Comisia juridica din Senat a admis cererea de urmarire penala pentru senatorii Ecaterina Andronescu si Serban Mihailescu

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:05 Actualitate | Politic

Comisia juridica din Senat a dat marti raport de admitere privind solicitarea DNA de declansare a procedurilor pentru formularea cererii de efectuare a urmaririi penale in cazul fostilor ministri Ecaterina Andronescu si Serban Mihailescu, anunta Agerpres.

"Comisia, cu majoritate de voturi, a avizat favorabil solicitarea Parchetului. Vom trimite catre Plenul Senatului raport de admitere asupra cererii de incepere a urmaririi penale pentru cei doi colegi senatori", a anuntat presedintele Comisiei juridice, Catalin Boboc, la finalul sedintei.

El a spus ca raportul ar putea sa intre pe ordinea de zi a plenului de marti.

Potrivit unor surse oficiale, raportul a avut 8 voturi pentru, unul impotriva si o abtinere.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

9093 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Doamne ajuta !!!!!! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:04)

    polonyca [utilizator]

    Hai DNA , cu curaj inainte !!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    la brutarie! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:15)

    Thomas_chase_Jerald [utilizator]

    daca sunt vinovati, sa-i detaseze la... brutarie!
  • +4 (4 voturi)    
    /// (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:19)

    hmara [utilizator]

    Mai vrem in plen.
    In plen.
    Acolo sa fiti toti, sa votati cu DA.
  • +4 (4 voturi)    
    Minune! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:22)

    EllySt [utilizator]

    Chiar au semnat raportul? Sa nu li se fi terminat cerneala la semnare sau poate se rataceste raportul si nu mai ajunge in plen. Sau poate raportul nu are paginile numerotate.
    Multe minuni au declansat rezultatele alegerilor. Am trait sa vedem si aceasta decizie a comisiei juridice. Parca d-na Andronescu spunea ca este complet nevinovata. Atunci pe ce baza a decis comisia?
    Si cand te gandesti ce scenarii erau in capul celor din PSD si cum s-a intors situatia. Este incredibil.

    PS: Poate cineva semnaleaza ca este necesara "depontaficarea" stalpilor si spatiului public sufocate de mii de potrete ale d-lui Ponta. De ce trebuie sa fim agresati in continuare de figura primului perdant al Romaniei? In zona in care locuiesc fiecare stalp de electricitate are portetul d-lui Ponta. Oare a platit taxa de stalp?
    • +2 (2 voturi)    
      Sunt stalpii infamiei cu Viorel infipt pe ei! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:09)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui EllySt

      Suporta-l ca l-am taxat deja si-i emblema tristei adunaturi PSD-iste.
  • +4 (4 voturi)    
    Da ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:27)

    ardelean2 [utilizator]

    jubilez ... Cati - se strange latul ...
  • +5 (5 voturi)    
    o-oo (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:33)

    misa2002_2006 [utilizator]

    oare se apropie ceasul si pt Androneasca..
    se aude ticaitul lui de la puscaria Jilava?
    tic tac-tic tac...se cam termina cu traiul bun care l-ai avut sub aripa lui copy-paste...

    si tine cont ca si noul presedinte si sotia lui sunt de meserie profesori!!
    ce-mi place!! razbunare.. vrem razbunare pt tot raul care l-a facut ministra minciunilor!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    Cum se facu? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:33)

    Sthelian [utilizator]

    Gata? Venira la munca? Fu cvorum?
    Avura toate hirtiile? Nu le mai trebui nimic?
    Nu se poate!
    Sunati repede sa vina Arafatu' sa-i consulte nitel!
    Or fi bolnavi!
    Nu se poate sa fie cercetati, ei, aparatorii natiei.
    Sunt facaturi basiste, e justitia basista!
    Sa se suspende sesiunea pentru Mos Nicolae si mai vorbim in ianuarie.
  • +8 (8 voturi)    
    Universitatea Bucuresti... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... ar trebui sa repuna pe rol plagiatul lui Bonta, pentru ca Andronescu a fost COMPLICE la acest plagiat, infiintind o comisie "rosie' care s-a facut ca nu vede o frauda mare cit casa (l-a vazut toata Europa!)
  • +6 (6 voturi)    
    Cura de morcovi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:35)

    NicolaeA [utilizator]

    are efecte pozitive si la iepuri si la parlamentari !
  • +5 (5 voturi)    
    ... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:38)

    John.Doe [utilizator]

    Sper ca nu ii doar praf in ochi si clasa politica a inteles ca populatia este doar la un pas sa ii arda pe toti pe rug. Nu doar din PSD, ci coruptii din toate partiele.
  • +5 (5 voturi)    
    Nici o grija.....! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:41)

    gica43 [utilizator]

    Mai sunt locuri,mai sunt locuri...!!!
  • +2 (4 voturi)    
    si ceilalti de ce nu? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:42)

    thinkerB [anonim]

    Sau acestia nu au contribuit suficient cu fonduri?
  • +10 (10 voturi)    
    Vacile sfinte din parlament (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:52)

    derblauereiter [utilizator]

    Cati Andronescu pe care nu pute-ai s-o atingi nici cu o aluzie, numai cand auzea de "cercetare penala" ameninta ca isi da foc;

    Lumina avocaturii, Serban Mihailescu care rezolvase toate problemele natiei si nu mai avea decat o apasare cu "scurgerile de informatii" in presa;

    Vanghelie care nu numai ca vrea sa vada legea amnistiei respinsa urgent dar cere si ridicarea imunitatii pt. parlamentari;

    ma doare capul, am senzatia c-am picat intr-un scenariu suprarealist.
  • +2 (2 voturi)    
    marinica...marinica ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:16)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    marinica...marinica !
    liberalu cu gipanu ! sare gardu cu kkalu !
  • +1 (1 vot)    
    Abramburico ce-ti face "doctorul"nerecunoscat (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:06)

    Plagarus [utilizator]

    O adevarata Maria Obrenovici (nn Katy A.) pt. hotzul "acoperit " de doctorat Ponta Viorel, este aruncata fara mila in ghearele justitiei nemiloase ?!