VIDEO Carmen Iohannis, primita de elevii sai cu "We are the champions"

de A.C.     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 14:08 Actualitate | Politic

Carmen Iohannis si Klaus Iohannis
Foto: Facebook
Elevii lui Carmen Iohannis i-au cantat "doamnei diriginte" celebra melodie "We are the champions" si i-au oferit primei doamne a Romaniei un buchet de flori. Pe tabla, elevii au notat mesaje precum "Klaus Johannis presedinte", "Santa Klaus is coming to Cotroceni" si "Tine minte 3 cuvinte: Klaus Iohannis presedinte"., relateaza TurnulSfatului.ro.

Carmen Iohannis a fost foarte emotionata si a explicat de ce a hotarat sa ramana la Sibiu, sa nu astepte rezultatele alegerilor la Bucuresti. "Mie imi place sa petrec momentele importante alaturi de oameni dragi. Iar elevii mei imi sunt cei mai dragi", a spus Carmen Iohannis.

Prima doamna s-a referit si la rezultatele obtinute de sotul ei. "Nimeni nu ne dadea nicio sansa si uite ca am reusit. Dovada ca in Romania se apreciaza bunul simt si decenta. Aseara am avut nevoie de mult timp pana sa imi dau seama cu adevarat de ce am realizat. Eu intotdeauna l-am sustinut pe Klaus, in proiectele in care a crezut", a adaugat aceasta.
























48374 vizualizari

  • +24 (24 voturi)    
    Toata increderea in noul presedinte! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:17)

    fit [utilizator]

    Foarte frumos, sper ca sa nu ne dezamageasca! Sa incerce sa continue ce a inceput cu atatea sacrificii Basescu si tot e bine!! Numai mafia PSD sa plateasca cu DNA -ul pentru tot raul facut acestei tari!
    • +2 (2 voturi)    
      Raul facut Romaniei de psd nu se rezuma (Luni, 17 noiembrie 2014, 18:52)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui fit

      doar la cea ce hotii lor au furat. Este si imaginea terfelit a tarii cu romani care voiau sa voteze si erau alungati cu gaze. Este raul facut de un guvern incompetent. Un partid care pune mai presus interesele memrilor sai decat interesele tarii.
      Si ministri psd au depus un juramant:
      Jur să-mi dăruiesc toată puterea și priceperea pentru propășirea spirituală și materială a poporului român, să respect Constituția și legile țării, să apăr democrația, drepturile și libertățile fundamentale ale cetățenilor, suveranitatea, independența, unitatea și integritatea teritorială a României. Așa să-mi ajute Dumnezeu!
      Nu l-au respectat. Ponta si a lui guvern trebuie sa demisioneze.
  • +4 (20 voturi)    
    Carmen Iohannis nascuta Lăzurcă (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:24)

    dumitrica [utilizator]

    Carmen Iohannis, născută pe data de 2 noiembrie 1959, profesoară de limba engleză la Colegiul Național Gheorghe Lazăr din Sibiu. Carmen Iohannis, născută Lăzurcă, este descendenta unei familii române unite (greco-catolice) din satul Sântu, aflat în apropiere de Reghin. (Wikipedia)
    Deci nevasta celui care a cistigat prezidentialele pe 15 Nov. 2014 nu este etnic german.
    • +12 (12 voturi)    
      Asa si ?? (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:32)

      gososan [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Cine a spus ca ea este sasoaica?? ce demonstreaza asta ?? decat indemnuri la dezbinare.
    • +11 (11 voturi)    
      Asa si (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:07)

      Taras Bulba [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Ne-am tampit de tot, ce conteaza ce etnie au? Nu-s cetateni romani?!
    • +7 (9 voturi)    
      Si ce treaba are cu...? (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:20)

      DanDima [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Putea sa fie orice, inclusiv tiganca sau americanca. Cu ce ne ajuta informatia asta?
      • +1 (1 vot)    
        Sunt de acord ... (Luni, 17 noiembrie 2014, 21:48)

        blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui DanDima

        cu toate comentariile de mai sus, dar poate ca"dumitrica " nu a expus decat o informatie , nu trebuie blamat pentru asta , nu e nici o rautate in postarea lui ..
  • +19 (19 voturi)    
    O foarte decenta si inteleapta prima doamna! (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:37)

    Mihai Bucur [utilizator]

    Are noroc si cu ea Klaus al nostru!
  • +17 (17 voturi)    
    /// (Luni, 17 noiembrie 2014, 14:45)

    hmara [utilizator]

    BRAVO.
  • +13 (13 voturi)    
    in sfarsit (Luni, 17 noiembrie 2014, 15:35)

    Manes [utilizator]

    si decenta... poate invata ceva paparudele si mahalagioaicele din PSD...
  • +6 (6 voturi)    
    Haide (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:12)

    RaduMischie [utilizator]

    ca acum avem un cuplu prezidential care va impune respect, prin decenta lor. Base-Maria erau seful si casnica de acasa, Iliescu si Nina deja prea batrani, iar pe nevasta lui emil constantinescu nu mi-o amintesc. Oricum, arata mult mai bine decat Ponta-Daciana. Deci castig si la capitolul imagine
  • +1 (1 vot)    
    Romania_AllYouNeedIsLove (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:30)

    CostinPavel [anonim]

    Posted Today_Scrisoare catre Moise Guran,www.biziday.ro ...dragi prieteni,dear Moise,...iti scrie un fan...ce se intampla,nu mai inteleg nimic...vad pe rtv neste imagini care ne doare(thanks -dom'dinescu!)_urlete,tipete pe holuri,vant puternic,suturi in fund,batai intre invitati si moderatori(ajutooor,ciutacule !)femei smulgandu-si parul ,ce mai ,haos,peste care mai intervine dincand in cand si dom'chireac, pe telefon,in hohote de plans,reclamand ca nu poate dormi in scandal!...
    ...Vedem acolo schimbari radicale ale politicii pestului,oamenii luand-o ca bezmeticii spre Dreapta !!! domnu' Moise ,ne lumineaza cineva ?! ce ne faceti? ati preluat cumva rtv-u domnului ghita , (domnul acela 1.mare patriot,2.mandru ca e roman,care desi se zice e mare expert IT,3.nu a inteles nici o clipa valoarea si forta extraordinare ale tineretului,ceea ce naste niste intrebari!...) ...si noi nu stim?!
    ...nu ne lasati asa,va rugam!...
    ...se zvoneste deja ,domnu' Guran , ca ,preluarea s-ar fi facut pe 2lei, ostil rau,asa cum se intampla de obicei in piata cu firma de valoarea de mai sus care mai mult incurca decat descurca,mai multinfunda decat desfunda(thank U,ciutacule,thanks corina,,thanks dom'chireac,thank U all !...)...
    Thank You for the Music !...(hit de author- Abba anii '76!)
    ...ce sa mai spun...daca asta s-a intamplat acolo,intr-adevar :RESPECT ,domnu Moise !
    ...Respect si Succes in continuare !
    PS: apropos domnu Guran,ca tot veni vorba...va intreb asa ,veniti cu urechea 'ncoa,...cu antena ,cu antena3 ce se mai intampla?! se mai duce cineva p-acolo,nu se aude nimic?!ii mai controleaza cineva???...ca la vantul care bate la si in jurul grivco, nimic n-ar putea sa ne mai uimeasca !. __(alo,dom'Rares,alo gusa! sariti pe ei ,luati-i incalecati-i ca ,nicicand n-au avut un pret mai mic _de chilipir!,nicicand n-au fost mai singurei,neajutorati ca astazi!(sa-l sune cineva pe mitoman!,alo,dom'ponta!),imaginile de la rtv fiind valabile si pentru ei ,doar ca aici ,lucrurile sunt mult mai vi
  • 0 (0 voturi)    
    videoclipul a fost sters (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:16)

    boogiewoogie [utilizator]

    alta inregistrare?
  • 0 (0 voturi)    
    Mai multe imagini din seara de 16.11.2014 https:/ (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:03)

    CristiHancu [anonim]

    https://www.facebook.com/cristihancu/photos/pb.741640042593002.-2207520000.1416311917./745641565526183/?type=3&theater