Monica Macovei: Felicitari romanilor care s-au reunit impotriva dictaturii hotilor de bani si de voturi! Felicitari, Klaus Iohannis!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 17:42 Actualitate | Politic

Monica Macovei
Foto: Facebook / Monica Macovei
Fostul candidat independent la alegerile prezidentiale, Monica Macovei, l-a felicitat, luni, pe Klaus Iohannis pentru victoria din turul II al alegerilor: "Felicitari romanilor care s-au reunit impotriva dictaturii hotilor de bani si de voturi! Felicitari, Klaus Iohannis!".

Monica Macovei a adaugat ca "Sunt mandra de romanii din tara si din lume care au votat cu mic si mare, cu speranta si cerbicie impotriva lui Ponta si a dictaturii hotilor, care ne-au furat si bani, si voturi. Sunt mandra de romanii din lume care si-au daruit o zi din viata ca sa voteze. Ponta a fost invins si de romanii care au stat 15 ore in picioare, umiliti, fara sa poata vota. Sunt fericita ca romanii de acasa au protestat pentru dreptul la vot, nu al lor, ci al romanilor din lume, si asa ne-am reunit."

"Il felicit pe Klaus Iohannis pentru victoria obtinuta. Are de partea lui speranta a milioane de romani care nu doresc sa mai fie umiliti si furati de politicieni. Milioane de romani care vor respectarea statului de drept si justitie independenta, vor bunastare si libertate", incheie europarlamentarul.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

8632 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    HOti de bani si de VOTURI!!! (Luni, 17 noiembrie 2014, 17:47)

    fit [utilizator]

    Asae e!!! Si nu o fac de ieri de azi!! Cred ca o tot fac de la revolutie, si cu unele si cu altele!! Cred ca voturile noastre din ce in ce mai mult au fost furate de la NASTASE incoace!
  • +3 (3 voturi)    
    Corect (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:00)

    Excelsior [utilizator]

    Sper sa fim mandrii la fel la alegerile locale si alea parlamentare!
  • -8 (10 voturi)    
    Adevarul pana la capat (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:04)

    Cristiann80 [utilizator]

    Macovei nu face decat sa profite de orice oportunitate pentru a iesi in fata. Dupa ce ca a candidat din ambitie prosteasca pentru a fura voturile echipei Udrea-Basescu, acum se da ea mare contribuitor la victoria lui Iohannis. Fals. S-a dovedit intre turul unu si doi ca nu putea sa-l invinga pe Ponta. Vineri seara Presedintele Basescu s-a decis sa treaca peste toate supararile pricinuite de PNL si Blaga s,i sa dea mesajul care a facut deja istorie: basisti iesiti la vot! Udrea la fel, a spus celor 500 de mii de udristi:votati anti-Ponta, respectand decenta si libera alegere a fiecaruia, fara sa dea nume si prenume. Asta m-a determinat sa-i ascult si sa merg la vot, desi eram hotarat sa stau acasa cu familia. Cand am vazut ca Udrea si mii de romani stau in frig si ploaie la Paris si eu la caldura in casa, am zis familiei; haideti, echiparea si la vot!
    • +4 (6 voturi)    
      alo, trezirea (Luni, 17 noiembrie 2014, 19:14)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      bai tata, campania s-a terminat! Ce, nu ti-ai facut norma la postari pentru Udrea si nu te plateste? Bai, tontilor, voi o comparati cumva pe Udrea cu MM? Cine este Udrea? Cucoana aia care are un partid in spate si a strans un numar de voturi doar putin mai mare decat MM, care a lucrat aproape singura?
      Sau cucoana aia care se preface ca nu stia de mita incasata de Cocos, dar pe care i-a tocat-o pe genti si pantofi cu toc?
      Eu zic ca madam Udrea ar trebui sa-si cunoasca prioritatile si sa se pregateasca intens pt. intalnirea cu DNA.
  • +13 (13 voturi)    
    Da, ironic :), "Mickey Mouse" a realizat ceea ce (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:37)

    Luke1 [utilizator]

    el clama :
    - ne-a unit pe multi - impotriva lui !
    - dupa acest rezultat - chiar incep sa ma simt "mandru ca sunt roman" :)))
  • +15 (15 voturi)    
    Sunt mandra ca sunt roman ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:42)

    ilex2013 [utilizator]

    Sunt mandra ca sunt cetatean roman si mandra de concetatenii mei, dar nu de toti. Nu ii acuz pe cei saraci, pe cei lipsiti de educatie, de cultura, dezinformati de Latrina 3, la mana primarilor si sub influenta preotilor ca au votat cu Ponta, dar ce scuza au Tudor Gheorghe, Radu Beligan, Nicu Alifantis , Ion Tiriac sa sustina public o persoana mitomana, lipsita de orice simt al eticii si moralei ca Ponta. Sa fie lipsa de caracter, ipocrizia unor personalitati care si-au urmarit interese meschine cu lipsa de responsabilitate si pana la urma prostie. Rusine!
  • +14 (14 voturi)    
    felicitari Doamna ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:45)

    liviusmaximus [utilizator]

    Aseara s-a dovedit ca nu ati candidat in van. Acest val a fost declansat de "minusculul" procent obtinut de catre dvs in turul 1. Faptul ca, daca citim un interviu al Dvs de acum 10 ani si unul de azi, regasim aceleasi convingeri, ne arata ca sunteti dispusa sa luptati pentru convingerile legate de anticoruptie si respect fata de cetatean. Mi-ar fi placut sa va angajez ca presedinte, dar cred ca sunteti mai utila in pozitia actuala si cine stie, poate iarasi la guvernare. Eu personal, va multumesc pt eforturi.
  • +13 (13 voturi)    
    Sobolanii (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:58)

    JuliaP [anonim]

    Cind vasul se scufunda Sobolanii, Rosii de rindul asta, fug care incotro. Doamna Macovei trebuie deschis Dosarull Revolutiei Romane sa vedem cine-a trras in noi, dupa Mineriada am parasit tara dar nu am uitat si iertat criminalii poporului Roman
  • +7 (7 voturi)    
    FELICITARI! (Luni, 17 noiembrie 2014, 19:02)

    Electorul [utilizator]

    Pentru amandoi.
  • +6 (6 voturi)    
    Felicitari si d-nei Macovei (Luni, 17 noiembrie 2014, 19:19)

    redmc [utilizator]

    Singurul om politic de avengura din afara echipei lui Iohannis care l-a sustinut fara ambiguitati. A spus clar din inaintea turului I ca Ponta trebuie oprit, i-a ofertit apoi sprijin conditionat in timp ce toate jigodiile se ingesuiau in spatele lui Ponta iar altii au aburit-o.

    A facut tot ce s-a putut nu doar scandal ci si procedural pt a denunta incalcarea dreptului la vot in diaspora. Romania are nevoie de astfel de verticalitate si tenacitate! Bravo Monica Macovei!
  • +4 (4 voturi)    
    Felicitari Dna Macovei (Luni, 17 noiembrie 2014, 20:18)

    Magla [utilizator]

    Cu multa placere va ascult de firecare data, iubesc si respect determinarea si caraterul puternic pe care il aveti, va doresc multa putere si sanatate in tot ceea ce faceti!
  • +1 (1 vot)    
    Secole (Marţi, 18 noiembrie 2014, 3:44)

    rebecai [utilizator]

    Intr-un secol au anulat gandirea curata,
    in al doilea au desfiintat libertatea
    ca o paranoia a bunului simt,
    in al treilea au colorat pamantul
    cu sangele martirilor.

    Apa pe care o bem
    contine durerea poporului.
    Pamantul arat e ranit
    de cei care jefuiesc
    de la micul dejun la apus.
    De ce tocmai ei conduc?

    Multumesc, Monica Macovei, Klaus Iohannis si voua romani minunati!