi normale, cu școli normale, cu spitale normale, cu toate cele normale, fără minciună și sfidare ca emblemă de stat.
    • +12 (12 voturi)    
      imi doresc O Romanie (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:48)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui ime

      cu parlament max 300 parlamentari..conform referendum
      inchidoare pe viata pentru p$d si confiscarea extinsa a verilor pan ala rudeniile de gradul al IV lea
      includerea Proclamatiei de la Timisoara in Constitutie
      Condamnarea Comunismului Prin lege
  • +2 (2 voturi)    
    Your Fly is open, ViVi (Luni, 24 noiembrie 2014, 18:09)

    Wanheda [utilizator]

    Te las sa-ti dai seama la care ma refer, la care Fly....hehe.
  • +2 (2 voturi)    
    forteaza demisia (Luni, 24 noiembrie 2014, 19:05)

    liviusmaximus [utilizator]

    eu ma gandeam ca va merge in pelerinaj pe la manastiri si biserici in tara mult iubita...Parerea mea este ca o face intentionat pentru a fi debarcat de catre psd. Astfel scapa de povara guvernarii - el stie bine cat de mare este dezastrul din buget !
  • +2 (2 voturi)    
    Fly,fly Ponta ,fly !!! (Luni, 24 noiembrie 2014, 19:30)

    andreesanu [utilizator]

    Asteptam ziua fly Ponta !!!,
    Gargaragiul ,jonglerul si papusarul Ponta ar fi vremea sa zbori ,nu in strada de unde-ai aterizat la guvern acu doi ani jumate ci dupa Voiculescu la Jilava ori Rahova.
  • +1 (1 vot)    
    de-as fi o musca (Luni, 24 noiembrie 2014, 22:27)

    revo [utilizator]

    Tare as vrea sa fiu o musca si sa zbor pe la fiecare primar, sef de CJ, sef la PSD, psd-ist cu functie sau fara, pe la popii si invatatorii mobilizati de psd, pe la oricine a fost implicat direct in organizarea alegerilor si care de saptamani de zile a trebuit sa munceasca pe branci, sa alerge pe la toate portile, sa dea telefoane si SMS-uri, sa promita, sa ameninte, sa zbiere, sa dea de baut sau pachetele, sa dea bani din buzunar, sa care cu masina personala sau cu masina firmei votantii, sa "aduca" din pamant din iarba verde la vot cate inca 8 persoane, desi se lasase noaptea, sa alerge cu urna mobila dupa toti cei care n-au vrut sa iasa din casa, totul pentru a strange VOTURI PENTRU PONTA.
    Oare ei s-au relaxat dupa alegeri? Le-o fi decontat cineva combustibilul? Le-a platit partidul factura de telefon? Ce-o fi in sufletul sutelor de primari care au trecut la PSD si si-au dat si sufletul din ei pentru a realiza depasirea planului cu 433%? Lor le-o fi multumit Ponta pentru efort? Ce-or fi zicand ei acum, cand au pozele cu tonta vesel, sub ochi? Sau n-au timp de poze, pentru ca inca scriu la rapoarte?
    Nu-i asa? Cineva e de vina ca s-au pierdut alegerile, cineva trebuie sa plateasca oalele sparte; de obicei, Acarul Paun, negrisorul care nu a inrosit harta.
    Or fi invatat ceva din intamplarea asta nemaivazuta?